#1 2006-02-18 19:38:14

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Więc tak. Mam w komputerze zainstalowane CCCP oraz Xvid MPEG-4 ale to tylko do endocingu potrzebuję (Virtual Dub Mod;D) i Sub Edit Player 4.033 build 22, wszystko chodziło dobrze a tu ni skąd ni zowąd wszsytko się porąbało. sub edit przy odtwarzaniu każdego pliku wideo wiesza mi straszliwie kompa, najczęściej całkowicie, dla każdego wideo ustawia mi 25 fps smutny i mimo że ma potrzebne kodeki w połowie plików filmowych nie odtwarza obrazu. co z tym zrobić? o i jeszcze zrobiło mi się tak, że odinstalowałem Matroska Pack Full a i tak używa tego kodeka do odtwarzania AVI a przy instalacji CCCP wyskakuje mi dymek "Uszkodzony Plik" - wcześniej tego nie było. proszę pomóżcie!

Offline

#2 2006-02-18 19:51:11

Zeus
Użytkownik
Skąd: Augustów..Obecnie Warszawa WAT
Dołączył: 2005-07-29

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Ponowna instalacja albo zmien kodeki na K-Lite, ACE Megapacka(przy nim trzeba troszke zabawy aby dobrze chodzilo).Ja uzywam k-lita i chodzi wszystko cacy, zawsze[okej]

Offline

#3 2006-02-18 19:57:16

Piechur
Użytkownik
Skąd: Lębork
Dołączył: 2005-05-01

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

ja proponuj wywalenie wszystkich kodeków i ponowną instalkę CCCP
pozdro

Offline

#4 2006-02-18 20:00:43

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Najprostszym rozwiązaniem jest reinstalacja kodeków i playera (jest nowsza wersja) smile
Jak nie podziała to reinstalnij też stery od grafy DirectX'a i co Ci tam jeszcze przyjdzie do głowy smile_big


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5 2006-02-18 20:02:07

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

no tak tylko w tym problem że już to robiłem kilkakrotnie

zauważyłem że wszystko ładnie chodzi jedynie w VLC Media Player a reszta jest w dupie.

zaraz sprawdzę stery.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2006-02-18 20:03:37)

Offline

#6 2006-02-18 20:10:21

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Zaiste świetna rada: ACE Megapack. Heh... jak chcesz to instaluj, ale ja nie ręcze zza skutki.

Poza typowymi reinstalacjami, to sugeruję sprawdzić czy:
- nie było wirusa itp (nagle uszkodzony plik)
- pamięć ram nie jest uszkodzona (powód ten sam co wyżej)
- k. graficzna nie uszkodzona (siadanie po jakimś czasie na filmach i chaczenie przy flmach - to miałem osobiście, siadła mi grafika jak się okazało)
- czy w VSFilter nie masz ustawionego podwajania rozdzielczości (to potrafi solidnie obciązyć kompa)
- no i czy HDD sprawny i w UDMA chodzi (wolna praca i uszkodzony plik)

Offline

#7 2006-02-18 20:14:45

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

hmmm jak sprawdzić ramy grafike itp.?? vs filter mi nie podwaja bo sprawdzałem i jak sprawdzić tą UDMA i dysk twardy?

Offline

#8 2006-02-21 16:14:37

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

więc tak. wszystko działa mi pięknie i jedwabiście teraz. reisntalka kodekow została rzobiona ba nawet przeinstalowałem system (było kilka nieodwracalnych do usunięcia wirusów)  stery do grafy są najnowsze jakie mogą w tej chwili być dzwięk jest wszystko jest directx też, ram grafika twardy wszystko jest jak najbardziej sprawne. i problem: sub edit dalej ustawia mi dla nie których wideo standardowy fps 25:( teraz przestawiłem sobie na 119.876 zebym mógł dopasowywać szybciej napiski do l33t-rawsów. ale i tak w niektórych wideo od l33t-raws mam 25 fps standardowo nawet w tych os S^M co mają 23.976:(:( jak się tego pozbyć??

Offline

#9 2006-02-21 19:14:46

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

odswieżam temat smile_big

Offline

#10 2006-02-21 21:02:44

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

SubEdit, jeśli nei może odczytać FPS z filmu, lub jeśli wynosi on mocno niestandardową wartośc (np o.9 w przypadku matroski), to przyjmuje domyślny FPS równy 25 (zawsze). Możesz zmienić obecnie przyjęty FPS w opcjach (SHIFT+CTRL+Q).

To nie jest błąd, kodekó czy coś takiego, lecz niedopracowanie SE.

Offline

#11 2006-02-21 21:55:56

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

A ja tez mam problem jezor ale dotyczy on tylko jednego odc mai otome 03 niemoge go odpalic sube edit sie wiesza podobnie jak windows media player sciaglem ten odc jeszcze raz ale wyskakuje to samo :/ i co ja mam biedny zrobic ? choleraklnie


Zabuzasan.jpg

Offline

#12 2006-02-21 22:18:06

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

moze masz to samo co ja to przeczytaj co pisał art i Suchy wyżej

Suchy:

mówisz że to niedopracowanie SE a w najnowszej wersji tego programu ten bug jest już usunięty nie wiesz?

Ostatnio edytowany przez Hatake (2006-02-21 22:19:00)

Offline

#13 2006-02-21 22:19:28

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

No wiec sub edit nie wyswietla zadnego komunikatu mam zainstalowany codek CCCP i SLD codec pack (bez skojazen):P jesli chodzi o plik to zostal pobrany ze stronki mojemu kumplowi dziala normalnie inne odc mam tej samej gropy i pobrane z tej samej stronki wiec niewiem o co w tym wszystkim chodzi cholera


Zabuzasan.jpg

Offline

#14 2006-02-21 22:22:52

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

moze to wina windowsa albo masz jakies wirusy co ci to zrąbały:D ja tak mialem ino z kazdym plikiem wideo i nie dalo sie tego za zadne chiny w jakiś sposób naprawić to przeinstalowałem syska i już mam wszystko git:D oczywiście jak nie chcesz miec wirusów po przeinstalowaniu syska to odlączaj kabel sieciowy przy formacie i instalacji, a propo najnowszej wersji sub edita cholerka to co ja mam to najnowsza jest:D

Offline

#15 2006-02-21 22:28:13

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

ALe ja mam problem tylko zjednym plikiem cholera system mi dobrze dziala i niemam zamiaru dla jednego odc go przinstalowywac jezor


Zabuzasan.jpg

Offline

#16 2006-02-21 22:55:18

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Dobra dzieki zrobiłem jak mówiłeś i działa smile respekt


Zabuzasan.jpg

Offline

#17 2006-10-24 22:35:34

CichyK24
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-18

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

to ja podepnę pod temat, bo to drugi jaki znalazłem w google a pierwszy w którym są jakieś odpowiedzi na ten temat smile
Problem ten sam, ciągle 25 fps. Tylko to pojawiło mi się tak po prostu, zawsze było dobrze, nie wiem co jest grane. Więc jak to może być niedopracowanie SE. Ktoś zna odpowiedź, co zrobić czy jedyne co się da to ciągłe to ciągłe SHIFT+CTRL+Q i zmienianie na odpowiednią liczbę?

Offline

#18 2006-10-24 22:50:26

CichyK24
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-18

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

hehe, tak to już bywa. Miałem problem, poszukałem w google, znalazłem temat, zadałem pytanie, a 20 sekund później sam naprawiłem smile Sory za niepotrzebne posty.
Miałem wcześniej i ffdshow i ac3filter a do tego cccp żeby mkv i ogm odtwarzać. Wywaliłem wszystko zainstalowałem na nowo cccp wszystko gites.

Offline

#19 2006-10-25 15:06:28

DevilDrom
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Skoro inni ludzie sie podpianją pod ten temt to i ja się podepne - moze ktoś tutaj mi pomoże:

Mam problem polegający że filmy/Anime mi się zacinają. Ale nie jest to spowodowane kodekami ani uszkodzonymi plikami video gdyż na płycie odtwarzają się poprawnie ale problem pojawia się po przekopiowaniu ich na dysk. Zapewne to wina dysku ale w czym może być problem dotychczasowe pliki które miałem na dysku działają dobrze do czasu zmiany ich miejsca na dysku.

W czym może być problem i co mam zrobić zeby znów wszystko ładnie dzialało.

Mój system Windows XP SP2
Dysk: SATA typ plików NTFS

Oczywiście znam ten nie zawodny spośób jakim jest format ale chciałbym go uniknąć.

PS: Z góry mówie że że także założyłem taki temat na forum tematycznym. Żeby zaraz mnie ktoś nie zjechał że takie pytania do zadaje się na forach tematycznych. Ale z doświadczenia wiem że nawet założenie temtu na kilku forach tematycznych nie owocuje w postaci udzielenia pomocy. Gdyż parokrotnie nie doczekałem sie żadnej odpowiedzi na móje pytanie - nawet zdarzyło mi się z ciekawosci sprawdzić kilka moich tematów po kilku miesiacach i oczywiscie nie było żadnego posta z odpowiedzią na mój problem.

Ostatnio edytowany przez DevilDrom (2006-10-25 15:06:48)

Offline

#20 2006-10-25 15:24:02

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

może ci system zamula, albo procesor, przez zbyt dużą ilość procesów, albo robisz coś dużo-wymagającego w tle?
ale tak patrząc, mówisz, że jak są pliki tam gdzie są, to działają dobrze, jak przeniesiesz to już nie, więc moim zdaniem masz uszkodzone sektory na dysku, albo coś w ten kolor, zrób sobie Defragmentacje Dysku, albo przeskanuj go pięknym narzędziem jakim jest ScanDisc:P

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024