#1 2005-01-17 18:54:12

ender
Użytkownik
Skąd: Włocławek
Dołączył: 2004-11-05

Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Znacie ten tytuł ? Warto zaciągać czy szkoda czasu?

Offline

#2 2005-01-17 20:48:44

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Anime people robia hardsuba tego anime. Na razie wypuścili 3 ep. Ale po obejżeniu tych 3 epizodów doszedłem do wniosku że jednak seria cała musi być u mnie na dysku smile_big. Anime trochę nieszablonowe opowiadające o czasach samurajów. Jeżeli lubi się takie klimaty w stylu pierwszej OAV kenshina to powinno się spodobać.

Offline

#3 2005-01-17 21:00:57

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Są gusta i guściki, dla mnie warto smile
To anime ma dość specyficzną kreskę. Postacie, fabuła itp. na poziomie smile Zajrzyj na AnimeNFO, AnimeDB czy poszukaj oficjalnej strony Otogizoushi - pooglądaj, powąchaj i sam oceń czy będzie akurat w Twoim guście smile
BTW ja mam HardSuba Anime-Kraze, jest już ponad 20 odcinków.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#4 2005-01-17 21:50:44

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Oj, Yang, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Tylko połowa serii jest o bushi. Akcja anime rozpoczyna się w czasach kiedy myśmy dopiero od kilku lat przymierzali buty chrześcijaństwa, a Japończycy do okresu przęjęcia władzy przez kastę samurajów trochę czasu jeszcze mieli. Od 14 odcinka akcja przenosi się w czasy współczesne. Obie części przepełnia pewien mistycyzm i tajemniczość.
Kreska nietypowa, pastelowa kolorystyka. Mnie osobiście bardzo się to spodobało. "W końcu jakaś odmiana", pomyślałam.
Wydaje mi się, że anime jest skierowane, że tak się wyrażę, do bardziej wyrobionych odbiorców, a nie takich co to gustują w anime (i teraz narażę się większości z was jezor) typu Naruto.

Offline

#5 2005-01-17 21:56:48

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Gdzie wprowadzam w bład? ojej Sama przyznasz że pierwsze 3 epizody sprawiają takie wrażenie. Jest krew, dużo trupów, śmierć bliskiej osoby, zwroty akcji, tajemniczość, no i ci źli mogą się okazać tymi dobrymi. I wogóle anime które się wyłamuje ze standardów współczesnego anime i dlatego miło jest je obejżeć, gdy się znudzą te masówki które są dostępne.

Offline

#6 2005-01-17 23:37:13

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

Zgodzę się z tym co napisałeś. Ale ten, kto widział te dwadzieścia parę epizodów, które wydało Ani-Kraze, przyzna, że to nie jest czyste anime o samurajach (szczerze mówiąc nie wiem jak zakwalifikować tą drugą cześć; mistyka??).
Również z wielką przyjemnością oglądam to anime. Tylko szkoda, że już się zbliża do końca placze.

Offline

#7 2005-01-18 02:33:48

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Otogizoushi - zna ktoś ten tytuł ?

To pewnie mi zazdrościsz, bo ja mam obejżane tylko 3 epizody i dopóki nie będzie kolejnego Waszego hardka to pewnie dalej nie rusze. Jakoś tak mam że czas dla mnie się nie liczy i lubie czekać, jeśli ten czas który czekałem nie okaże się być zmarnowanym smile. A to że anime zmienia swój charakter pod koniec to jest standart. Bo dajmy na to ile naprawde fajnych komedi zamieniło się w tragedie na koniec? placze

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024