#1 2006-02-23 23:45:34

Sigall
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-01-25

Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

Znalazłem wreszcie mój ulubiomy film w konkretnej wersji ale moim problemem pozostaja podłe Hiszpańskie napisy które chciałbym usunąc a niewiem jak to zrobić.
Prosze o pomoc.

Offline

#2 2006-02-23 23:55:04

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

Zdawało mi się, że już o tym tutaj pisałem. A jak nie tu, to na pewno na forach infojama.pl oraz divx.howto.pl jezor

Niemniej wszystko zalezy od tego jakie te napisy są.

Jeśli są wmuxowane (zapisane w postacie osobnego strumienia danych), to możesz je bardzo wygodnie usunąć remuxując plik (np za pomocą MKVToolnix lub VirtualDubMod). Wmuxowane napisy najczęściej są w takich kontenerach jak MKV, OGM i MP4.

Jeśli są wrenderowane w strumień video (stanową integralną część obrazu), to sposobów masz kilka. Jednakże żaden z nich nie da Ci efektów, jakich zapewnie się spodziewasz.
1) ucięcie filmu na dole, tak by te napisy wyciąć (szybkie łątwe, ale tracisz bardzo dużo obszaru filmu)
2) Rozmazanie za pomocą filtrów typu LogoAway (skomplikowana konfiguracja, wolne, obszr w którym były napisy przypomni rozmazaną plamę o kolorystyce pixeli otaczających ten obszar)
3) Naniesienie tła z innymi napisami, np polskimi (w miare łątwe, dość szybkie, masz przesłonięty pewien obszar filmu).


EDIT:
Hehe.. Widzę Ard, że jak pisałęm, to Ty już udzieliłeś odpowiedzi

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-02-23 23:55:52)

Offline

#3 2006-02-24 00:04:14

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

Najlepiej białym korektorem. los Tak jak to robią w biurze blondynki.[cholera]

Offline

#4 2006-02-24 00:04:49

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

ale IMO i tak nie warto - znacznie łatwiej jest po prostu puścić polskie napisy z większą czcionką i troszkę grubszą ramką... ew. kolor zmienić (na np. jasnoniebieski) - wtedy te hiszpańskie napisy powinny się ładnie chować pod polskimi, najwyżej czasami jakiś kawałek będzie wystawał oczkod

Offline

#5 2006-02-24 00:48:33

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

grejpfrut napisał:

wtedy te hiszpańskie napisy powinny się ładnie chować pod polskimi, najwyżej czasami jakiś kawałek będzie wystawał oczkod

A nie prościej wcisnąć 'm' w Sub-Edit'cie?


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#6 2006-02-24 00:52:23

Sigall
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-01-25

Odp: Jak usunąć napisy z filmu *.avi ?

Dzieki wszystkom za odpowiedz (moze poza fillip75 jezor2). W mkvmerge GUI narazie prubowałem puźniej sprubuje w innych. Wyciecie filmu niewchodzi w rachube bo film i tak jest juz panoramiczny a napisy sa na czesci z filmem.
Jeszcze raz dzieki.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024