#1 2006-03-01 22:27:05

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

mam film który przekodowałem do formatu VOB i chcę go nagrać na DVD-VIDEO tak żeby szlo mi jak zwykłe dvd na stacjonarce. płytka to - a nie + i jak chcę wypalić film w Nero to pisze mi że film nie przeszedł zgodności z DVD VIDEO:( poradzcie jak dobrze wypalić i jakim programem prosiłbym o linki. z góry dzięki

Offline

#2 2006-03-01 23:23:59

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

chodzi o to że mam płytkę czystą DVD-R nie + i chcę przez nero nagrać ją na dvd tak zeby szło na stacjonarce jak zwykła płyta dvd z filmem. i kiedy wrzucam film przez Add jest dobrze a kiedy daję zapis to wyskakuje mi błąd że film nie przeszedł zgodności z DVD-VIDEO i że moze być niepoprawnie odtwarzany na niektórych stacjonarkach. film mam w vob bo przekonwertowałem z avi.

Offline

#3 2006-03-01 23:45:04

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

powinno dać się to wypalić uzywając CloneDVD2...
ściąnij go sobie i daj w nim zapisz istniejące dane/pliki pokaż mu w jakim katalogu są i powinno być ok...:)

Offline

#4 2006-03-01 23:59:30

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

nie wiem ale... muszisz zrobi authorising czy cos takiego... posklada film by mogl startwac z dvd a nie tylko go przekonwertowac do MPEG2

Offline

#5 2006-03-02 00:02:46

Armagedon
Użytkownik
Skąd: warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

Tylko ,że mu ten program stworzyl same voby nic więcej więc tak czy tak nie pojdzie.

Offline

#6 2006-03-02 00:28:37

bird5
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-18

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

zakoduj ten divx w neronie (to musi być wersja powyżej 6.0 )Użyj "make your own dvd video" tam krok po kroku zrobisz menu , wstawisz tapetę , nadasz tytuł itp. Nero tak przekoduje plik że na pewno da się wypalić bez złych komunikatów. Kodowanie plików można zaadresować na twardy dysk i przed wypaleniem obejrzeć jeszcze efekt końcowy przy pomocy odtwarzacza dvd załączonego do nerona (play from folder) Samo wypalenie radzę robić opcją "wypal pliki dvd video" która jest dostępna po przełączeniu menu na "dla zaawansowanych" . Zrobiłem tak kilka filmów i działają bardzo dobrze. Uwaga! jeżeli materiał wejściowy divx ma cechy NTSC ( czyli np 30 klatek na sekundę )to lepiej na siłe nie robić z tego płyty DVD PAL bo będzie trochę się obraz szarpał po przerobieniu na 25 klatek na sekundę. Można zrobić DVD NTSC tylko czy odtwarzacz stacjonarny go odczyta to zależy od odtwarzacza. DVD + czy - to dla nerona nie ma znaczenia - raczej dla wypalarki i odtwarzacza stacjonarnego czy obsługują ten format.

Offline

#7 2006-03-02 00:37:16

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: DVD-R jak dobrze wypalić i czym?

no nic zaraz wypróbuję...

smile_big:D:D a komp mi coś za szybko chodzi tzn. wideo i dzwięk odtwarza się z normalną prędkością ale reszta czyli np. emotki co są tu obok to działają dwa razy szybciej zegarek na kompie działa 2 razy szybcoej wogule wszystko mi 2 razy szybciej idzie:D wiece co to może być fajne to

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024