#1661 2010-07-05 21:38:08

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jako tłumacz jest za 12. Też tak można sądzić po ilości seiyuu jaką zatrudnili, brakuje kilka ważnych postaci, żeby się zagłębić w bardziej zaawansowana fabułę. To anime będzie chyba tylko zakąską dla mangi.


favoped_banner.jpg

Offline

#1662 2010-07-05 22:01:29

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jako że mamy wakacje, to mogę sobie pozwolić na oglądanie wszystkiego jak popadnie - najwyżej się połowę dropnie jezor

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi - mam nieodparte wrażenie, że J.C. Staff robi nas w konia. Te podobieństwa na pewno nie są przypadkowe xD. Co prawda pierwszy odcinek mnie zbytnio nie zachwycił, ale z chęcią zobaczę co z tego wyniknie - bo nawiązania do baśni są dość nietypowe.

Amagami SS - kolejna adaptacja gry randkowej (tak to chyba się nazywa?). Przyjemnie się oglądało, jedynie design postaci trochę mnie denerwował - ale myślę, że da się do niego przyzwyczaić. Więc mamy 6 dziewczyn na 26 odcinków. Ciekawe jak to zakończą - bo w sumie adaptacje tego typu gier są nijakie...

Shukufuku no Campanella - pierwszy odcinek to jedynie przedstawienie postaci, więc w zasadzie nic ciekawego. Chociaż widać, że kroi się na jakąś haremówkę... a do tego jest to adaptacja eroge.

Seitokai Yakuindomo - kolejne anime przestawiające perypetie rady uczniowskiej oraz adaptacja 4-komy. Imo strasznie jakieś jajowate głowy. Ale przecież w tego typu produkcjach liczy się bardziej humor - niż atrakcje wizualne.

Highschool of the Dead - manga zbytnio mnie nie porwała. Jednak adaptacja ma potencjał na coś dobrego - ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Mitsudomoe - nie jestem fanem tego typu produkcji, ale jestem pozytywnie zaskoczony. A jak na debiut studia Bridge, to całkiem udany.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1663 2010-07-05 22:05:46

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

~darthdragon, co do cenzury to masz rację. Widziałem trailer i tam było pokazane lądowanie ^^

Offline

#1664 2010-07-05 22:40:09

hasyly
Użytkownik
Dołączył: 2009-09-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak dla mnie HotD dość słabo wypadło i jak tak czytam komentarze to naprawdę nie wiem nad czym tu się rozczulać. Jedynym plusem jest to, że bohaterowie wydają się nieco ogarnięci. Historia jest oryginalna jak na anime, ale żeby znaleźć film/grę/książkę rozpoczynającą się w podobny sposób to nie trzeba się za bardzo wysilać, więc z tą oryginalnością bym nie przesadzał.
Gdybym chciał oglądać majtki bohaterek na pewno nie byłyby one w towarzystwie zombiaków. Już pomijam, że zaglądanie im pod kieckę gdy tłuką się one z zombi jest jakieś zupełnie bezsensowne, ale co tam, każda okazja jest dobra żeby se luknąć...
Nie mam nic przeciw funserwisowi o ile nie jest aż tak nachalny jak w tej serii. Jeśli nic sie nie zmieni i każdy kolejny odcinek będzie wyglądał podobnie to pewnie seria pójdzie w odstawkę.

Offline

#1665 2010-07-05 22:46:47

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

hasyly napisał:

Jak dla mnie HotD dość słabo wypadło i jak tak czytam komentarze to naprawdę nie wiem nad czym tu się rozczulać. Jedynym plusem jest to, że bohaterowie wydają się nieco ogarnięci. Historia jest oryginalna jak na anime, ale żeby znaleźć film/grę/książkę rozpoczynającą się w podobny sposób to nie trzeba się za bardzo wysilać, więc z tą oryginalnością bym nie przesadzał.
Gdybym chciał oglądać majtki bohaterek na pewno nie byłyby one w towarzystwie zombiaków. Już pomijam, że zaglądanie im pod kieckę gdy tłuką się one z zombi jest jakieś zupełnie bezsensowne, ale co tam, każda okazja jest dobra żeby se luknąć...
Nie mam nic przeciw funserwisowi o ile nie jest aż tak nachalny jak w tej serii. Jeśli nic sie nie zmieni i każdy kolejny odcinek będzie wyglądał podobnie to pewnie seria pójdzie w odstawkę.

No to możesz już odstawić sobie to anime.


Pisak.png

Offline

#1666 2010-07-05 23:09:51

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A mi tam się podobało HotD, fragmenty "najlepsze przyjaciółki" czy ten ze szkolnego radia/rozgłośni[zapomniałem jak się to nazywa] świetne,  chociaż tę nauczycielkę na początku mogli zostawić kombinuje.
I jeszcze do tego świetne napisy jezor.

Na MAL dałem 9/10, niecierpliwie czekam na kolejny epek.

Offline

#1667 2010-07-05 23:14:18

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

skynet napisał:

A mi tam się podobało HotD, fragmenty "najlepsze przyjaciółki" czy ten ze szkolnego radia/rozgłośni[zapomniałem jak się to nazywa] świetne,  chociaż tę nauczycielkę na początku mogli zostawić kombinuje.
I jeszcze do tego świetne napisy jezor.

Na MAL dałem 9/10, niecierpliwie czekam na kolejny epek.

Jesteś boski, jak wystawiasz ocenę animcowi po 1 epku oczkod


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1668 2010-07-05 23:30:11

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

KieR napisał:

Jesteś boski, jak wystawiasz ocenę animcowi po 1 epku oczkod

Jak obejrzę następne epy, to oczywiście poprawie jeżeli będzie taka potrzeba.

Wydaje mi się na MAL, jest liczona średnia ważona więc jest ok, gdybym nie mógł ustawić liczby obejrzanych epów to bym poczekał do ostatniego i dopiero wtedy dał ocenę.

A i nie jestem boski, jestem po prostu programistą XD

Ostatnio edytowany przez skynet (2010-07-05 23:30:32)

Offline

#1669 2010-07-06 00:00:10

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Na obecny moment dochodzę do dość jasnego wniosku - sezon letni będzie dla mnie sezonem kupowania Megami i plakatowania pokoju - produkcji z jakąś bardziej oryginalną i ambitniejszą fabułą można ze świecą szukać, ale za to muszę przyznać, że tylu produkcji z wybitnie trafiającymi w mój gust moe bohaterkami od dawna nie było smile_big.

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi - główny bohater jest jeszcze większa ciotą niż zwykle - o ile nieśmiałość wobec dziewczyn jak najbardziej rozumiem, o tyle lęk przed wzrokiem innych? Takie przypadki to u psychologa/psychiatry powinno się leczyć beznadzieja (no, chyba że to element parodystyczny). Reszta postaci jest dość... oryginalna jezor, loli - czerwony kapturek jest jak na mój gust aż za loli, za to wilk... akurat ona mi całkiem przypadła do gustu smile. Ogólnie motyw z parodiowaniem baśni ciekawy, dodatkowo kilka motywów (ten kopniak smile_big) mnie naprawdę rozwaliło, ale po pierwszym odcinku w zasadzie ciężko mi powiedzieć, co będzie dalej - może wyjść naprawdę dobrze, może wyjść crap.

Amagami SS - w zasadzie opinia na temat tego anime mocno zależy od tego, co człowiek oczekuje od tego typu serii - jeżeli szuka się czegoś nowego, rewolucyjnego... nie tędy droga, choć jedna nowość będzie (dla każdej dziewczyny mamy mieć osobny rozdział będący alternatywną wersją dla pozostałych), ale jeżeli ktoś (tak jak np. ja) oczekuje po prostu niemal perfekcyjnie zrealizowanego romansu z przeuroczymi dziewczynami w klimatach Kimikiss i Hatsukoi Limited - jedna z najlepszych serii sezonu, zwłaszcza że z miejsca pokochałem Harukę smile.

Shukufuku no Campanella - moe. Więcej moe. Jeszcze więcej moe. Ale mi tam się podoba smile_big, zwłaszcza, że jest to kolejna seria, w której pokochałem design postaci smile_big (no, nie licząc totalnie bishowatowego głównego bohatera).

Seitokai Yakuindomo - szczerze? Tak walniętej komedii to ja dawno nie widziałem smile_big. W zasadzie aż trudno mi powiedzieć, do czego mogą się posunąć autorzy tego tytułu - bo w jakim innym animcu usłyszymy teksty w stylu "romanse w szkole są zakazane, ale masturbacja jest ok!", "przy okazji, również dbam o ochronę swojej pochwy!" czy "wiele chłopaków przychodzi do naszej szkoły aby stworzyć sobie harem... ale to chyba nie ma zbytniego sensu, skoro nasze uczennice są homo"? Jak dla mnie może wyjść jedna z najlepszych komedii ostatnio... o ile nie przegną, bo już chwilami humor jest poniżej pasa jezor. Przy okazji - kolejna seria, w której bardzo spodobał mi się chara-deisgn smile_big.

Highschool of the Dead - w sumie dość sceptycznie podchodziłem do tego tytułu - zazwyczaj średnio przepadam za łączeniem fanserwisu i gore'u, a do obejrzenia zachęciła mnie tylko tematyka zombie... i nie żałuję smile_big, fanserwisu jest mniej niż się spodziewałem, fabuła oczywiście do najambitniejszych nie należy i powiela pewne schematy, ale szybka akcja jest, napięcie też, postacie zachowują się bardzo sensownie, moim zdaniem wiarygodniej niż w większości tego typu produkcji (również filmów, gier itp.), a oprawa A/V to już w zasadzie najwyższa możliwa półka jeżeli chodzi o serie tv - aż się boję, żeby nie okazało się za kilka odcinków, że połowę budżetu wpakowali w pierwszy. Jak dla mnie - najlepszy obecnie startujący tytuł, obym się na nim nie zawiódł smile.

Mitsudomoe - niestety - odpadłem na starcie, nie wiem jak jest z fabułą, ale po prostu takich brzydkich postaci to ja dawno nie widziałem blee (a takich brzydkich loli to już chyba nigdy).

Offline

#1670 2010-07-06 00:08:52

Rudy102
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To Mitsudomoe chyba nie jest gorsze od Dancougi Novy???
Bo od Dancougi nie ma gorszego anime.


Rudy102.png

Offline

#1671 2010-07-06 00:16:44

aria
Użytkownik
Skąd: Krk
Dołączył: 2007-10-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

zergadis0 napisał:

Mitsudomoe - niestety - odpadłem na starcie, nie wiem jak jest z fabułą, ale po prostu takich brzydkich postaci to ja dawno nie widziałem blee (a takich brzydkich loli to już chyba nigdy).

Jeżeli lubisz porąbane komedie, to przełam się przez tę kreskę i obejrzyj chociaż pierwszy odcinek dla spróbowania. Sama miałam z tym problem, ale nie żałuję oglądnięcia smile_big Imo jedna z fajniejszych serii w tym sezonie ; d


warneverchanges.png

Offline

#1672 2010-07-06 00:39:57

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

KieR napisał:

Jesteś boski, jak wystawiasz ocenę animcowi po 1 epku oczkod

Hej, co w tym  złego? Wg Ciebie anime można oceniać tylko po zakończeniu jego oglądania? Ja na bieżąco oceniam to co oglądam i wydaje mi się to najbardziej odpowiednie. Przecież wiadomo, że niektóre tytuły mogą nas początkowo zniechęcić, by potem, mimo wszystko, przykuć do monitora. Tak samo dzieje się w drugą stronę. Ja nie widzę w tym nic złego, a nawet popieram takie postępowanie. Jak ktoś kiedyś mawiał: "Róbta co chceta." Ja dodam: Nie czepiajta się niepotrzebnie oczkod. No i żeby nie było zbytniego offtopu -  HotD (jak na razie)= fanserwis>zombie.

Offline

#1673 2010-07-06 01:10:43

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

KieR napisał:
skynet napisał:

A mi tam się podobało HotD, fragmenty "najlepsze przyjaciółki" czy ten ze szkolnego radia/rozgłośni[zapomniałem jak się to nazywa] świetne,  chociaż tę nauczycielkę na początku mogli zostawić kombinuje.
I jeszcze do tego świetne napisy jezor.

Na MAL dałem 9/10, niecierpliwie czekam na kolejny epek.

Jesteś boski, jak wystawiasz ocenę animcowi po 1 epku oczkod

Ja już kiedyś o tym pisałem, ale jak kto woli, ja nie oceniam dopóki nie obejrzę przynajmniej połowy odcinków, ale to rzadko robię, anime musi mi naprawdę przypaść do gustu. Skynet, zrobisz minę jak obniżysz ocenę o dwa punkty w dół:).


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1674 2010-07-06 01:24:40

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Yagami_Raito8920 napisał:

Skynet, zrobisz minę jak obniżysz ocenę o dwa punkty w dół:).

Jak dalej mi nie podpasuje to czemu nie, baa obniże nawet o 9 pkt jak będzie to bardzo skopane.
Jeżeli mogę wybrać ilość epków którą obejrzałem, to waga mojego głosu chyba się zmniejszy nie?
No chyba że na MALu nikt nie pomyślał o czymś takim jak średnia ważona.

Ostatnio edytowany przez skynet (2010-07-06 01:24:59)

Offline

#1675 2010-07-06 03:15:38

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi - Niee i nieee. Ja sobie daruje tą serie. Za dużo loli, jakoś mnie nie rozśmieszyło ...
Seitokai Yakuindomo - boskie xD chce więcej.
Highschool of the Dead - no i doczekałem się, bielizna- duże piersi - krew - zombie oooojjj tak. Tylko myślałem ze troszkę lepiej narysują postacie, graficznie daje rade.  Główny bohater tak jak w mandze robi dobre wrażenie (a tą jego przyjaciółkę powinno zjeść i zgwałcić stado murzynów zombi >.< ). OP mnie rozczarował o i kurde tą nutę pod koniec skądś znam =_= może rezydent evil tak czy siak coś z umarlakami. Czekam na więcej, mam nadzieje że parę momentów co w mandze mi się nie podobało w anime poprawią.

EDIT: Za dużo próbowali upchać w tym jednym odcinku, przez co wiele opuścili.
Mitsudomoe - Moja lolifobia się pogłębiła to anime jest chore.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-07-06 03:22:59)

Offline

#1676 2010-07-06 03:31:02

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jako fan mangi H.O.T.D. musze przyznac że się postarali, klimat zachowany, ścieżka dźwiekowa, trzyma w napięciu, animacja płynna. właściwie jest wszystko czego oczekiwałem plus jeszcze ładnie mi to zapakowali

własciwie jedyna uwaga to:

darthdragon napisał:

Zauważcie też, że nie pokazują nam samej animacji czaszki podczas uderzeń w głowę, za każdym razem obraz się urywa. Są dwie możliwości, albo te smaczki będą na Blu-ray, albo zrezygnowano z tego po opublikowaniu trailera.
Co by nie było prawdą, zapowiada się ciekawe lato (albo i jesień...).

zdaje się rzeczywiście że na trailerze więcej pokazywali, na szczeście cenzura jest dość dobrze wkomponowana więc nie razi.

Podsumowując, dawno żadne anime mnie tak nie nakręciło i to mimo ze czytałem mangę, jak już wspomniałem dostałem co czego się spodziewalem i z czystym sercem polecam tym co lubią troche mocniejsze rzeczy nie powinniscie się zawieść.

Ostatnio edytowany przez opcy (2010-07-06 03:31:48)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#1677 2010-07-06 09:36:32

akira1984
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czy moze wie ktos cos na temat tego anime Break Blade?

Offline

#1678 2010-07-06 10:55:21

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Znalazłem info, z którego wynika, że dopiero pierwszy film BB na DVD\Blu Rej smile ma wyjść 23 lipca. Czyli najwcześniej można liczyć na jakiegokolwiek relka pod koniec lipca\na początku sierpnia (oczywiście jak dobrze pójdzie).


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1679 2010-07-06 11:02:18

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Xa, wszyscy tu spamują, a ja jeszcze nic z nowego sezonu nie widziałem -.- xD No cóż, trzeba zacząć oglądać ^.^ A z okazji, że mam dużo wolnego czasu, to planuje być na bieżąco jak nigdy xD

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-07-06 11:03:07)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1680 2010-07-06 11:58:41

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja tam nic nie oglądałem i pewnie nic nie obejrzę. No, może jak się skończy Amagami SS, to się człowiekowi zachce.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024