#1 2005-02-05 11:36:15

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Evangelion.mkv

Witam, mam taki oto problem:
Szukałem torrenta z Evangelionem. Po długich poszukiwaniach znalazłem działającego do ściągnięcia choćby stąd.Wszystkie odcinki są w formacie .mkv. Po ściągnięciu 1 epka zainstalowałem Matroska Playback Pack i Matroska Pack Full (czy jakoś tak) i zacząłem oglądać. w 15 minucie zniknął mi dźwięk. Co ciekawe, po przewinięciu o np. 30s pojawia się z powrotem, ale na ok. 0.5s. Z drugim epizodem to samo. Jest to dzieło Zhentarim Divx. Ktoś wie co z tym zrobić? Używam SubEdit-Playera

PS. Jakby ktoś miał działającego torrenta do Evangeliona 01 - 26 byłbym wdzięczny

Offline

#2 2005-02-05 12:52:10

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

A nie lepiej było ściągać NGE bezpośrednio od ZX? Tutaj http://bt.zhentarim.net/ masz wszystkie torrenty do NGE w odnowionej wersji. U mnie wszystkie Evangeliony w MKV działają bez zarzutu, więc nie wiem jak ci pomóc. Istnieje też starsza wersja zrobiona przez ZX w OGM, ale moim zdaniem MKV są o niebo lepsze i u mnie działają bez zarzutu.

Offline

#3 2005-02-05 15:25:28

azazel
Użytkownik
Skąd: Włocławek
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

Aniu a nie bylabys sklona wymienic sie za tego NGE w *.mkv?? Moj spis mozesz pobrac tutaj... jak znajdziesz w nim cos co by Cie interesowalo to daj znac...

Offline

#4 2005-02-05 16:21:28

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

Co do problemu, to SE ma często problemy z MKV nawet przy zainstalowaniu filtrów.. pytanie też która to wersja tychże filtrów..

Oglądnij film w MediaPlayerClassic 6.4.8.3 (jest np na www.divx.howto.pl), nie wymaga dodatkowych filtrów i jest zalecany do kontenerów MKV i OGM (oraz do innych również jezor)

Offline

#5 2005-02-05 18:18:23

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Evangelion.mkv

Filtry - Matroska Pack Full v1.0.3 i Matroska Playback Pack 0[1].5.

Hmm, rzeczywiście, w MPC działa bez problemu, dźwięk nie znika. Ale za to jak w tym odtworzyć napisy? Wyskakuje mi błąd "To load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file"

PS. A jest jakiś sposób by to działało w SubEdit-Playerze? Jakieś specjalne kodeki czy coś...
PS 2. .ogm w SEP-ie nie sprawia problemów (może ta informacja się przyda)

Offline

#6 2005-02-05 18:36:12

NekroX
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

Poszukaj chwile juz to bylo tu walkowane nie raz.

Offline

#7 2005-02-05 18:52:59

Maxi
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

Sześć wątków w dół i masz odpowiedz...Trzeba się trochę rozejrzeć a nie cały czas "daj, daj, daj..."
PS: chyba w najnowszej wersji ffdshow jest opcja, że można wybrać sobie napisy. Wtedy można oglądać z napisami nawet w windows media player oczkod. Mi ta opcja przypadła do gustu, chociaż czasem pojawiają się problemy, że podczas filmu przed napisami pojawia się też czas (może źle to opisałem, ale trzeba powiedzieć, że jest to strasznie wkurzające)

Offline

#8 2005-02-05 20:01:35

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Evangelion.mkv

Oo, dałem plamę... Bardzo przepraszam za kłopot wstyd

W każdym razie, wie mimo wszystko ktoś jak rozwiązać problem dźwięku w SEP-ie?

Offline

#9 2005-02-05 20:03:47

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

Jeśli do wyświetlania napisów chcemy używać osobnych filtrów, to bezapelacyjnie najlepszy jest VSFilter (dostępny na www.sourceforge.net w projekcie guliverkli)..

- Jako jedyny w pełni obsługuje możliwości ASS/SAA, ale także z innymi formatami nie problemów..
- ponad to nie jest aż tak zasobożerny jak inne filtry/programy wyświetlające napisy, co pozwala nawet na płynne wyświetlanie napisów ASS/SSA z typowym karaoke (fade+fill+scale) w czasie rzeczywistym (ofkoz nie przesadzajmy i nie wymagajmy by było to płynne na kompie 500MHz)..
- widzi napisy osadzone w MKV i OGM a także napisy zewnętrzne..
- można przesunąć wyświetlanie napisów z dkoładnością do ms
- wygląd napisów jest ładny, a napisy nie są postrzępione
- możemy sami ustawić miejsce i wygląd napisów (o ile nie są ustawione w skrypcie ASS/SSA)
- możliwa zmiana FPS wyświetlania napisów z dokładnością do ms
- a także operacje na obrazie i napisach (konwersje formatu kolorów, przerzucanie obrazu lub napisów itd)

Offline

#10 2005-02-05 21:58:40

Maxi
Użytkownik
Skąd: Toruń
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Evangelion.mkv

O tym to ja wiem, ale tak mówię, bo bardzo mi to przypadło do gustu jezor

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024