#1 2006-03-09 15:41:15

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Pale Cocoon

Od kilku dni mój ukochany programik p2p nie radził siobie z aktualnie pobieranymi serami anime wiec postanowiłem obejrzeć cokolwiek, wlazłem na stronke osloskopu - niewiedzieć czemu nawet jak nic mi sie nie sciaga to to co jest na tej stronce zassa zawsze.

I trafiłem na anime o podanym wyżej tytule. Sciągnąłem i już po kilku minutach... żałowałem...
Żałowałem że to jest tak krótkie, z czystym sercem mogę polecić to anime każdemu, i myślę że każdy po obejrzeniu będzie szczerze nim poruszony.

Rzecz dzieje się w przyszłości, ludzie żyją wewnątrz wielkiej kuli, gdzie sztucznie przodtrzymywane jest życie, czemu tak jest, tego nikt nie wie, prawda została dawno zapomniana, para głównych bohaterów jest pracownikami instytucji zajmującej się odzyskiwaniem i analizą starych danych, ich celem jest zbieranie resztek dawnych nagrań i poznanie przyczyny obecnego stany rzeczy. Chociaż niektórzy z pracowników woleliby by to co odkrywają okazało sie kłamstwem.

Trochę trudno określić do czego to anime jest podobne, najblizszy mu będzie mu klimat z dzieł Makoto Shinkaiego, ale nie całkiem... to anime ma w sobie cos więcej, coś czego nie potrafię jasno określić.
Poza tym dużym atutem tego anime jest kreska, to anime jest poprostu piękne, płynność i szczegułowość animacji sprawia że oglądanie tego anime jest prawdziwa ucztą dla zmysłów.
Nic więcej nie zostaje mi do napisania, niż tylko jeszcze raz zachęcić was do tego anime, zwłaszcza że przerasta ono o głowę inne obecnie wypuszczane anime.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#2 2006-03-09 16:59:11

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Pale Cocoon

Miałem podobne odczucia po obejrzeniu tego tytułu. Dlaczego tylko 30 minut!!! Anime z kategorii tych dających do myślenia. Bardzo ciekawa kreska, ale jeszcze bardziej podobaly mi się tła. Niby szare, a jednak wypełnione detalami. I ta puenta... Coś pięknego. smile_big

Polecam też polskiego suba dostępnego na trakerze ANFO

Offline

#3 2006-03-09 19:13:31

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Pale Cocoon

Widzialem pare dni temu i faktycznie zal pupe sciska czemu nie robia wiecej i dluzszych rzeczy tego typu... cenzura

Offline

#4 2006-03-09 19:28:55

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Pale Cocoon

to jest seria OAV (seria jeden odcinek), i trwa chyba 22 minuty ,syszałem dużo dobrego o tym tytule, ale nie ogladałem bo pewnie bym klnoł że takie krutkie

Offline

#5 2006-03-09 20:09:53

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Pale Cocoon

Dla mnie przecietne;) moze dlatego ze jestem jeszcze mlodym, niedoswiadczonym widzem, a moze dlatego ze bylo to poprostu za krotkie:P

W kazydm razie respekt za ciekawy pomysl i grafike:D

Offline

#6 2006-03-09 20:22:41

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Pale Cocoon

To może i ja się co nieco wypowiem... Otóż Anime odrazu przypadło mi do gustu i wiedziałem, że to będzie coś "innego" i na pewno mi się spodoba - zanim jeszcze je ujrzałem... powiem tyle, jest niesamowite, obejrzałem je kilkanaście razy i wcale mi się jeszcze nie znudziło. Szkoda że tak ambitne Anime ukazują się dość rzadko, ale dzieki temu odczuwa się większą rozkosz w czasie oglądania i można się w spokoju delektować wspaniałą oprawą audio-wizualną, której w zasadzie nie można zbyt wiele zarzucić. Dla zainteresowanych dodam, że mam zamiar zrobić kolejną wersję moich napisów w których poprawie kilka błędów w kwestii merytorycznej, gdyż tłumaczenie na którym się opierałem kilka niestety zawierało ^^ poza tym dodam również karaoke piosenki - którego (o dziwo) zabrakło w "hardsubie" made by ASG-Across...


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#7 2006-03-09 21:17:04

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Pale Cocoon

obejrzałem dzisiaj. bardzo dobre anime smile podoba mi się taki mroczny klimat - niby to ludzie, niby to jakieś miasto, a tak naprawdę przez całe anime się przewijają 2 osoby i głos z mikrofonu smile do tego całkowity brak słońca... tylko bardzo mocne reflektory. sprawia niesamowite wrażenie smile o fabule nie będę pisał - nie chcę psuć artakcji z samodzielnego oglądania jezor

Offline

#8 2006-03-09 21:28:11

wilczy_deszcz
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-07-12

Odp: Pale Cocoon

graficznie to jedno z najładniejszych anime jakie oglądałem. jednak największe wrażenie zrobił na mnie klimat tzn. ten spokój, ta muzyczka i ten (o)padający "śnieg"(?!)w scenach na schodach[slina] normalnie mnie powaliło8-D. polecam wszystkim

Offline

#9 2006-03-09 22:01:22

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Pale Cocoon

Kurcze, widzę, że wszyscy chwalą, więc będzie trza się z tą pozycją zaznajomić. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#10 2006-03-09 22:04:40

belgrath
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pale Cocoon

fakt ja też właśnie kończeje ściągać i aż nie mogę się doczekać co to będzie za anime skoro wszyscy tak je zachwalają:D

Offline

#11 2006-03-09 22:09:39

stean
Użytkownik
Skąd: Czeladź
Dołączył: 2005-12-11

Odp: Pale Cocoon

to i ja pochwale dzis obejrzałem i nie jestem zawiedziony jedynie może to ze jak były powyższe głosy za krótkie smutny ale polecam okej

Offline

#12 2006-03-12 00:29:34

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Pale Cocoon

Ściągnąłem to się wypowiem. Za krótkie!!! Dopiero zdążyło mnie wciągnąća tutaj już koniec placze. Naprawdę ładna grafika, polecam wszystkim.

SPOILER!!!

ROT13 
V wrqab clgnaxb: bav j xbńph fą an xfvężlph? Gb pb fvr fgnłb m yhqźzv an Mvrzv? Rzvtebjnyv an xfvężlp ob avr zbżan whż olłb żlć an mvrzv ( plgng: "Mvrzvn j xbybemr eqml" ) ? Wnx gb ebmhzvrpvr?

Mod edit: Zaznaczaj, jeśli ujawniasz treść.

EDIT: Przepraszam moda i wszystkich, to się już więcej nie powtórzy. [oops]

Ostatnio edytowany przez Kisiel (2006-03-26 17:48:14)


10721827ve.gif

Offline

#13 2006-03-12 10:09:39

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Pale Cocoon

SPOILER

zakodowane rot13 wn jłnśavr gnx gb mebmhzvnłrz - hpvrxyv an xfvężlp cemrq xvyxhfrg yngl oczkod ob cbq xbavrp jvqnć gr snwar qlfmr byoemlzvrtb cebzh xbfzvpmartb... zbżr xvrqlś oczkod (mn zvyvba yng :C) oęqmvr wnxvś frdhry wnx jenpnwą an mvrzvę...

Ostatnio edytowany przez grejpfrut (2006-03-12 10:09:57)

Offline

#14 2006-03-12 18:36:43

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Pale Cocoon

Może być trochę bardziej ponuro

SPOILER

Kodowanie rot 13 Jrqłht zavr qb xbybavv an xfvrmlph tqmvr fvę manwqhwą obungrebjvr jlrzvtebjnłn glyxb pmęść yhqmxbśpv (cbqboab zvnyn gb olć cvrejfmn xbybavn, n cbmbfgnłn wrqlaą) erfmgr yhqmxbśpv cenjqbcbqboavr fcbgxnł wnxvś xngnxyvmz zbżr jbwan ngbzbjn ceml bxnmwv xngnxyvmz zóty fcbjbqbjnć mncbzavravr cemrm yhqmv m xfvęmlpn fjbvpu xbemrav). Cb xvyxh jvrxnpu rxbflfgrz mvrzv jeópvł qb abezl.
Pvrxnjr wrfg żr cenjqę cbmanł wrqlavr gra xbyrś xgóel mbonpmlł mvrzvr, bfgngavrpmrtb qbjvrqmvnłn fvę ntragxn gb gb żr mvrzvn wrfg xbybeh eqml (pmlyv avr zn pb jenpnć)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#15 2006-03-26 16:43:35

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Pale Cocoon

No cóż, podpisuję się obiema rękami pod Kolegami i Koleżankami. Anime rewelacyjne, ale i całkiem pokręcone, jednak jak dobrze i wnikliwie oglądać to idzie wszystko zrozumieć.

Czy wydźwięk pesymistyczny, czy optymistyczny to zależy od interpretacji. Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się jakieś kontynuacji. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#16 2006-03-26 17:21:02

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pale Cocoon

Dobrze, że co niektórzy zreflektowali się w porę i podali ten tytuł, bo inaczej przeszedłby koło nosa kawał świetnej roboty!

Dla mnie anime ani nie za krótkie, ani nie za długie - pasuję do całej historii.
Co do kreski, to nie jestem zwolennikiem takiego rysowania (mi się podobał Steamboy, o!) jednak muszę przyznać, że wyszło to ładnie - bez rozmazań/zamazań czy innych brzydkich rzeczy tego typu kupa.
Od pierwszej minuty przyjemnie brzęczy muzyczka, o którą w wielu produkcjach tak ciężko smutny.

Też chciałbym doczekać się kontynuacji cool.

papa

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024