#1 2005-02-16 13:46:59

RhinoRace
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: przed 2004-07-25

MKV i napisy w MicroDVD

mam taki drobny problemik wlasnie z napisami w MicroDVD oraz plikami MKV
otoz po rozpoczeciu odtwarzania filmu oraz po dolaczeniu napisow film idzie sobie normalnie - jest dobrze smile
niestety czesto sie pojawiaja napisy, ktore powinny pojawic sie dopiero za jakis czas np. w/g tego co jest w pliku txt napisy powinny sie pojawic w klatce 3467 a pojawiaja sie juz okolo klatki 3060 - potem znikaja i pojawiaja sie tak jak powinny czyli w klatce 3467 smutny
w niektorych momentach nie pojawiaja sie wogole smutny
mam zainstalowany pakiet matroszk v1.0.3 (zdaje sie najnowsza) oraz uzywam do odtwarzania plikow MPC v6.4.8.2 (tez chyba najnowszy)
jezeli chodzi o ustawienia to w pakiecie matroszki nic nie zmianialem
w MPC wybralem ustawienia umozliwiajace odtwarzanie napisow oraz wylaczylem all wewnetrzne filtry odtwarzacza
przy plikach AVI oraz OGM napisy pojawiaja sie prawidlowo - niezaleznie od formatu

Offline

#2 2005-02-16 15:21:52

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

Hmm.. nie wiem czy dobrze widzę tą sytuację, ale jak dla mnie wygląd to jakbyś miał jeszcze dodatkowy filtr który wyświetla Ci te napisy i w tym filtrze miał je przesunięte w tył.

Wklej tutaj kilka linijek tych napisów.

Offline

#3 2005-02-16 16:10:47

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

Hmmm, chyba kiedyś też coś takiego miałem przez moment. Nie pamiętam dokładnie co zrobiłem, ale przypuszczam że odinstalowanie wszystkich kodeków i filtrów, oraz ponowne ich zainstalowanie rozwiązało problem. I chyba to pojawiło mi się po zaintalowaniu tego packa matroszki, ale to było dosyć dawno i miałem jakiegoś starszego. Bynajmniej później już ten problem nigdy nie wystąpił.

Offline

#4 2005-02-16 18:54:03

RhinoRace
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

@Suchy to na bank nie jest wina samych napisow bo specjalnie je kilka razy sprawdzalem smile
co do dodatkowego filtra do napisow to jedynie wchodzi vobsub w gre, a w nim akurat mam po wlaczeniu mkv lub ogm napisy angielskie, ktore wylaczam smile
sprobuje zrobic jak radzi @Yang lub ewentualnie zainstaluje inny pakiet kodekow i zobacze czy bedzie tak samo smile

Offline

#5 2005-02-16 20:26:51

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

O ile pamiętam to Martoska Pack zawierał FFDShow który ma wbudowane wyświetlanie napisów, zatem to one mogą być przyczyną..
Nie mnie reinstalacja kodeków jest dobrym pomysłem.

Odinstaluj wszystkie kodeki jakie masz i zainstaluj najnowszy KLite, więcej praktycznie nie potrzeba. (możesz jeszcze ewentualnie dorzucić QT i Real Alternative)

Offline

#6 2005-02-16 21:35:59

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

k-lite mega pack, czyli k-lite full + QT+ Real Alternative
Chociaż na potrzeby odtwarzania wystarczy k-lite basic
A w wypadku problemów, to zawsze można sobie wziąść zestaw z działu download. Czyli Xvid DivX oraz zestaw potrzebnych filtrów.

Offline

#7 2005-02-18 20:29:44

RhinoRace
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

hmm
no i zainstalowalem sobie K-Lite Mega codek pack i niestety dalej mam ten sam problem smutny
zeby bylo smieszniej to w mpc jak daje "play/go to" to wogole w miejscu gdzie powinny byc klatki ich nie pokazuje smutny czyt. jest puste miejsce, tak jakby nie umial odczytac ich z filmu smutny- moze tu jest problem?
btw. znacie moze format czasowy, ktory pozwoli mi po przerobieniu napisow nie stracic ich dokladnosci? - bo chyba zrezygnuje z MicroDVD
aha
plik na ktorym tak sie dzieje to Last Exile 17 grupy a4e - to tak jakby ktos chcial wiedziec smile_big
kolejne aha - jak tak pobierznie sprawdzalem ten plik z napisami z innymi plikami mkv to bylo all wporzadku, wiec wydaje mi sie ze to jest chyba wina tego ze nie moze odczytac liczby klatek na sekunde z filmu smutny - macie moze jakies rady na toto?

Offline

#8 2005-02-18 21:27:51

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

czasowy, to albo SRT albo ASS/SSA

Co do problemu to spróbuj użyć najnowszego MPC 6.4.8.3 i użyc jego filtru do matroski

Offline

#9 2005-02-19 00:41:20

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: MKV i napisy w MicroDVD

Jak tylko w tym pliku to albo on jest po prostu walnięty (może źle ściągnięty, można sprawdzić sumy kontrolne) albo użyli jakiegoś najnowszego splitera do matroszki. Bo jeżeli nie może odczytać indeksu pliku to zawsze będą problemy pewnie nawet z formatami czasowymi. A jak chcesz to przekonwertuj sobie to microDVD na Sub rip i nic nie stracisz na dokładności a napisy nadal bedą czytelne podczas edycji. Formaty ass/ssa są bardziej zaawansowane i mniej czytelne i raczej są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników (mówie o edycji).

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024