#1 2004-04-14 10:15:39

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Czy ktoś wie, czym da się wyciągnąć napisy z plików OGM? Czy to w ogóle jest możliwe?

Offline

#2 2004-04-14 11:24:43

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Wydawało mi się, że już gdzieś to było na forum jezor
Jeśli napisy są w postaci strumienia danych a nie są wrenderowane (połączone) z strumieniem video to nie powinno być najmniejszego problemu....
Odpalasz program VirtualDubMod (jest na www.sourceforge.org), otwierasz w nim dany OGM, następnie Streams->Stream List po czym wybierasz strumień z napisami dajesz na demux i zapisujesz (w OGM są one w postaci SRT)...

Offline

#3 2004-04-14 20:31:31

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Dzięki! Nie sądziłem, że to aż takie łatwe oczkod Ale pewnie kilka dni by mi zajeło dojście jak to się robi.

Offline

#4 2004-04-15 01:12:17

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Dokładnie to było, w tym samym dziale, tylko troszeczke inny tytuł smile_big

Offline

#5 2004-06-03 11:45:01

Maximus
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

nie znam sie wogule na plikach OGM wiec jestem z nich ciemny
ale mam pytano dotyczace ich
dlaczego jak odczytuje te pliki za pomoca AllPlayera to mi nie wyświetla napisów
a jak za pomocą BSplayer v 0.86 to mam napisy i czy można by jakos ustawic
żeby tych napisów i w drugim programie nie wyświetlalo bo są one angielskie
a tak to bym sobie sciognoł napiski bo BSplayer jest lepszy tylko qwa napisy mi wyskakują

z góry thx jezor

Offline

#6 2004-06-03 12:09:55

Magic
Użytkownik
Skąd: Cieszyn
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Za ustawienia napisów w OGG zwykle odpowiedzialny jest specjalny filtr (SubMixer, chyba - to 1 z filtrów z pakietu OGG Vorbis). Po uruchomieniu filmu pojawia się on w pasku z prawej strony.
Jeśli twój odtwarzacz umożliwia podgląd właściwości filmu po uruchomieniu, to powinien tam być właśnie filtr SubMixer, SubSplliter, i VobSub (o ile nie pokręciłem nazwy).

Ogólnie muszę powiedzieć, że OGG sprawia najwięcej problemów, nie można tego uruchomić pod WinXP (brak dźwięku) a jak już się da to potem są problemy z innymi Codecami. Ja z jakiejś strony ściągnąłem programik freeware do zarządzania Codecami i zmieniłem priorytet VorbisOGG Codec na +255 (czy coś w tym stylu) od tej pory filmy mi idą bez problemu. Przypuszczam, że cały problem jest w tym, iż odtwarzacz trafia na pierwszy z listy Codec czy Filtr, którym się da odtworzyć film, ale niestety w głośniczkach jest wtedy cisza ;-(((.

Może i OGG jest dobre, ale powiem wam szczerze...strasznie upierd...we w konfiguracji.
Czasem ten kodek za cholerę nie chce iść bez FFShow Filter.

Offline

#7 2004-06-03 14:00:44

Nimrod25
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Jak widzę Magic, kodeki ode mnie też nie podziałały.
Jeśli chodzi o złe działanie kodeków ogm (nie ogg, bo to jest tylko format audio) to odpowiedzialny może tu być również divx, ew. zła konfiguracja samego windows.

U mnie działa jak marzenie, tak samo jak i u moich znajomych, też pod XP. Jeśli chodzi o konieczność użycia ffdshow, istotnie, może się czasem tak zdarzyć. Jednak trzeba pamiętać, iż nie jest to związane z plikiem ogm, który nie jest kodekiem video a tylko kontenerem multimediów (tak jak pliki avi, czy też mkv itp.), a wynikać może z niewłaściwej dekompresji użytego kodeka video (przeważnie divx i starsze niż 1.0 Xvid).

Szczegóły działania kodeków, ich konfiguracji oraz usuwania ewentualnych problemów według mnie zbytnio wykraczają poza ramy tego forum. Dlatego polecam lektury serwisów divx.pl oraz (a raczej, zwłaszcza) www.divx.howto.pl oraz tamtejsze fora dyskusyjne.

Offline

#8 2004-06-04 13:08:12

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Problem może też być z samym splitterem do OGM, który czasami powoduj problmy przy poprawnym "odróżnianiu" strumieni audio, wideo i z napisami w wyniku czego którgoś z powyższych nie ma... (dotyczy głównie starych wersji OGM). Nie mniej ten praser jest IMHO lepszy od AVI, ale gorszy już od MKV.


P.S.
Natomiast co do problemów z włączaniem/wyłączaniem/wybieraniem napisó lub ścieżek audio to - Media Player Classic.
I po sprawie smile_big

Offline

#9 2004-07-30 14:59:11

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Witam!! Powiem tyle z ogm nie mam najmniejszych problemow. Korzystam z kodekow napisanych przez fanow zx. Niestety link gdzies mi przepal i go nie pamietam. Ale mam go na dysku wiec albo gg 1084753 albo mail mazekarek@o2.pl

Offline

#10 2004-07-30 17:00:18

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Ostatni post w tym wątku: 2004.06.04 13:08:12
Twój post: 2004.07.30 14:59:11

A żeś się obudził smile_big smile_big

Pozdrawiam..

Offline

#11 2004-07-30 22:20:51

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

jezor;)

Offline

#12 2004-08-03 11:31:56

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

ja uzywam kodekow z pakietu ALL in 1 ..narazie wszystko chodzi fajnie:)dodatkowo radze doinstalowac kodeki z realplayera i quick time oraz mkv i juz wam nic nie bedzie potrzeba:)hej a nei wiecie czy mozna podmienic napisy w tym pliku ogg..bo ja mam w jezyku angielskim a chcialbym je zamienic na polski w tym pliku?chce je podmienic nic wiecej nie ruszajac:)

Offline

#13 2004-08-03 12:10:00

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Użyj VirtualDubMod

Offline

#14 2004-08-03 17:42:40

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

Po co podmieniać? Nie lepiej po prostu dodać? Jak się domyślam chodzi o format OGM, a nie OGG (dzwięk). A i napisy muszą być w formacie SRT (na stronce jako subrip)

Offline

#15 2004-08-09 11:51:26

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

sorki...ogg..:) hej a jak mam je podmienic zeby to w jedym pliku było? no i zeby ponownie tego nie konwertowac bo strace na jakosci-jest to mozliwe?

Offline

#16 2004-08-09 15:51:39

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

No dobra to jeszcze raz w skrócie:
odpal virtualdubmod
otwórz plik ogm z filmem
z menu streams wybierz stream list
tam wybierz add i wybierz napisy które chcesz dodać
zaznacz te dodane napisy i wciśnij comments
tam wybierz z menu rozwijanego Language i z menu rozwijanego, które się pokaże wybierz język napisów, a potem wciśnij add a potem ok, następnie możesz sobie przesunąć napisy po polsku nad te co są po angielsku (domyślnie będą się łądowały polskie napisy) za pomocą move up
potem ok i już jesteś spowrotem w głównym oknie virtualdubmod
tam z menu video wybierz direct stream copy
następnie z menu File save as... i wybierz nazwę i gdzie chcesz to nagrać. Bardzo ważne jest by wybrać z menu "save as type" format ogm lub mkv.
Wciskasz ok i po paru minutach masz już gotowy plik z dołączonymi napisami, całkowcie bez żadnych strat.

Offline

#17 2004-09-14 12:54:48

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

uaaa..super!!! dzieki YANG jesteś teraz GURU:)
Chyba wiekszosc epizodkow sobie tak zrobie i bede mial to jakos estetycznie poukladane:)

Offline

#18 2004-09-14 19:38:01

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

No widzisz, ja to robię non stop (już nawet z zamknietymi oczami). Jak tylko są napisy po polsku to je sobie wrzucam w ogm/mkv i dopiero wypalam. Co prawda jest jeszcze możliwość dorzucenia komentarzy do filmu (tytuł, autor, copyright, description) które są wyświetlane w MPC. Można również stworzyć rozdziały (chapters) i uzyskujesz już funkcjonalność DVD a zajmuje tyle co świetnej jakości avi. Jeżeli by ktokolwiek też zamierzał to robić, to zawsze może założyć odpowiedni temat do tego i tam podam krok po kroku jak to zrobić (tak samo jak z dodawaniem napisów). Tylko muszę wiedzieć czy ktoś jest tym zainteresowany.

BTW By dodać napisy do pliku, muszą one być poprawnie wykonane. Poprawnie, czyli w formacie srt gdzie w żadnej linijce czasy wyświetlania napisów się nie pokrywają. (ssa moga być tylko w mkv). To również mogę podać jak poprawiać i konwertować, tylko nie wiem czy ktoś to również potrzebuje/nie wie.

Offline

#19 2004-09-15 11:07:16

ramzi22
Użytkownik
Skąd: Siemianowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

YANG załóz taki temat napewno ktos sie tym zainteresuje!!!dawaj dawaj..ja chce:)
ostatnio sciągam Elfen Lied w RAW to ladnie to sobie skonwertuje w MKV dodam kupe bajerow:)tyko nie wiem jak..narazie moje proby koncza sie na jakis bledach..ale z czasme..a jakbys jeszcze to ladnie opisal co i jak i moze jakich kodekow uzyc to byloby super..bo widzisz jak puszcam raw przez mediaplayercalssic to mi sie jakis kostki pojawiaja tznie mi obraz i dziwek..ale jak uzyje innego np..bestplayer allplayer i cinemaplayer to jest wszystko ok..tego nie kapuje..zalozcie taki osobny watek jak zrobic sobie w mkv anime:)

P.S-sciagnalem sobie lektora ktory wspolpracuje z Allplaerem..bajer polega na tym ze on czyta plik z napisami do danego filmu..tylko ze nie wiecie moze skad sciagnac do niego innych lektorow..ciekawy pomysl ale jednak wymaga jeszcze dopracowania..poatym jednak napisy nadal rzadza..nie ma to jak dubbing japonski:)

Offline

#20 2004-09-15 12:30:18

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak wyciągnąć napisy z OGM?

No to trzeba będzie zrobić pare tematów. Każdy opisujący krok po korku jak co zrobić by było dobrze smile_big. Myśle że niedługo coś tam się skrobnie.;)
A odnośnie tego problemu z MPC to musisz wyłaczyć wbudowane filtry.
Właczasz MPC
view->options->filters i tu odznaczasz wszystkie ptaszki jakie możesz (tylko 1 nie możesz).
Od tego momentu nie bedzie już cieło (sprawdzałem u mnie).

Te elementy co wymieniłem moge opisać bo to jest dosyć proste. Nie wymagają zbyt dużo czasu, jak również żadnych skomplikowanych narzędzi. Do tworzenia mkv/ogm nie trzeba przekompresowywać obrazu, a dzwięk to już nie taki problem (chociaz nie zawsze jego trzeba przekompresowywać, szczególnie jak się używa mkv).
Jednak jeżeli chcesz przekompresowywać obraz, to już pojawia się problem. Bo widzisz, to jest dosyć skomplikowane. Dlatego w grupach tworzących hardsuby, są specjalne osoby od tego. Jednak jak chcesz zdobyć trochę informacji zerknij tutaj:
http://www.divx.howto.pl/

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024