#1 2005-02-26 14:32:22

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

POMOCY !!! z MPC i MKV :[

Kurcze juz dolownie nie moge z tym formatem mkv ! i mp claasic ! Zainstalowalem najnowsze k-lite i wszystko smiga pieknie ale nie moge odtwarzac napisow :/ Jak zaznacze w mpc VMR9 zebym mogl ladowac napisy to gdy potem odpalam albo OGM albo MKV to wiesza mi sie mpclassic !!! ludzie pomozcie mi bo ja juz nie mamn pojecia co moge zrobic :[ Mam directa9.0c zainstalowanego i K-Lite w najnowszej wersji. Jak odpalam avi to dziala, ale wiechtaja sie tylko ogm i mkv (jak mam zaznaczone to VMR9 do napisow, bo jak odznacze to all sie odtwarza).

No dobra, to skoro wiesza mi sie player z zaznaczonym VMR9 to mowie sroboje napisy odpalic VSFiltrem (ta zielona strzalka pewnie wiecie o co chodzi ). No to by kurde wszystyko bylo w porzadku tylko kusfa jak zaladuje ten filter to mi filmy MKV i OGM to kurde sie zas dzwiek rozjezdza i nie zgrywa z obrazem ! i czasami film przychaczy. A jak znowu usune ten filter to pieknie chodzi. No kurde wczoraj tro juz myslalem ze mnie starzy do psychiatryka odesla z nerwow jezor Heeeelp !!! jezor

Moze nzacie jakies inne playery albo jakies programy do odpalania napisow ? : Chyba ze ktos mi pomoze :/

Offline

#2 2005-02-26 17:21:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

O rany, rany... na forum już chyba był omawiany podobny problem, BTW próbowałeś instalować filtry 'producenta' MKV/OGM ?? Znajdziesz je w goglu... Do napisów najlepszy jest Sub-Edit smile (z wyjątkiem SRT – brak wsparcia i napisami do MKV)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2005-02-26 18:11:08

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

A więc tak:

MPC - najlepszy IMHO Player do MKV, OGM, QT i RM

SubEdit - świetny player (rozpatrujemy playery, więc opcje edycji napisów pomijam) do AVI, MPG, zwłaszcza na słabszym sprzęcie - niestety beznadziejny przy MKV a przy OGM może mieć problemy (ale nie zawsze)

MPlayer, CorePlayer - b. dobre alternatywy dla MPC

CinemaPlayer, BSPlayer - b. dobre alternatywy dla SE

Tyle odnośnie playerów.

Natomiast odnośnie MPC do dość dziwne to Twoje wieszanie jest..
Też mam KLite i DX9.0c (o czym z resztą wiesz), zatem przypuszczam, że to coś w opcjach nie tak, albo Twój komp po prostu tak ma (jak to się mówi).
Jeśli chcesz to mogę Ci przesłać plik konfiguracyjny do MPC który ja mam.. wgrasz se i sprawdzisz czy pomogło. Myślę, że znaczenie może mieć też konfiguracja kodeków/filtrów.

P.S.
Na czym dokładnie to wieszanie się polega?

Offline

#4 2005-02-26 18:51:51

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

Podeslij mi ten twoj plik konfiguracyjny na sneake2@wp.pl
A wiesza sie tak ze hmmm no poporstu sie wiesza zaraz na poczatku, juz normalnie by sie okno z mpc mialo powiekszyc do rozmairow filmu ale sie wiesza ze nic nie mozna zrobic poza alt ctrl del i zamknieciem go. Nawet zdazy sie odpalic ta zielona strzalka, a potem wiesza sie player. smutny:(:((:(:(:(

Offline

#5 2005-03-22 22:09:59

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

ech...jaki problem....Mpcllasic strasznie tnie (i traci synchro) filmy na mkv z koleji ogg odtwarza bez problemu. jak rozwiązać ten problem...jakaś zmiana w ustawieniach czy jeszcze coś innego. Ogółem strasnie mnie to boli bo mam GundamSEED w mkv i nie mogę obejzeć smutny

Offline

#6 2005-03-22 23:01:50

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

Mnie tam na MPC ładnie chodzi..
Po pierwsze używaj wyświetlania obrazu na powierzchni zwykłej (a nie teksturowanej 3D czy 3D), warto też zwiększyć priorytet playera na "Wysoki" i chyba ostatnie i najważniejsze korzystaj z najaktualniejszego splittera Matroski.

P.S.
Wyświetlanie napisów generowanych w rozdziałce większej niż 800x600 i buforowanie następnych też potrafi z lekka przymulić MPC (nie mylić tej rozdziałki z rozdziałką ekranu podczas oglądania filmu),

Offline

#7 2005-03-23 18:25:46

George
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-01-22

Odp: POMOCY !!! z MPC i MKV :[

pamiętaj aby wyłączyć Anti-Aliasing w ustawieniach zaawansowanych karty graficznej, jeżeli masz "zaznaczone to VMR9 do napisow"( WŁĄCZONY STRASZNIE ZAMULA MPC)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024