#1 2005-03-06 16:12:23

animesubpl
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-04

Pytanie o tworzenie hardsuba

Mam problem chcialem sie wziasc za tworzenie hardsuba z polskimi napisami. Lecz tak mam film w ogg,w nim sa 2 sciezki dzwiekowe,angielska i japonska brak napisow. Jak np za pomcoa virtualdubmod zrobic hardsub taki ze: ABy byla tylko jedna sciezka dzwiekowa lub anwet te 2 plus dodac wlasne napisy polskie. Bylo cos takiego ale cos mi to niedziala. Np zrobilem dodalem napisy w srt wywala blad a w filmie skonwertowanym do avi bo chce w avi miec niema glosu. Pomozcie prosze.

Offline

#2 2005-03-06 18:05:01

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pytanie o tworzenie hardsuba

Łojezu, ale żeś namieszał(a)! smile_big

Chcesz robić hardsub muxowany (OGM lub MKV) czy renderowany (AVI, OGM, MKV MPEG i co tam jeszcze dusza zapragnie)?

Jeśli chcesz do AVI to nie jest to już tak łatwo jak w OGM czy MKV. Tutaj nie wmuxujesz napisów. Musisz je wrenderować za pomocą TextSub lub postawić jeszcze do tego framserver. A głosu nie ma dlatego bo ten dźwięk w OGM jest zapewnie jako OGG, a AVI nie "obsługuje" OGG. Z resztą pisałem o tym kilka wątków niżej.

Offline

#3 2005-03-06 21:13:04

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pytanie o tworzenie hardsuba

Faktycznie żeś tutaj namieszał. Jednak tak od razu odradzam wrenderowywanie napisów w obraz. Dlaczego? Bo to jest bardzo trudne i nie da rady tego tak prosto wytłumaczyć.Zresztą więcej info na ten temat znajdziesz tutaj.
Wmuxowanie (dużo prostsze i szybsze) było już omawiane tutaj, a wyciąganie strudmieni tutaj.
A Tutaj było wyjaśnione co i jak robić by był dzwięk.

BTW Ciekawy nick. I jeśli piszesz pytanie na forum, to już i na priva nie musisz tego robić oczkod.

Offline

#4 2005-03-06 21:57:10

animesubpl
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-04

Odp: Pytanie o tworzenie hardsuba

Dobra dzieki mam nadziejie ze cos z tego zrobie. Jak co sie spytam tymczasem biore sie za to.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024