#1 2005-03-09 23:02:29

animesubpl
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-04

Pytanie o czasowke

Mam problem i pytanie, Czy jest program ktory da sie poprawic czasowke filmu? Mam anime plus napisy pl.
Lecz z moja wersja jest enizgodny czas i niestety w roznych czasach sie pokazuja napisy. Da sie to zrobic jakos automatycznie jakims programem czy tylko recznie sie da?
Bede wdzieczny za pomoc.

Offline

#2 2005-03-09 23:10:49

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Pytanie o czasowke

Proszę zdefiniuj "w roznych czasach", programy oczywiście są, np: Sub-Edit Player lub Subtitle Workshop.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2005-03-10 00:30:59

animesubpl
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-04

Odp: Pytanie o czasowke

Chodzi o to ze przesuneicie czasowe jest do tylu z napisami. Pokazuja sie duzo za wczesnie. I kazde maja osobny czas pokazywania sie nei sale ze np co 2min wiadomo zalezy jak gadaja. I czy da sie to progsem jakims naprawic i jak.

Offline

#4 2005-03-10 00:50:38

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Pytanie o czasowke

Nie jestem pewny czy dobrze cię zrozumiałem (popracuj nad pisownią oczkod) Jeśli to zwykły poślizg w czasie lub różnica w FPS (klatkach na sekundę) to w Sub-Edit sobie to szybko 'naprawisz' tzn. Sub-Edit -> Napisy -> Przesuń czas napisów (Ctrl+D)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5 2005-03-10 08:57:18

animesubpl
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-04

Odp: Pytanie o czasowke

Sorka za ta pisownie ale to pisalem zmeczony. No wiec slyszalem wlasnie o tym ze sekundy badz klatki w subedit player. Ale w tym problem jak wiedziec z jaka dokladnoscia to przesunac no czyli wpisac odpowiednie liczby klatek,sekund. Bo z ym sie glowie i mecze. Moze jeszcze w czyms innym sie to tez da? Cos slyszaelm ze wystarcz znac fps filmu i w jakims programie wczytac napisy podac fps a program sam dopasuje napisy to prawda?

Offline

#6 2005-03-10 19:20:34

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Pytanie o czasowke

Hmmm, widzę że nadal jesteś zmęczony jezor
Tak więc jeśli znasz fps napisów, to połowa sukcesu. Wystarczy teraz uruchomić subedit i wgrać film. Teraz musisz tylko sie upewnić że ten fps jest identyczny z tym jaki masz w filmie. Jak jest inny to wciskasz ctrl+Q . Teraz wskazujesz linijke tekstu i ją znajdujesz w filmie. Wtedy wystarczy wcisnąć ctrl+/ i ok i już masz zsynchronizowane.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024