#1 2006-04-01 22:31:30

Jania
Użytkownik
Skąd: Bialystok
Dołączył: 2005-05-02

Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Tak sobie chodzę po stronach anime, i no i wiadomo recenzja Dragon Ball AF, czytam recenzje no trochę się pośmiałem, patrzę komentarze a tu szok, jakie jest te społeczeństwo, jest nie domyślne każdy prosi o linki kiedy to wszyło, krzyki euforii że wyszło AF, i to samo ma się do gry.wp.pl Diablo 4, tak samo komentarze taka podnieta że hej.
I pytanie dlaczego ludzie są tacy naiwni, w normalny dzień trudno mi by było w to uwierzyć, a jeszcze w Prima Aprilis to już widmo nie wierze w część informacji czytanych dzisiaj. Ale jednak znajdują się takie osobniki które wierzą w te "rewelacje" i tak postaram się odpowiedzieć dlaczego??

Bo człowiek zawsze o czymś marzy, fan anime o przedłużenie swojej ulubionej serii, fan gier o następny numerek znajdujący się po tytule gry. I gdy taki osobnik przeczyta że jego marzenie ma szanse się spełnić uwierzy w to, nawet jeśli by były najmniejsze szanse na spełnienie tego marzenia.
Jaki z tego morał Polak naiwna istota i już. Prawda jest przykra ale prawdziwa jezor
Prima Aprilis jezor cholera
Są Krzesła i Taborety i już. Wy do jakiej grupy należycie??
Tą myślą kończę moją myśl.[ukryty]

Ostatnio edytowany przez Jania (2006-04-01 23:00:52)

Offline

#2 2006-04-01 22:36:48

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Jania napisał:

Sa Krzesła i Taborety i juz wy do jakiej grópy należycie??
Tą przenośnią kończe moją myśl.[ukryty]

Nie pozostaje mi nic innego dodać, jak:
- Word po napisaniu posta (kontynuujemy tradycje ortofaszystkowskie)
- tej przenośni to wcale nie rozumiem: "Sa Krzesła i Taborety i juz wy do jakiej grópy należycie?? " Na pewno to tak miało być? Jeśli tak, to coś niestylistycznie wyszło. smile

[EDIT]Poproś Moda o usunięcie jednego z tematów, bo widzę, że dwa razy zapewne niechcący kliknąłeś.

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-04-01 22:38:02)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#3 2006-04-01 22:41:52

Jania
Użytkownik
Skąd: Bialystok
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Winged napisał:

Nie pozostaje mi nic innego dodać, jak:
- Word po napisaniu posta (kontynuujemy tradycje ortofaszystkowskie)
- tej przenośni to wcale nie rozumiem: "Sa Krzesła i Taborety i juz wy do jakiej grópy należycie?? " Na pewno to tak miało być? Jeśli tak, to coś niestylistycznie wyszło. smile

1. Coś tam zrobiłem w wordzie ale nie wszytsko chciało mi sie poprawić
PS: Dysortografia[szpan]
2. Takie szkolne Białostockie przysłowie ;P

Offline

#4 2006-04-01 22:46:33

pawel198804
Użytkownik
Skąd: Białystok (BuntaiTeam)
Dołączył: 2005-12-05

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Sorry ale teksty typu "dysortografia" już mnie nie ruszają. Każdy komu nie chce się sprawdzić co napisał wali tekst, że "dysortografia" i zgrywa niewiniątko.

A co do tego przysłowia to w którym Białymstoku ty się uczysz? Bo w tym moim na Podlasiu takie tekstu nigdy nie słyszałem...[shithappens]

Ostatnio edytowany przez pawel198804 (2006-04-01 22:47:08)

Offline

#5 2006-04-01 22:49:33

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Dysortografia to takie magiczne słowo mające w uprzejmy sposób obwieścić uczniowi, że jest debilem lub nieukiem. Kiedyś te dwa słowa wystarczały do opisu leni. Ale stajemy się cywilizowani i coraz więcej uczniów nie tylko nie wie jak pisać, ale również nie potrafią używać długopisów. Sam miałem w klasie takich paru. I nie jako uczniów-kolegów, ale uczniów, których nauczałem.[shithappens]

Offline

#6 2006-04-01 22:52:44

Jania
Użytkownik
Skąd: Bialystok
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

hehe tą dysortografie to ja mam :p ale dobra już tekst jest sprawdzony jezor i na pewno nie ma błędów.
A co do tekstu "Są krzesła i taborety" to był tekst w moim gimnazjum jezor może już wymarł bo teraz się uczę w liceum i go ani razu nie słyszałem tam jezor. Ale w gimnazjum był dość popularny jezor. Ale widzę że macie problemy z rozszyfrowaniem tej metafory to wyjaśnię o co w niech chodzi.[ej]
Są krzesła i taborety  - są różni ludzie i już jezor . A co to ma do mojej myśli że inni są mniej naiwni a inni bardziej.[jezor]

Ostatnio edytowany przez Jania (2006-04-01 23:04:35)

Offline

#7 2006-04-01 22:53:51

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Winged napisał:

... kontynuujemy tradycje ortofaszystkowskie

Tak jest kontynuujemy violent-smiley-050.gif.

Strasznie ciężko czyta się te twoje wypociny. Używaj znaków interpunkcyjnych do wyróżnienia/oddzielenia szczególnych fragmentów w tekście. Kiepsko fuj. Wrzuć tekst po napisaniu do jakiegoś edytora - ja polecam darmowy OpenOffice.org 2.0.2 PL, z którego to pakietu korzystam od dłuższego już czasu, zamiast microsoft'owego Worda (Excela i PowerPointa) <-- ale ten pakiet (OOo) wszyscy już znają oczkod, tak więc wracając do twojego wątku...
Ja, z pewnością, nie zaliczam się do żadnej z grup taboretów czy krzeseł jezor2. A inni, no cóż... czasem dają się złapać. Po to w końcu jest ten szczególny dzień w roku, aby sprawiać drugiej osobie kawały (szczególnie te najbardziej wyrafinowane wow).

Tą przenośnią kończę swoją myśl ukryty.

papa

EDIT: chyba zawierzę ci na słowo z tą twoją dysortografią. Jak można napisać morze deprecha (druga linijka twojego 3 posta).

Ostatnio edytowany przez Beavis (2006-04-01 23:02:31)

Offline

#8 2006-04-01 22:57:29

Jania
Użytkownik
Skąd: Bialystok
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

fillip75 napisał:

Dysortografia to takie magiczne słowo mające w uprzejmy sposób obwieścić uczniowi, że jest debilem lub nieukiem. Kiedyś te dwa słowa wystarczały do opisu leni. Ale stajemy się cywilizowani i coraz więcej uczniów nie tylko nie wie jak pisać, ale również nie potrafią używać długopisów. Sam miałem w klasie takich paru. I nie jako uczniów-kolegów, ale uczniów, których nauczałem.[shithappens]

Sorry ale moim zdaniem ten tekst godzi w moją osobę. Ja się nie mam za lenia i debila. W mojej klasie jestem jeden z najlepszych osób z polskiego,(to jest mój ulubiony przedmiot) ale mam problemy z pisownią i już. Ukrywam się za ta dysortografią bo mam problemy z pisownią i nie lubię jak się wypomina mi te błędy.

Ostatnio edytowany przez Jania (2006-04-01 23:02:51)

Offline

#9 2006-04-01 23:03:10

Wersus
Użytkownik
Skąd: Wilkowice
Dołączył: 2005-12-30

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

a ja zacyytuję:

kampai napisał:

18bn.jpg

hehe trochę tematów przestudiowałem:)

Janina napisał:

Ukrywam się za ta dysortografią bo mam problemy z pisownią i nie lubię jak się wypomina mi te błędy.

Dysortografia, albo raczej dyslekcja, jest wyleczalna, tylko trzeba nad tym pracować.

Offline

#10 2006-04-01 23:03:43

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Dysortografia nie zwalnia cię z obowiązku pisania poprawną polszczyzną.
Zwłaszcza gdy masz dużo czasu na napisanie oraz dysponujesz takimi narzędziami jak sprawdzanie pisowni (Word, OpenOffice i wiele innych edytoryów).

Offline

#11 2006-04-01 23:03:57

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

ale wszyscy OFFTOPUJECIE[madrala][madrala] oczkod:-D

Offline

#12 2006-04-01 23:04:14

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Jania napisał:

Są krzesła i taborety  - są różni ludzie i już jezor . A co to ma do mojej myśli że inni są mniej naiwni a inni bardziej.[jezor]

To rozumiem, ale nie o to mi chodziło. BTW, u mnie mówi się "Są ludzie i taborety", w celu podkreślenia czyjejś głupoty.
"Są Krzesła i Taborety i już wy do jakiej grupy należycie??" W tym Twoim zdaniu bardziej chodziło mi o tę drugą część.
BTW 2, ja interpretuję to na swój mazurski sposób smile- wszyscy są głupi.:)

Trochę z ortografii:
- może (prawdopodobnie)
- morze (np: morze Bałtyk)

Co do papierów na te przypadłości. Przeskanuj i prześlij Moderatorom do rozpatrzenia. Jeśli wszystko będzie ok to dobrze, jeśli nie- będzie gorzej. smile

[EDIT] O, ~Wersus, Ty tutaj. A już miałem iść do topicu "Na wesoło smile" po te Twoje hasło. smile Ale dziś złośliwy jestem.:-D

Wersus napisał:

bzdurakoniectematu
żałosne to chasło,

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-04-01 23:08:58)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#13 2006-04-01 23:08:26

Jania
Użytkownik
Skąd: Bialystok
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

hehe już skanuje i wysyłam jezor Bo wiecie chcę żeby żadnych problemów nie było jezor.
Dobra wezmę się za te pismo jezor bo to widzę że jest zmasowany atak na Dyslektyków. No wiadomo PIS ma władze, ludzie wyróżniający się w społeczeństwie nie mają szans.Jeszcze okaże się że miałem dziadka w Wermachcie.[shithappens]

Ostatnio edytowany przez Jania (2006-04-01 23:10:07)

Offline

#14 2006-04-01 23:12:03

Wersus
Użytkownik
Skąd: Wilkowice
Dołączył: 2005-12-30

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Winged napisał:

Co do papierów na te przypadłości. Przeskanuj i prześlij Moderatorom do rozpatrzenia. Jeśli wszystko będzie ok to dobrze, jeśli nie- będzie gorzej. smile

[roftl]
W technikum polonistka stawiała przy nazwisku osoby "chorej" na dysortografię D. D jak, yyy no...

"Są Krzesła i Taborety i już wy do jakiej grupy należycie??" to obraźliwe dla mnie.
PS. Wiesz co ja jestem k[cenzura] klamką czy też parapetem.

PSS. Wow. zaczynają mnie cytować:D

Offline

#15 2006-04-02 03:19:04

white_diem
Użytkownik
Skąd: Tir Na Lia
Dołączył: 2005-12-21

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

heheh ten topic przerodzil sie w jakas nagonke moze zrobimy z tego afere Rywingate II tyle ze trzeba bedzie zmienic nazwe na JANIAGATE albo DYSORTOGRAFIAGATE.

P.S. Jak zauwazylismy na przykladzie Wersusa z dysortografia jest roznie- raz jest a raz jej nie ma wiec po co az tak zasmiecac forum??????:P:P:P:P:P:P

P.S.I a co do interpunkcji to sam mam problemy i jakos niekt sie nie czepial do moich postow
a to ze nie uzywam naszego pospolitego polskiego przecinka wynika najczesciej stad ze mi sie nie chce. Wiem karygodne ale kto z was pisze na gg uzywajac przecinkow???

Offline

#16 2006-04-02 10:54:41

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

white_diem napisał:

heheh ten topic przerodzil sie w jakas nagonke moze zrobimy z tego afere Rywingate II tyle ze trzeba bedzie zmienic nazwe na JANIAGATE albo DYSORTOGRAFIAGATE.

P.S. Jak zauwazylismy na przykladzie Wersusa z dysortografia jest roznie- raz jest a raz jej nie ma wiec po co az tak zasmiecac forum??????:P:P:P:P:P:P

P.S.I a co do interpunkcji to sam mam problemy i jakos niekt sie nie czepial do moich postow
a to ze nie uzywam naszego pospolitego polskiego przecinka wynika najczesciej stad ze mi sie nie chce. Wiem karygodne ale kto z was pisze na gg uzywajac przecinkow???

Po co aż tak zaśmiecać forum? Ano po to, żeby ludzie nauczyli się poprawnie pisać i żeby forum trzymało poziom. Może dzięki temu co niektórzy nauczą się w miarę poprawnej gramatyki/stylistyki. Jak sobie wyobrażasz pracę w jakiejś dużej firmie robiąc takie byki? Nie czułbyś się skrępowany wiedząc, że ktoś musi poprawiać twoje pisma bo są niepoprawne? Człowiek żyje po to aby kształcić się całe swoje życie i zdobywać doświadczenie.

Na temat interpunkcji. Zdecydowana większość z nas pisze niechlujnie - byle jak, aby tylko było. Przez to później mają kłopoty z normalnym pisaniem (długopis + kartka = fuj).
Uwierz, że ja będę się od teraz czepiał do twoich postów... szczególnie dlatego, iż wynika to z twojego LENISTWA (sam się do tego przyznałeś). Inni czytając taki tekst (brak "ogonków", interpunkcji, błędy ortograficzne, kiepska składnia stylistyczna czy częste skąpy zasób słownictwa) powielają je w swoich wypowiedziach.
Osobiście, od dłuższego już czasu, kontaktując się z kimkolwiek innymi zawszę używam polskich znaków diakrytycznych, interpunkcji, a także po przeczytaniu napisanego tekstu - czytam go w celu poprawy przejrzystości sensu wypowiedzi. Może i na początku szło, powiedzmy, słabo ale z czasem nabiera się wprawy co owocuje zmniejszeniem częstotliwości korzystania ze słownika... zachęcam, przynajmniej do spróbowania okej.

Na koniec. Internet/komputer daje szansę rozwoju, może należałoby wykorzystać ten fakt?

White_diem masz zaszczyt, jako pierwszy, otrzymać specjalnego bonusa ode mnie w nagrodę za  powyższą wypowiedź - ENJOY:
ortofaszyci0pf.jpg

papa

Ostatnio edytowany przez Beavis (2006-04-02 12:10:30)

Offline

#17 2006-04-02 11:02:27

pa3cja
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-01-17

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

white_diem napisał:

Wiem karygodne ale kto z was pisze na gg uzywajac przecinkow???

Ja uzywam przecinkow smile

Offline

#18 2006-04-02 11:10:27

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Skoro sprawy zaszły tak daleko i kolega ~Beavis napisał pierwszy manifest ortofaszystowski. Krótki co prawda, ale to dopiero początek smile.
~Beavis popraw trochę ten tekst, bo w jednym miejscu prawdopodobnie źle napisałeś. Mowa tu o: "Jakiekolwiek skojarzenia są bez uzasadnione!" Mimo, że ten tekst do "manifestu" się nie zalicza to przecież propagujesz poprawną polszczyznę.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#19 2006-04-02 11:17:37

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Winged napisał:

Skoro sprawy zaszły tak daleko i kolega ~Beavis napisał pierwszy manifest ortofaszystowski. Krótki co prawda, ale to dopiero początek smile.
~Beavis popraw trochę ten tekst, bo w jednym miejscu prawdopodobnie źle napisałeś. Mowa tu o: "Jakiekolwiek skojarzenia są bez uzasadnione!" Mimo, że ten tekst do "manifestu" się nie zalicza to przecież propagujesz poprawną polszczyznę.

Winged czekam na propozycję, bo jakoś nic lepszego mi nie przychodzi do głowy smutny. A później i inni będą mogli korzystać z tego obrazka - no bo dlaczego nie mogliby? A przyda się garsta takich orto.
Dobrze wiedzieć, że komuś też zależy ja mi oczkod.

papa

Offline

#20 2006-04-02 11:32:38

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Czemu ludzie są tacy naiwni - Prima Aprilis i ortofaszyści

Jemu chodzi chyba żeby było "Jakiekolwiek skojarzenia są nieuzasadnione!"

Ostatnio edytowany przez Maku (2006-04-02 14:17:16)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024