#1 2005-03-26 20:10:53

taktyku
Użytkownik
Skąd: Siedlce
Dołączył: 2005-03-23

badania rynkowe

witam wszyetkich. chcialem sie was zapytac czy chcielbyscie by powstal seriws zajmujacy sie tylko i wylacznie wymiana anime. czy kozystali byscie z takiego serwisu? byly by katalogi sprzedawcow, wymieniajacych i kupujacych, miejsce gdzie kazdy moglby zamiescic swoj spis anime, ranking uzytkownikow i inne bajery. skryptami zaja by sie moj kolega programista ja za to zrobil bym szate graficzna i zajmowl sie strona. jesli odzew z waszej strony bedzie mobilizujacy to niedlugo napisze o ew postepach w pracy. pozdrawiam.

Offline

#2 2005-03-26 20:42:36

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: badania rynkowe

Ja odpowiadam za siebie: nie chciałbym. Tzn nie, inaczej: nie korzystałbym. Zastanawiam się, czy w dzisiejszych czasach taka inicjatywa miałaby w ogóle sens (w sumie tutaj się pojawia raptem kilka postów dotyczących wymiany). Ale to ja tylko smile Może się mylę, i zapotrzebowanie jest smile

Offline

#3 2005-03-26 20:42:42

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: badania rynkowe

Pomysł wart głębszego zastanowienia, ja jednak bym z niego nie korzystał smile (nie dlatego że nie chcę, tylko dlatego że nie potrzebuję oczkod)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#4 2005-03-26 21:05:20

marduk666
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: badania rynkowe

Wydaje mi się, że policja miałaby ułatwioną robotę jezor. PZD

Offline

#5 2005-03-26 21:08:33

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: badania rynkowe

Nie wiem czy dobrze rozumiem ten akcent "sprzedawców" "kupujących". Jeśli ceny były by zbliżone do cen nośników, to czemu by nie. Tak właściwie to bym był bardzo za. W końcu by nie trzeba było czytać ogłoszeń ludzi skłonnych do wymiany. Ale osobiście bym na pewno z tego nie kożystał (no chyba że bym szukał jakiegoś zabytkowego rarytasa).

Offline

#6 2005-03-26 21:11:24

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: badania rynkowe

ja akurat bym chętnie skożystał smile_big ale chciałbym jakieś zabezpieczenie przed ewentulnymi oszustami, choć nikt jeszce mnie nieoszukał to trzeba się mieć na baczności. Chyba mie rozumiesz?

Offline

#7 2005-03-26 21:11:47

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: badania rynkowe

Szczerze to raczej bym nie korzystał.. preferuje prywatne wymienianie się spisami i prywatne wymiany anime..

P.S.
Ale częściowo (i to mocno "częściowo") coś takiego jest już w planach i niebawem zapewnie będzie zrealizowane.. mówię tutaj o projekcie p2post (chyba nigdzie nie widziałem jeszcze takiego pomysłu, więc mam nadzieję, że uda mi się go dobrze zrealizować)

Offline

#8 2005-03-26 22:52:30

taktyku
Użytkownik
Skąd: Siedlce
Dołączył: 2005-03-23

Odp: badania rynkowe

odpowiedzi na kilka wątków:
Yang - z tymi sprzedającymi chodzi o to że jak ktos chce może wystawic anime na sprzedaz i wtedy tylko od niego zalezy jaka będzie cena z jeden nośnik. była by zrobiona lista na której by sie wyświetlały wszystkie poropozycje z cenami oraz opisami produktów. Jeśli chodzi o kupujących to żecz by wyglądała podobnie. każdy mułby sie zapisac na liste i wymienic anime jakich poszukuje. (mam nadzieje ze znalazł bys w takiej liscie sprzedawców jakies ukochane rarytasy)

Suchy - co do tych wymian prywatnymi spisami to to również jest uwzględnione. każdu uzytkownik strony mialby przeznaczona tylko dla siebie bardzo ladnie wykonana liste na serwerze ktora moglby edytowac, poszezac etc. pozatym mysle ze mocno ulatwil by taki bazarek anime ludziom zycie.
Co do tego PS. to moglbys do mnie na gg: 3111997 zagadac i powiedzec o tym cos wiecej?

duch_84 - co do tych zabezpieczen to mysle ze najlepiej y sie spisal system z allegro. coprawda raczej wykluczyl bym komentarze ale same punktu byly by bardzo dobre. jesli masz jakies inne pomysly zapraszam na gg(podalem wyzej).

Pozdro dla szystkich i czekam na wiecej opinii.

Offline

#9 2005-03-27 10:39:02

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: badania rynkowe

Numeru gg i tak nie posiadam od paru miesięcy:P ludzie kontaktują się ze mną za pomocą poczty
Kształce się w kierunku bardziej polonistycznym, gdyby walną jakąś głupotę to było by głupio[wstyd], więc może lepiej to pomine
Przydałoby się abyś zebrał czarne od znajomych, z innych stron itp. to byłby pierwszy krok
Jak dla mnie mozesz umieściś coś w podobie do Allegro.;)
Kiedy byś to uruchomił?

ps do marduk666 ja i tak mam wrażenie że policja nas olewa

Offline

#10 2005-03-27 15:29:47

taktyku
Użytkownik
Skąd: Siedlce
Dołączył: 2005-03-23

Odp: badania rynkowe

o co chodzi z tymi czarnymi? ie kumam. policja od dawna olewa to wszystko bo i tak im sie nie chce interweniowac. nic im sie zreszta nie chce. co do startu to narazie nie wiem. zalezy wszystko od tego jak bardzo wy bedziecie tego chcieli. samo tworzenie cms'a czyli systemu strony potrwa z miesiąc więc szybko to nie będzie.

PS. mam dla wszystkich niespodziankę. dla pierwszych 5 osób które zgłoszą taka chęć na forum zrobie avatarek na forum. osoby te będą tylko musialy napisac swoje numery gg i zapodac url do pliku z rysunkiem postaci jaka chca miec na avku. Wszystko od fana dla fanów! pozdro!

Offline

#11 2005-03-27 18:30:43

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: badania rynkowe

o kurcze (małe na żółto opierzone;))
!!!mamy święta!!!

No rzeczywiście pominołem słowo chodziło o "czarną liste". Szczerze mówiąc marne zabezpieczenie, ale na stronach wymiany anime z niczym lepszym się nie spotkałem smutny

Fakt policji żadko się coś chce, chyba że chodzi Łódzkich policjantów i niesławne juwenalia:(. Miałem tam jechać, ale mi się odechciało.

Offline

#12 2005-03-27 18:51:07

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: badania rynkowe

Co do tej policji Panowie... jak się na pół Polski rozejdzie że stoi tu sobie taki serwis to w końcu jakiś 'niebieski' czy wydawca (czy ktokolwiek kto by przez to tracił) się tym zainteresuje, a wtedy kicha...
Dobrze sprawę przemyślcie, aby w razie czego mieć czyste ręce. Życzę powodzenia smile™


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#13 2005-03-27 20:26:29

Mr_Gregor
Użytkownik
Skąd: Henryków k/Wrocławia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: badania rynkowe

Pomysł może i dobry, ale znajac polska rzeczywistość ( i prawo) To szybko to po upadło.
Pozatym za sprzedażą aniem nie jestem, chyba że tak jak mówił Yang iż cena pokrywała by jedynie nośniki. W końcu wszystki epy jakie są wypuszczane są robione "PRZEZ FANÓW DLA FANÓW, NIE NA SPRZEDAŻ". Wieć ja nie widze tutaj aby można było wykorzystywać czyjąś prace aby samemu zarobić ( zle cóż, w Polsce to przeciez normalne iż każdy chce zarobić, byle sie przytym nie narobić)

Offline

#14 2005-03-27 20:36:23

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: badania rynkowe

Kane nie przesadzaj to aż tak szybko się nie rozejdzie, chociaż jednak masz troche racji. Nie wiem jak inni, ale ja odpuszczam.
Tyle że nigdy im nie zapomne co robili i napewno będą robić.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024