#281 2011-01-18 14:59:24

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Kenshiro napisał:

Obejrzałem film kinowy "Zniknięcie Haruhi Suzumiyi"
(...)
Największą wadą filmu oprócz ogólnej nudy było zbyt mało scen z Haruhi.
(...)
Wady filmu:
- film ma w tytule "Haruhi", a niewiele o niej było

Nie wierzę, że to nie troll...

Mnie film się bardzo podobał, ale tylko za pierwszym obejrzeniem (poświęciłem swoje oczy i obejrzałem camrip od Mazui). Przy tym filmie szczęka mi dwa razy opadła na podłogę, przy czym oba przypadki miały związek z Asakurą (pierwsze i ostatnie jej pojawienie się w filmie; jej imię już wymieniono więc chyba nie muszę tego oznaczać jako spoiler?). Niedawno obejrzałem drugi raz (1080p od Mazui), ale film okazał się mieć słabą re-oglądalność. Głównie dlatego, że wiedziałem już o wszystkich zwrotach akcji. Dlatego cieszę się, że zdecydowałem się na camrip - wtedy jeszcze nikt nie wiedział czego oczekiwać, nie było wszędobylskich obrazków z Nagato i Kyonem i cała wrzawa nie zdążyła jeszcze wybuchnąć.

Nie zważając na pogorszenie funu przy drugim obejrzeniu, film oceniłem na 9/10, czyli moje MALowe maksimum.

Offline

#282 2011-01-18 15:25:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zabawne, ale zgodzę się z Kenshiro w tym, że film był nudny i męczący niczym wiązanie glanów.

Porządna animacja i ładna muzyka to jedyne plusy tej produkcji według mnie. Zbrodnią było obrzydliwe rozciągnięcie tego dzieła (pół godziny można by spokojnie wyrzucić). Cała ta koncepcja sprawdziłaby się lepiej rozłożona na cztery odcinki serii TV. Dziwi mnie, że ludzie tak hejtują E8 rozpływając się jednocześnie nad Shoshitsu. Ewentualnie jestem już za stary na takie bajki, więc proszę się nie sugerować moim marudzeniem.

Offline

#283 2011-01-18 18:19:40

DevilMC
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Porządna animacja i ładna muzyka to jedyne plusy tej produkcji...

Ja  dopisałbym, jeszcze jedną mało Haruhi! Dla mnie film zyskał trochę dzięki ograniczeniu do minimum obecności głównej bohaterki. Seria TV mi się nie podobała więc trochę się przymusiłem do tego filmu i ku mojemu zaskoczeniu kinówka była fajna. Ma fajny wciągający klimat i co najważniejsze mniej wpieniającej dziewuszki z ADHD rozkazującej wszystkim za to skupili się na postaci dla mnie najciekawszej czyli na Kyonie.

Film oceniłem 8/10 głównie dzięki miłemu zaskoczeniu, niczego się po nim nie spodziewałem, a tu taka miła niespodzianka xD


devilMC.jpg

Offline

#284 2011-01-18 20:11:43

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Zabawne, ale zgodzę się z Kenshiro w tym, że film był nudny i męczący niczym wiązanie glanów.

Żeby nie było gdyż podobało mi się oczywiście to anime. Po prostu miałem duże oczekiwania co do tego filmu dlatego trochę się zawiodłem więc oceny 9-10/10 nie mogę wystawić.

Jeszcze mogę napisać, że świetne sceny to były na przykład po tym jak Kyon spotkał Haruhi w innym świecie, a ona go

Pokaż spoiler
dwa razy uderzyła czyli raz kopnęła, a drugi raz z główki.

To było świetne.
Poza tym nawet Mikuru

Pokaż spoiler
walnęła go pięścią w twarz co było bardzo zaskakujące.

I również genialna atmosfera była w momencie jak Kyon zobaczył

Pokaż spoiler
wchodzącą do klasy Asakurę Ryoko. Ciekawe, że cały czas udawała zwykłą dziewczynę, a wcale nią nie była gdyż wyraźnie ostrzegła Kyona, że ma się nie zbliżać zbytnio do Nagato.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-01-18 20:16:07)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024