#1 2004-05-03 15:09:31

Hermes
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Uszkodzony plik?

Ściągnąłem kaazą cały serial smaurai deeper kyo, no i wszystkie epsy pięknie się odtwarzają.....oprócz 18-go, pod większością playerków wogóle się nie otwiera a np na subeditcie pojawia mi się takie info: "Klasa nie jest zarejestrowana AviTag: DIV3" czy to znaczy że nie mam jakiegoś kodeka, a może plik jest uszkodzony? czy da się z tym coś zrobić? Aha, próbuję ściągnąć go jeszcze raz, kawałek juz sie ściągnął, ale gdy chcę go podejrzeć avi playerem nie udaje mi się to - wyskakuje mi info o nieprawidłowym formacie pliku....czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?

Offline

#2 2004-05-03 19:07:02

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Uszkodzony plik?

Wątpie by to była wina kodeka skoro pozostałe Ci odtwarza bez problemu...
Tutaj raczej chodzi o uszkodzony nagłówek pliku albo walnięty jego index..
Jest kilka sposobów na napawienie tego:
1) Otworzyć ten plik w AVIPreview i dać mu odbudować index oraz nowy nagłówek a następnie zapisać. Tutaj jest ważne by sprawdzić do którego momentu jest "odbudowany" dany plik, bo nie zawsze robi to do końca (nie zawsze się da do końca)
2) Otworzyć w VirtualDubMod, powinien odbudować index, a następnie dać na Scan Errors... po odnalezieniu ewentualnych uszkodzonych klatek, albo zastąpić je "pustymi" albo usunąć.
3) Użyć programiku DivFix - odbuduje index co czasami wystarcza
4) Użyć programiku TotalFix i VirtualDub, do naprawy uszkodzonych klatek i indexu..

Który wybierzesz to Twoja decyzja...

Offline

#3 2004-05-04 09:33:07

Hermes
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Uszkodzony plik?

Dziękówka za pomoc, już mi pliczek śmiga że aż miło. W sumie to nie za bardzo wiem jak go naprawiłem, ale chyba twój pierwszy sposób mi pomógł. Chociaż nie rozumiem wcale jak to możliwe. Przerzuciłem plik na inna partycję i o dziwo jak nie chciał avi player go odtwarzać, tak w tym momencie poszedł cały, po tym jak przeszedł cały zapisałem go ponownie, znowu na innej partycji i zaczął śmigać bez problemu. W każdym bądź razie efekt końcowy został osiągnięty, czyli moje zadowolenie smile_big jeszcze raz dziękówa za pomoc.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024