#1 2006-05-09 23:15:01

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

tworze nowy temat, bo w wyszukiwarce niczego podobnego nie znlazlem. Jesli jednak gdzies juz ktos poruszyl ten problem to niech poda linka, a temat zostanie zamkniety.
A problem jest nastepujacy. Jezeli otworzyc napisy w ass w aegisubie i je zapisac, to po otworzeniu ich w pozniej w czyms innym, powoduje ze z polskich liter robi sie sieczka np.
Przyjrzyj siÄ™ kawaĹ‚kom sĹ‚oĹ"ca    [czyt. 'Przyjrzyj się kawałką słońca' jakby ktos mial problem z odczytaniem].Zapewne chodzi o jakies kodowanie, ale ze sie na tym nie znam i nie do konca wiem co z tym zrobic. Oczywiscie przy ogladaniu wszystkie jest pieknie, ale jakakolwiek edycja poza aegisub'em, odpada.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#2 2006-05-09 23:17:40

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

Ustaw stronę kodową na 238 - w specyfikacji masz co i gdzie.

Offline

#3 2006-05-09 23:23:46

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

no tak jak gracol powiedział, jak masz style to tą ostatnią cyfrę w stylu zmień na 238

Offline

#4 2006-05-09 23:34:37

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

Bądź w notatniku:

[V4 Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, TertiaryColour, BackColour, Bold, Italic, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, AlphaLevel, Encoding
Style: Default,Arial,28,16777215,0,0,0,0,0,1,1,2,2,30,30,30,0,238

Offline

#5 2006-05-09 23:36:58

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

to ze kodowanie dla polskich liter jest 238 to wiedzialem juz od bardzo dawna, jednak wlasnie sobie uswiadomilem (a do tego sprawdzilem w praniu) ze w aegisubie nie powinno się zapamietywac napisow jesli nie zmienilo sie w menadzeze stylow, albo wczesniej w notatniku, kodowania na 238. Zdziwilo mnie to dlatego, bo w medusie pomimo tego ze tekst mialem z polskimi literami to normalnie moglem zapisywac z jakimkolwiek kodowaniem, a mimo to po otworzeniu pozniej napisow np. w notatniku, wszystko bylo dobrze. Nauczony doswiadczeniem bede wiedzial zeby zmieniac kodowanie zanim zaczne robic cokolwiek w aegisubie.
--------------------------------------------------------------------------------
Ehh troche mi szkoda ze wzieliscie mnie za IDIOTE. A juz myslalem ze cos o sobie wiemy deprecha

Ostatnio edytowany przez waski_jestem (2006-05-09 23:38:48)


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#6 2006-05-09 23:50:06

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

Coz takie wlasnie odnioslem wrazenie z waszym wyjasnien. A co do zebrania wszystkiego tego w calosc juz wiem na czym DOKLADNIE polegal problem. A jest to z tym tak.
----------------------------------------------------------------------
Jesli przy zapamietywaniu w aegisubie nie zmieni sie kodowania na 238 i sie zapamieta. To potem otwierajac te same napisy w SubeEdit'cie (a wlasnie w nim robie tlumaczenia), polskie litery zamieniaja sie na jakies babole. I jak sie w SE zachowa zmiany to sie robi sieczka. Jednak wlasnie sprawdzielem, ze ponowne otworzenie napisow w aegisubie, zmienienie kodowania na prawidlowe CZYT. 238 i ponownym zapamietaniu zmian, wszystko wraca do normy i poprzednie dziwne krzaczki staja sie na powrot polskimi znakami smile_big Mam nadzieje ze tym razem moj tekst jest w pelni zrozumialy.
----------------------------------------------------------------------
edit;
~ard chyba powinno byc jakos tak: &H00bbggrr, ale to co podal gracol tez dziala, tak samo jak w ssa podac zamiast 16777215 => trzeba wlasnie podac  to co ty podales czyli tylko &Hbbggrr

Ostatnio edytowany przez waski_jestem (2006-05-09 23:53:49)


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#7 2006-05-10 20:56:31

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Napisy w ass, aegisub i kodowanie??

ard napisał:

A to co opisywałeś miałem identycznie. Co ja się namęczyłem... Ale zaraz sam mi doradzałeś. smile_big

ehhh rzeczywiscie chyba zle czytalem twojego posta smutny( przykro mi. A co do problemow to znowu sie pojawily smutny( ehh jednak kodowanie pomiedzy excelem, aegisubie i SE jest jakas skopana. No nic trza sie dalej meczyc.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024