#3641 2021-10-16 18:53:37

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Polityka i okolice

Jakby ktoś się zastanawiał, która strona ma rację: Pinokio, który mówi, że na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie samorządy zyskają, czy też samorządy, które twierdzą, że zmiany spowodują ubytek w budżetach jednostek. My mamy to już jakoś policzone na przyszły rok i wychodzi na to, że będzie 600k w plecy (przy budżecie na poziomie 12 mln). Niech już każdy sobie odpowie, czy takie 600k to dużo, czy może mało. Faktem jednak jest, iż za takie pieniądze można już zrobić kawałek drogi, chodnika, czy też ogarnąć jakieś remont w szkole. Druga sprawa, że za te 600k dzisiaj zrobi się w budowlance połowę tego, co za 600k rok temu.

Offline

#3642 2021-10-16 18:56:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Sidorf napisał:
Kilgur napisał:

Nie wiedziałem że prezes kaczka bezpośrednio odpowiada za wyniesienie wirusa z Wuhan i to on zapoczątkował światową pandemię smile_big no tak wina pisu smile_big beka jak podobnie to brzmi do wina tuska smile_big

Przecież przez pandemię ropa zaliczyła ogromne spadki. Teraz ropa jest prawie 40$ tańsza niż w szczytowym okresie za PO, a paliwo droższe.

To + polski wał + brak kasy z UE i możliwy polexit.
A problem z inflacją był już zauważalny wcześniej, jednak dziadek Glapiński miał to w dupie. Ten rozpierdolnik w polityce pieniężnej tylko pogłębia globalny problem. I tak z dumą otwieramy słupki inflacji, które są najwyższe w UE i znacznie wyższe od średniej.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3643 2021-10-16 19:38:47

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
Bufallo napisał:

Twoje zdanie i masz do tego prawo, ale analizując twoje posty w tym temacie i porównując je do mojego światopoglądu, pozwolę sobie stwierdzić, że mam twoje zdanie gdzieś.

To po cholerę mi odpisujesz? Bo sry, ale to jest zachowanie godnego chama, żeby nie powiedzieć debila. Jak potrzebujesz się z góry stawiać wyżej w dyskusji, to idź dyskutować z dmuchaną lalą. To jest ten sam poziom elokwencji.

Bufallo napisał:

Doedukuj mnie, bo jak na razie moim zdaniem JOW dobrze zaimplementowany może COŚ (nie mylić ze WSZYSTKO) zmienić na lepsze.

Ale tu nie ma nic do edukowania. JOW-y po prostu wyraźnie ułatwiają zdobycie mandatów jednemu, najliczniejszemu ugrupowaniu.
Chociaż w przypadku Polski byłyby to te dwa największe, tak czy srak. Twoje "lekarstwo" to jak Rutinoscorbin na sraczkę.

Zresztą na razie to się trzeba martwić o jakąkolwiek gwarancje bezpieczeństwa i finanse publiczne. Leczenie pisowskiej szarańczy potrwa kupę lat. A też nie ma gwarancji, że różne patologie nagromadzone w ostatnich latach zostaną odkręcone. Do tego trzeba przywódcy z jajami.

Dawno mnie nie było i cieszę się, że się nie zmieniłeś. Cytat pierwszy wyciągnięty z kontekstu wypowiedzi w ramach całego postu, żeby wyszło, że masz rację, a ja jestem cham. Gdzieś mam twoje zdanie, nie ciebie. Twoje zdanie to "JOW-y są złe, bo ja tak mówię, a ja mam zawsze rację". Mam prawo wyrazić swój negatywny stosunek wobec postawy, która ma swój wyrobiony pogląd i za nic w świecie nie chce nawet przyjąć wiadomości, że w odmiennym podejściu może kryć się jakaś ciekawa koncepcja. Odpisałem ci dlatego, bo chciałem poznać jakieś konkrety dotyczące tego, że twoim zdaniem JOW to zuo. Że forma nie pasuje? Rozmowa o polityce, to nie pogaduszka przy herbatce o pogodzie. Wypowiadasz się na tak wrażliwe tematy, musisz liczyć się z tym, że ktoś odpowie ci ostrzejszym językiem. Chcesz rozmawiać z kimś w stylu "bułkę przez bibułkę" to najpierw sam wykaż się poziomem. Nauczony doświadczeniem wiem, że w rozmowie z tobą nie muszę na to specjalnie zwracać uwagi. Sidorf podał przynajmniej jakieś argumenty i nawet jeśli do końca mnie nie przekonał, to nie mam powodu, by ostrzej się do niego zwracać. Inna kwestia, że tutaj również zabrakło pełnego zrozumienia mojego przekazu, który nie gloryfikuje JOW-ów, a widzi potencjał w zaimplementowaniu ich w pewnym stopniu. W linku podanym przez Sidorfa można przeczytać, że po '89 system był zbyt skomplikowany i z góry nastawiony na dualizację sceny politycznej, a zmiana konstytucji w 2011 (oficjalnie podpisana jednak w 2012) i idąca za nią zmiana systemu wyborczego została wprowadzona w takim kształcie w jakim pasował on rządzącym z pominięciem szeroko zakrojonych debat. Nie jest tu zatem problemem sam JOW, a szczegóły definiujące go w danym państwie. Zależy czego i jak się użyje. Internet to miejsce, z którego można zdobyć wiele ciekawych informacji, albo tracić czas czytając bezcelowe dyskusje ludzi, którzy myślą, że się znają smile
Wytykasz mi ślepe zapatrzenie w ten system wyborczy, ale fakt, że jako przykład przytoczyłem system mieszany obowiązujący w Niemczech jako punkt odniesienia to tego, że wybór nie dotyczy tylko JOW-ów i tego co mamy teraz. W poprzednim poście nie pisałem o tym, żeby zmienić ten system na JOW i kropka, tylko, żeby to zmierzało w tę stronę, bo ja we właściwie zmodyfikowanym systemie widzę potencjał.


Nawet jeśli zmiana tego systemu spowoduje utworzenie się dwóch głównych obozów wyborczych to:
1) nigdzie nie jest powiedziane, że kandydaci niezależni nie będą mieli żadnych szans,
2) powstałe obozy stałyby się zapewne tworami zbyt rozbudowanymi. Już teraz obserwować można na przykładzie Zjednoczonej Prawicy, że nawet jeśli poszli razem do wyborów, to są w tym tworze zawarte różne partie, a nawet sam PIS podzielony jest na stronnictwa i kółka samoadoracji. W KO również mamy różne grupy kolesiów. Tak naprawdę nie wiesz jak to zmieni się u nas, a masz tylko bardziej prawdopodobne teorie oparte o to jak to się stało w innych krajach (nadmieniałem, żeby przykład USA nie był brany pod uwagę). Proszę sprawdzić ile ugrupowań zasiada we wspomnianym wcześniej parlamencie niemieckim. Dla ułatwienia podam, że według Wikipedii taki Bundestag (jedna z izb) są to 3 ugrupowania koalicji oraz 4 opozycji (+ 2 niezależnych). Weźmy oczywiście poprawkę na to, że jest tam więcej miejsc, a i kompetencje obu izb niemieckiego parlamentu oraz zakres ich obowiązków różni się od tego, co mamy teraz my.

Teraz kilka zdań na pozostałe tematy:
Inflacja (a raczej jej zwiększona wartość względem okresu sprzed powiedzmy 2 lat), to zjawisko często na tym świecie występujące. U nasi bez PIS-u ten wskaźnik też by skoczył. Problemem jest to, że rząd na tę sytuację reaguje niewłaściwymi sposobami, choć jako osoba nie posiadająca wykształcenia z zakresu gospodarki krajowej mogę tylko powiedzieć, że kierując się na chłopski rozum "tak mi się wydaję". W efekcie jednak tych działań wskaźnik rośnie bardziej, niż powinien.

Offline

#3644 2021-10-16 22:21:56

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Bufallo napisał:

Gdzieś mam twoje zdanie, nie ciebie.

Nie bardzo rozumiem, co to niby zmienia w tym kontekście. Wyraźnie napisałeś, że nie interesuje cię moja opinia, więc po cholerę w ogóle coś do mnie piszesz i żądasz czegokolwiek? Jak chcesz dyskutować, to wyjmij słomę z butów. Reszty nawet nie chce mi się czytać.

I nie rób z siebie ofiary, bo śmieszny jesteś. Gdyby nie pajacerka w pierwszym zdaniu, to bym ci normalnie odpisał.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-16 22:23:04)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3645 2021-10-17 10:30:10

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Co za żal. Już nie mają na co wydawać kasy.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3646 2021-10-17 14:56:17

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Sidorf napisał:

Przecież przez pandemię ropa zaliczyła ogromne spadki. Teraz ropa jest prawie 40$ tańsza niż w szczytowym okresie za PO, a paliwo droższe.

Ta ale pandemia rozbujała wzrosty cen głównie przez lockdowny, kosmicznie zaburzono łańcuchy dostaw, wydobycie i produkcję, ceny transportu poszybowały w kosmos co napędziło mocno inflacje i pln dostał po dupie. Ropę kupuje się za $$, a ten idzie do góry i raczej nie spadnie więc ceny jeszcze pójdą w górę. Zresztą to co się w Polsce dzieje to i tak nic przy tym co w Chinach się odpierdziela. Od początku roku powodzie, teraz masowe wyłączenia prądu w całym kraju ze względu na braki węgla, a wisienką na torcie jest zapaść rynku nieruchomości który był jednym z filarów napędowych ichniej gospodarki. Bańka na nieruchomościach jest wielkości Jowisza, a długi firm developerskich są kolosalne, przykładowo 15 z top 30 developerów ma długi sięgające 5 bilionów dolarów = 8.5 x polski pkb smile Jak to tam pierdolnie to cała gospodarka im pierdolnie i poleci domino w świat.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-17 15:07:04)


ara ara...

Offline

#3647 2021-10-17 15:57:49

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Gdy w 2008 w samych Stanach wybuchł kryzys finansowy, odbiło się to na całym świecie. Z kolei światowa gospodarka opiera się w zasadzie na dwóch podmiotach, USA i Chinach. Obecnie gospodarka USA leży i kwiczy, więc niech jeszcze tylko pierdolnie gospodarka Chin i będzie pozamiatane.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3648 2021-10-17 17:34:30

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Chińska partia ma problem i to spory. Bo można olać sprawę długów developerów, ale nastąpią masowe bankructwa, które pociągną za sobą banki które pożyczek udzieliły, które pociągną praktycznie cała gospodarkę na dno. Mogą spłacić długi developerów i wtedy bańka na nieruchomościach będzie sobie rosła, a jak już jest praktycznie bez żadnej kontroli. Ceny mieszkań w Chinach są z kosmosu, w Shenzhen mieszkanie kosztuje 58 razy średnie roczne zarobki, tak dla porównania jak pękała japońska bańka pod koniec lat 80 ten współczynnik wynosił ok 18, a i tak wychodzili z kryzysu ponad 10 lat. Szacują że 3/4 chińczyków ma ulokowane pieniądze w nieruchomościach, tak więc tam bańka pierdyknie to będzie coś niespotykanego jeszcze, ale może to być porównywalne z kryzysem z lat 20-tych.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-17 17:35:52)


ara ara...

Offline

#3649 2021-10-17 19:01:22

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

Ty idź lepiej tankować za 6 zł na stacji. Bo pajacem jak byłeś, tak ci zostało.
Ale masz rację – średnio chce mi się dyskutować z mentalnym Podlasiem i Podkarpaciem.

Śmieszne i nawet zabawne jest to, jak próbujesz ze mnie zrobić PISiora. wow I nawet zacząłeś wyzywać. osilek Zrozum w końcu, że wyśmiewanie debili aspirujących do bycia politykiem nie oznacza przynależności do jakiejś strony. Mimo twoich usilnych prób. I niestety tacy debile są po każdej stronie barykady. placze Plus trochę nieprawdy jest w tym, co napisałeś w:

To jest hasełko sprzedawczyków kupionych za 500+ i 50 groszy od wpisu. A resztę dopłacił Putin.

bo
unknown.png
Czy może mój mały móżdżek nie ogarnia?

Ostatnio edytowany przez Eftar (2021-10-17 19:01:45)

Offline

#3650 2021-12-04 23:43:45

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Polityka i okolice

Raz na kilka lat zajrzę na animesub w tematy nie animowe. Jeżeli mnie moja słaba pamięć nie myli zajrzałem tu po raz pierwszy kilka lat temu i nie mogłem się na dziwić jakim betonem jest Kamiyan3991. Uznałem, że dyskusje tutaj nie mają sensu i zajrzałem ponownie dopiero z rok temu. Wbrew mojej pamięci nagle okazało się, że to Kamiyan3991 jako jeden z niewielu pisze z sensem, a reszta albo beton pisowski albo inny czort.
Uczy to pewnej pokory. W sumie to mogłem coś pochrzanić, bo nie che mi się tego tematu jeszcze raz przeglądać, a piszę tylko dlatego, że z deczko nadużyłem alko.
Piłeś nie pisz oczkod

W zasadzie to nigdy nie przypuszczałem, że środowisko animowe może być tak podzielone pod względem polityki. Nie wiem czemu, ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język. Anime jednak nie łączy.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2021-12-04 23:47:55)

Offline

#3651 2021-12-05 20:18:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

adi90a napisał:

Raz na kilka lat zajrzę na animesub w tematy nie animowe. Jeżeli mnie moja słaba pamięć nie myli zajrzałem tu po raz pierwszy kilka lat temu i nie mogłem się na dziwić jakim betonem jest Kamiyan3991. Uznałem, że dyskusje tutaj nie mają sensu i zajrzałem ponownie dopiero z rok temu. Wbrew mojej pamięci nagle okazało się, że to Kamiyan3991 jako jeden z niewielu pisze z sensem, a reszta albo beton pisowski albo inny czort.
Uczy to pewnej pokory. W sumie to mogłem coś pochrzanić, bo nie che mi się tego tematu jeszcze raz przeglądać, a piszę tylko dlatego, że z deczko nadużyłem alko.
Piłeś nie pisz oczkod

W zasadzie to nigdy nie przypuszczałem, że środowisko animowe może być tak podzielone pod względem polityki. Nie wiem czemu, ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język. Anime jednak nie łączy.

Abstrahując od kwestii poglądów politycznych oraz tego kto jak jest przez kogo w danym momencie postrzegany, to wątpię by istniała znacząca korelacja między politycznym światopoglądem, a oglądaniem anime. Ba, pomijając kwestie podejścia do praw autorskich oraz powiązanych z nimi stosunkiem do istnienia stron online z "chińskimi bajkami", to raczej jest ono żadne.

To że ludzie kłócą się tutaj na tematy polityczne to jasna sprawa, ponieważ nikt nie ma identycznego spojrzenia na świat. Sam mogę oburzać się np. na to nowe 500+, ale są tacy, którzy mogą na tym nie tyle zyskać, ale cokolwiek ugrać (bo mają takiego bobasa, który się w widełki łapie) i niestety stosując tutaj logikę typu "skoro już coś takiego jest, to przynajmniej z tego skorzystam" nie dziwota, że ktoś może pozytywniejszą opinie na ten temat mieć.

Anime w kontekście polityki raczej nikogo nie łączy, bo to nie jest żadna wyższa wartość, o którą walczyć może typowy korwinista z sympatykiem lewicy. Lubisz anime, to oglądasz i nie musisz przejmować się tym, czy się zaszczepiłeś lub jesteś murem za polskim mundurem.

Rozumiem, że będąc w innym stanie świadomości po procenciku, do głowy przychodzą dziwne rozkminy, ale czy zawsze są one warte poświecenia swojego czasu na choćby tak jak w moim spaczonym przypadku, by tego posta napisać? No, raczej nie bardzo (tak wiem, jestem porąbany). Dlatego apeluję: nie szukajmy w anime polityki.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2021-12-05 20:21:44)

Offline

#3652 2021-12-05 20:57:21

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Polityka i okolice

adi90a napisał:

...ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język...

A skąd pomysł, że tylko młodsze pokolenie interesuje się anime?
Wiek jak i poglądy polityczne nijak się nie mają do oglądania anime.

Offline

#3653 2023-05-29 11:02:55

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Giniemy, cześć.

image.png


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3654 2023-05-29 16:05:10

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Polityka i okolice

Co to za różnica czy gnoju będzie więcej, czy mniej przy tym korycie? Jakoś jak uciszano posłów jedynej prawdziwej prawicy, bezprawnie wydalano z posiedzeń, zarówno w czasie pseudo pandemii jak i wcześniej, to prawie wszyscy milczeli. Wtedy krótkowzroczność nie pozwalała widzieć, że rządząca partia przesuwa się do przodu z każdym krokiem i coraz bardziej podciera prawem.

Poseł Styszka o tzw. Lex Tusk:

Jaki jest cel zasadniczy powołania tej komisji ze strony PiSu, ze strony Jarosława Kaczyńskiego? Uważam, że to jest wzmacnianie polaryzacji sceny politycznej na PO/PiS tak żeby Konfederacja nie mogła odbierać głosów np. PiSowi, bo tego się potwornie boją.

https://twitter.com/i/status/1662814499437531138

ZAWSZE-RAZEM.jpg

Cel został osiągnięty, co widać po oburzeniu powyżej, że ten wątek nawet dotarł tutaj. PO i PIS udają, iż chcą kreować wizerunek taki, że są w Polsce jedynie dwa ugrupowania. W rzeczywistości prawie niczym się nie różnią, bardzo cechują się socjalizmem. PIS jedynie udaje, iż im zależy im na wartościach narodowych, ale w praktyce robią co innego. Oczywiście nepotyzm, chamstwo i zakłamanie, to u nich normalność. Natomiast PO prawie zostało zniszczone, więc przybiegł bandyta Tusk i od paru miesięcy chce to odwrócić. Tylko problem jest taki, że jest on obecnie skrajnym komunistą, który pracuje od dawna na korzyść obcych mocarstw. Ideologicznie całkowicie w mózgu mu się odlepiło, szerzy nienawiść na każdym kroku i wmawia wielu grupom społecznym w Polsce, jakie to u nas są nierówności. To główny propagator przymuszania do dewiacji i nadawania przywilejów określonym środowiskom. Ponadto dąży do dewastacji kultur narodowych, chcąc stworzyć jedne imperium europejskie. Nie mówiąc już o tym, że w ostatnich dwóch latach nie powołano żadnej komisji na temat jego agentury w STASI. Gość powinien siedzieć dawno temu, jak i jego koledzy, a tuż po tym Kaczor z ekipą. PO kradło niemiłosiernie, wystarczy spojrzeć na ilość afer, ale robiło to dość ostrożnie. PIS nie miało żadnych oporów i wprost zaczęli bawić się w Janosika, a partyjniaków wsadzać na wygodne posadki. Oba te ugrupowania są antypolskie i dążą do ubóstwa nas wszystkich, podporządkowania pod własną wymyśloną ideologię. Są jeszcze "zadaniowcy" jak Kukiz, Hołownia i najgorsza czerwona zaraza w postaci partii lewicy. U nich wszystkich poszanowania prawa i wolności nie doświadczymy.

Na chwilę obecną tylko Konfa daje nadzieję i budzi strach wśród nich, bez względu na to, czy się coś komuś nie podoba w nich. Mimo wszystko, jako politycy na przestrzeni lat w 80% mówią prawdę i działają z całych sił. Reszta ma te proporcje odwrócone i 80% to same kłamstwa, a 20% to wędka z marchewką i populizmy. Trzeba wybierać większe dobro niżeli zło. Trzymajcie się cieplutko i nie dajcie się omamić wszechotaczającej nas propagandzie. Niech się dzieci okrągłego stołu ze sobą biją, a my jako obywatele musimy robić swoje i w odpowiednim czasie dokonać prawidłowego wyboru.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#3655 2023-05-29 16:18:44

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Polityka i okolice

OtsukareSama napisał:

a my jako obywatele musimy robić swoje i w odpowiednim czasie dokonać prawidłowego wyboru.

Czyt. odesłać całą katofaszystowską prawicę na śmietnik historii smile


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#3656 2023-05-29 17:19:29

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

OtsukareSama napisał:

...

Tej, ale szurów z конфедерация to ja do dyskusji nie zapraszałem, bo nie ma o czym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Memcen znalazł już te 100 ustaw czy DNSy pogubił?

Lamarus napisał:
OtsukareSama napisał:

a my jako obywatele musimy robić swoje i w odpowiednim czasie dokonać prawidłowego wyboru.

Czyt. odesłać całą katofaszystowską prawicę na śmietnik historii smile

W sumie ty jako ktoś po prawie pewnie lepiej się orientuje.
Ta demokracja całkiem skończyła się 29 maja czy już dużo wcześniej?


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3657 2023-05-29 17:35:35

TheMichal160316
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-03

Odp: Polityka i okolice

OtsukareSama napisał:

Ideologicznie całkowicie w mózgu mu się odlepiło, szerzy nienawiść na każdym kroku

To zdanie bardzo dobrze opisuje twoje bzdury.

Ostatnio edytowany przez TheMichal160316 (2023-05-29 17:38:27)

Offline

#3658 2023-05-29 21:24:20

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

Tej, ale szurów z конфедерация to ja do dyskusji nie zapraszałem, bo nie ma o czym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Memcen znalazł już te 100 ustaw czy DNSy pogubił?

Chyba powinieneś pisać o swojej lewicy w kontekście bolszewizmu.

Pokaż spoiler MAJESTAT HIPOKRYZJI LEWICY
POLITYKA1.jpg
POLITYKA6.jpg

TheMichal160316 napisał:

To zdanie bardzo dobrze opisuje twoje bzdury.

Lepiej się doucz lub obejrzyj jego ostatnie wystąpienia. Mizoandria, nienawiść do tradycji, przekupywanie wyborców i rozdawanie socjalu oraz wspieranie światowej finansjery, by zlikwidować gotówkę. To tylko kilka jego grzechów. Zresztą, wcześniej wcale nie było lepiej.

Pokaż spoiler JAK AGENT TUSK KŁAMIE NA KAŻDYM KROKU

Tusk i jego wyścig, kto więcej ukradnie z podatków i rozda:
POLITYKA2.jpg
Aferę umawiania się na discordzie, by masowo kontrolować artykuły na wykopie i innych portalach już zna każdy. Ale przypomnę wyciek o zatrudnianiu farm troli i popleczników przez partię Tuska:
POLITYKA3.jpg
Tak wygląda urojony plan Tuska i jego kolegi Trzaskowskiego na naszą przyszłość:
POLITYKA4.jpg
To natomiast w kontekście Tuskowskiej polityki obrażania społeczności kościelnej, a zetknięciem z rzeczywistością:
POLITYKA5.jpg
Tutaj już klasyk, czyli wałkowanie przekrętów przez Tuska od początku upadku PRL:
POLITYKA7.jpg
W takim towarzystwie otacza się Tusk i oficjalnie wyznaje ich poglądy:
POLITYKA8.jpg
Politycy PO grzecznie wyznają jedną linię władzy Tuska, co za komedia i zakłamanie:
https://youtu.be/kVZdVLI0Rq4
Donald Tusk i jego koleżanka terrorystka Lempart:
POLITYKA12.jpg
Tusk wielokrotnie agitował przeciwko Straży Granicznej i innym służbom podczas zorganizowanego ataku hybrydowego ze wschodu:
POLITYKA10.jpg
Tusk i jego koledzy wielokrotnie w Parlamencie Europejskim wzywali do sankcji i kar na nasz kraj:
POLITYKA11.jpg

Na sam koniec parodiujące podsumowanie tego kryminalisty:
POLITYKA9.jpg


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#3659 2023-05-29 21:28:11

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Jaki naród tacy politycy, wszystko w temacie jezor


ara ara...

Offline

#3660 2023-05-29 22:54:15

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

OtsukareSama napisał:

Chyba powinieneś pisać o swojej lewicy w kontekście bolszewizmu.

Ale ja nie mam nic wspólnego z lewicą? Poza tym czy ty w ogóle rozumiesz stwierdzenie "bolszewizm", czy wrzucasz je sobie tak o? Bo dość kuriozalnie to brzmi nawet w kontekście lewicy.

OtsukareSama napisał:

Lepiej się doucz lub obejrzyj jego ostatnie wystąpienia.

Ty nie oglądałeś, a się wypowiadasz. Te dalsze wyliczenia to jakieś WTF.

I ponawiam pytanie - czemu sto ustaw Memcena sobie z dnia na dzień zniknęło ze stronki? Tak cię zatkało, że potrafisz tylko odpowiadać jakąś bezmyślną wklejką? Ziobro zaskoczenia.

OtsukareSama napisał:

Na sam koniec parodiujące podsumowanie tego kryminalisty.

Na razie to Tuska ciągali po X komisjach i nikt nie potrafił mu kompletnie nic udowodnić. Więc nazywanie go kryminalistą jest dość, hmm, śmiałe. Nie żebym oczekiwał logicznego myślenia od wyborcy конфедерация.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024