#3641 2021-10-16 18:53:37

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Polityka i okolice

Jakby ktoś się zastanawiał, która strona ma rację: Pinokio, który mówi, że na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie samorządy zyskają, czy też samorządy, które twierdzą, że zmiany spowodują ubytek w budżetach jednostek. My mamy to już jakoś policzone na przyszły rok i wychodzi na to, że będzie 600k w plecy (przy budżecie na poziomie 12 mln). Niech już każdy sobie odpowie, czy takie 600k to dużo, czy może mało. Faktem jednak jest, iż za takie pieniądze można już zrobić kawałek drogi, chodnika, czy też ogarnąć jakieś remont w szkole. Druga sprawa, że za te 600k dzisiaj zrobi się w budowlance połowę tego, co za 600k rok temu.


GH4d2xn.gif

Offline

#3642 2021-10-16 18:56:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Sidorf napisał:
Kilgur napisał:

Nie wiedziałem że prezes kaczka bezpośrednio odpowiada za wyniesienie wirusa z Wuhan i to on zapoczątkował światową pandemię smile_big no tak wina pisu smile_big beka jak podobnie to brzmi do wina tuska smile_big

Przecież przez pandemię ropa zaliczyła ogromne spadki. Teraz ropa jest prawie 40$ tańsza niż w szczytowym okresie za PO, a paliwo droższe.

To + polski wał + brak kasy z UE i możliwy polexit.
A problem z inflacją był już zauważalny wcześniej, jednak dziadek Glapiński miał to w dupie. Ten rozpierdolnik w polityce pieniężnej tylko pogłębia globalny problem. I tak z dumą otwieramy słupki inflacji, które są najwyższe w UE i znacznie wyższe od średniej.


Ryzen R5 3600
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Samsung 970 EVO

Offline

#3643 2021-10-16 19:38:47

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
Bufallo napisał:

Twoje zdanie i masz do tego prawo, ale analizując twoje posty w tym temacie i porównując je do mojego światopoglądu, pozwolę sobie stwierdzić, że mam twoje zdanie gdzieś.

To po cholerę mi odpisujesz? Bo sry, ale to jest zachowanie godnego chama, żeby nie powiedzieć debila. Jak potrzebujesz się z góry stawiać wyżej w dyskusji, to idź dyskutować z dmuchaną lalą. To jest ten sam poziom elokwencji.

Bufallo napisał:

Doedukuj mnie, bo jak na razie moim zdaniem JOW dobrze zaimplementowany może COŚ (nie mylić ze WSZYSTKO) zmienić na lepsze.

Ale tu nie ma nic do edukowania. JOW-y po prostu wyraźnie ułatwiają zdobycie mandatów jednemu, najliczniejszemu ugrupowaniu.
Chociaż w przypadku Polski byłyby to te dwa największe, tak czy srak. Twoje "lekarstwo" to jak Rutinoscorbin na sraczkę.

Zresztą na razie to się trzeba martwić o jakąkolwiek gwarancje bezpieczeństwa i finanse publiczne. Leczenie pisowskiej szarańczy potrwa kupę lat. A też nie ma gwarancji, że różne patologie nagromadzone w ostatnich latach zostaną odkręcone. Do tego trzeba przywódcy z jajami.

Dawno mnie nie było i cieszę się, że się nie zmieniłeś. Cytat pierwszy wyciągnięty z kontekstu wypowiedzi w ramach całego postu, żeby wyszło, że masz rację, a ja jestem cham. Gdzieś mam twoje zdanie, nie ciebie. Twoje zdanie to "JOW-y są złe, bo ja tak mówię, a ja mam zawsze rację". Mam prawo wyrazić swój negatywny stosunek wobec postawy, która ma swój wyrobiony pogląd i za nic w świecie nie chce nawet przyjąć wiadomości, że w odmiennym podejściu może kryć się jakaś ciekawa koncepcja. Odpisałem ci dlatego, bo chciałem poznać jakieś konkrety dotyczące tego, że twoim zdaniem JOW to zuo. Że forma nie pasuje? Rozmowa o polityce, to nie pogaduszka przy herbatce o pogodzie. Wypowiadasz się na tak wrażliwe tematy, musisz liczyć się z tym, że ktoś odpowie ci ostrzejszym językiem. Chcesz rozmawiać z kimś w stylu "bułkę przez bibułkę" to najpierw sam wykaż się poziomem. Nauczony doświadczeniem wiem, że w rozmowie z tobą nie muszę na to specjalnie zwracać uwagi. Sidorf podał przynajmniej jakieś argumenty i nawet jeśli do końca mnie nie przekonał, to nie mam powodu, by ostrzej się do niego zwracać. Inna kwestia, że tutaj również zabrakło pełnego zrozumienia mojego przekazu, który nie gloryfikuje JOW-ów, a widzi potencjał w zaimplementowaniu ich w pewnym stopniu. W linku podanym przez Sidorfa można przeczytać, że po '89 system był zbyt skomplikowany i z góry nastawiony na dualizację sceny politycznej, a zmiana konstytucji w 2011 (oficjalnie podpisana jednak w 2012) i idąca za nią zmiana systemu wyborczego została wprowadzona w takim kształcie w jakim pasował on rządzącym z pominięciem szeroko zakrojonych debat. Nie jest tu zatem problemem sam JOW, a szczegóły definiujące go w danym państwie. Zależy czego i jak się użyje. Internet to miejsce, z którego można zdobyć wiele ciekawych informacji, albo tracić czas czytając bezcelowe dyskusje ludzi, którzy myślą, że się znają smile
Wytykasz mi ślepe zapatrzenie w ten system wyborczy, ale fakt, że jako przykład przytoczyłem system mieszany obowiązujący w Niemczech jako punkt odniesienia to tego, że wybór nie dotyczy tylko JOW-ów i tego co mamy teraz. W poprzednim poście nie pisałem o tym, żeby zmienić ten system na JOW i kropka, tylko, żeby to zmierzało w tę stronę, bo ja we właściwie zmodyfikowanym systemie widzę potencjał.


Nawet jeśli zmiana tego systemu spowoduje utworzenie się dwóch głównych obozów wyborczych to:
1) nigdzie nie jest powiedziane, że kandydaci niezależni nie będą mieli żadnych szans,
2) powstałe obozy stałyby się zapewne tworami zbyt rozbudowanymi. Już teraz obserwować można na przykładzie Zjednoczonej Prawicy, że nawet jeśli poszli razem do wyborów, to są w tym tworze zawarte różne partie, a nawet sam PIS podzielony jest na stronnictwa i kółka samoadoracji. W KO również mamy różne grupy kolesiów. Tak naprawdę nie wiesz jak to zmieni się u nas, a masz tylko bardziej prawdopodobne teorie oparte o to jak to się stało w innych krajach (nadmieniałem, żeby przykład USA nie był brany pod uwagę). Proszę sprawdzić ile ugrupowań zasiada we wspomnianym wcześniej parlamencie niemieckim. Dla ułatwienia podam, że według Wikipedii taki Bundestag (jedna z izb) są to 3 ugrupowania koalicji oraz 4 opozycji (+ 2 niezależnych). Weźmy oczywiście poprawkę na to, że jest tam więcej miejsc, a i kompetencje obu izb niemieckiego parlamentu oraz zakres ich obowiązków różni się od tego, co mamy teraz my.

Teraz kilka zdań na pozostałe tematy:
Inflacja (a raczej jej zwiększona wartość względem okresu sprzed powiedzmy 2 lat), to zjawisko często na tym świecie występujące. U nasi bez PIS-u ten wskaźnik też by skoczył. Problemem jest to, że rząd na tę sytuację reaguje niewłaściwymi sposobami, choć jako osoba nie posiadająca wykształcenia z zakresu gospodarki krajowej mogę tylko powiedzieć, że kierując się na chłopski rozum "tak mi się wydaję". W efekcie jednak tych działań wskaźnik rośnie bardziej, niż powinien.

Offline

#3644 2021-10-16 22:21:56

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Bufallo napisał:

Gdzieś mam twoje zdanie, nie ciebie.

Nie bardzo rozumiem, co to niby zmienia w tym kontekście. Wyraźnie napisałeś, że nie interesuje cię moja opinia, więc po cholerę w ogóle coś do mnie piszesz i żądasz czegokolwiek? Jak chcesz dyskutować, to wyjmij słomę z butów. Reszty nawet nie chce mi się czytać.

I nie rób z siebie ofiary, bo śmieszny jesteś. Gdyby nie pajacerka w pierwszym zdaniu, to bym ci normalnie odpisał.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-16 22:23:04)


Ryzen R5 3600
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Samsung 970 EVO

Offline

#3645 2021-10-17 10:30:10

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Co za żal. Już nie mają na co wydawać kasy.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3646 2021-10-17 14:56:17

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Sidorf napisał:

Przecież przez pandemię ropa zaliczyła ogromne spadki. Teraz ropa jest prawie 40$ tańsza niż w szczytowym okresie za PO, a paliwo droższe.

Ta ale pandemia rozbujała wzrosty cen głównie przez lockdowny, kosmicznie zaburzono łańcuchy dostaw, wydobycie i produkcję, ceny transportu poszybowały w kosmos co napędziło mocno inflacje i pln dostał po dupie. Ropę kupuje się za $$, a ten idzie do góry i raczej nie spadnie więc ceny jeszcze pójdą w górę. Zresztą to co się w Polsce dzieje to i tak nic przy tym co w Chinach się odpierdziela. Od początku roku powodzie, teraz masowe wyłączenia prądu w całym kraju ze względu na braki węgla, a wisienką na torcie jest zapaść rynku nieruchomości który był jednym z filarów napędowych ichniej gospodarki. Bańka na nieruchomościach jest wielkości Jowisza, a długi firm developerskich są kolosalne, przykładowo 15 z top 30 developerów ma długi sięgające 5 bilionów dolarów = 8.5 x polski pkb smile Jak to tam pierdolnie to cała gospodarka im pierdolnie i poleci domino w świat.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-17 15:07:04)


ara ara...

Offline

#3647 2021-10-17 15:57:49

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Gdy w 2008 w samych Stanach wybuchł kryzys finansowy, odbiło się to na całym świecie. Z kolei światowa gospodarka opiera się w zasadzie na dwóch podmiotach, USA i Chinach. Obecnie gospodarka USA leży i kwiczy, więc niech jeszcze tylko pierdolnie gospodarka Chin i będzie pozamiatane.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3648 2021-10-17 17:34:30

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Chińska partia ma problem i to spory. Bo można olać sprawę długów developerów, ale nastąpią masowe bankructwa, które pociągną za sobą banki które pożyczek udzieliły, które pociągną praktycznie cała gospodarkę na dno. Mogą spłacić długi developerów i wtedy bańka na nieruchomościach będzie sobie rosła, a jak już jest praktycznie bez żadnej kontroli. Ceny mieszkań w Chinach są z kosmosu, w Shenzhen mieszkanie kosztuje 58 razy średnie roczne zarobki, tak dla porównania jak pękała japońska bańka pod koniec lat 80 ten współczynnik wynosił ok 18, a i tak wychodzili z kryzysu ponad 10 lat. Szacują że 3/4 chińczyków ma ulokowane pieniądze w nieruchomościach, tak więc tam bańka pierdyknie to będzie coś niespotykanego jeszcze, ale może to być porównywalne z kryzysem z lat 20-tych.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-17 17:35:52)


ara ara...

Offline

#3649 2021-10-17 19:01:22

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

Ty idź lepiej tankować za 6 zł na stacji. Bo pajacem jak byłeś, tak ci zostało.
Ale masz rację – średnio chce mi się dyskutować z mentalnym Podlasiem i Podkarpaciem.

Śmieszne i nawet zabawne jest to, jak próbujesz ze mnie zrobić PISiora. wow I nawet zacząłeś wyzywać. osilek Zrozum w końcu, że wyśmiewanie debili aspirujących do bycia politykiem nie oznacza przynależności do jakiejś strony. Mimo twoich usilnych prób. I niestety tacy debile są po każdej stronie barykady. placze Plus trochę nieprawdy jest w tym, co napisałeś w:

To jest hasełko sprzedawczyków kupionych za 500+ i 50 groszy od wpisu. A resztę dopłacił Putin.

bo
unknown.png
Czy może mój mały móżdżek nie ogarnia?

Ostatnio edytowany przez Eftar (2021-10-17 19:01:45)

Offline

#3650 2021-12-04 23:43:45

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: Polityka i okolice

Raz na kilka lat zajrzę na animesub w tematy nie animowe. Jeżeli mnie moja słaba pamięć nie myli zajrzałem tu po raz pierwszy kilka lat temu i nie mogłem się na dziwić jakim betonem jest Kamiyan3991. Uznałem, że dyskusje tutaj nie mają sensu i zajrzałem ponownie dopiero z rok temu. Wbrew mojej pamięci nagle okazało się, że to Kamiyan3991 jako jeden z niewielu pisze z sensem, a reszta albo beton pisowski albo inny czort.
Uczy to pewnej pokory. W sumie to mogłem coś pochrzanić, bo nie che mi się tego tematu jeszcze raz przeglądać, a piszę tylko dlatego, że z deczko nadużyłem alko.
Piłeś nie pisz oczkod

W zasadzie to nigdy nie przypuszczałem, że środowisko animowe może być tak podzielone pod względem polityki. Nie wiem czemu, ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język. Anime jednak nie łączy.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2021-12-04 23:47:55)

Offline

#3651 2021-12-05 20:18:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

adi90a napisał:

Raz na kilka lat zajrzę na animesub w tematy nie animowe. Jeżeli mnie moja słaba pamięć nie myli zajrzałem tu po raz pierwszy kilka lat temu i nie mogłem się na dziwić jakim betonem jest Kamiyan3991. Uznałem, że dyskusje tutaj nie mają sensu i zajrzałem ponownie dopiero z rok temu. Wbrew mojej pamięci nagle okazało się, że to Kamiyan3991 jako jeden z niewielu pisze z sensem, a reszta albo beton pisowski albo inny czort.
Uczy to pewnej pokory. W sumie to mogłem coś pochrzanić, bo nie che mi się tego tematu jeszcze raz przeglądać, a piszę tylko dlatego, że z deczko nadużyłem alko.
Piłeś nie pisz oczkod

W zasadzie to nigdy nie przypuszczałem, że środowisko animowe może być tak podzielone pod względem polityki. Nie wiem czemu, ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język. Anime jednak nie łączy.

Abstrahując od kwestii poglądów politycznych oraz tego kto jak jest przez kogo w danym momencie postrzegany, to wątpię by istniała znacząca korelacja między politycznym światopoglądem, a oglądaniem anime. Ba, pomijając kwestie podejścia do praw autorskich oraz powiązanych z nimi stosunkiem do istnienia stron online z "chińskimi bajkami", to raczej jest ono żadne.

To że ludzie kłócą się tutaj na tematy polityczne to jasna sprawa, ponieważ nikt nie ma identycznego spojrzenia na świat. Sam mogę oburzać się np. na to nowe 500+, ale są tacy, którzy mogą na tym nie tyle zyskać, ale cokolwiek ugrać (bo mają takiego bobasa, który się w widełki łapie) i niestety stosując tutaj logikę typu "skoro już coś takiego jest, to przynajmniej z tego skorzystam" nie dziwota, że ktoś może pozytywniejszą opinie na ten temat mieć.

Anime w kontekście polityki raczej nikogo nie łączy, bo to nie jest żadna wyższa wartość, o którą walczyć może typowy korwinista z sympatykiem lewicy. Lubisz anime, to oglądasz i nie musisz przejmować się tym, czy się zaszczepiłeś lub jesteś murem za polskim mundurem.

Rozumiem, że będąc w innym stanie świadomości po procenciku, do głowy przychodzą dziwne rozkminy, ale czy zawsze są one warte poświecenia swojego czasu na choćby tak jak w moim spaczonym przypadku, by tego posta napisać? No, raczej nie bardzo (tak wiem, jestem porąbany). Dlatego apeluję: nie szukajmy w anime polityki.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2021-12-05 20:21:44)

Offline

#3652 2021-12-05 20:57:21

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Polityka i okolice

adi90a napisał:

...ale jakoś zdawało mi się, że ludzie cokolwiek młodszego pokolenia mają zbliżony światopogląd i potrafią znaleźć wspólny język...

A skąd pomysł, że tylko młodsze pokolenie interesuje się anime?
Wiek jak i poglądy polityczne nijak się nie mają do oglądania anime.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2022