#1 2006-05-19 18:24:49

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

HEAT - polecam.

Ostatnio zamawiając komiksy natknąłem się na stronie JPF na promocję jednej z ciekawszych, moim zdaniem, mang obecnie wydawanych w Polsce. W związku z promocją (4 tomy za 30zł) chciałbym ją trochę rozreklamować, bo naprawdę uważam, że warto się z nią zaznajomić.
Mowa o mandze "Heat" (historia: Buronson, rysunki: Ryoichi Ikeagmi). Akcja komiksu rozgrywa się w mafijnym półświatku, głównie w tokijskich dzielnicach rozrywki jak Kabuki-Cho, czy Shinjuku. Działają tu  zarówno Taiwańczycy, triada, czy też yakuza, a w tle pojawiają się także sąsiedzi zza wschodniej granicy. I właśnie w takim miejscu żyje i pracuje Tatsumi Karasawa - szef hostklubu dla pań. Przewodzi on także "grupie amatorów", której członkowie nie ugną się ani przed mafią, ani przed policją. Jednak nie są oni gangsterami, a w ich "grupie amatorów" można powiedzieć, że "czarne jest czarne" nie oglądając się na starszyznę. To odróżnia ich od zhierarchizowanych struktur mafijnych.
W takim razie czym jest grupa Karasawy? Do czego zmierzają, zadzierając z potężną organizacją Sanno-Kai? Wraz z rozwojem akcji podobnych pytań jest coraz więcej, a tytułowa gorączka prócz światku mafii ogarnia także czytelnika. Jednak o tym najlepiej przekonać się osobiście sięgając po mangę "HEAT"

Po problemach z wydawaniem tej mangii w Polsce, pewne jest, że kolejny tom ukarze się w październiku, tak przynajmniej podało ostatnio Wydawnictwo.
Jeszcze raz gorąco polecam i zachęcam do kupna. smile

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-05-13 15:28:47)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#2 2006-05-19 18:32:41

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: HEAT - polecam.

przeczytał tom 1 i 2 w tym tygodniu xD według mnie świetna manga - akcje jakie tam odwala główny bohater wciągneły mnie bardziej niż przygody Onizuki. W sumie taka "Mafia na wesoło". respekt
Jak to kumpel powiedział, chyba więcej się śmiejesz niż czytasz jezor ja również zachęcam do przeczytania jezor

Offline

#3 2006-05-19 18:33:17

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: HEAT - polecam.

Winged, zapomniałeś napisać, że ma w sobie elementy z hentaja:), i to nie mało;). Mam takie pytanie ile wyszło już tych tomów, i czy można zamówić ta paczkę za 30 zł, np. od 2 tomu (pierwszy mam). Jak tak to się skuszę na kolejne, bo widzą mi się te mafijne klimaty, co zresztą widac u nas na forum:P

Ostatnio edytowany przez Virus (2006-05-19 18:33:55)

Offline

#4 2006-05-19 18:35:37

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: HEAT - polecam.

Virus napisał:

Winged, zapomniałeś napisać, że ma w sobie elementy z hentaja:)

to się chyba nawet ja skusze:P[kombinuje][ukryty]

Ostatnio edytowany przez Przemek3 (2006-05-19 18:35:58)

Offline

#5 2006-05-19 18:38:02

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: HEAT - polecam.

oj tam.... od razu hentai.... to że w tomiku 200 stronowym główni bohaterowie przez około 10-15 stron robią fuzję z fajnymi laskami to nie znaczy, że od razu Hentai xD

Offline

#6 2006-05-19 18:45:08

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: HEAT - polecam.

A jak to nazwiesz inaczej, ecchi:)? Takich scenek hardcorowych w pierwszym tomie jest kilka, dlatego ma dopisek Dla dorosłychoczkod. Hentai mafijny jak nic. W podobnych klimatach jest też Crying Freeman, ale ten mi nie przypadł do gustu.

Offline

#7 2006-05-19 19:13:58

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: HEAT - polecam.

No, nie wspomniałem o tych wątkach hentajowych. Niech będzie, powiem to tak: koleś jako szef hostklubu dużo pracuje. smile Co do promocji wygląda ona tak:
- komplet 4 tomów za 30 zł (oczywiście 4 pierwsze tomy, nie ma prenumeraty w promocji)
- jeden tomik za 10 zł
Czyli w Twoim przypadku ~Virus, nie opłaca się kupować pojedynczo, tylko cały komplet. Ja też mam pierwszy tom podwójny, z racji poprzedniej promocji tejże mangi. (wcześniej źle odebrałem Twoje pytanie, bo chciałeś mieć cztery tomy, ale zaczynając od 2. Mój błąd. Jednak to jest niemożliwe. Mam nadzieję, że teraz dobrze skumałem.)
Do obecnego momentu na rynku dostępne są 4 tomy, ale 5 tom już w październiku według zapowiedzi. Były lekkie problemy.
Mnie historia Karasawy tak wciągnęła, że nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Dobrze, że dopiero teraz zamówiłem tom 4 (wcześniej brak gotówki) to jakoś wytrzymam do października. smile
Cóż, ja tę mangę wśród tytułów, które najbardziej mnie wciągnęły, stawiam obok Naruto, BotI, Edena i Kindaichiego.
Aha, najlepiej to chyba nazwać tak, jak kiedyś napisali to Ludzie z Wydawnictwa na "plakacie promującym", czyli manga seinen - czyli taki shonen dla starszego odbiorcy, przynajmniej ja sobie to tak tłumaczę. smile

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-03-24 13:33:11)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#8 2007-02-27 23:39:50

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: HEAT - polecam.

w sobote zakupiłem sobie 2 pierwsze tomy i przeczytałem jak na razie 1 i zapowiada się bardzo ciekawie:D tylko z tego co wiedzę, to częstotliwość ukazywania się tomów jest troche rozległa, a manga w japonii juz chyba liczy 17 tomów, więc jpf wydanie wszystkich zajmie pewno kilka lat:P
jutro mam 6 godzin wykładów, to sobie wezme drugi tomik, żeby jakos je przetrwać:D

Offline

#9 2007-02-28 00:23:40

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: HEAT - polecam.

Damno już miał wyjść 5 tom a do teraz nigdzie go nie moge upolować :/

Offline

#10 2007-02-28 00:43:38

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: HEAT - polecam.

Manga jak najbardziej godna polecenia co do 5 tomu to na stronce jpf już tam jest do wzięcia podejżewam że w komikslandi teża na konwencie Magnificon V będzie stoisko jpfu więc też pewnie się tam znajdzie:D

Offline

#11 2007-03-12 00:38:03

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: HEAT - polecam.

Satanael napisał:

Damno już miał wyjść 5 tom a do teraz nigdzie go nie moge upolować :/

Trochę późno, ale...
Nie wiem na ile prawdą jest fakt, że od tomu 5 HEAT będzie dostępny tylko przez Internet. Brak go ma być w Empikach i księgarniach stacjonarnych, sit venia verbo. smile
Gdzie to zasłyszałem? Nie pamiętam, ale patrząc na brak tomu 5 w Empiku, śmiem twierdzić, ze to prawda. smile
Ha, do mnie niedawno przyszedł. Trochę się zdenerwowałem, bo okładkę JPF zwalił. Litery jakby się rozmazywały, mają trochę inny odcień i sam tomik mniejszy. Dojdzie także fakt, że w mój tomik wlali za dużo kleju na okładce przez co wykrzywiła się w niemiły grymas i brzydko się prezentuje na półce. Co gorsze drugi tom Crying Freemana prezentuje podobny poziom pod względem technicznym. Pewnie nowe osoby się uczą. Dobrze, że Evangeliona nie spartolili. Zmian pozytywnych na razie nie odczułem. Mangi dłużej do mnie idą (z racji odległości zapewne), a ich wydanie IMHO zostawia wiele do życzenia. smile
Narzekania fana... smile_big
Sugerują przez to wszystko ~Satanael, że będzie musiał Pan kupić przez Neta. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024