#1 2005-05-06 05:07:25

sw_michal
Użytkownik
Dołączył: 2005-05-05

Bugi w SubEdit-Player ?

SubEdit-Player - polecają tu prawie wszyscy. Robiłem napisy do Bleach 30 i plik filmowy był w osobnym folerze - wszystko ok. ALE.

SubEdit-Player to program z wręcz DEBILNYM rozwiązaniem. Robiłem napisy do Bleach 26 i plik filmowy znajdował się w tym samym folderze co Bleach 27. Po zakończeniu tłumaczenia epizodu 26 [PO PONAD 4 GODZINACH], wczytał kolejny odcinek czyli 27 [norma, choć zaznaczam, że nie ustawiałem playlisty, ale wczytywanie kolejnego pliku filmowego o podobnej nazwie to przecież standard i napisów do niego, choć nazwa napisów powinna być ta sama co filmu, by wczytał poprawnie, ale to nieważne w tym przypadku - piszę, żeby nikt się nie czepił].
Autor programu założył, że do odcinka 27 również będę robił napisy. Tylko dlaczego program SKASOWAŁ wszystkie linijki starego tekstu - ponad 4 godziny spontanicznej pracy. NAWET NIE ZDĄŻYŁEM ZAPISAĆ!!! już zaczynał się 27. Dlaczego nie utworzył nowego dokumentu. To IDIOTYZM!!! Albo chociaż mógł zapisać stary, i otworzyć nowy, ale w tym przypadku po prostu sam skasował zawartość starego i potraktował go jak nowy. Trudno mi zrozumieć zamysł autora programu - tworzenie nieprzyjaznego programy.

A może czegoś nie rozumiem. Może teraz trzeba być szybkim:) taki test na refleks, albo zapisywać co linijkę, nauka behawioralna, nie zapiszesz to stracisz wszystko, zapiszesz - dostaniesz psie żarcie:) A może ten tekst gdzieś jest, ale nie wiem gdzie. Może program zapisał go "w locie".

Pointa jest taka, że miałem przed sobą "czystą kartkę" i rozpoczynający się 27 odcinek. Ech.
Epizod 26 znam już chyba na pamięć, więc szybko odtworzę, ale już w notatniku, zapisując co chwilkę.
Jest późna noc/świta. Jestem wściekły i wracam do starych sposobów i sprawdzonych programów.

Pozdrawiam.

Offline

#2 2005-05-06 06:14:41

Spake
Użytkownik
Skąd: Krosno
Dołączył: 2004-09-04

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

nie wiem czemu Ci tak zrobilo, u mnie jak przeskakuje na nastepny odcinek podczas tlumaczenia to sie pyta zawsze czy zapisac zmiany w starym pliku. moze masz jakas stara wersje ktora jeszcze tego nie miala ?

Offline

#3 2005-05-06 07:15:19

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Subedit ma możliwość automatycznego zapisywania napisów co jakiś okres czasu (ustawiasz w opcjach tworzenie kopii zapasowych). Jakbyś miał to włączone nie straciłbyś całej pracy, co najwyżej parę linijek tekstu, w zależności od tego z jaką częstotliwością miały te napisy się zapisywać.
I nie zgodze się z twoim zdaniem. To najlepszy player, choć jak każdy nie pozbawiony wad. Radzi sobie z większością formatów z napisami, a te, z tymi z którymi nie daje sobie rady, łatwo można przekonwertować na inne formaty.
Ja używam tylko subedita i mpc.

Offline

#4 2005-05-06 09:08:56

Nimrod25
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

No to nie tylko nie poczytało się dokumentacji, ale i w ustawienia nie zajrzało, co nie?

Sam miałem kilka niemiłych wpadek z subeditem i z własnego doświadczenia wiem że 90% "błędów" wynika z winy użytkownika.

Sprawdź katalog subedita, jeśli nic nie zmieniałeś powinieneś tam znaleźć małą niespodziankę z rozszerzeniem txt smile

Offline

#5 2005-05-06 10:36:30

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

sw_michal właśnie zrobiłem wszystko tak samo jak ty. Stworzylem sobie pare linijek txtu w subedicie i pojechałem na koniec filmu, zeby przeskoczył mi do nastepnego i nic nie straciłem, tak wiec nie wiem czemu tobie sie to stało. Poza tym trzeba sobie wyrobic ten nawyk zapisywania co jakiś czas swojej pracy. Ja jestem na tym punkcie uczulony, bo przez pewien okres czasu miałem problemy z kompem (zawieszał mi się kilka razy dzienne w najmniej spodziewanym momencie smile) więc teraz zapisuję swoje prace co minutę jezor Ctrl+s i po kłopocie jezor


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#6 2005-05-06 11:00:02

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

No to pare rad.
Jeśli przez cały czas w ogóle nie zapisałeś tych napisów, to one nazwy nie mają, więc trzeba szukać pliku "napisy.txt" (kilka razy mi się to zdarzyło i zawsze zapisywało do tego pliku).
Jeżeli program automatycznie zapisał zmiany, to się nie pyta czy zapisać je po zmianie pliku. Więc jeśli zapisał, to nadal je masz.
Zawsze trzeba sprawdzić opcje. Najlepiej jest włączyć kilka kopii zapasowych, jak również zapisywanie ich z częstotliwością 5 minut. Dzięki temu w najgorszym wypadku straci się 5 minut roboty.
Dobrze jest na początku zapisywać plik tekstowy w odpowiednim miejscu z odpowiednią nazwą. Bo jeśli dasz programowi zawsze zapisywać pod tą samą, to pliki będą się nadgrywać i już nie da rady tego odzyskać.
Innymi słowy to ty zawaliłeś, ale pomimo tego program postarał się uratować to co się dało.

Offline

#7 2005-05-06 11:54:45

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

smile Wszystko już zostało powiedziane (ew. napisane, ew. wyklawiaturzone oczkod), więc dodam tylko iż grzebanie w opcjach to b.dobry nawyk (choć jak wiemy, 90% użytkowników wykorzystuje tylko 10% możliwości programu oczkod smile_big), ja mam ustawione robienie kopi zapasowej co 2 minuty, i nie pamiętam kiedy ostatni raz cokolwiek straciłem smile I podobnie jak Ania, używam tylko SE i MPC.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#8 2006-07-13 08:32:04

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Piszę tutaj, bo mi nazwa tematu pasuje jezor
Mam problem z subeditem i jest on naprawdę irytujący.
Mianowicie kiedy chcę zapisać napisy które zrobiłem z komputerem dzieją się dziwne rzeczy. Myszka zaczyna poruszać się z prędkością 0,5 FPS, kursor zmienia się na zajęty i nic nie mogę zrobić. Wygląda tak jakby się zawiesił albo co. Mogę tylko takim kursorem przycelować dobrze i kliknąć krzyżyk, żeby zamknąć program, na co muszę z kilka minut poczekać albo zostaje mi ctrl+alt+del (W takim przypadku też muszę długo czekać na pojawienie się Menedżera Zadań) i stamtąd go zamknąć. Na szczęście napisy się zapisują, ale już nie wyrabiam... please, help!

BTW. Nawet jak muszę zrobić synchro do czegoś, bo mi napisy ze strony nie pasują, to muszę się użerać z SubEditem.

[edit]
Zapomniałem napisać, że problem nie występuje, gdy napisów jest mało. Dopiero po jakimś czasie roboty to się zaczyna dziać.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2006-07-13 09:33:42)

Offline

#9 2006-07-13 09:17:09

Noctis
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-03-23

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Ja mam podobne objawy kiedy stoję z filmem na pauzie i zrobię dużo przeskoków, jeden za drugim, po pięć sekund (klawiszem -> lub <-). W pewnym momencie SubEdit Player zajmuje 100% czasu procesora i ubicie drania trwa ładnych kilka minut (w ogóle cały system działa jakieś 10x powolniej). Kursor myszki oczywiście działa jak złoto. I tylko on smile_big

Offline

#10 2006-07-13 10:45:03

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Zauważyłem że jeśli zmienimy wartość fps filmu i przestawimy czas wyświetlania napisów a puźniej chcemy to zapisać to program sie zawiesza ale zapisuje zmiany


Zabuzasan.jpg

Offline

#11 2006-07-13 11:48:26

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Heh... U mnie w SubEdicie wywala mi działanie programu. Wystarczy najechac ja jakąś pechową oznaczoną klatkę w podglądzie co 1 klatka i... SubEdit staje okoniem. Obraz znika, program nie odpowiada...
Ki diabeł nie wiem[baka]. Może chodzi tu o klatki w których był edytowany film smutny(wcięcia, łączenia)

Ostatnio edytowany przez slymsc (2006-07-13 11:48:57)


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#12 2006-07-13 11:53:10

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Mam Windows XP SP2.

Offline

#13 2006-07-13 11:55:11

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Ja to sądzę, że macie za bardzo zaśmiecone dyski różnymi programami, choć gdy ja 3 tygodnie temu instalowałem Windowsa(po prostu robiłem formata), to więcej czasu instalowanie programów i sterowników mi zajęło niż cała operacja z WinXP(+SP2). Tylko, że ja mam zianstalowane mądrze programy, niezbędne i jakichś tam bzdur nie posiadam. Ale naprawdę nie wiem czemu macie takie problemy. Najpierw należałoby opisac jaki sprzęt posiadacie.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-07-13 11:55:54)

Offline

#14 2006-07-13 12:04:17

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Ja właśnie rozwiązałem problem. Wystarczyło przeinstalować CCCP (chociaż nie wiem co ma CCCP do zapisywania napisów). smile

Offline

#15 2006-07-13 13:35:06

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

ard napisał:

lb333: prawdpodobnie nie trzeba było przeinstalowywać CCCP, tylko zresetować ustawienia. Byś może ustawienia jakiegoś filtru powodowały konflikt.

Właśnie się skapowałem podczas przeinstalowywania, że trzeba było zresetować ustawienia.

BTW. Tamta nazwa tematu mi się bardziej podobała:-D

Offline

#16 2006-07-13 14:02:40

szymon_j
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2006-01-03

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Ściągnijcie sobie System Mechanica Pro 6. Może pomoże

Offline

#17 2006-07-13 14:35:23

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

kubik napisał:
Zabuzasan napisał:

Zauważyłem że jeśli zmienimy wartość fps filmu i przestawimy czas wyświetlania napisów a puźniej chcemy to zapisać to program sie zawiesza ale zapisuje zmiany

No ja również to zauważyłem, ale dzieje ci się to zawsze? Bo mi od czasu do czasu.

No zawsze z poczatku myślałem ze to tylko przy filmach w formacie ogm ale przy avi. jest dokładnie to samo


Zabuzasan.jpg

Offline

#18 2006-07-13 15:17:34

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

kubik napisał:
Zabuzasan napisał:

Zauważyłem że jeśli zmienimy wartość fps filmu i przestawimy czas wyświetlania napisów a puźniej chcemy to zapisać to program sie zawiesza ale zapisuje zmiany

No ja również to zauważyłem, ale dzieje ci się to zawsze? Bo mi od czasu do czasu.

ta dzieje sie to mi czasami też, czasami zamknę i jest git a czasami zamkne i stoi ale kilka sekund zabawy i już jest wyłączony, mi tak nie muli, ale przyuwazyłem, że najbardziej mi tak zwiesza przy plikach w DivX i WMV9:)

EDIT: strusic ty to jeszcze mało masz, byś zobaczył moje xD zaraz wam screeny porobie i też mi komp śmiga, ale przez te upały chyba sie zbyt grzeje i musze formata bo jakies wirusy mam i czasami mi resetuje bez powodu przez nie, ale tak to git.

to nie temat na to ale dobra dam wam:

Pulpit
Dysk D
Folder z torrentami
Katalog Download
Katalog Download 2

Hmmm.. nieźle?

EDIT: Kisiel, ja używam CCCP + K-Lite Codec Pack ale nie tak ze zainstalowany i jest bo to by było nienormalne.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2006-07-13 15:57:18)

Offline

#19 2006-07-13 16:53:28

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

Jakby ktoś nie zauważył to jest to temat o bugu w SE, a nie o tym kto, co, gdzie i ile czego ma na dysku. Bez offtopu proszę!

Offline

#20 2006-07-13 17:56:55

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Bugi w SubEdit-Player ?

ard napisał:

lb333: A czesem nie działa w tle VSFilter, podczas robienia napisów? Jeśli tworzysz plik z napisami o takim tytule jak film i edytujesz je w SE (a masz zapewne włączone automatyczne zapisywanie) to VSF pobiera zawsze nową wersję napisów. Ukrycie napisów nie powoduje wyłączenia filtru!

To chyba nie to. Raz, że mam wyłączone automatyczne zapisywanie. Dwa, że SE wieszał się nawet przy zamykaniu, jeśli potwierdzałem, że chcę zapisać napisy.
Ale po przeinstalowaniu CCCP już wszystko działa. Prawdopodobnie rzeczywiście trzeba było zresetować ustawienia, co zrobiłem przy reinstalce.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2006-07-13 17:57:14)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024