#3621 2015-04-24 15:12:42

Nyczus
Użytkownik
Dołączył: 2013-12-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

TheLastVamolf napisał:

Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem (Nie koniecznie turniej)

Może Aldnoah.Zero? Rywalizacja jest, romanski w pewnym stopniu... fabuła też jest niezła

Offline

#3622 2015-04-24 15:33:12

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Nyczus napisał:

fabuła też jest niezła

U Wot M8?


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3623 2015-04-24 15:44:21

Nyczus
Użytkownik
Dołączył: 2013-12-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kamiyan3991 napisał:
Nyczus napisał:

fabuła też jest niezła

U Wot M8?

Mi tam się podobało, nie było takie złe...

Offline

#3624 2015-04-24 19:54:18

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

TheLastVamolf napisał:

Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem (Nie koniecznie turniej)

Chwila, w Fate Zero był jakiś wątek romantyczny? Musiałem nie zauważyć... Z turniejem od razu skojarzyło mi się Mirai Nikki, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że już to widziałeś. To typowa seria typu Battle Royale z kilkoma ciekawymi wątkami, oraz kilkoma nudnymi i irytującymi, ale nic nie jest doskonałe (no, poza Fate/Zero oczywiście). Z tych mniej popularnych bajek proponuję się zapoznać z K (możesz spróbować szukać pod Project K) - mocno niedocenione ale dość przyjemna w odbiorze. Sporo rywalizacji (choć nie ma zbyt wielu stron konfliktu) i zdaje się wręcz niezauważalny wątek romantyczny, zakończenie też zaskakujące jak na tego typu animację.

TheLastVamolf napisał:

Również szukam czegoś dodatkowo w stylu Death Parade co by obejrzeć na rozluźnienie (No bo przecież Dramat to też komedia, nie?), śmiesznej komedii (nie parodii!) coś a'la Durarara

Baccano! (tak palnąłem, bo skoro znasz Durararę to pewnie i o Baccano słyszałeś). Niewiele ci tu pomogę bo nie przepadam za komedyjkami, jedyną, którą mógłbym wspomnieć i polecić to No Game No Life, ale jest tam dość sporo  nawiązań do innych serii więc nieco podpada to pod parodię, więc nie wiem...

Offline

#3625 2015-04-24 20:14:07

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

TheLastVamolf napisał:

(...)
Jak również byłbym zainteresowany czymś w rodzaju Shiki - ze względu na ciekawą fabułę w której trzeba troszku ruszyć głową i jest tam motyw lykanina - wampirów.

Pozdrawiam
~Aki

Przed chwilą skończyłem...

To było o wampirach :O?

Łap, ale pewnie już widziałeś:
> Higurashi no Naku Koro ni

niższy pułap:
> Another
> Ookami kakushi

Ostatnio edytowany przez Xandros (2015-04-24 20:14:47)

Offline

#3626 2015-04-24 20:29:59

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Xandros napisał:

To było o wampirach :O?

A o czym? :O (tak klołs inaf)

Ostatnio edytowany przez senami (2015-04-24 20:31:00)


sygna.png

Offline

#3627 2015-04-24 20:43:49

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

O demonach...? smile_big

Czegokolwiek by tam nie dali, to i tak wydawało się, jakby to był dodatek do fabuły. (<- tak, to moje IMHO)

No i jedyną "wampirzą" serią, którą uznaję, jest Karin :p

<proponuje zakończyć offtop>

Offline

#3628 2015-04-24 20:55:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Animazon napisał:

Z turniejem od razu skojarzyło mi się Mirai Nikki, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że już to widziałeś. To typowa seria typu Battle Royale z kilkoma ciekawymi wątkami, oraz kilkoma nudnymi i irytującymi, ale nic nie jest doskonałe (no, poza Fate/Zero oczywiście).

Mirai Nikki na pewno warto polecić bo to rewelacyjne anime, więc trudno nie być zadowolonym po obejrzeniu. Gra na śmierć i życie wykonana prawie perfekcyjnie i bez żadnej dziecinady czy różnych irytujących zachowań.

Fate/Zero wyróżniało się głównie świetną grafiką, animacją i muzyką (zresztą muzyka w Mirai Nikki była również wyjątkowo dobra) bo same postacie i fabuła nie były jakąś szczególną zaletą (poza niektórymi).

TheLastVamolf napisał:

Baccano! (tak palnąłem, bo skoro znasz Durararę to pewnie i o Baccano słyszałeś). Niewiele ci tu pomogę bo nie przepadam za komedyjkami, jedyną.

Akurat Baccano to nie jest żadna komedia.

Xandros napisał:

niższy pułap:
> Another
> Ookami kakushi

Ja bym tych anime nigdy nie stawiał obok siebie. Ookami Kakushi to zwykły gniot, a Another było bardzo dobre (w kategorii horror) nie licząc przegiętych dwóch ostatnich odcinków.

Xandros napisał:

No i jedyną "wampirzą" serią, którą uznaję, jest Karin :p

Na pewno oryginalna komedia o wampirach. smile

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-04-24 21:00:07)

Offline

#3629 2015-04-24 21:13:06

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kenshiro napisał:
Animazon napisał:

Z turniejem od razu skojarzyło mi się Mirai Nikki, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że już to widziałeś. To typowa seria typu Battle Royale z kilkoma ciekawymi wątkami, oraz kilkoma nudnymi i irytującymi, ale nic nie jest doskonałe (no, poza Fate/Zero oczywiście).

Mirai Nikki na pewno warto polecić bo to rewelacyjne anime, więc trudno nie być zadowolonym po obejrzeniu. Gra na śmierć i życie wykonana prawie perfekcyjnie i bez żadnej dziecinady czy różnych irytujących zachowań.

To jakiś żart? Przecież Mirai Nikki to zwykła szmira, stracony potencjał.

Offline

#3630 2015-04-24 21:34:22

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sasha1 napisał:

To jakiś żart? Przecież Mirai Nikki to zwykła szmira, stracony potencjał.

Akurat Mirai Nikki to bardzo wysoka półka, jeśli chodzi o anime. Potencjał w pełni wykorzystany, a sama historia świetnie opowiedziana od początku do końca (polecam wyłącznie wersję BD bo w TV była ogromna cenzura).

Jednak to nie temat na takie rozmowy. Zapraszam tutaj:

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=257414&p=3

Offline

#3631 2015-04-24 22:52:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kenshiro napisał:

Akurat Mirai Nikki to bardzo wysoka półka, jeśli chodzi o anime.

Wyjdź.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3632 2015-04-24 23:25:09

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kamiyan3991 napisał:
Kenshiro napisał:

Akurat Mirai Nikki to bardzo wysoka półka, jeśli chodzi o anime.

Wyjdź.

Racja. Jeśli zamierzasz dalej bluźnić, wyjdź i więcej nie wracaj rip

Offline

#3633 2015-04-25 00:38:22

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

TheLastVamolf napisał:

Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem

Może Elfen Lied,  SAO, Zero no Tsukaima, Basilisk, Claymore

Warto spróbować FullMetal Panic - pozycja dość nietuzinkowa wow

Offline

#3634 2015-04-25 02:22:34

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

nuito napisał:

Zero no Tsukaima

Zapomniałem o tym. Fantasy jest, walka jest, romans też. Polecam, ale tylko pierwsze dwa sezony. Trzeci to taka kupa, że szkoda gadać.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#3635 2015-04-25 02:37:09

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sidorf napisał:
nuito napisał:

Zero no Tsukaima

Zapomniałem o tym. Fantasy jest, walka jest, romans też. Polecam, ale tylko pierwsze dwa sezony. Trzeci to taka kupa, że szkoda gadać.

Warto dodać, że dobry jest IV sezon, czyli Zero no Tsukaima F. Wyraźnie lepszy niż III i również bardziej mi się podobał niż I i II (po prostu przyjemniej się go oglądało).

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-04-25 02:40:31)

Offline

#3636 2015-04-25 13:09:04

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sidorf napisał:
nuito napisał:

Zero no Tsukaima

Zapomniałem o tym. Fantasy jest, walka jest, romans też. Polecam, ale tylko pierwsze dwa sezony. Trzeci to taka kupa, że szkoda gadać.

A czwartego kijem nawet nie warto ruszać. Nie dość, że jest najgorszy ze wszystkich, to jeszcze jedynie inspiruje się LN (zgadza się tylko kilka wydarzeń*, a te i te pozmieniali), a przy ósmym odcinku całkowicie olali materiał źródłowy i zakończyli to na swój własny, dupny sposób (a tłumaczenia LN nikomu nie chce się kończyć... utknęło na 30% ostatniego rozdziału 18 z 20 wydanych tomów).

Pokaż spoiler *

Tak z pamięci:
1. Wezwanie do papieża, mag otchłani i jego towarzysz, a potem bitwa
2. Willa Saita, aż do ucieczki Louise - podczas ucieczki wpadła chyba na siostrę Tabhity (maga otchłani - później jej towarzyszem został ten blondas, który był też towarzyszem papieża) i to ona została królową, nie Tabhita
3. Samo porwanie Saita i Tiffy
4. Derf został zniszczony, ale powrócił chyba jako katana...
W LN potem papież poprowadził krucjatę przeciw elfom i LN urwała się po tym, jak po ciężkiej walce Tiffa przyzwała Saita (jakiś czas po ich ucieczce). Ogólnie w anime strasznie mieszali wydarzenia, używali postaci, które pojawiały się w LN, ale w innych momentach itp. Mieli do zekranizowania 8 tomów, więc nie można tego zwalić na małą ilość materiału.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-04-25 13:46:43)

Offline

#3637 2015-04-25 13:47:44

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sacredus napisał:

A czwartego kijem nawet nie warto ruszać. Nie dość, że jest najgorszy ze wszystkich, to jeszcze jedynie inspiruje się LN (zgadza się tylko kilka wydarzeń*, a te i te pozmieniali), a przy ósmym odcinku całkowicie olali materiał źródłowy i zakończyli to na swój własny, dupny sposób (a tłumaczenia LN nikomu nie chce się kończyć... utknęło na 30% ostatniego rozdziału 18 z 20 wydanych tomów).

To, że dane anime nie jest zgodne z LN, mangą czy grą nie jest żadną wadą. Anime ocenia się osobno, a nie na podstawie podobieństw do oryginalnego źródła.

IV sezon Tsukaimy oglądałem nie tak dawno temu i pamiętam, że nawet główna bohaterka mniej irytowała, wreszcie był jakiś lepszy przeciwnik i zakończenie również świetne.

Anime jak są słabe (nie liczę oryginalnych produkcji) to w 80 procentach przypadków z powodu słabego źródła (mangi, nowelki, gry).

Zetsuen no Tempest jest tego świetnym przykładem. Skoro manga była głupia i płytka to co mogli zrobić twórcy anime? Nawet jeśli wprowadzili trochę zmian to anime nie stanie się nagle bardzo dobre, gdyż musieliby zmienić chociażby charaktery postaci i wiele scen.

PS:

Jak ktoś się nie zgadza z moją oceną to  zapraszam do poniższego tematu. Zero no Tsukaima to nigdy nie było ambitne anime, ale IV sezon jest najlepszy.

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=108634&p=31

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-04-25 16:02:01)

Offline

#3638 2015-04-25 15:17:41

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Pytał cię ktoś o zdanie? Nie? To łaskawie się nie odzywaj.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-04-25 15:18:10)

Offline

#3639 2015-04-25 15:54:34

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Po primo: nie dziwota, że chcieli to szybko skończyć, skoro autor już był jedną nogą w grobie. Szkoda tylko, że zniszczyli ten tytuł na jego oczach.
Po drugie primo: nie należy się dziwić, że porzucono tłumaczenie, skoro autor wyzionął ducha, nie kończąc LN. smutny
Po trzecie primo ultimo: zgadzam się. IV sezon to syf, fast food dla zniszczonej fanserwisem gimbazy. oczkod

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-04-25 16:00:42)

Offline

#3640 2015-04-25 16:21:44

TheLastVamolf
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Spokojnie, ja tylko o anime zapytałem, nie gryźć mi się tutaj! smile_big

Nyczus napisał:
TheLastVamolf napisał:

Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem (Nie koniecznie turniej)

Może Aldnoah.Zero? Rywalizacja jest, romanski w pewnym stopniu... fabuła też jest niezła

Nie jestem zbytnym fanem Mecha - jedynymi wyjątkami to była Eureka Seven i Code Geass ale dodam do listy - dzięki oczkod


TheLastVamolf napisał:

    Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem

Może Elfen Lied,  SAO, Zero no Tsukaima, Basilisk, Claymore

Warto spróbować FullMetal Panic - pozycja dość nietuzinkowa wow

Elfen  Lied, SAO, Zero no Tsukaima i Claymore - znam bardzo dobrze. Najbardziej podobał mi się Claymore z tego wszystkiego oczkod
Co do Basilisk - zobaczę, może się spodoba oczkod

Xandros napisał:

    niższy pułap:
    > Another
    > Ookami kakushi

- Haha! Another było świetne, zwłaszcza scena z parasolem <3
Co do Ookami Kakushi - zobaczy się, choć nie sądzę, że będzie tak dobre jak Another, no ale dzięki oczkod Zawsze to kolejne anime do kolekcji xd

Sasha1 napisał:

    To jakiś żart? Przecież Mirai Nikki to zwykła szmira, stracony potencjał.

Akurat Mirai Nikki to bardzo wysoka półka, jeśli chodzi o anime. Potencjał w pełni wykorzystany, a sama historia świetnie opowiedziana od początku do końca (polecam wyłącznie wersję BD bo w TV była ogromna cenzura).

Jednak to nie temat na takie rozmowy. Zapraszam tutaj:

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=257414&p=3

- Mirai Nikki, obejrzałem, nie nudziłem się, było dość ciekawe, choć stukniętę (ze względu na psychiczną Mirai ) ^^
Nie warto dyskutować, przecież każdy gusta inne ma oczkod


TheLastVamolf napisał:

    Poszukuje anime podobne do Fate/Zero - nutka romansu z ciekawym obiektem fabularnym, gdzie jest w jakimś stopniu rywalizacja, chociażby pomiędzy głównym bohaterem a jakimś tam rywalem (Nie koniecznie turniej)

Chwila, w Fate Zero był jakiś wątek romantyczny? Musiałem nie zauważyć... Z turniejem od razu skojarzyło mi się Mirai Nikki, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że już to widziałeś. To typowa seria typu Battle Royale z kilkoma ciekawymi wątkami, oraz kilkoma nudnymi i irytującymi, ale nic nie jest doskonałe (no, poza Fate/Zero oczywiście). Z tych mniej popularnych bajek proponuję się zapoznać z K (możesz spróbować szukać pod Project K) - mocno niedocenione ale dość przyjemna w odbiorze. Sporo rywalizacji (choć nie ma zbyt wielu stron konfliktu) i zdaje się wręcz niezauważalny wątek romantyczny, zakończenie też zaskakujące jak na tego typu animację.
TheLastVamolf napisał:

    Również szukam czegoś dodatkowo w stylu Death Parade co by obejrzeć na rozluźnienie (No bo przecież Dramat to też komedia, nie?), śmiesznej komedii (nie parodii!) coś a'la Durarara

Baccano! (tak palnąłem, bo skoro znasz Durararę to pewnie i o Baccano słyszałeś). Niewiele ci tu pomogę bo nie przepadam za komedyjkami, jedyną, którą mógłbym wspomnieć i polecić to No Game No Life, ale jest tam dość sporo  nawiązań do innych serii więc nieco podpada to pod parodię, więc nie wiem...

- Dlatego napisałem, że była z nutką romansu, chociażby w tej fate zero unlimited blade works - gdzie główny bohater Shirou Emiya delikatnie będzie (tak mi się wydaję) kręcić z Mistrzynią Archera - Rin Tohsaka oczkod Niby nie dostrzegalny, ale z pewnością coś by tam dalej dołączyli, w końcu Shirou sam wyznał coś do Rin ;>

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024