#1 2006-06-19 09:43:59

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

No właśnie. Mam DVDISO i mam drugą kinówkę naruto i czy nie da się jakoś zripować do jednego pliku przez VDMod? wiem, że można Gordian Knotem, ale chcę innym sposobem + przy ripowaniu żeby renderowało mi odrazu suby.

Offline

#2 2006-06-19 10:54:28

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

mozna wyciagnac video i audio z vobow (mpeg i ac3) i przy odrobinie szczescie w VDMod wrenderowac suby.

Ostatnio edytowany przez luczek (2006-06-19 10:55:05)

Offline

#3 2006-06-19 12:38:34

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

aha wyciągnąć, no właśnie tak myślałem, zaraz spróbuję, i potem se w vd mod połącze, ale można wyciągnąc to za pomocą MKVToolnix?...zresztą zaraz sprawdzę. jak mi się uda dam znać.

EDIT: mpeg-2 nie wchodzą do mkv toolnix. jakiś inny sposób zna ktoś?
EDIT: jeszcze próbowałem w VDMod, bez dzwięku na DSC do mkv i potem za pomocą extract gui wykopać avi ale przy łączeniu w vd wyskakuje mi błąd Failed AVI File: Not RIFF file. zna ktoś jeszcze jakiś sposób? poczekamy na Suchego, może odpisze, bo od niego warto wszystko czytać:P

Ostatnio edytowany przez Hatake (2006-06-19 13:12:11)

Offline

#4 2006-06-19 13:56:04

luczek
Użytkownik
Skąd: Opoczno
Dołączył: 2005-04-15

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

mkv tu nie ma nic do gadania, sprobuj TMPGEnc albo czyms w tym stylu. poszukaj na necie jakiegos opisu na temat przebudowy dvd i bedziesz mial wszystko opisane.

Offline

#5 2006-06-19 14:15:40

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

Że jak to?
MKV przyjmuje MPEG2 tylko strumień musi być w odpowiednim kontenerze.
Nie mniej nie będzie to wtedy ripowanie a jedynie zmiana kontenera.

Jeśli masz to w postaci obrazu to zamontuj to np w Deamon Tools. Na początek zgraj VOBy odbezpieczając płytkę DVD Decrypterem (jeśli jest zabezpieczona). Jesli płyta nie jest zabezpieczona to nie musisz zgrywać. Zapodaj interesujące Cię VOBy w interesującej Cię kolejności do DGMPGDec (znany tez jako DGindex). Zapisujesz projekt d2v. Jak chcesz to możesz na tym poziomie wyciągnąć też interesujące Cię ścieżki audio (jeśli dźwięk będzie rekompresowany to polecam od razu wyciągnąć do WAV a nie do AC3). Wyciągnięty dźwięk rekompresujesz do interesującego Cię formatu np za pomocą BeSweet. Teraz piszesz skrypt AVS, w którym załadujesz wczesniej zapisany projekt d2v, usuniesz przeplot, przefiltrujesz obraz i nałożysz napisy. Taki skrypt otwierasz w VD/VDMod, ustawiasz kodek i parametry kompresji i zapisujesz jako AVI. Jesli postacią końcową pliku ma być MKV to muxujesz to wszystko razem za pomocą MKVToolnix. Jeśli ma być AVI to łączysz 1 wyciągniętą ściezkę audio z zapisanym obrazem za pomocą VD lub VDMod.

Tyle jeśli chodzi o uproszczony sposób postępowania.

Offline

#6 2006-06-19 14:54:11

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

no przyjąć przyjmuje jak mam w avi właśnie ;] ale to pominąć. właśnie kombinuję twoim sposobem Suchy. skończę dam znać.

Offline

#7 2006-06-19 19:20:46

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Zripowanie filmu z DVD w jednym pliku + napisy.

nooo...wywaliło mi taki błąd: Error aha muszę dać do zrozumienia, że w pisaniu skryptów AVS jestem początkujący i zabardzo go jeszcze nie znam. do otwarcia użyłem skryptu tego co do rmvb[baka]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024