#1 2005-05-16 10:34:48

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania filmów w formacie MKV? Ja mam PIII 450 MHZ, 256 RAM i Radeona 9000PRO 64MB, i niemiiłosiernie przycina (np. taki Evangelion od ZX), tak samo jest w przypadku filmów odtwarzanych z vsfilterem. Taki PIII z 666 Mhz by styknął, czy kupić lepszy np. 1GHZ? Na nowego athlona, czy P4 nie mam kasy, po musiał bym wymienić od razu płytę i ram. Pliz o pomoc....

Offline

#2 2005-05-16 10:56:13

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

O ile dobrze słyszałem, to mplayer by ci rozwiązał problem. Ale on nie obsluguje karaoke. Jednak z takim prockiem to nie masz co marzyć by móc oglądać coś z na żywo renderowanym karaoke.
Jeśli używasz MPC to ustaw output na overlay mixer by wykorzystać swoją karte graficzną.
A co do zmiany sprzętu, to lepiej wstawić najlepszy procek jaki odpali się na twojej płycie. Pare groszy różnicy, a przyrost wydajności jest naprawde znaczny.

Offline

#3 2005-05-16 11:04:23

George
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-01-22

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Jak już kiedyś wspominałem warto sprawdzić czy ma się wyłączony antyaliasing na karcie, poza tym samo MKV nie obciąża(zależy od kodeka), tylko napisy (zwłaszcza te w ASS).

Offline

#4 2005-05-16 11:16:02

George
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-01-22

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Sam kiedyś miałem słabego kompa i oto jak sobie radziłem:

- zmniejszyć rozdzielczość ekranu do minimum, chyba że film jest w rozdzielczości 720xXXX, wtedy trzeba ustawić 800x600
- zmniejszyć odświeżanie monitora do minimum (trochę oczy bolą, ale to dużo daje)
- zredukować ilość kolorów do 16 bitów

Nie wiem czy w dzisiejszych czasach też się to sprawdzi, ale wtedy pomogło oczkod

Offline

#5 2005-05-16 18:14:37

Piter666
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-03-15

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

w ustawieniach xvid/divx wyłącz sobie postprocessing (deblock i dering) jeżeli masz włączony

Offline

#6 2005-05-16 22:09:50

hctomi
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

mkv to kontener dla plikow video,audio i napisow, przypomina ogm. Przyczyny moga byc rozne : do odtwarzania na słabym kompie polecał bym divx3+ffdshow(wydajne połaczenie), czasami w mkv mozemy spotkac sciezke audio np. w formacie aac co mocno obciaza kompa. Zawartosc mkv prawdz w programie media info

Offline

#7 2005-05-16 23:50:56

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

nie rozumiem.. po co divx3 skoro jest FFDShow?

Zaopatrz się w najnowszy MPC. Ustaw tryb renderowania (Output) na Overlay Mixer (korzysta z akceleracji sprzętowej, m.in. do zmiany przestrzeni kolorów). Napisy wyświetlaj VSFiltrem, na ustawieniach zdefiniowanych przez Medusę. Splitter możesz użyć ten który jest wbudowany w player.. a no i zwiększ se priorytet MPC.
Niektórzy stosują taką sztuczkę, że na czas oglądania wyłączają explorera.

Alternatywą dla powyższej opcji jest użycie MPlayer lub MoviX

To są wskazówki, przy założeniu, że nie trzeba będzie kupowac procka..
Jeśli jednak będzie trzeba to:
jeśli masz zamiar w przyszłości kupić nowy procek i MoBo, to teraz kup sześćsetkę. Jeśli nie to tysiączka.

Offline

#8 2005-05-17 03:07:24

Axel_D
Użytkownik
Skąd: Gdańsk (Anime People)
Dołączył: 2005-01-07

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Kurde jak to jest ze ja mam Celerona 900 z 256 pamieci i karta graficzna tka stara ze juz jej nie kupisz a kazdy sube PL z mkv jaki mam chodzi mi plynnie (nawet takie Elfen Lied ktorego op kiedys ciął sie okrutnie czy Gantz...)

Wiesz moze probme jest z zasyfionym systemem badz zła konfiguracja?


APeople_member.gif

Offline

#9 2005-05-17 10:59:53

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

@Suchy: Co to jest MPC??? Ja używam do odtwarzania Sub edita, Core Media Player (ten mi cholernie tnie nawet na OGM'ach). Więc rozumiem, że jak kupię tą 666 to dobrze będą chodzić. (666 jest za 60zł, zaś 1GHZ za 180 - różnica mała co nie?)
@Axel_D: Raczej od zaśmieconego kompa to nie jest, bo regularnie czysczę rejestr oraz i nie instal;uje byle gównianego softu, jaki wpadnie mi w łapska. Więc to raczej nie jest to.
@Inne: Mój komp nie jest wcale taki słaby, bo narazie wszystko chodzi, no oprócz MKV (ale dziwnym sposobem, Hellsing, którego mam w MKV chodzi bez przycięcia), kodeki jakie mam to: Najnowsza Matroska, FFshow (jakiś z 2005), DivX (też z ten ostatni), więc to raczej od sprzętu. A osobiście wolę dokupuć sprzęt niż eksperymentować i coś przez przypadek rozpieprzyć. Ale w każdym razie dziękiu za radę.

PS. Gdzieś czytałem, że MKV dobrze chodzą na procach powyżej 500MHz, więc zainteresowałem sią tą 666...

Offline

#10 2005-05-17 13:19:46

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

MPC, zaglądnij do działu Programy lub Linki do stron smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#11 2005-05-17 18:38:15

hctomi
Użytkownik
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

nie rozumiem.. po co divx3 skoro jest FFDShow?

No to divx 3 najmniejsze zapotrzebowanie na moc procesora+ffdshow= mozemy odwarzac wszystkie divx i xvidy; tak mi sie zdawało na moim starym kompie ze to najszybsza konfiguracja( ffdshow potrzebuje chyba dekodera bo jest tylko nakładką na niego)

Offline

#12 2005-05-17 20:59:39

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

hctomi: pierwsze słyszę.. od kiedy to FFDShow potrzebuje kodeka by móc dekodować?
FFDShow to są niezależne od kodeków filtry, które dekodują (przeważnie korzystając z biblioteki libavcodec.dll, ale zależy jak se ustawimy) film i dźwięk i nie wymagają kodeków do tego (na czym by polegała rola tych filtrów gdyby ich wymagały?).
Jeszcze bardziej dziwi mnie uzasadninie że divx3.11 ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc procka. Przecież filmy nie są dekodowane ot tak sobie dowolnym dekoderem/filtrem. Tak więc to, że zainstalujesz divx3.11 nijak się ma do prędkości dekodowania DivX 5.x czy XviD (a większość obecnych filmów jest kompresowana tymi kodekami). Gdyby miało to wpływ to analogicznie mógłbym zainstalować se CinepackRadius czy jakiś starszy intelowski Indeo i wtedy by mi śmigały wszystkie filmy na bylejakim sprzęcie, tak? smile (to tak tylko dla przykładu). Ponad to jaki jest sens instalowania divx3.11 (który jest de facto wykradzionym MS-MPEG4) skoro sam FFDShow dekoduje filmu skompresowane tym kodekiem?

Pozdrawiam

Virus:
MPC do MediaPlayerClassic

Offline

#13 2005-05-18 00:36:34

Spike_cb
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

- Celeron 450 GHz
- 64 MB Pamięci
- Riva TNT 1!!!
- WD 60 GB [8mb cache]

MKV chodzi bez problemu =D
No może mam problem tylko z paroma filmami ale nie jest tak źle żeby nie móc oglądać.
Wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować kompa [wcale nie extremalnie oczkod], wyczaić odpowiednie kodeki, znaleść mało obciążającego player'a...
[sorki że bez szczegółów ale nie mam czasu na to wszystko O.o]
... I JADYMY =D

Offline

#14 2005-05-18 02:43:08

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

> - Celeron 450 GHz

Gdzies ty takiego procka zczail? smile_big

Offline

#15 2005-05-18 13:43:48

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Ja już podawałem swoją konfigurację z kodekami. Instalowałem tak, jak polecali na anfo. Mnie tylko interesi o to czy ten proc (P3 666), styknie, bo na tym co teraz mam to tkai przykładowo Elfen Lied (Shinsen Subs), przytnie na sekundę w pewnym miejscy w openingu i dalej ok; zaś takie evangelion Przycina, że szok[zly] - ale to już pisałem. Więc jak, kupować tego proca czy nie? Anime doBrze będą chodzić czy też nie? A może zmienić pakiet Matroski na K-Lite? Ale wątpie, że to załatwi sprawę...

Offline

#16 2005-05-18 13:50:18

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

No cio? Mój serwer biega na Celeronie 333 oczkod A sam kiedyś miałem 366 smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#17 2005-05-18 13:54:29

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Więc??? Jestem przekonany ,że to proc. kumpel ma 800mhz i bajzel w kompie, że aż chce się ży**ć i mu dobrze chodzą evy. Ma tyle samo ram. Więc???

Offline

#18 2005-05-18 14:20:56

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Więc? Więc? Co więc? Więc w gorącej wodzie się kąpałeś oczkod Mając serverek na C333 nie dziwi mnie że takie zabytki jak C450 są jeszcze w użyciu smile_big


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#19 2005-05-18 14:25:40

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

Nie nie nie... nie oto mi chodziło.... Chodziło mi tylko o to czy te Mkvki będą mi na tym procu chodzić... Potrzebuję to info, bo pod koniec tygodnia mam zamiar kupić i interesi mnie czy warto. Zęby kasa nie była wyrzucaona w błoto, razumiesz, nie? Jak coś napisałem nie teges to sorki.

Offline

#20 2005-05-18 14:51:57

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jaki komp jest potrzebny do odtwarzania MKV?

He'h, no chyba czytałeś co wcześniej koledzy napisali, MKV biegało im na starych trupach, więc i tobie powinno - z odpowiednim playerem, kodekami i konfigiem smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024