#1 2005-05-21 21:10:52

bartas21
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Synchro do RAWów

niewiem moze jestem inny dziwny itp ale czy to że chciałbym aby ktoś zrobił synchro do rawa czyni zemnie leniwym bo samemu niezrobie rozumiem że niekażdy chce robić albo niema takiej wersji jak ja oki rozumiem ale czy odrazu trzeba najeżdzać na człowieka który prosi o synchronizacje do RAWa niewiem jeżeli sie myle i niepowinno sie robić tak to wybaczcie

a no i jeszcze jedno bo strasznie mnie to wkurza jak ktoś mi pisze że czytać nieumiem a mianowicie chodzi o :
Prosimy nie wystawiać ocen negatywnych za format napisów
lub za synchronizację czasową niezgodną z Waszą wersją filmu.
wiec czy brak oceny = negatywana ocena no bo jeśli tak to sorki mój błąd

Offline

#2 2005-05-22 14:57:55

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Synchro do RAWów

Człowieku zrozum, że mało kto sciąga rawy jeśli ma już anime z angielskim hardsubem - dotyczy to w szczególności tłumaczy. Przecież powiedz sam, chciałbyś sobie zaśmiecać twardziela dwoma wersjami tego samego filmu??? Bez sensu. Raczej w tym przypadku ani prośby ani groźby nic nie dadzą. To po pierwsza, a podrugie. Cała masa ludzi robi sama sobie synchra do RAWów, bo tu raczej dostniesz napisy tylko do wersji z hardsubami - no chyba że ktoś zrobi synchro do RAWa i pośle tłumaczowi do akceptacji wtedy on to dołączy do paczki.

Offline

#3 2005-05-22 18:26:38

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

Oczywiscie ze powinno tepic takie cos, lenistwo lenistwem ale w 99% przypadkow synchro polega na dodaniu lub odjeciu paru sekund/klatek w subedit trwa to mniej niz minute (jakies 3 klikniecia myszka + wpisanie sekund/klatek), a jak ktos nie potrafi od czego jest forum jezor Pozostaly 1% to rozne fps w filmach ktore sprawiaja klopot czasem mozna to zrobic w 2 minuty czasem w 5 minut, no wiec strasznie ciezka praca przy takim robieniu timingu doslownie mozna zejsc smiertelnie oczkod


ara ara...

Offline

#4 2005-05-22 19:28:18

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

Dlaczego sądzisz ze tak mało kto sciąga RAW'y, janp. prawie tylko RAWy sciągam i DVD Rip'y. wiec jesli ktoś chce synchro do RAWów, to niech o nie prosi, ja np robie Duzo synchr do RAWów dla własych potrzeb. Ale jesli ktoś by mnie poprosił o zrobienie synchra do RAWa który posiadam TO noema problemu.;)

Offline

#5 2005-05-22 19:32:28

DEEFsnk
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

A jesli chodzi o lenistwo, to sie zgodze. zrobienie synchra to tak srednio 15sec roboty i gotowe, wiec niewiem dlaczego to taki proble. Ale jesli ktoś dodał napisy w mDVD i usunął informacje o pliku to wtedy jest to problem bo RAWy w duzej ilości przypadków mają fps 119.88 a hardsuby cos koło 23.xxx wiec czasem nie jest tak łatwo sobie synchra zrobic, ale w wiekszości przypadków wystarczy 15 sekund roboty i po problemie.

Offline

#6 2005-05-22 22:26:40

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

Nawet jeśli zostaje usunięta informacja o fps to można sobie z tym problemem poradzić. Obecnie są stosowane 3 standardy: 23,976 25 29,97 no i rawki 119,88. Więc jak widać zbyt dużo kombinacji nie ma. Na dodatek subedit sam wykrywa fps filmu, więc wystarczy wybrać 1 z 3 możliwych fps napisów. Na dodatek prawie zawsze jest używany 23,976 (przeważnie anime są tworzone w tym fps, potem konwertowane do 29,97 i potem trzeba ten proces odwracać i przywrócić do 23,976). Tak więc zbyt skomplikowane to nie jest. Na dodatek samo przesunięcie zbyt trudne nie jest. Oglądamy film i czekamy aż pojawi się pierwsza kwestia. Jak się pojawi, to najeżdzamy na odpowiednich w napisach i wcisakmy ctr+/ i enter (ew nanieść poprawkę na refleks, czyli około 0,3 sek). Myślę że zmiane fps + ew przesunięcie można zrobić w pół minuty. Co prawda mogą występować różnice w timingu po openingu jak i w połowie. Dlatego proces przesunięcia być może trzeba będzie powtórzyć zaznaczając "od aktualnej lini". Jak widać nie jest to zbyt skomplikowane.

Teraz kwestia tego "proszenia". Jeśli to jest proźba o synchro napisów po pewnym czasie to nie ma problemu i pewnie ktos pomoże. Jednak jeśli to jest uwagą "czemu nie ma do rawa" pare minut po ukazaniu się napisów to naprawde można to uznać za wkurzający element. Dlatego jeśli nie jesteś małosprytny to przeczytaj pierwszą część mojego posta i rób tak sobie synchra, po czym przesyłaj je autorowi napisów. Dzięki temu można naprawde pomóc innym. Tym którzy są z komputerami na bakier. Ale jeśli nie umiesz tego zrobić, to siedź cicho i czekaj na życzliwą dusze która umie. Jeśli taka się nie zjawi to poproś o nią. Pewien porządek musi być, więc nie zaczynajcie procedury od końca.

Offline

#7 2005-05-24 13:42:49

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

Wiec standard 29.97 jest to standard NTSC DVD i wystepuje jesli fansub jest robiony z orginalnego dvd w ntsc 23.976 jest jego pochodna smile dokladnie niepamietam co i jak, bo dopiero zaglebiam sie na powaznie w tematy tworzenia dvd. Wracajac do tematu dosc prosty sposob na synchro jest w subtitle workshop: wczytujemy napisy ustawiamy wejsciowy i docelowy fps, mozna taki sam w tym przypadku to bez roznicy byle byl to fps filmu do ktorego robimy synchro, robimy ctrl+b i podajemy dokladny czas pierwszego i ostatniego dialogu. Jest tylko w tej metodzie jeden minus smile nieda sie nia zsychronizowac naraz filmu z ktorego cos zostalo wyciete np. reklamy, ale nadaje sie swietnie do zmiany fps smile


ara ara...

Offline

#8 2005-05-24 14:16:28

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Synchro do RAWów

Najlepciejszy soft do synchronizacji mDVD to SubEdit jezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#9 2005-05-26 14:59:19

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Synchro do RAWów

Satanael napisał(a):

> Człowieku zrozum, że mało kto sciąga rawy jeśli ma już anime z
> angielskim hardsubem - dotyczy to w szczególności tłumaczy. Przecież
> powiedz sam, chciałbyś sobie zaśmiecać twardziela dwoma wersjami tego
> samego filmu??? Bez sensu.

Niestety ale nie zgodze sie z twoja teoria ze zciaganie dwóch wersji tego samego anime nie ma sensu . A dlaczego , a no dla tego ze w razie kiedy dana serja zostaje wzieta na licencje masz alternatywne rozwiazanie ze która z tych 2 grup bendzie kontynuowac wydawanie danego tytulu . A wtedy możesz usunac jedno z wydań jakie nie jest kontynuowane . Nastepnie daje ci to możliwosc poruwnania ktura grupa w twoich oczach robi lepszą robote , wiec wtedy zostawiasz sobie jej wydanie . Ja bynajmniej nie cierpie miec jakiegokolwiek anime wypalonego na CD lub DVD zeby skladało sie z wiencej jak max 3 ruzrnych grup . Sam aktualnie zciagam Samurai 7 w 3 wydaniach : Iy4ever , RevQuest i APeople . Do tego mam lub zciagam 5 innych serji gdzie każda jest zciagana lub jest zciagnienta w 2 rużnych wydaniach , pomijam Naruto gdzie zciagam wydanie DB po to tylko aby obejrzec kolejny epek a w momencie pojawienia sie wydania AnoE jest on kasowany i zastepowany przez to 2gie wydanie . Inna sprawa ze jesli sie nie ma miejsca na HDekach to jedyna możliwoscia jest zciagnie wydania które pojawia sie jako pierwsze i pozostawienie go do puzniejszego wypalenia.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024