#1 2006-07-17 23:12:55

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Glass no Kantai

Rozpoczynam watek poniewaz chciałbym polecić wam owo anime. Nalezy ono do nurtu SF, jednak z odcinka na odcinek coraz bardziej zaczyna przypominac fantastykę pokroju tej znajdujacej się w Diunie Franka Herberta.

Akcja dzieje się w przyszłości, planety zostały uznane jako nieczyste i grzeszne,dlatego elita ludzkopści włada galaktyką z planetoidów(?) zwanych terytoriami, są one przypisane do każdego rodu i mogą być łączone w większe planetoidy, lub dzielone pomiedzy spadkobierców. Galaktyką po zniszczeniu rodziny królewskiej przez 25 lat władał sojusz arystokratów, jednak został on pokonany przez Ród Sfolzów (Sforzów... tych od Kólowej Bony ? smile) Jego głowa Vetti ogłosił się cesarzem Świętego Cesarstwa, jednak przeciw nowemu władcy wystąpiła zbrojnie Armia Ludowa (People's Army) pod wodzą Szłachcica z rodu Volbanów... podczas jednej z bitew Dowódca Armii Ludowej o mały włos nie dostaje się do niewoli Cesarskiej, jednak z opresji ratuje go szklany statek kosmiczny, którego dowódcą okazuje się pirat (on tak o sobie nie sądzi) utrzymujacy ze w jego rzyłach płynie krew rodziny królewskiej...

Anime nie rozpoczyna się fajerwerkami, przez pierwsze 5 odcinków właściwie to mnie nużyło i sciagałem je tylko dlatego że nic innego nie miałem do ogladania. Jednak obecnie zobaczyłem ostatni przetłumaczony na angielski odcinek i jestem pełen zachwytu.

Dlaczego? Przedewszystkim kostrukcja świata, rzadko spotyka sie anime gdzie rozgrywki polityczne odgrywaja tak wielka rolę, Papiestwo, Cesarstwo, kupcy, arystokraci, wszystko utrzymane w konwencji przypominającej XVII/XVIII w. do tego poparte piekna kreską.
Jest oczywiście kilka niedociągnięć, poza za bardzo wlekącą się na poczatku fabułą, cziaglę nie potrafię zrozumieć czemu w tej galaktyce nie ma prózni? (chociaz w jednym odcinku objawia się ona niewiadomo skąd i zabija... (kogos tam jezor)

Mimo niedociagnięć na pewno jest to anime które warto zobaczyć, to czy się spodoba zalezy od gustu, mnie się spodobało, chociaż z drugiej strony specjalnie wybredny nie jestem jezor...


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#2 2006-07-17 23:18:57

shinnek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-01

Odp: Glass no Kantai

Dzięki ~opcy za tą informacje i napewno wezme pod uwage, kiedy nic innego się nie napatoczy jezor Nienawidze serii SF i przeróżnej maści fantastyke jezor. Raczej rajcuje mnie szybka akcja jezor Klimaty Black Lagoon i Trigun oczkod

Offline

#3 2006-07-17 23:22:17

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Glass no Kantai

W takim razie to raczej anime nie dla ciebie, tu dużo jest gadania, bitwy i starcia potraktowano raczej jako wynik działań bohaterów nie ich główne zjęcie, chociaż walki na miecze są ładne (jak w prawie każdym anime zresztą jezor)

EDIT: Pa3cja, jest tu trochę shounen ai jezor

Ostatnio edytowany przez opcy (2006-07-17 23:50:45)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024