#1 2005-05-29 22:44:35

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Dylematy dziwnej treści (kom)

Jak wynika z tytułu to mamy tutaj taki mały offtopic z komentarzy do Sousei no Aquarion ep03. Jako że ostatnio obaj moderatorzy cierpieli na brak wolnego czasu, a te namiastki jakie im zostały były spożytkowane na podziwianie realności prawdziwego życia (mówie wam w żadnym anime nie widziałem tak ładnie narysowanych dziewczyn jak ostatnio w prawdziwym życiu, a że wszystkim gorąco, to ku uciesze oczu nowa moda "im mniej tym lepiej" jest powszechnie stosowana). Jednak widzę że koledzy za bardzo sobie pofolgowali i zasypali nas tekstem który mocno odbiegł od prawidłowego nurtu. A że powstał dosyć ciekawy topic to przenosze to wszystko tutaj (niestety tylko w tej brzydkiej formie bo na razie nie mam innych możliwości technicznych). A i by się przydał jakiś post Wanderer'a co by tą ciężarówke samemu zobaczyć ;D

Autor: ~Touldie
Data: 2005-05-25 02:15:16   

~Wanderer:
A propos twojego awatara, to faktycznie też mi się skojarzył z ciężarówką... hehe:) Ale teraz już jest OK. Fajny smile

   
Autor: #Kane
Data: 2005-05-25 10:10:30

gdzie/jak wy widzicie tam tę ciężarówkę??


Autor: ~Touldie
Data: 2005-05-25 12:24:48

Od lewej dwa palce, to przód ciężarówki (taka "kratka", wlot na chłodnicę np.), poniżej znajduje się koło. Kciuk to stopień, aby można było wejść do kabiny, którą jest przestrzeń pomiędzy palcami, zaś oko jest szybką oczkod Wierzchnia strona dłoni, to buda z jakąś "reklamą". Poniżej palce skierowane w dół, to jakaś zabudowa, a w bok będzie ukryte koło, którego nie widać.

Od razu widać, że to jest rasowy samochód zaopatrzeniowy, który rozwozi rano świeże i pachnące bułeczki oczkod Czekam na taką jedną świeżą z numerkiem 33, Wanderer!!!! smile)))


Autor: ~Wanderer
Data: 2005-05-25 12:33:21

Ja nadal nie widze tej ciezarówki smile Ale skoro juz dwie osoby ją widziały to musi coś w tym być smile

A na bułeczki proszę czekać jutro koło południa. Na pewno będą rozwożone w ilości nieograniczonej smile


Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 12:55:03   

Na pocieszenie: WĘZEŁ przypomina kształtem WIR.

W odróżnieniu od Avatararka Wanderera, który nie przypomina ciężarówki:)


Autor: #Kane
Data: 2005-05-25 13:38:17

:-)
'zauważyłem' tę 'ciężarówkę', jejku, sam nigdy bym się tego nie dopatrzył, chyba dlatego że ludzie i Hellsign są mi bliżsi niż ciężka motoryzacja ;-)

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 13:56:35

Ludzie gdzie wy widzicie ciężarówkę? Ja dwie łapki i oko, i mordkę na czarno. smile

    
Autor: ~Wanderer
Data: 2005-05-25 14:01:43   

No ja też zadnej ciężarówki nie widzę, ale potęga wyobraźni robi swoje smile

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 14:04:07   

hehehehe

Wiem w czym rzecz z Avatarkiem. Jestem krótkowidzem i normalnie noszę soczewki kontaktowe, ale dziś mam okulary i jak je zdjąłem to faktycznie biel zlewa się w nieco nieregularną ciężarówkę!

TO ZNAK! OSOBY WIDZĄCE BIAŁĄ CIĘŻARÓWKĘ POWINNY NIEZWŁOCZNIE ZBADAĆ WZROK, BO ALBO WADA [przypuszczalnie - ] WAM SIĘ ZACZYNA ROBIĆ, ALBO MACIE ZA SŁABE OKULARY. DO OKULISTY MARSZ! smile_big

[to nie żart]

    
Autor: ~Touldie
Data: 2005-05-25 14:12:32

~sw_michal
Hehehe. Wydaje mi się, że trafiłeś w sedno! Brak ostrości tworzy skojarzenia... w moim przypadku ciężarówki smile Podobnie jak jadę samochodem - brak ostrości stwarza skojarzenie... że tu powinien być zakręt... oczkod No i skręcam... smile)) Jak narazie bezwypadkowo. Heh..


Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 14:25:57

Ludzie wybaczcie, ale z tą ciężarówką to naprawdę ostre przegięcie smile Mam wzrok jak La Longue Carabine i wyobraźnię bujną jak czupryna Zbigniewa Wodeckiego:), ale w tym avatarku "nie ma" żadnej ciężarówki smile_big Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że ta ręka z lewej wygląda jak czajnik, a ta z prawej jak biegnący czteronogi potwór z głową na klatce piersiowej:)

   


Autor: ~Touldie
Data: 2005-05-25 14:56:18

Wybaczamy!!

Ale sądząc z twojej intepretacji... Czy masz coś wspólnego z Ciasteczkowym Potworem? oczkod)) Jung, Jang i Freud zacieraliby ręce... smile_big

    
Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 15:15:38

Dzięki:)

Aha, nie mam nic wspólnego z Ciasteczkowym Potworem (który podobno jest szefem Klubu Ulicy Sezamkowej, czyli oczywiście bez wątpienia nie istniejącej Grupy Trzymającej Władzę na animesub, i nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości;), z Jungiem i Freudem też nie (ale znaczy się co, wizerunek ciężarówki w avatarze Wanderera to archetyp -chyba mocy, taki truck to potęga w końcu- wchodzący w skład zbiorowej nieświadomości społeczności animesub, czy motyw przedstawiający połączenie wypaczonych popędów z wymaganiami kultury masowej, bo przecież panseksualizm chyba tu nie wchodzi w grę, nie wiem jakimi motywami seksualnymi możnaby wytłumaczyć to, że ktoś widzi w rysunku ciężarówkę:) Janga nie znam, chyba że o Yanga chodzi smile

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 15:21:27   

Sam uważałem to za zabawne Freeman. Ale sam napisałeś, że masz świetny wzrok. Najedzony nie zrozumie głodnego dopuki nie odczuje głodu. Lepiej żebyś nie był nigdy krótkowidzem, ale to jest tak, że im dalej od obiektu tym bardziej jest on rozmazany [do tego, im większa wada "-" tym szybciej się rozmazuje - przy "-10" juz pewno po kilku centymetrach, przy "-5" pewno gdzieś po kilkunastu, przy ok."-1" to prawie wogóle, dopiero z pół metra].

Generalnie krótkowidzowi się obraz rozmazuje i z pewnej odległości ja, zamiast Avatarka, widzę białą plamę w kształcie przypominającą ciężarówkę, im dalej tym mniej wyraźną. Nie widać wówczas szarości, cienii na rękawiczkach, zaś oko Allucarda przypomina nieco okno w kabinie [ale z całej ciężarówki to najmniej podobny element], a wzorek na rękawiczce, logo firmy transportowej:)

Poważnie. Krótkowzroczność to czasem zabawna sprawa.


Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 15:39:54   

Hej sorki, broń Boże nie żartowałem z krótkowzroczności.

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 16:26:09   

Absolutnie nie odniosłem takiego wrażenia. Chciałem tylko poważnie i opisowo podejść do sprawy, żeby jakoś wytłumaczyć tą ciężarówkę. smile_big

Nie masz więc powodów sorkować. Chyba lekkie niezrozumienie:D

    

Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 18:08:40

Jeżeli seria nie pójdzie w kierunku końcówki NGE, zwracając się ku Rahxephonowi i nie przesadzą z tymi wątkami erotyczno-orgazmowo-lesbijsko-trójkątowymi, które według mnie, nie pasują do wieku bohaterów, jak i do samej serii, to będę tłumaczył do końca.

Jeżeli przestanę tłumaczyć to dlatego:
Generalnie wolę roboty, a nie humor majtkowy z domieszką atlantydzkiego banału, sprzed 12000 lat. Który zresztą zaszkodził już Escaflowne. Momentami jak tłumaczę to łapię się za głowę, bo te żarty to czerstwe bywają. Ile można.

Jęki ekstazy bohaterów, to jakby mieli zatwardzenie. Szczególnie ten blondyn, jęczy jakby mu coś wkładali, a on nie chciał:) A jeżeli chce to nie daje po sobie poznać:D Dobrze się maskuje skubany. Zgrywa amnezję zamiast otwarcie iść na paradę równości. Może nie idzie, bo w tym roku pozwolenia nie dostali? Albo zajęty jest pielęgnacją urody.

Na szczęście nie pojawił się jeszcze jakiś typowy motyw męsko-męski. Poza Toma-sama, ale facet 12000 lat spał/nie żył to teraz jest jak prosty drwal, w lesie pełnym drzew. Myśli tylko o rąbaniu, a drzewa pod tym względem, nie różnią się generalnie. Zjeść się w zasadzie nie da [no bo co? zupę z igieł], to znaczy, że rąbać trzeba. W doborze płci kieruje się zasadą minimum skazańca: "szara cela, długi wyrok, ważne że wąsko i przytulnie". Motyw żeńsko-żeński uważam za przegięty - jedna z bohaterek to jeszcze dziecko. Ale na szczęście nie posunęli się w tym za daleko.

Generalnie dzwięki ratują, roboty fajne, a reszta daje rade.

    
Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 18:24:33   

No jeśli mówimy o samym anime, to moim zdaniem jest wyjątkowo słabe (po pierwszym epku, po zobaczeniu powielonych tysięczny raz tych samych banalnych schematów i haseł, z trudem zmusiłem się do obejrzenia połowy drugiego, i osobiście dałem sobie spokój już na zawsze z tą serią smile

A co do ciężarówki- no pomyślałem, że może faktycznie mogłeś odebrać jak nabijanie się jakieś, więc wolałem prewencyjnie przeprosić:) Bo i zamiaru takiego nie miałem, chodziło mi o to, że inni też zaczynają widzieć tą ciężarówkę smile_big

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 18:45:59   

Nie miałeś za co! Nie było nic obraźliwego w twojej wypowiedzi.

A odnośnie tego Anime to do swojej opinii, którą wyraziłem wyjątkowo, bo to tłumaczę.

Dodam jedno.

...

smile_big

Nie jest tak źle. O mało nie zaczęłem tłumaczyć...

TRINITY BLOOD.

To chyba najbardziej zmarnowany potencjał jaki widziałem. Mam wrażenie, że poza aktualnymi bohaterami, miasta/pokoje są puste. NIERUCHOME PLANSZE. W prognozie pogody jest więcej życia. I jakieś totalnie plastikowe. Animacja jest bezklatkowa. I kolorystyka to dobja.
Treść?

Super-terminator, który strzelając prosto, trafiał koło butów głównego bohatera. Jak w [kultowym dla mnie!, mam wszystkie starsze serie] Transformers, gdzie zawsze olbrzymie roboty chowały się za pagórkiem i nikt nie trafiał. JA BYM TRAFIŁ NAWET PLUJĄC! Tylko tam chociaż nie gadali. A w Trinity Blood gadają coś, ale jakby nie myśleli, tylko mówili.

To naukowy fenomen.

Jakby przy oddychaniu automatycznie walili dialogi.

Wdech-wydech-bla-bla-wdech-wydech-bla-bla [zamiast mówić mogliby robić głupie miny, to bym chociaż mimikę pochwalił].

A systemy celownicze? Choćby Morhuna by mu wgrali. Co to za przyszłość? Jak oni przetrwali koniec świata. Ocalały same niedorajdy?
Czym się odznaczyli? Najszybciej zbierali buraki w Brukseli?

Inne wady przemilczę, bo jestem pełen podziwu do tłumaczy tej serii. To wytrwali ludzie! Widać, kto robi coś dla sprawy.

   


Autor: ~Touldie
Data: 2005-05-25 19:10:53   

ech sw_michal... dajesz czadu smile No więc zobaczymy co nam zaserwują w dalszych częściach.

~Freeman:
Naprawdę uważasz, że to anime (Sousei no Aquarion) jest kiepskie? Ja mam nadzieję, że w końcu się rozkręci i przestanie być takie lesbijsko-gejowskie, jak to słusznie zauważył sw_michal... Mam nadzieję, że Apollo wniesie trochę świeżego towaru do serii i zrobi się z tego poważna historia traktująca o wyższych wartościach! Fakt, mechy są fajne. A tak generalnie, to mi się podoba nawet. A schematy jak to schematy... Zupełnie jak z grami, ale zawsze znajdzie się "coś", co przykuje uwagę na dłużej... Pozdro.

    
Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 19:18:56   

"Nie miałeś za co!"- wiesz, to ograniczenia komunikacji pisanej smile Mój błąd smile
A co do Trinty Blood- powiem szczerze, że się zgadzam, liczyłem, że może ta seria jako jedyna (dla mnie smile w tym sezonie będzie godna uwagi (obok Basiliska, który też nie jest "super" niestety), ale po 3 epkach mam poważne obawy, czy dotrwam do końca. Świetna kreska, ale fabuła... jak na razie kolejny odgrzewany kotlet, oby się rozwinęło, bo pewien potencjał jednak ma. W każdym razie drugi epek, o którym też wspominasz, obniżył bardzo poziom nadziei (ten wątek z ratowaniem jakiegoś autystycznego dzieciaka przez super fajnego herosa już mnie tak dobija, że któregoś dnia dobije mnie na amen oczkod Póki co, mam jeszcze nadzieję. Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem obecny poziom anime od jakichś 2 lat bardzo, ale to bardzo szybko się obniża (ale to ja się zmieniam smile, i obecnie już jest bardzo słaby (kolejny sezon, gdzie nie znalazłem praktycznie nic godnego uwagi, a jak sobie znajdę perełkę, to jest tłumaczona przez jedną grupę, i albo wychodzi jeden epek na kwartał-vide świetny Zipang, GitS, albo wychodzi jeden epek na kwartał i po 7 epkach jest przerywane fansubowanie- vide Sunabozu). Ale cuś mi się wydaje, że karząca ręka jednego z Moderatorusów Rexów zaraz nas dopadnie za robienie śmietnika w komentarzach smile

   
Autor: ~Freeman
Data: 2005-05-25 19:21:53   

@Touldie- no imo beznadziejne, ale przecież nie będę bił ludzi, którym się podoba (ehh, przypominają mi się czasy Dres Wars pod tytułem "grasz na kompie czy na playstation?" smile_big

    
Autor: ~sw_michal
Data: 2005-05-25 19:38:47   

Każdy Mod ma poczucie, że działamy w intencji walki o wysoki poziom Anime;)

Mam pomysł jak podnieść te komentarze do rangi nieaborcyjnych.

NAUKOWA TEORIA PUSTKI W TRINITY BLOOD.

Doszedłem do wniosku, że za sterylność tego Anime, "plastikowość", puste tła/pomieszczenia, brak dialogów, które nie byłyby tylko efektem ubocznym oddychania, oraz ograniczony scenariusz i marnowany potencjał odpowiada...

...

ZMIENNA GRAWITACJA!!! [...oraz zanieczyszczenie powietrza]

Oto po zagładzie w Trinity Blood, zmieniła się grawitacja! Na ulicę wychodzą tylko ci, którzy mają siłę wstać z łóżek. Muszą mieć super moc, być robotem lub wampirem. Postaci nie mogą oddychać, dlatego używają skrótów myślowych, maksymalnie upraszczając zdania! Dodatkowo szczęki im drętwieją. To tylko tak wygląda, jakby nie myśleli! No i jest jeszcze wampirza telepatia, którą ma prawie każdy, kto może chodzić. A robot - wiadomo, nie zrozumiemy go. To w końcu supertechnologia.

Pociski spadają na ziemię, zamiast lecieć prosto, przyciągane jak muchy do łajna. Grawitacja jest jak instynkt - nie można się długo opierać! Autorzy są ograniczeni w swoich pomysłach. No bo jak ktoś będzie typem oratora to się udusi i dostanie szczękościsku. Animacja musi być sztywna, bo ONI LEDWO PRZECIEŻ CHODZĄ. To herosi, nadludzie! To wszysto ma naukowe podłoże!

Na zakończenie: to naukowa teoria i wymaga pozostawienia dla potomności!

   
Autor: ~Winged
Data: 2005-05-29 14:39:05

Kurcze Panowie rozpisaliście się. Po kolei. Mam astygmatyzm, ale ciężarówki nie widzę, a to podobno jakaś choroba. Zastanawiam się o co w niej chodzi, bo powiedzieli, że mam mały i nie dadzą mi okularów i nic ponadto. Co do ciekawości tego tytułu, to leży on u mnie na dysku i czeka, a na nazwy ataków nie mam pomysłu. Dres Wars u nas przebiegały troszkę inaczej, bo zawsze się pytali Widzew czy Legia, a ja wystraszony człek z podstawówki musiałem strzelac za kim owi ładni i mili chłopcy byli. Wtedy nosiłem najnowszy i najbardziej chwytliwy dresik w szkole taki na guziki przy końcach, który był nielada magnezem na kobiety. Ach jeszcze jedno, lubię te schematyczne majteczkowe historie, a co do historii, gdzie jest związek men-men, jedno takie anime mam nagrane na płytę i czeka na lepsze dni smile_big. Napisy ocenię jak obejrze anime.

Offline

#2 2005-05-29 22:57:36

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

Proszę bardzo oto mój post smile_big

A miałem zmieniać ten avatar ale chyba zostawie, bo przynajmniej wszyscy bedą mnie rozpoznawać po tej ciężarówce smile_big
PS. Ja tam dalej jej nie widze jezor


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#3 2005-05-29 23:23:11

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

ha faktycznie ciężarówka smile jak się przymruży oczy to ją widać smile czyżby transport jakiś magicznych pieczęci? a może święconej wody i kołków osikowych?:P

Offline

#4 2005-05-29 23:26:25

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

Powiem szczerze że nawet przez chwilę widziałem tą ciężarówke. Ale wtedy ostro musiałem nakombinować się i jeśli dobrze mi się wydaje to byłem też pod wpływem napojów wyskokowych smile_big. Jednak po trzeźwemu, nawet z zamkniętymi oczami tej ciężarówki nie widzę smile_big
Ok zrobiłem kolejny eksperyment i zobaczyłem białe iveco z czarnymi drzwami ojej Ale ludzie to musiałem odejść od monitora na 3 metry zmróżyć oczy tak by widzieć tylko same plamy. Przypuszczam że jeśli bym zerknął przez denko od słoika to bym również mógł to zobaczyć. Czyli ci co widzą tą ciężarówke to naprawde powinni iść do okulisty, chociaż już może nawet być za późno jezor.

BTW Ten czajnik i koniopodony stwór ze schowaną głową uciekający od nas mogę zobaczyć bez żadnych kombinacji, bo wystarczy odrobina wyobraźni smile_big.

A i jeszcze jedno. Jako że zostało nadmienione że Aquarion ma motywy "erotyczno-orgazmowo-lesbijsko-trójkątowymi" to może to nie jest takie kiepskie na jakie wyglądało po 1 ep smile_big. Hmm trzeba będzie się jeszcze zastanowić czy by nie warto dać drugą szansę temu tytułowi oczkod.

Offline

#5 2005-05-30 00:20:15

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

Tak, tak.... dobrze mi się zdawało! Widziałem ciężarówkę. Wieeelką białą ciężarówkę! LOL smile_big

PS. NIE MAM żadnych problemów ze wzrokiem jezor


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#6 2005-05-30 11:30:49

kari18
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2004-12-09

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

tam serio jest ciężarówka - pod odpowiednim kontem, jak sie zdejmnie okulary i zmróży oczy... jak wy jej mozecie nie widzieć jezor

Offline

#7 2005-05-30 12:01:45

bartas21
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dylematy dziwnej treści (kom)

taaa ja tam mruze oki i inne cuda niewidy ale tira niewidze smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024