#1 2004-05-31 18:38:59

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Co zrobić by dostać komentarz?

Tak sobie przeglądałem listę napisów i ku mojemu rozczarowaniu prawie nigdzie nie znalazłem komentarzy. Wychodzi na to, że nikt nie ma zamiaru docenić pracy twórcy napisów i nie zamierza poświęcić tej minutki by dać swoją ocene do napisów. Przez to nie wiadomo czy wogóle komuś się podobały te napisy (samo ściągnięcie świadczy o popularności serii nie napisów), czy może jakieś pomysły raziły (np tłumaczenie piosenek). Tak właściwie, to oprócz oceny autora tych napisów, nie można się dowiedzieć nic o ich jakości (przed ściągnięciem, bądź obejrzeniem), bo przecież sam autor nie będzie twierdził że napisy są do kitu (nawet za bardzo nie ma jak, bo są tylko 3 stopnie oceny).
Tak więc konkludując:
Co zrobićby te komentarze były?
1 Taipan by naniusł tyle poprawek, że każdy użytkownik musiał by się zalogować, by coś ściągnąć, a to co ściągnie by musiał po czasie ocenić, by móc ściągać napisy dalej.
Generalnie było by bardzo fajnie, jednak wymagało by od groma pracy nad kodem takiej stronki.
2 Zmiana mentalności co aktywniejszych użytkowników, tak by chociaz oni się wciągneli w komentowanie. Dzięki temu może inni by się ośmielili. Jednak to wymaga zaangażowania dużej ilości ludzi i faktycznego oglądania tego do czego napisy się ściąga.
Jak na razie więcej możliwości mi nie przychodzi do głowy.
Czekam na wasze pomysły, lub działanie (jeśli by wam się wariant drugi spodobał smile_big).

Offline

#2 2004-05-31 19:12:13

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Nie zrobię takiego ograniczenia, że trzeba będzie komentować ściągane napisy. Coś takiego ma być na napisy.info, a mnie samemu ten pomysł się nie podoba. Ludzie przychodzą na stronę po napisy, ściągają po kilka do jednego odcinka i później nie pamiętają czyje są czyje. Gdyby nałożyć przymus komentowania, wtedy większość komentarzy wyglądałaby tak: "Napisy spoko", "Niezłe", "Super", "Słabe". Co wcale by nie oddawało rzeczywistego stanu rzeczy, ponieważ wpisywane by było cokolwiek, żeby tylko móc ściągnąć. Tak więc, moim zdaniem, pomysł nie ma sensu.

System oceniania napisów jest teraz chyba trochę kiczowaty. Jak będę miał czas i chęci, to popracuję nad nim.

Offline

#3 2004-05-31 19:55:11

WiCheR
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Może moje zdanie jest mało ważne, ale zgadzam sie w pełni z Taipanem.
Nie podoba mi się pomysł z zmuszaniem kogo kolwiek do komentowania naisów.
Czy jesteś zadowolony jak ktoś cię do czegoś zmusza?? Bo ja nie ! 
A więc pozostaw innym wybór.
Co do systemu oceniania to moim zdaniem jest w porządku,  ponieważ czasami proste słowa w zupełności wystarczą.
! Pozdrowienia !

Offline

#4 2004-05-31 22:08:42

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Zmuszanie do oceniania to nie jest dobry pomysł, ale Yang ma racj... większa ilość komentarzy zdecydowanie wpłynęła by na korzyść serwisu jak i pomogła przy dylemacie "czyje" napisy wybrać.. dlatego popieram go w nawoływaniu do komentowania subów..

Offline

#5 2004-05-31 22:26:42

WiCheR
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Ja nie mam nic do komentowania, wrecz przeciwnie przydaloby się to, ale nie w taki "barbarzyński" sposób.
I ogłaszam, że jak bede miał wolny czas do skomentuje suby, które już ujrzalem smile_big

Offline

#6 2004-05-31 22:34:17

taipan
Użytkownik
Dołączył: 2003-12-20

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Ja chyba zacznę komentować własne napisy oczkod

Offline

#7 2004-05-31 22:38:59

WiCheR
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Twoich nie trzeba ---------> Nędza w każdym calu ! smile_big

Żarcik oczywiście !!! smile_big

Offline

#8 2004-05-31 23:50:52

Dead Uchika
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Taipaan to ja wicher, tylko zmieniłem na mój nowy nick. Dlaczego w opcji tworzenia nowego konta nie uwzględniłeś opcji znaków typu : -. =, + i inne takie.
Tak bardzo chciałem aby to wyglądało tak : -=Dead Uchika=-

Mam również pytanie czy da się usunąć konto, bo chciałbym usunąc konto wicher.

P.S Sorki, że akurat w tym temacie, ale szkoda było zakładać nowy.

Offline

#9 2004-05-31 23:56:18

Dead Uchika
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Ja tu skrobię, a widzę że ty w tym czasie Dragon Balla następne udostępniłeś.
Pracowity jesteś smile_big
! Pozdrowienia !

Offline

#10 2004-06-01 00:51:55

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co zrobić by dostać komentarz?

Tylko wariant pierwszy uwzględnia przymus.Jednak wymagało by to dużych nakładów pracy jednocześnie mogło by to faktycznie przynieść efekt wprost przeciwny do oczekiwanego. Spotykałem się już z takimi systemami i powiem wam że mi tam one nie przeszkadzały. Co jak co, ale jeżeli mam coś za darmo, to chociaż te pare słów to mogłem napisać wstyd
Jednak w drugim przypadku, mamy tylko apel do użytkowników którzy faktycznie chcą coś pisać (np na tym forum oczkod ) żeby też dodawali komentarze do konkretnych napisów. Nie wiem, może to jest tak że większość ludzi nie wie że może dodać swój komentarz.Czy po prostu zapominają o tym. A może im się nie chce. Ale mnie naprawde interesuje czy ludzią się np spodobało tłumaczenie w hack//sign piosenek i czy to jest dość czytelne, a może to przeszkadza komuś, albo forma nie taka. A sama ocena jakości napisów mogła by być określona przez zwykła skale punktową (ale tak z 10 punktów). Może wydaje się wam że marudze, ale to tylko propozycja przedstawiona do dyskusji. I tak będzie tak jak Taipan zdecyduje smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024