#1 2006-08-17 18:09:44

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Zakładamy petycję ???

Tak więc jak pewnie się orientujecie z tematu o nazwie "Anime w TV - GŁOSOWANIE!" Postanowiliśmy wspólnie wybrać anime oraz jakąś stację telewizyjną, w której chelibyśmy to anime zobaczyć.

Bezprecedensowo wygrało Anime pod tytułem: Fullmetal Alchemist

Stacja telewizyjna ,która też zwyciężyła w głosowaniu to TVP1

Z tego co wiemy, serwis www.petycje.pl , oferuje darmowe petycje, w których można się wpisywać itd. Jeśli chcecie mogę napisać treść tej petycji, ale później powinna ją sama załozyć w tym serwisie, osoba pełnoletnia (tak w ramach formalności).

Czy ktoś podjąłby się tego i mógł założyć takową petycję jakbym mu podesłał tekst tej petycji? Jeśli nikt z pełnoletnich na tym forum nie chciałby pomóc no to wtedy dajemy sobie spokój z petycją, dlatego chciałbym poznać wasze zdanie. Robimy to, czy nie ???

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 18:27:17)

Offline

#2 2006-08-17 18:11:18

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Saphronay napisał:

Bezprecedensowo wygrało Anime pod tytułem: Fullmetal Alchemist

"Bezprecedensowo"? To już były takie plebiscyty? Jeśli zamierzasz sam napisać tekst petycji, lepiej daj go komuś do zredagowania przed wysłaniem.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-08-17 18:14:08)

Offline

#3 2006-08-17 18:15:46

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zakładamy petycję ???

Ta petycja do kogo poleci? Do TVP1? Taka komercha tam.. podrzą/skasują nim przeczytają


center

Offline

#4 2006-08-17 18:19:01

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Już nie raz tego typu petycje do nich szły (sam się pod nimi podpisywałem) i nic z tego nie wyszło.

Offline

#5 2006-08-17 18:21:52

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Oczywiście petycja będzie napisana jak najlepiej z zasadami ogólnego pisania takich rzeczy (podania, petycje itp.) Kiedyś miałem o tym na polskim. kombinuje

W niedługim czasie chciałbym tutaj zamieścić tutaj wzór tej petycji. Pytanie tylko czy ktoś pełnoletni chciałby później założyć tą petycję w serwisie www.petycje.pl . Jeśli jednak nie da rady to trudno.

Byłoby mi bardzo miło jakbyście wrazie co służyli radą odnośnie tej petycji gdyby w jej wzorze pojawiły się jakieś błędy. Jeśli jednak nikt inny jeszcze się tym nie zainteresuje no to trudno, kończymy z tym.

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 18:25:38)

Offline

#6 2006-08-17 18:22:34

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Yaku napisał:

Ta petycja do kogo poleci? Do TVP1? Taka komercha tam.. podrzą/skasują nim przeczytają

Co tu ma do rzeczy komercja? Telewizje prywatne, żeby daleko nie szukać, są z założenia komercyjne. Mają zarabiać. Muszą mieć tzw. "oglądalność", żeby zamawiano u nich emisję reklam. "Niekomercyjną" telewizję, to możesz spróbować sam zrobić, tylko licz się z koniecznością dokładania do interesu.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-08-17 18:24:15)

Offline

#7 2006-08-17 18:23:29

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zakładamy petycję ???

zergadis0 napisał:

Już nie raz tego typu petycje do nich szły (sam się pod nimi podpisywałem) i nic z tego nie wyszło.

zeby chociaz dali jakis znak ze doszło (..i olali)


center

Offline

#8 2006-08-17 18:26:01

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Jeśli sądzicie, że nie ma co pisać tej petycji to też proszę pisać. Po prostu chciałbym jeszcze poznać Wasze opinie.

Offline

#9 2006-08-17 18:32:49

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zakładamy petycję ???

Obi -> m.in. polskie radio i telewizja jest silnie skomercjonizowana. To ze puszczaliby to co miało by najwiecej widzow - wpazadku, tak własnie powinno byc. Tymczasem w radiach usłyszysz tylko to co oni sobie ubzdurali.. chcą kształtowac muzyke w polsce pod pop itp niedajac zaistniec zespołą metalowym. TV niegorsza. Pomijajac fakt ze jak kupią dobry film zobaczysz go kilka razy w roku przez najblizsze m.in. 20 lat to i ich poglad na to co ma leciec nie rozni sie tak bardzo od radiofonii.
Co jeszcze jest nie tak? Nie pracuje w mediach wiec nie mam dostepu do takich informacji.
Saph -> na moje oko mozna zajac ludzi podpisywaniem sie pod petycją, lecz na jakikolwiek efekt (chociazby odebranie jej przez telewizje) nie ma co liczyc. Próbowac, próbowac, próbowac.. Ostateczniemozna by ją wysłac do wielu stacji. Moze jedna choc troche sie tym zainteresuje (Hyper? xD ).


center

Offline

#10 2006-08-17 18:38:07

Wersus
Użytkownik
Skąd: Wilkowice
Dołączył: 2005-12-30

Odp: Zakładamy petycję ???

Pomysł ciekawy, ale już jest tam petycja: Petycja #38 - Wykupienie i emitowanie znanych anime

Offline

#11 2006-08-17 18:39:29

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Co do Hypera zgadza się, ta stacja telewizyjna raczej mogłaby się przychylić do naszych próśb. Problem w tym, że niewiele osób ma ten kanał.

Co do komerchy w naszych mediach, również się zgadzam. Liczy się oglądalność i jeszcze raz oglądalność ...

Cóż ... na prawde może być ciężko, chociaż spróbować zawsze można. Zależy od tego czy pomogłaby jakaś osoba pełnoletnia. Jeśli nie, trudno i kończymy temat petycji.

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 18:41:01)

Offline

#12 2006-08-17 18:39:50

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Yaku napisał:

chcą kształtowac muzyke w polsce pod pop itp niedajac zaistniec zespołą metalowym.

Spisek, ne c'est pas?.

Offline

#13 2006-08-17 18:49:26

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zakładamy petycję ???

Saphronay napisał:

(..)Co do komerchy w naszych mediach, również się zgadzam. Liczy się oglądalność i jeszcze raz oglądalność ...

No tak! Ale nigdy nie puszczą zadnego anime czy innego programu dotyczącego jednej z masy unikanych subkultur (pomijajac fakt ze zobaczenie czegos nowszego i dobrego jest yakby niemozliwe poniewaz zdaja sie jak najwiecej kasy trzymac dla siebie - jak politycy xD) poniewaz nie są one zgodne z ich wizją krztałtowania narodu Polskiego.

Czechy - niby takie małe i skromne państewko, lecz pod tym wzgledem jest daleko za 'polskim antykiem'


center

Offline

#14 2006-08-17 18:56:55

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Wersus napisał:

Pomysł ciekawy, ale już jest tam petycja: Petycja #38 - Wykupienie i emitowanie znanych anime

Jak ja widzę poziom treści niektórych komentarzy przy tej petycji, to się nie dziwię że na TVP1 anime nie puszczają.

Offline

#15 2006-08-17 19:00:12

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

Wersus napisał:

Pomysł ciekawy, ale już jest tam petycja: Petycja #38 - Wykupienie i emitowanie znanych anime


Ale to puscili w telewzji bo nawt sam to w niej obejrzałem smile_big
i to nawet puscili chyba w TVP1 albo TVP2

Wien jeszcze nic straconego... niech ktos pisze petycje i wysyla smile_big:D:D

Ostatnio edytowany przez Bestrariusz (2006-08-17 19:01:15)

Offline

#16 2006-08-17 19:00:16

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Yaku napisał:

Czechy - niby takie małe i skromne państewko, lecz pod tym wzgledem jest daleko za 'polskim antykiem'

Polska - niby takie duże państwo z dumnym narodem, lecz naród wyciera sobie samym sobą gębę, marudzi i użala się nad sobą, pozostając pod tym względem daleko za Czechami.

Offline

#17 2006-08-17 19:00:26

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Hmmm

1)Pomysł fajny

2) Wybór telewizji raczej beznadziejny już prędzej do Polsatu niż TVP bym próbował. A najlepszy pomysł (wedug mnie) to TV4, należy do Polsatu który puszcza anime, jest publicznym kanałem, puszczają anime i niema tam aż tak wielu dochodowych programów by nie opłacało im się sprubować puścić więcej anime. Więc tu bym upatrywał możliwość osiągnięcia sukcesu. W TVP raczej na 99 % niema szans.

3) Pozatym samo anime Fullmetal Alchemist (które ja uważam za średnie) nie nadaje się do puszczenia na dziś dzień w publicznej telewizji. Z powodu brutalności i dysrastyczności, jakby na to niepatrzeć wiele żeczy w Fullmetal Alchemist jest pokazanych w dość straszny sposób a telewizja raczej nie puści anime od 15 czy 18 lat, gdyż jeśli coś wybierają to ma to być dla jak największej liczby odbiorców, pozatym jeszcze religijni ludzie też się mogą pogniewać. Więc wybór anime do petycji całkowicie chybiony moim zdaniem.

4) Wybór anime powinnien być raczej bardziej przemyślany. Każdy może zagłosować na co chce ale też trzeba się zastanowić czy to ma wogule sens. Bo jeśli odrzucom nam propozycje samego anime to jaki sens ma petycja ? Powinniśmy założyć że anime nie może być dyrastyczne tak by dzieci i młodsi widzowie chcieli oglądać. Dragon Ball, Naruto, Kenshin, Bleach, mieszczą się w granicach akceptowalności lecz już naprzykład Elfen Lied, Fullmetal Alchemist nie (moim zdaniem) a Fullmetal Panic nie jestem pewien. Gdyż to raczej od tego czy młodsi widzowie zaczną oglądać anime będzie zależało jak w przysłości wiele będziemy oglądać. Gdyż jeśli będzie duża oglądalność czyli szmal z reklam to i będzie więcej anime. Pozatym najlepiej by anime było dość długie jak choćby One Piec by widza przyciągnąć na dłuszy czas.

Ogulnie sam pomysł jest fajny ale trzeba było by mieć sporo tych podpisów by przeszedł i inne anime. Pozatym wybór anime jak i telewizji powinnien być taki by to miało jakieś szanse powodzenia.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-08-17 19:20:58)

Offline

#18 2006-08-17 19:25:41

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

Jak dobze pamientam to i w Księżnice Monoke tez lała sie krwe i bylo wogule tez brutalne ale i tak to puscili w TVP

wienc niektóre twoje argumenty ~Feniks_Ognia poddałbym jeszcze pod dyskusje

Ostatnio edytowany przez Bestrariusz (2006-08-17 19:26:20)

Offline

#19 2006-08-17 19:26:02

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Feniks_Ognia napisał:

Hmmm

2) Wybór telewizji raczej beznadziejny już prędzej do Polsatu niż TVP bym próbował. A najlepszy pomysł (wedug mnie) to TV4, należy do Polsatu który puszcza anime, jest publicznym kanałem, puszczają anime i niema tam aż tak wielu dochodowych programów by nie opłacało im się sprubować puścić więcej anime. Więc tu bym upatrywał możliwość osiągnięcia sukcesu. W TVP raczej na 99 % niema szans.

3) Pozatym samo anime Fullmetal Alchemist (które ja uważam za średnie) nie nadaje się do puszczenia na dziś dzień w publicznej telewizji. Z powodu brutalności i dysrastyczności, jakby na to niepatrzeć wiele żeczy w Fullmetal Alchemist jest pokazanych w dość straszny sposób a telewizja raczej nie puści anime od 15 czy 18 lat, gdyż jeśli coś wybierają to ma to być dla jak największej liczby odbiorców, pozatym jeszcze religijni ludzie też się mogą pogniewać. Więc wybór anime do petycji całkowicie chybiony moim zdaniem.

Po prostu były zwykłe wybory. Demokracja.

Prosze jeszcze smialo wypowiadac sie na temat tej inicjatywy.

Offline

#20 2006-08-17 19:28:10

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

~Saphronay pisz petycje i tyle... tylko wczesniej przedstaw jej tresc nam ( animowiczom tego forum ). jezeli nie pomoze jedna to sie wysle kilka i na pewno wyemitują to anime:)... bo nie damy im spokoju smile_big:D:D i na pewno za kturąs petycją zmienkną smile_big:D:D

Ostatnio edytowany przez Bestrariusz (2006-08-17 19:29:01)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024