#21 2006-08-17 19:36:25

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Tu nie chodzi o demokracje tylko by to miało sens. Unas w sejmie też jest demokracja i co z tego mamy jedno wielkie ...... . Demokracja tak ale sensowna, ja chce hentaica i co puszczą ? To że powinniśmy spróbować wybrać coś demokratycznie się zgadzam ale jak na pierwszy raz to powinniśmy też się zastanowić by to miało sens. Gdyż jeśli wybierzemy odpowiednie anime i telewizje. Stworzymy dobrą petycje popartą argumentacją i odniesieniami do sukcesów anime jakie miały miejsce na polskim rynku i zagranicznym. To możemy odnieść sukces a w przyszłości nawet Elfen Lied może nam przejdzie ale to musi być odpowiednio stopniowane. Gdyż jeśli zniechęcimy telewizje to sami sobie krzywde zrobimy co niema sensu.

Offline

#22 2006-08-17 19:40:16

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Bestrariusz napisał:

jezeli nie pomoze jedna to sie wysle kilka i na pewno wyemitują to anime:)... bo nie damy im spokoju smile_big:D:D i na pewno za kturąs petycją zmienkną smile_big:D:D

hehe smile Ale pamietaj, że musi to być też kulturalne naturalnie. Wiec jedna starczy smile

Myślę jeszcze nad petycją ale może być na prawde ciezko z wyemitowaniem tego jesli chodzi o TVP , a inne telewizje nie są tak ogólnodostępne.

Ale czekam na dalsze wasze komentarze. Prosze pisac.

PS. Feniks_Ognia, ciekawie kombinujesz ... prosze rozwin swoje mysli i was drodzy forumowicze prosze o opinie, bo pomysł Feniksa_Ognia osobiscie mi sie spodobal.

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 19:47:39)

Offline

#23 2006-08-17 19:45:35

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

Toż to przecie mówie... jak wyemitowali Księżniczke Monoke na TVP to i Fullmetal Alchemist tez puszczą smile

Offline

#24 2006-08-17 20:05:33

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Bestrariusz napisał:

Toż to przecie mówie... jak wyemitowali Księżniczke Monoke na TVP to i Fullmetal Alchemist tez puszczą smile

Gdzie ty widzisz podobieństwo ??????? Monoke ma sceny brutalne ale w większości kończy się dobrze lub są odpowiednio złagodzone. Pozatym co innego puszczać anime przez 50 dni co innego puścić od święta kiedy cały program na dzień jest inny niż zwykle.

Offline

#25 2006-08-17 20:15:55

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Czy jakiś nadawca w Polsce emitował Kino no Tabi? To anime dałoby do myślenia rozmaitym patafianom.

Offline

#26 2006-08-17 20:17:40

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Feniks_Ognia napisał:

Co innego puszczać anime przez 50 dni co innego puścić od święta kiedy cały program na dzień jest inny niż zwykle.

Zgodzę się co do tego. Decyzja należy do Was. Czekam na komentarze.

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 20:18:17)

Offline

#27 2006-08-17 20:22:52

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Zakładamy petycję ???

bueheuhe też kiedyś miałem na polskim o pisaniu petycji ahahaha.

a tak serio to ja chce EoE albo 2 serie GITS :>

i to na Tv Trwam...

smile_big smile_big smile_big

Offline

#28 2006-08-17 20:29:26

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

Feniks_Ognia napisał:
Bestrariusz napisał:

Toż to przecie mówie... jak wyemitowali Księżniczke Monoke na TVP to i Fullmetal Alchemist tez puszczą smile

Gdzie ty widzisz podobieństwo ??????? Monoke ma sceny brutalne ale w większości kończy się dobrze lub są odpowiednio złagodzone. Pozatym co innego puszczać anime przez 50 dni co innego puścić od święta kiedy cały program na dzień jest inny niż zwykle.

Podobienstwa:
w obu anime sie zabijają i jest krwawo, w obydwu anime jest walka dobra ze złem, w obydwu anime dobro wygrywa ze złem,   w obydwu anime główni bochaterowie do czegos dążą... jezeli chcesz to moge jeszcze kilka podac

A co do ilosci odcinkow to uwazam ze sie zgodzą to puscic bo czym wiencej odcinkow tym wienksze prawdopodobienstwo ze wiencej ludzi to obejzy z kazdym odcinkiem coraz wiencej ( przecie jeszcze funkcjonuje poczta paantoflowa smile_big)a co za tym idzie większa oglądalnosc...  Oto moje argumenty przeciw towim jezor

Offline

#29 2006-08-17 20:35:41

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Zakładamy petycję ???

Bestrariusz napisał:

w obydwu anime główni bochaterowie do czegos dążą

...i w obydwu pojawia się tajemniczy dwuręki mężczyzna. Wieść niesie, że to Niezmordowany Mityczny Stefan69 we własnej osobie.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-08-18 03:23:25)

Offline

#30 2006-08-17 20:40:26

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Saphronay napisał:

PS. Feniks_Ognia, ciekawie kombinujesz ... prosze rozwin swoje mysli i was drodzy forumowicze prosze o opinie, bo pomysł Feniksa_Ognia osobiscie mi sie spodobal.

Zaczne od tego że Demokracja tak ale tylko rosądnie i inteligentna. Niemusze chyba podawać przykładu gupiej demokracji ?? To co pisałem w 2 wcześniejszych postach nie będe przepisywał.

Oto przykład jak według mnie powinniśmy wybrać telewizje i anime.

Wybieramy Telewizje:

1) Należy wskazać stacje telewizyjną.
2) Należy podać argumenty dla czego właśnie ta stacja i w czym widzimy szanse powodzenia petycji w tej stacji.

Wybieranie stacji o ta bo ta mija się z celem.

Wybieramy Anime:

1) Anime nie może być dyrastyczne, chcemy zachęcić stacje do anime a nie zniechęcić
2) Anime musi być skierowane do jak najliczniejszej grupy odbiorców
3) Należy podać argumenty czemu to anime i w czym widzimy szanse w jego puszczeniu
4) Mile są widziane anime komediowe, przygodowe, mechy, supermoce.
5) Żadnego Eichi, Hentaica, Psychicznych anime
6) Starajmy się wybierać anime które ma szanse emisji a nie które nam się podoba, na anime które my uważamy za dobre przyjdzie czas jeśli odniesiemy sukces

Wybór anime, zacznijmy od tego że naszym celem jest spopularyzowanie anime w telewizji. Chcemy by nasze anime było oglądane też przez dzieci wiek od 10 do 15 lat gdyż ich zainteresowaniu upatruje dalsze sukcesy. Jeśli oni będą oglądać anime, a liczba oglądających będzie się zwiększała to mamy szanse na większą ilość anime w telewizji. Wedug mnie powinniśmy stopniowo starać się by puszczano pewne serie by zachęcić stacje telewizyjną.

Piszemy Petycje:

1) Ktoś musi dobrze posugiwac się językiem polskim i pisać zachowując odpowiedni styl
2) Petycja musi posiadać dobre argumenty i odnosić się do sukcesów anime w polsce i zagranicą
3) Postarać się przekonać stację że może zyskać ogromnom widownie dzięki anime.


Oto przykład:

Telewizja: TV4

1) Należy do polsatu który puszcza anime i ma z tym doczynienia
2) Telewizja nie jest zarzucona nowościami tylko produkcjami starszymi lub gorszymi, czyli jej czas antenowy nie jest przeciążony i sądze że mogą sprubować dodać anime by podnieść oglądalność
3) Ta stacja puszcza już anime więc dodanie jakieś seri jest prawdopodobne

Wybór Anime: Bleach

1) Anime pomimo że momentami brutalne nie jest dyrastyczne
2) Posiada w sobie supermoce którymi młodzi widzowie mogą się zainteresować a z bohaterami utożsamiać, przykład taki 10 latek może sobie wyobrażać i chcieć być Shinigami to dość chwytliwe
3) Anime to trafia do sporej grupy odbiorców, ma bardzo ciekawą fabułę którą można zarazić większe grono odbiorców
4) Jest długą serią którą przyciągnie widzów na dłużej a Ci mogą ją spopularyzować wśród kolegów przezco popularność anime wzrośnie


Dobrymi pomysłami wedug mnie są jeszcze One Piece, School Rumble nad kolejnymi się zastanawiam.

Możliwe modyfikacje tego tekstu w przyszłości.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-08-17 20:54:22)

Offline

#31 2006-08-17 20:42:50

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Zakładamy petycję ???

Popieram napisanie tej petycji. okej

Offline

#32 2006-08-17 20:46:17

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Bestrariusz napisał:
Feniks_Ognia napisał:
Bestrariusz napisał:

Toż to przecie mówie... jak wyemitowali Księżniczke Monoke na TVP to i Fullmetal Alchemist tez puszczą smile

Gdzie ty widzisz podobieństwo ??????? Monoke ma sceny brutalne ale w większości kończy się dobrze lub są odpowiednio złagodzone. Pozatym co innego puszczać anime przez 50 dni co innego puścić od święta kiedy cały program na dzień jest inny niż zwykle.

Podobienstwa:
w obu anime sie zabijają i jest krwawo, w obydwu anime jest walka dobra ze złem, w obydwu anime dobro wygrywa ze złem,   w obydwu anime główni bochaterowie do czegos dążą... jezeli chcesz to moge jeszcze kilka podac

A co do ilosci odcinkow to uwazam ze sie zgodzą to puscic bo czym wiencej odcinkow tym wienksze prawdopodobienstwo ze wiencej ludzi to obejzy z kazdym odcinkiem coraz wiencej ( przecie jeszcze funkcjonuje poczta paantoflowa smile_big)a co za tym idzie większa oglądalnosc...  Oto moje argumenty przeciw towim jezor

Jeśli to ma być twoja argumentacja to ci pomoge bo widze że chyba się nie rozumiemy.

Podaj przykładu równie brutalne w Monoke jak ja z FMA:

1) Scena w której przywołują człowieka i wychodzi im monstrum
2) Zmodyfikowanie dziecka w hybryde a potem rozpłaszczenie jej na ścianie
3) Mordowanie kobiet i dzieci przez żołnieży w mieście
4) Oddanie własnego dziecka do czarnej bramy które jest jakimś monstrum
5) Śmierć dziecka, próba jego ożywienia i wychodzi nam paszkwil

Jeśli uważasz że takie żeczy są w Monoke to kup se okulary.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-08-17 21:10:26)

Offline

#33 2006-08-17 20:52:43

biszkopt
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2005-08-28

Odp: Zakładamy petycję ???

jak dla mnie pomysł bardzo fajny smile i popieram go smile ale proszę was o jedno!!! Petycję się składa!!! a nie zakłada :/ założyć to można buty lub konto w banku :/ jak już coś robicie to profesjonalnie, a nie żeby nas później wyśmiano :/

Offline

#34 2006-08-17 21:00:41

Bestrariusz
Użytkownik
Skąd: Wilga
Dołączył: 2005-12-20

Odp: Zakładamy petycję ???

Feniks_Ognia napisał:
Bestrariusz napisał:
Feniks_Ognia napisał:

Gdzie ty widzisz podobieństwo ??????? Monoke ma sceny brutalne ale w większości kończy się dobrze lub są odpowiednio złagodzone. Pozatym co innego puszczać anime przez 50 dni co innego puścić od święta kiedy cały program na dzień jest inny niż zwykle.

Podobienstwa:
w obu anime sie zabijają i jest krwawo, w obydwu anime jest walka dobra ze złem, w obydwu anime dobro wygrywa ze złem,   w obydwu anime główni bochaterowie do czegos dążą... jezeli chcesz to moge jeszcze kilka podac

A co do ilosci odcinkow to uwazam ze sie zgodzą to puscic bo czym wiencej odcinkow tym wienksze prawdopodobienstwo ze wiencej ludzi to obejzy z kazdym odcinkiem coraz wiencej ( przecie jeszcze funkcjonuje poczta paantoflowa smile_big)a co za tym idzie większa oglądalnosc...  Oto moje argumenty przeciw towim jezor

Jeśli to ma być twoja argumentacja to ci pomoge bo widze że chyba się nie rozumiemy.

Podaj przykładu równie brutalne w Monoke jak ja z FMA:

1) Scena w której przywołują człowieka i wychodzi im monstrum
2) Zmodyfikowanie dziecka w hybryde a potem rozpłaszczenie jej na ścianie
3) Mordowanie kobiet i dzieci przez żołnieży w mieście
4) Oddanie własnego dziecka które do czarnej bramy które jest jakimś monstrum
5) Śmierć dziecka, próba jego ożywienia i wychodzi nam paszkwil

Jeśli uważasz że takie żeczy są w Monoke to kup se okulary.


ale czy ja takie rzeczy pisałe... ja tam tego nie widze ale sie z tym zgodze ze fakt faktem FMA oglądałem dosc dawno i zapomniałem o paru rzeczach...[shithappens] ale od czego jest czasem cenzura ( chyba nie uwazasz ze w japonii puscili to bez cenzury ).Cos mi sie wydaje ze w Księznicce Monoke cos musieli wyciąc.

a teraz co piszałes post wyzej (pomijając ten na który odpowiadam):
sam mnie ochrzaniłes ze nie puszczą anime 50 odcinkowego a sam zapodałes anime które ma wiencej odcinkow (wytlumacz mi to bo nie rozumiem..., chyba ze chodzi ci o stacje telewizyjną..., nie wiem... prosze o wyjasnienia)

Ostatnio edytowany przez Bestrariusz (2006-08-17 21:01:44)

Offline

#35 2006-08-17 21:03:36

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Zakładamy petycję ???

Feniks_Ognia napisał:

Zaczne od tego że Demokracja tak ale tylko rosądnie i inteligentna. Niemusze chyba podawać przykładu gupiej demokracji ?? To co pisałem w 2 wcześniejszych postach nie będe przepisywał.

Oto przykład jak według mnie powinniśmy wybrać telewizje i anime.

Wybieramy Telewizje:

1) Należy wskazać stacje telewizyjną.
2) Należy podać argumenty dla czego właśnie ta stacja i w czym widzimy szanse powodzenia petycji w tej stacji.

Wybieranie stacji o ta bo ta mija się z celem.

Wybieramy Anime:

1) Anime nie może być dyrastyczne, chcemy zachęcić stacje do anime a nie zniechęcić
2) Anime musi być skierowane do jak najliczniejszej grupy odbiorców
3) Należy podać argumenty czemu to anime i w czym widzimy szanse w jego puszczeniu
4) Mile są widziane anime komediowe, przygodowe, mechy, supermoce.
5) Żadnego Eichi, Hentaica, Psychicznych anime
6) Starajmy się wybierać anime które ma szanse emisji a nie które nam się podoba, na anime które my uważamy za dobre przyjdzie czas jeśli odniesiemy sukces

Wybór anime, zacznijmy od tego że naszym celem jest spopularyzowanie anime w telewizji. Chcemy by nasze anime było oglądane też przez dzieci wiek od 10 do 15 lat gdyż ich zainteresowaniu upatruje dalsze sukcesy. Jeśli oni będą oglądać anime, a liczba oglądających będzie się zwiększała to mamy szanse na większą ilość anime w telewizji. Wedug mnie powinniśmy stopniowo starać się by puszczano pewne serie by zachęcić stacje telewizyjną.

Piszemy Petycje:

1) Ktoś musi dobrze posugiwac się językiem polskim i pisać zachowując odpowiedni styl
2) Petycja musi posiadać dobre argumenty i odnosić się do sukcesów anime w polsce i zagranicą
3) Postarać się przekonać stację że może zyskać ogromnom widownie dzięki anime.


Oto przykład:

Telewizja: TV4

1) Należy do polsatu który puszcza anime i ma z tym doczynienia
2) Telewizja nie jest zarzucona nowościami tylko produkcjami starszymi lub gorszymi, czyli jej czas antenowy nie jest przeciążony i sądze że mogą sprubować dodać anime by podnieść oglądalność
3) Ta stacja puszcza już anime więc dodanie jakieś seri jest prawdopodobne

Zgodzę się z Tobą w 100% Jednak to będzie wymagać większego zaangażowania. Jednak pomysł bardzo mądry i ciekawe argumenty.

Co o tym sądzicie drodzy Forumowicze ?  Moim zdaniem ładnie trzyma się kupy jednak trzebaby na tym popracować. Czy może ktoś ma jakieś inne sugestie ?

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-17 21:06:30)

Offline

#36 2006-08-17 21:18:56

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Bestrariusz napisał:

a teraz co piszałes post wyzej (pomijając ten na który odpowiadam):
sam mnie ochrzaniłes ze nie puszczą anime 50 odcinkowego a sam zapodałes anime które ma wiencej odcinkow (wytlumacz mi to bo nie rozumiem..., chyba ze chodzi ci o stacje telewizyjną..., nie wiem... prosze o wyjasnienia)

Już wyjaśniam, stwierdziłeś że puszczą FMA bo puścili Monoke. Tylko zwruć uwage że Monoke puszczają przeważnie w dzień dziecka lub święta, w dni w których program telewizja ustala się indywidualnie. My zato chcemy by nasze anime szło w dzień powszedni, znalezienie czasu antenowego w TVP w dzień powszedni jest bardzo trudne. Zwruć uwage że bajki jakie puszcza TVP są raczej dla widzów poniżej 10 roku życia np. moja siostra 5 lat. Puszczenie tu takiego anime graniczy z cudem. Moja krytyka odnosiła się do tego że nie możesz porównywać puszczania od święta Monoke z puszczeniem w dzień powszedni jakiejś seri.

W TV4 puszczają anime Pokemony codziennie więc próba przekonania ich do jeszcze jednego tytułu jest racjonalna i możliwa. Dodatkowo ta stacja nie puszcza super hitów tylko starsze produkcje więc może się zainteresować anime gdyż jej czas antenowy nie jest przeciążony. 

Co do Cenzury, Co to za przyjemność oglądać ocenzurowane anime ?? Jak ci z 51 epizodów zrobią 41 to ciekawe czy będziesz szczęśliwy ?? Dlatego wybór anime powinien być rozsądny by nie było cenzury, wątpie pozatym by jakaś stacja gdy zgodzi się na emisje anime chciała je cenzurować.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-08-17 21:24:55)

Offline

#37 2006-08-17 21:23:59

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Zakładamy petycję ???

Jedno mnie martwi
Chyba wszystkie animacje w TV puszczane były z lektorem lub 'dubbingiem' - to horror dla uszu w znaczym stopniu obnizajacy zdanie o tytule!


center

Offline

#38 2006-08-17 21:25:35

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Zakładamy petycję ???

popieram ten pomysł. TV4 moze sie nadawac, gdyz pouszczaja rozne pozycje i dla starszych widzow(family guy) tyklo ze o pozniejszej porze. napewno sie podpisze pod petycja:) i moze kolegów nakłonie tez;)

Offline

#39 2006-08-17 21:25:44

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Zakładamy petycję ???

Yaku napisał:

Jedno mnie martwi
Chyba wszystkie animacje w TV puszczane były z lektorem lub 'dubbingiem' - to horror dla uszu w znaczym stopniu obnizajacy zdanie o tytule!

Jeżeli anime ma być z napisami to możemy w tej chwili zakończyć dyskusje.


Jesli chodzi o godziny to ja uważam że najlepiej by było rano 7-8 lub w południe jak wraca się ze szkoły.

Ostatnio edytowany przez Feniks_Ognia (2006-08-17 21:27:17)

Offline

#40 2006-08-17 21:55:38

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Zakładamy petycję ???

Cóż, Feniks naprawdę ma wiele racji... TV4 jakoś u mnie odbiera, więc OK oczkod Co anime... Bleach... Dragon Ballowy, więc może wypalić. Podobnie IMO Kenshin TV, oraz Naruto (DB na całego jezor). Choć nad Naruto bym się poważniej zastanowił z pewnego względu. Jakiego? Ano, DB... Bardzo podobny do DB i Pokemonów, co jest WADĄ. Owszem, jest większa szansa na puszczenie, nie wiem, czy nie największa ("Popatrz, mam tazo z Kakashim!" "Kurcze, ja nie mam... Wymienimy sie? Mam Sakure!"). I nie, nie chodzi mi o tazonowy syf, który wcale mi nie przeszkadza (wisi mi, czy dzieciaki na ulicy krzyczą "jestem Naruto!", czy inne imię),ani o dubbing... Znaczy, dubbing też, lektor rlz, taki kompromis między dubbingiem a napisami, ale... Cenzura. Potworna cenzura. Postanowią, że to "DB v2", więc potną, i puszczą zamiast pokemońców. Dlatego albo Kenshin, albo Bleach. No i One Piece by mogło się nadawać. Nie mają tej aż nadto widocznej dragonbulowej otoczki, więc możliwe, że w późniejszych godzinach i z mniejszą cenzurą przejdą.

A przynajmniej tak sądzę...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024