#1 2005-06-10 18:20:54

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Klatka filmu jako BMP

dobra czy ktos mi moze polecic jakis programik ktory umozliwi mi zapisanie danej klatki z filmu jako pliku graficznego?? Ponoc SubEdit-Player ma taka mozliwosc, ale jak kaze mu to zrobic wyskakuje mi jakies dziwne okienko (jakis wykres) i nie moge nic zrobic, po jego zamknieciu okazuje sie ze niestety jednak program nie widzi danej klatki i zapisuje czarny ekran. Szukalem w necie ale jakos tak nic nie moge znalezc


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#2 2005-06-10 18:34:00

zarek
Użytkownik
Skąd: ddz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

virtualdub ma taką funkcję ... tylko nie pamietam czy zapisuje do bmp smile_big

Offline

#3 2005-06-10 18:54:32

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Klatka filmu jako BMP

no dobra udalo mi sie dokonac tego co chcialem, trza otworzyc film w virtualu i zwyczajnie zrobic prent screena smile_big czyz to nie bylo proste?


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#4 2005-06-11 22:31:46

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

Prostrze jest uruchomienie filmu w MPC, przewinięciu do potrzebnej klatki, zatrzymaniu i wybraniu save image. Jeżeli zapiszę ci czarną klatkę to oznacza że musisz zminić "directshow video" na inne (już nie pamiętam czy to musiał być system default, czy może któryś z directx). Dzięki temu możesz zapisać klatkę z każdego filmu, a vdubmod się pluje do mkv.

Offline

#5 2005-06-11 22:46:55

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Klatka filmu jako BMP

Jeszcze prostsze było by użycie programu BSPlayer (nie mylić z BestPlayerem jezor).
Ma on funkcję robienia zrzutów ekranu. Standordowo klawisz "P" - zapisuje w folderu z zainstalowanym programem w formacie .jpg
acha... i nie trzeba robić stop-klatki, można robić screeny w trakcie oglądania... banalne oczkod


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#6 2005-06-11 22:53:07

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

Ale pytanie było do bmp jezor No i zrobić stop klatkę jest lepiej niż celować z wciskaniem klawisza.

Offline

#7 2005-06-11 23:03:01

Hiroyuki
Użytkownik
Skąd: Ząbki (ASG-Across)
Dołączył: 2004-11-02

Odp: Klatka filmu jako BMP

Co za problem przerobić sobie .jpg na .bmp? Z resztą, po co komu .bmp? Po to właśnie wymyślono inne formaty... jezor (pytanie było o plik graficzny)
I przecież nie mówie, że trzeba "celować" w trakcie oglądania... stwierdziłem tylko, że istnieje taka możliwość.
Nie czytamy ze zrozumieniem, obywatelu Yang oczkod


Tłumaczenia są jak kobiety. Wierne nie są piękne, a piękne nie są wierne.
ub-3.gif

Offline

#8 2005-06-11 23:48:20

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

Widzę że ktoś nie bardzo wie o co chodzi jezor
Walnięcie klatki bez zatrzymania wydaje mi się nieprzydatne ze względu że praktycznie jest zbyt duże opóźnienie oko->ręka (0,2-0,3 sekundy) więc nie trafi się w odpowiedni moment. Więc wymienianie tego jako zalety mija się z celem jezor. To tak jak by podawać przy kupnie komputera, że jak się człowiek zdenerwuje to zawsze może wyrzucić monitor przez okno, bo ma odpinane kable smile_big
A teraz kwestia bmp i jpg. Mam nadzieję że wszyscy wiedzą że jpg jest formatem który kompresuje obraz, dzięki czemu pliki zajmują dużo mniej, ale zaczyna się tracić jakość (często ludzie nie zauważają różnicy). Przy bmp powstają gigantyczne pliki, jednak mamy obraz nieskompresowany, bit po bicie, każdy z osobna. Dzięki czemu nie tracimy żadnych danych i bez problemu możemy poddawać go obróbce. Tak więc konwersja jpg->bmp nie ma najmniejszego sensu, bo sprawiamy tylko że plik więcej zajmuje. Jednak z bmp możemy zrobić wszystko bo to jest materiał nienaruszony :p.

Offline

#9 2005-06-12 01:40:59

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Klatka filmu jako BMP

no dobra dobra, widze ze nawet jak juz sobie troche poradzilem to temat dlaej jedzie. FAJNIE, znaczy sie ludzie sie interesuja. Wiec wypowiem sie do konca. Co do dokladnosci to rzeczywiscie zalezalo mi na dokladnej klatce, a co do formatu pliku graficznego to nie bardzo. Ale sprawdze obie metody smile_big Tylko prosze o rozwiniecie skotu MPC a co do VDB to wreszcie zalazlem funkcje zapisywania klatki jako bmp, ale obrazek jest wielkosci jak rozdzielczosc filmu, ale pewnie inaczej sie nie da


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#10 2005-06-12 01:57:30

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

Media Player Classic (use google my padawan smile_big)
Obrazek zawsze będzie rozdzielczości filmu, bo tyle jest informacji. Można zmieniać rozmiary już po wyciągnięciu ale rozdzielczości nie podniesiesz.

BTW w MPC też można zapisać w jpg.

Offline

#11 2005-06-12 12:23:07

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

hehe a jak sie zrobi "print screen" i pozniej wrzuci do painta, po nacisnieciu print screen i otwarciu painta opcja wklej i mamy zrzut ekranu smile_big, mozna miec bmp lub jpg w rozdzielczosci pulpitu ;D


ara ara...

Offline

#12 2005-06-12 12:37:29

Tomusso
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Klatka filmu jako BMP

...

Świetna metoda zwłaszcza dla filmów odtwarzanych przez directshow --


gls2.png

Offline

#13 2005-06-12 21:51:13

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Klatka filmu jako BMP

Tomusso, da się tak zrobić, tylko pan Kilgur nie wspomniał o jednym drobnym szczególe oczkod

BTW, mi SubEdit bez problemu strzela fotki smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024