#1 2006-08-21 19:10:41

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Wraz z grupą osób z Forum AnimeSub.Info omówiliśmy dokładniej sprawę emisji serii Anime w TV. Jak każdy z Was za pewne dobrze wie, anime Fullmetal Alchemist zostało wybrane w wolnych i sprawiedliwych wyborach. Szanujemy całkowicie wybór każdego Forumowicza, jednak realia polskiej telewizji nie przedstawiają się zbyt różowo, dlatego trzeba dostosować się do pewnych nowych zasad, aby przy wybieraniu nowego anime, mieć jak największe szanse jego emisji.

Wprowadzamy te ograniczenia, dlatego, że zależy nam nie tylko na dobrym wizerunku, ale w szczególności na sukcesie. Naszym głównym celem jest zainteresować Telewizję Polską japońską animacją poprzez dobranie odpowiedniego anime do aktualnej polityki stacji. By nasze wybranie anime miało jak największą szanse emisji.

Po pierwsze: Fullmetal Alchemist jest jak na początek zbyt ambitnym tytułem, z powodu na drastyczne sceny, a nie chcemy zrażać Telewizji Polskiej do Anime.

Po Drugie: Za pewne każdemu z Nas zależy na popularyzacji Anime w Polskiej Telewizji, dlatego powinniśmy wybrać tytuł, który na początek będzie jak najmniej kontrowersyjny oraz zawierał jak najmniej przemocy, itp.

Po Trzecie: Jak na razie odpadają produkcje zawierające elementy Ecchi, Fanserwisu itp. Aby nie podnieść obaw Telewizji Polskiej odnośnie emisji Anime.

Po Czwarte: Powinien być to tytuł jak najbardziej komediowy i łatwy w zrozumieniu przez różne grupy wiekowe, ale też taki tytuł, w którym sceny śmieszne wynikają z umiarkowanych działań bohaterów a nie z ich totalnego zbzikowania zahaczającego o głupotę i przeradzające się w chaos zachowanie, aby widz nie pomyślał, że anime jest po prostu głupie, czyli możnaby powiedzieć humor, ale w granicach zdrowego rozsądku.  Nie powinno być to anime zawierające zbyt skomplikowane wątki filozoficzne itp. Wszystko, dlatego aby zrobić na początek jak najlepsze wrażenie i przekonać jak najbardziej Telewizję Polską do emisji Anime.

Podczas głosowanie dopuszcza się następujące gatunki Anime: Komedia, Komedia Romantyczna, Sport, Przygoda, Fikcja, S-F.

Mamy szczerą nadzieję, że zgodzicie się z nami drodzy Forumowicze odnośnie nowych zasad głosowania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, ale uważamy, że lepiej stopniowo "oswajać" Telewizję Polską z Anime, niż doprowadzić do tego, że Telewizja Polska omijałaby Anime z daleka.

Co do telewizji uważamy, że może ona zostać taka jaka została wybrana w poprzednim głosowaniu, czyli TVP ze względu na jej ogólno dostępność.

Tak więc wzorując się na powyższych zasadach proszę głosować na Waszym zdaniem jak najbardziej odpowiednie anime.  Proszę o maksymalne podawanie dwóch tytułów anime.

Kiedy jakieś określone anime zdobędzie dość sporą ilość głosów, będziemy mogli przejść do pisania petycji.

Przykład głosowania:

Hikaru no Go, Ah! My Goddnes!
(lub jakikolwiek inny tytuł spełniający powyższe zasady opisane w formularzu)

Ostatnio edytowany przez Saphronay (2006-08-21 19:13:10)

Offline

#2 2006-08-21 19:13:38

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Hmmm... Jak dla mnie może być Full Metal Panic smile


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#3 2006-08-21 19:15:29

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Ah! My Goddess jak na TVP byłoby idealne.

Offline

#4 2006-08-21 19:20:31

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Love Hina :]

Offline

#5 2006-08-21 19:28:00

Moonspell
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-19

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

z hypera mogliby cosik dac np. onizuke

Offline

#6 2006-08-21 19:29:10

misiurrr
Użytkownik
Skąd: Czeladź
Dołączył: 2006-01-31

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Według mnie to powinno być "Azumanga Daioh" ( z gatunku szkolna komedia czy coś w tym stylu ) ma 26 odcinków, i jest według mojego gustu śmieszne.

Offline

#7 2006-08-21 19:42:34

Frozen
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-12

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Mavet napisał:

Love Hina :]

Moonspell napisał:

z hypera mogliby cosik dac np. onizuke

Czy wy czytaliście "Po Trzecie"? Miało być bez ecchi i fanservisu.

misiurrr napisał:

Według mnie to powinno być "Azumanga Daioh" ( z gatunku szkolna komedia czy coś w tym stylu ) ma 26 odcinków, i jest według mojego gustu śmieszne.

Azumanga jest zbyt szalona jak na TVP (patrz też: "Po Czwarte").

Czytajcie uważniej pierwszy post zanim coś napiszecie.
Wg mnie akcja jest z góry skazana na niepowodzenie, więc nie wezmę udziału w głosowaniu. Nawet jeśli coś z tego będzie, to i tak nie będę miał czasu i ochoty na oglądanie (kiepskie tłumaczenie, lektor i dziwne godziny emisji to nie dla mnie).
Niemniej jednak, życzę wam powodzenia jezor

Offline

#8 2006-08-21 19:44:00

pawelo86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-03-01

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Onegai Teacher, Onegai Twins

Offline

#9 2006-08-21 19:46:05

Gabriel665
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-27

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Love hina, Azumanga Daioh...fruit basket...

Offline

#10 2006-08-21 19:48:00

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Bezapelacyjnie jakiegoś długiego tasiemca... One Piece i nic innego jezor

Offline

#11 2006-08-21 19:48:24

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

To samo można było zrobić w tamtym temacie :/ Potem wybrany zostanie tytuł i kolejne głosowanie :/ Imho i tak nic z tego nie będzie. Szanse by były jeśli bylibyście w stanie udowodnić jakiejkolwiek stacji, że BĘDZIE SIĘ TO IM OPŁACAĆ!!! Teraz w najlepszym wypadku odpowiedzą wam na petycję, ale wydaje mi się, a jestem wręcz przekonany, że po prostu zleją to jako zwykły spam. Bądźcie realistami.

Offline

#12 2006-08-21 19:49:37

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

pawelo86 napisał:

Onegai Teacher, Onegai Twins

Gabriel665  napisał:

Love hina, Azumanga Daioh...


Następni o dziwnym zrozumieniu słowa "bez fanserwisu i jak najmniej szalone" oczkod

Offline

#13 2006-08-21 19:50:57

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Frozen napisał:

Czytajcie uważniej pierwszy post zanim coś napiszecie.

Potwierdzam. Proszę uprzejmie o DOKŁADNE przeczytanie całego mojego pierszego postu gdzie są opisane dokładne zasady głosowania. Z góry serdecznie dziękuję.

Offline

#14 2006-08-21 19:52:46

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

gracol napisał:

To samo można było zrobić w tamtym temacie :/ Potem wybrany zostanie tytuł i kolejne głosowanie :/ Imho i tak nic z tego nie będzie. Szanse by były jeśli bylibyście w stanie udowodnić jakiejkolwiek stacji, że BĘDZIE SIĘ TO IM OPŁACAĆ!!! Teraz w najlepszym wypadku odpowiedzą wam na petycję, ale wydaje mi się, a jestem wręcz przekonany, że po prostu zleją to jako zwykły spam. Bądźcie realistami.

Realizm czy nie realizm... Nic nie stracimy, poza odrobiną czasu, więc dlaczego nie spróbować? Nawet jeśli jest 0,000000000001% szans, to nie można powiedzieć, że się nie uda oczkod

Offline

#15 2006-08-21 19:54:04

kornik15
Użytkownik
Skąd: koło Bielska-Białej
Dołączył: 2006-07-28

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

School Rumble, Hungry Heart Wild Striker

Offline

#16 2006-08-21 19:58:37

Saphronay
Użytkownik
Skąd: Mieścina pod Poznaniem.
Dołączył: 2006-08-09

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Dehumanizer napisał:
gracol napisał:

To samo można było zrobić w tamtym temacie :/ Potem wybrany zostanie tytuł i kolejne głosowanie :/ Imho i tak nic z tego nie będzie. Szanse by były jeśli bylibyście w stanie udowodnić jakiejkolwiek stacji, że BĘDZIE SIĘ TO IM OPŁACAĆ!!! Teraz w najlepszym wypadku odpowiedzą wam na petycję, ale wydaje mi się, a jestem wręcz przekonany, że po prostu zleją to jako zwykły spam. Bądźcie realistami.

Realizm czy nie realizm... Nic nie stracimy, poza odrobiną czasu, więc dlaczego nie spróbować? Nawet jeśli jest 0,000000000001% szans, to nie można powiedzieć, że się nie uda oczkod

Dokładnie. Zawsze będziemy mieli czyste sumienie, że doprowadziliśmy coś do końca i że zrobiliśmy tyle ile mogliśmy dla danej sprawy.  Tak więc spróbować zawsze można.

Offline

#17 2006-08-21 19:59:05

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Dehumanizer napisał:

0,000000000001% szans, to nie można powiedzieć, że się nie uda oczkod

Szacujesz widzę bardzo optymistycznie, bo ja dorzuciłbym jeszcze kilka zer. Wiadomo, że jako fani chcięlibyśmy mieć swoje ulubione anime w telewizji - ja także. Ale światem rządzi pieniądz, a włodarzami naszej tv tym bardziej. Jeśli chodzi o tv publiczną to o anime możemy pomarzyć (nie będę tego rozwijał, bo nie chcę znów wchodzić na tematy polityczne), a stacje prywatne liczą kasę. Tak jak pisałem, jeśli udowodnicie, że im się to opłaci to z pewnością dostaniecie anime jakiego tylko zapragniecie. Ale jeśli stacja nie odniesie korzyści (i nie mówię tu o wzroście popularności, bo w przypadku anime, na tle takich programów jak "Taniec..." itp. nie ma o czym mówić). to cała ta akcja nie odniesie żadnego skutku. Teraz zadajcie sobie pytanie: "Czy gdyby ktoś, kazał mi wyłożyć na coś kasę ze swojej kieszeni - i to nie małą - zrobiłbym to?"

Offline

#18 2006-08-21 20:05:45

Nilatarion
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2006-07-08

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Futakoi Alternative

Offline

#19 2006-08-21 20:17:01

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Ja bym obstawał przy:
Full Metal Panic! lub Suzuka lub ewentualnie Scrapped Princes

Ostatnio edytowany przez nuito (2006-08-21 20:17:14)

Offline

#20 2006-08-21 20:18:49

kingston
Użytkownik
Skąd: Goleszów
Dołączył: 2005-10-21

Odp: NOWE GŁOSOWANIE - ANIME W TV

Prawda jest taka, że z powodu tych ograniczeń najlepsze dla nas kąski są niemożliwe do przyjęcia w tym głosowaniu. smutny Mimo wszystko ja stawiam nadal przy swoim i uważam, że School Rumble nadaje się idealnie. smile_big Nie łamie żadnych zasad ustanowionych przez pomysłodawcę petycji, a zawarte w tym anime niewielkie dawki kultury japońskiej można przy tłumaczeniu na nasz jezyk dostosować do naszych potrzeb (czyt. przekręcić w pewnych miejscach nazwy i sytuacje, za przykład może posłużyć tutaj manga GTO od Waneko)

Ostatnio edytowany przez kingston (2006-08-21 20:20:03)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024