#21 2006-09-19 20:03:16

thomazo
Użytkownik
Skąd: Turek/Łódź
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

tak w ogole to jakosc tez zalezy od zastosowanego narzedzia
jak by sie dorwal do tego dobry koder, to calkiem calkiem sa rmvbki

Offline

#22 2006-09-19 20:05:16

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Maniack masz prawo tak uważasz to jest twój wybór jezor. Ale jak wspomniałes niektorzy bea z tych uploadów happy smile.
A tak propos to pewnie dziekujesz za upy w formacie .avi smile.


PS: sa juz takie kompresje ze jakos jest dorównywalna do .avi... Moze przesadzilem troche ze lepsze... Pewnie jeszcze nie miałes stycznosci z takimi kompresjami.
A tak propos po raz drugi najgorszy format to chyba .rm... po prostu masakra. Niby mowia ze to odmniana rmvb ale jakos jest strasznie gorsza smutny i nie ma szans aby choc troche dorównac do rmvb... chyba ze sie myle i ktos mnie poprawi smile

Ostatnio edytowany przez mariodreamer (2006-09-19 20:06:25)

Offline

#23 2006-09-19 20:17:07

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Offline

#24 2006-09-19 20:29:53

abahaczi
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-19

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

mariodreamer napisał:

A tak propos po raz drugi najgorszy format to chyba .rm... po prostu masakra. Niby mowia ze to odmniana rmvb ale jakos jest strasznie gorsza smutny i nie ma szans aby choc troche dorównac do rmvb... chyba ze sie myle i ktos mnie poprawi smile

RMVB czyli RealMedia Variable Bit Rate to kontener multimedialny będący rozszerzoną wersją kontenera RealMedia o możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR).
Czyli RMVB jest to to samo co pliki RM (zakodowane tymi samymi kodekami video RealVideo -wersje 8,9 i 10 - oraz kodekiem dzwięku RealAudio) tylko jak to bywa w wypadku plików RM pliki w tym kontenerze mają stały biterate.

Offline

#25 2006-09-19 20:38:44

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

to pewnie jak miałem tylko stycznosc z takimi .rm z kompletnie porytą grafiką... i myslałem ze to troszeczke inny format

ps: abahaczi czyli innymi słowy miałes na mysli, ze ilość klatek wyswietlanych jest mniejsza i dlatego moze sie wydawac ze tnie sie plik w formacie .rm

Offline

#26 2006-09-19 20:54:47

radziocd
Użytkownik
Skąd: Bielsko-Biała
Dołączył: 2006-04-08

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Karasu napisał:

Głupie gadanie... ja mam 128 bo się wkopałem w 12 miesięczną umowę i jakoś żyje. Ściągam tylko same avi ewentualnie mkv(bo rmvb jest do dupy) i jeszcze nigdy nie zblokowali mi limitu(a nie raz przekraczałem go o 2GB) smile

Neo daje w promocji 20GB które przechodzą na nastepne miechy (oczywiście sami cie o tym nie poinformują musisz sam sie o tym dowiedzieć), u mnie te 20Gb poszło w pierwsze 3 miesiące, rekord to było 17GB ściagniete w miesiąc jak juz o tym wspomniałeś a to dzięki temu że wtedy jeszcze sciągałem avi ogm i mkv

Offline

#27 2006-09-19 20:57:12

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Dzieki za szybki odzew mariodreamer yahoo

A wracajac do poruszonego wczesniej watku mam radiowke i lacze teoretycznie 128 kbit(teoretycznie bo najczesciej sciagam ok 250 :-) ) i miesiecznie czesto sciagam ok 25 GB wiec o przejsciu na neozdrade nawet nie mysle.

Co do rmvb to nie jestem wielkim zwolennikiem tego formatu ale przy odpowiednich ustawieniach kodera mozna uzyskac jakosc nie rozniaca sie od DVDrip'a. Z tym, ze w internecie nie znajdziecie takich plikow poniewaz wiekszosc jest tak zakodowana by zajmowala jak najmniej miejsca. I wiekszosc takich plikow jest na prawde zlej jakosci i wiekszosc jest zakodowana kodekiem RV9 bo 10 jest na prawde powolna i mi godzinny plik kompresuje ok 2-3 godzin(athlon 64 3000+,1GB RAM). Ale jakosc jest b. dobra i nie zauwazam strat jakosci w porownaniu do orginalnego DVDRip'a. Tylko kompresowane przezemnie pliki maja 110-120 MB na epek. Jesli do tego dochodzi dzwiek przestrzenny trzeba jeszcze troche dolozyc szpan

Czyli przy zachowaniu b. dobrej jakosci plik rmvb jest mniejszy od avi o jakies 40 MB/epek co jest najczesciej niewystarczajacym powodem dla zablokowania kompa na kilka godzin jezor2 chociaz terza kompresuje tak moja kolekcje filmow Star Trek'a bo mam nadzieje upchniecia ich na 2 DVD (bo na 1 to raczej sie nie zmieszcza chociaz wszystko mozliwe bo 1 film zajmuje ok 415 MB a jest ich 10 okej)

Offline

#28 2006-09-19 21:35:19

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Thanks za częściowe info NameLess One.

PS:
Qrde nie wiem czy isc spac czy jeszcze jakiegos uploada zrobic dzis jezor

Offline

#29 2006-09-19 21:37:32

abahaczi
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-19

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

mariodreamer napisał:

ps: abahaczi czyli innymi słowy miałes na mysli, ze ilość klatek wyswietlanych jest mniejsza i dlatego moze sie wydawac ze tnie sie plik w formacie .rm

nie przepływowość strumiemnia (bite rate)danych nie ma nic wspólnego z ilością klatek (fps)
polecam troszke literatury :
BIT RATE
CBR
VBR

A co do zależności kodek->jakość i rozmiar to zdecydowanie polecam x264. Przy wydajnym skompresowaniu dwuprzebiegowym można uzyskać bardzo ładne rezultaty. Chociaż sam dopiero "raczkuje" w dziedzinie kodowania to mogę potwierdzić że pliki z tym kodekiem mimo swej  niewielkiej wagi mogą porazić jakością (o ile skodował je jakiś dobry koder, ale tak można mowić nawet o poczciwym Xvidzie oczkod . Napewno na forum znajdzie się wiele osób które są bardziej zaawansowane w kodowaniu niż ja i one mogą  dopomóc bardziej.

Coś mi się zdaje że się zrobił mały offtop od głownego tematu[wstyd] Więc postaram się nawiązać coś do niego. Bardzo dobrze że zacząłeś wrzucać anime. Najlepiej byś podawał jeszce obok linków jakiej grupy jest dane anime (tak dla informacji bo ja jak ściągam to staram się całe serie ssać tylko od jednej grupy, chyba że dana grupa zaprzestaje subowac daną serie - przykład Bleach opd Lunara). I ponawiam prośbe poprzedników o wrzucaniu seri raczej starszych, nie dostępnych bądź trudno dostępnych z innych źródeł(w tym torrenta)

Ostatnio edytowany przez abahaczi (2006-09-19 21:50:26)

Offline

#30 2006-09-19 21:44:20

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

o widzę ze to powinno byc mi to znajome:P bo jestem na elektronice i telekomunkicaj na pwr wrocławskiej jezor. No ale cóż nie musze umiec od razu wszystkiego. Thanks za literature smile

Offline

#31 2006-09-20 08:36:44

mariodreamer
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-03

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

własnie jade do Wro na uczelnie... musze cos załatwic... Wieczorkiem bedę i zrobie upy kolejne smile

Offline

#32 2006-10-02 15:44:28

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Anime's uploaded by mariodreamer...

Chyba zaloze podobny temat z moimi uploadami.
Poki mam "koreanskie" lacze ^^

Ostatnio edytowany przez s0n1c (2006-10-02 15:46:45)


KiXBu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024