#21 2006-10-02 19:38:01

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Gitara

Więc i ja wstawię moje ekhm demo? Jest to utwór "Brainstorm" z anime pt. "BECK". Jak wiadomo tabów na beckfansite nie było, dlatego grałem w oparciu o taby mojego autorstwa. Nagranie jest okropne, gdyż jedyny efekt jaki posiadam to zwyczajny Fuzz (nie to co u Kata:P) i nagrywałem to w... uwaga, nie śmiać się<lol>... rejestratorze dźwięku [roftl] Musiałem co chwilę przerywać, aby włączyć rejestruj ponownie... udręka. Tak, czy inaczej, sami porównajcie i nie zważając na złą kopię nagrania, oceńcie.
BECK- Brainstorm

Offline

#22 2006-10-02 19:47:24

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: Gitara

Ale jaja, właśnie wczoraj ściągnęłem sobie taby do tego w wiadomym celu... zajebisty kawałek smile_big

zaraz przesłucham sobie twoje wypocinki i ocenię smile_big

[cytuj=czacha222]Więc i ja wstawię moje ekhm demo? Jest to utwór "Brainstorm" z anime pt. "BECK". Jak wiadomo tabów na beckfansite nie było, dlatego grałem w oparciu o taby mojego autorstwa. Nagranie jest okropne, gdyż jedyny efekt jaki posiadam to zwyczajny Fuzz (nie to co u Kata) i nagrywałem to w... uwaga, nie śmiać się<lol>... rejestratorze dźwięku Musiałem co chwilę przerywać, aby włączyć rejestruj ponownie... udręka. Tak, czy inaczej, sami porównajcie i nie zważając na złą kopię nagrania, oceńcie.
BECK- Brainstorm[/quote]

[EDIT] Widze, że zagranie na początku troszke zmieniłeś no i przydałoby się jeszcze popracować nad biciem. Na twoim miejscu troszke szybciej bym to zagrał smile Jeśli chodzi o chwyty to jest ok, zresztą masz narazie 16 lat, więc jak się naprawde do tego przyłożysz to będą z ciebie ludzie okej

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-10-02 20:15:28)

Offline

#23 2006-10-02 19:51:32

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gitara

MuGen napisał:

390 zł kacie. Ty dałeś 400 z tego co pamiętam smile

Mugen, a pamietasz ze ja swoja kupywalem w komisie? smile Jak sie pytalem ile nowka taka to okolo 1200 mi powiedzial.

[cytuj=karoleq114] Dobra, wiem że to troche noobowskie pytanie, ale jestem ciekaw, ile czasu trzeba sie uczyć żeby efekty były takie jak w coverze Kata?

I jak to jest, czy trzeba zacząć najpierw na akustyku, czy jak? I czy mam jakieś szanse jako samouk by coś tam umieć brzdękać?

Pytania w tym stylu imo nie maja sensu, gdyz to zalezy od tego ile czasu poswiecasz gitarze. Kawalek ktory nagralem mozna nagrac zapewnoe po rocznym graniu,  a mozna i nagrac po 3 latach. Wsio zalezy od tego ja czesto i dlugo cwiczysz. Co do kwesti akusty czy elektryk to jest tak, ze na elektryku gra sie o wiele wiele latwiej. Natomiast na akustyku jest trudniej, i dlatego polecam zaczac od aku a potem przejsc na lektryka i cieszyc sie obiema wioselkami smile

Ostatnio edytowany przez KAT (2006-10-02 19:58:18)

Offline

#24 2006-10-02 20:20:58

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Gitara

Karasu napisał:

Ale jaja, właśnie wczoraj ściągnęłem sobie taby do tego w wiadomym celu... zajebisty kawałek smile_big

zaraz przesłucham sobie twoje wypocinki i ocenię smile_big

[cytuj=czacha222]Więc i ja wstawię moje ekhm demo? Jest to utwór "Brainstorm" z anime pt. "BECK". Jak wiadomo tabów na beckfansite nie było, dlatego grałem w oparciu o taby mojego autorstwa. Nagranie jest okropne, gdyż jedyny efekt jaki posiadam to zwyczajny Fuzz (nie to co u Kata) i nagrywałem to w... uwaga, nie śmiać się<lol>... rejestratorze dźwięku Musiałem co chwilę przerywać, aby włączyć rejestruj ponownie... udręka. Tak, czy inaczej, sami porównajcie i nie zważając na złą kopię nagrania, oceńcie.
BECK- Brainstorm

[EDIT] Widze, że zagranie na początku troszke zmieniłeś no i przydałoby się jeszcze popracować nad biciem. Na twoim miejscu troszke szybciej bym to zagrał smile Jeśli chodzi o chwyty to jest ok, zresztą masz narazie 16 lat, więc jak się naprawde do tego przyłożysz to będą z ciebie ludzie okej

Bo taby napisałem pod pełną wersję piosenki, która w oryginale trwa 3:52.

PS. Masz może podkład do tej piosenki, w którym można wyłączyć gitarę, żeby grały np. sama perka i bass?

Ostatnio edytowany przez czacha222 (2006-10-02 20:24:49)

Offline

#25 2006-10-02 20:27:57

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: Gitara

KAT napisał:

[cytuj=karoleq114] Dobra, wiem że to troche noobowskie pytanie, ale jestem ciekaw, ile czasu trzeba sie uczyć żeby efekty były takie jak w coverze Kata?

I jak to jest, czy trzeba zacząć najpierw na akustyku, czy jak? I czy mam jakieś szanse jako samouk by coś tam umieć brzdękać?

Pytania w tym stylu imo nie maja sensu, gdyz to zalezy od tego ile czasu poswiecasz gitarze. Kawalek ktory nagralem mozna nagrac zapewnoe po rocznym graniu,  a mozna i nagrac po 3 latach. Wsio zalezy od tego ja czesto i dlugo cwiczysz. Co do kwesti akusty czy elektryk to jest tak, ze na elektryku gra sie o wiele wiele latwiej. Natomiast na akustyku jest trudniej, i dlatego polecam zaczac od aku a potem przejsc na lektryka i cieszyc sie obiema wioselkami smile

Tak jak powiedział KAT. Lepiej zacząć od akustyka. Potem jak się przerzucisz z "twardszych" strun na miękkie w elektryku to o wiele lepiej będzie ci się grało(opuszki stwardnieją, slide się poprawi.xD. nuż się nie obejrzysz a paluchy same będą śmigać po blacie xD Poza tym dobrze jest ćwiczyć tzw "palcówki"TM)

[cytuj=KAT]Pytania w tym stylu imo nie maja sensu, gdyz to zalezy od tego ile czasu poswiecasz gitarze.

Talent i wyczucie rytmiki też się liczy, w miejszym stopniu, ale liczy xD

[cytuj=czacha222]PS. Masz może podkład do tej piosenki, w którym można wyłączyć gitarę, żeby grały np. sama perka i bass?

Nie mam jezor
[EDIT]

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-10-02 20:32:50)

Offline

#26 2006-10-02 20:32:00

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Gitara

[yahoo]W dowód uznania, powiem, że z@jeb33scie grasz/gracie i jeszcze jaka dobra jakość mp3-ki. Wymiatasz, czy też... wymiatacie.[okej]

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2006-10-02 20:32:25)

Offline

#27 2006-10-02 20:45:33

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Gitara

Kat, w czym Ty nagrywałeś swoją mptrójkę? Bo moja wyszła kiepskiej jakości, gdyż była nagrywana w rejestratorze dźwięku.

PS. MistrzuSztuki, mam nadzieję, że Twoje słowa nie były skierowane do mnie, gdyż uznam to za obrazę i naśmiewanie się z moich umiejętności rejestracji dźwięku... nie moja wina, że nie posiadam żadnego programu typu Sound Forge... deprecha

Ostatnio edytowany przez czacha222 (2006-10-02 20:47:50)

Offline

#28 2006-10-02 20:48:33

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Gitara

Kacie nie mam pytań wiedziałem że twoja z komisu jest ale żeby aż tyle. No nO jest różnica ale wiesz taki Fender stratek na którym jadą Murray i gers to troche inna półka niż mój podrabiany smile_big

Offline

#29 2006-10-02 22:27:55

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Offline

#30 2006-10-02 23:34:52

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gitara

czacha222 napisał:

Kat, w czym Ty nagrywałeś swoją mptrójkę? Bo moja wyszła kiepskiej jakości, gdyż była nagrywana w rejestratorze dźwięku.

To ze nagrywales w rejestratorze dzwieku to nic nie szkodzi. Ale nie polecam tego hmm gowna, ja nagrywalem w audacity smile Wygooglasz bez problemu. Po tem po nagraniu usuniesz szumy i bedzie wsio ok. Duzo zalezy od ustawienia pieca tez. Mniej trebli i middle.

Offline

#31 2006-10-03 00:55:25

czacha222
Zbanowany
Skąd: Łódź | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Gitara

Ok dzięki. W takim razie nagram coś innego, jeśli znajdę czas.

Offline

#32 2006-10-03 00:56:59

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Gitara

Karasu napisał:

Skoro mowa i gitarku to pozwole sobie zaprezentować parę filmików z playerami grającymi na gitarze w troszeczke "inny" sposób:)

1. Jeden z moich ulubionych gitarzystów - Stevie Vai w kawałku o dźwięcznej nazwie "JUICE" smile_big
2. Kolejny Heros gitary - WIELKI JOE... Satriani ofkoz ^^
3. Dla odmiany zapodam wam tu Tony Roystera smile

A gdzie coś Toma Morello? jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#33 2006-10-03 02:14:08

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gitara

Albo Hendrixa? A co.

Offline

#34 2006-10-03 07:16:25

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: Gitara

Quithe napisał:
Karasu napisał:

Skoro mowa i gitarku to pozwole sobie zaprezentować parę filmików z playerami grającymi na gitarze w troszeczke "inny" sposób:)

1. Jeden z moich ulubionych gitarzystów - Stevie Vai w kawałku o dźwięcznej nazwie "JUICE" smile_big
2. Kolejny Heros gitary - WIELKI JOE... Satriani ofkoz ^^
3. Dla odmiany zapodam wam tu Tony Roystera smile

A gdzie coś Toma Morello? jezor

Jak wrócę ze szkoły to coś wrzuce smile Cholera zapomniałem o Morello xD no i Petruccim ...

Mugen mi jeszcze pewnie wyskoczy z tekstem żebym Ironów tu wstawił xD

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-10-03 07:18:09)

Offline

#35 2006-10-03 20:25:21

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Gitara

Irononów możesz nie wrzucać, przynajmmniej takie moje zdanie xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#36 2006-10-03 20:59:55

MuGen
Użytkownik
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Dołączył: 2005-09-18

Odp: Gitara

Nie bvluźnij człowieku Murray i gers to potrafią wyczaniać cuda a smith też nie odstaje. I dlaczego nie ma gitarzysty Rainbow (nie pamiętam jak się pisze jego nazwisko) ??

Offline

#37 2006-10-03 21:08:16

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: Gitara

Richie Blackmore? ... xD
(popatrz sobie teraz do góry na mojego wyedytowanego posta... tam masz wymiataczy:P)
[EDIT] Tia ...Black Sabbat się kłania ...

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-10-03 21:14:06)

Offline

#38 2006-10-03 21:10:38

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gitara

...i nie tylko Rainbow.

Offline

#39 2006-10-03 21:18:15

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Gitara

Mogę bluźnić xD Dla mnie Ironi mogliby nie istenieć, w ogóle nie trawię tego zespołu ;] z resztą tak samo jest z Metalicą xP Jedyne co mi się od nich podoba to "wiskey in the jar" co na dodatek jest coverem z tego co wiem jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#40 2006-10-03 21:51:06

Karasu
Użytkownik
Skąd: Polkowice
Dołączył: 2006-08-11

Odp: Gitara

Jeśli chodzi o gitarzystów Iron Maiden to nie sądze, że są złymi gitarzystami, ale po porównaniu ich z np. takim EDDIEM VAN HALENEM, VAI'em, czy PETRUCCIM w moich oczach stają się co najwyżej prostymi rzemieślnikami gitary. Może i mają umiejętności, ale do prawdziwego mistrzostwa to im jeszcze duuuużo brakuje jezor

(Odrazu mówie, że byłem ich fanem i latałem w koszulkach IM od pierwszej gimnazjum... potem jakoś mi przeszło xD)

Ostatnio edytowany przez Karasu (2006-10-03 22:32:55)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024