#1 2005-07-12 19:11:17

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

J.P.Fantastica

Nie wiem co myśleć o tym wydawnictwie. Mam dużo ich wydań ale ostatnio coraz bardziej jestem wkurzony tym że przerywają wydawanie serii. Mam sporo do zarzucenia temy wydawnictwu:
- Co im szkodziło wydawać do końca Dr. Slumpa. Nie uwierzę że nikt tego nie kupywał, a jak było mało chętnych to mogli zmniejszyć liczbę wydań. Zresztą po cholere rozbijali jeden tom na dwa. Działanie pozbawione sensu. I do tego to żółwie temto: pół tomu co dwa miesiące. A teraz dwa lata czekam na kolejne tomy. Co za żałość.
- Czy oni wogóle mają zamiar skończyć serię "X" i "NGE". Od ostatniego tomu X upłynęły dwa lata. Mogliby by w końcu wydać kolejne tomy. Ciekawi ile zakończenie mangi różni się od anime. Mam nadzieję że chociaż do końca pójdzie NGE. O ile się nie mylę w Japonii nowy tom (tj 10.) miał być w maju tego roku (jak się niech mnie ktoś poprawi). Z niecierpliwością czekam aż wydadzą ten tom.
- Zaczołem kupywać też Hellsing a tu się okazało że seria jest nie ukończona. JPF wydało najnowsze 2 tomu ale coś boje się że dalej będzie tak jak z X. Mam już dojść tych niedończonych mang na półkach.
- Do tego oni wydają za dużo tytółów na raz a poszczególne tomy są za żadko. Trudno jest śledzić nowe tytóły gdy wydaję powiedzmy cztery serie a poszczególne tomy co dwa miesiące. Lepiej żeby nie wydawali za dóżo nowych serii a najpierw kończyli stare zwiększając tempo. Super zrobili z BragonBallem że wychodził co 2 tygodnie. Z tego wydania jak narazie jestem najbardziej zadowolony.

Jeśli ktoś wie co w Japoni dzieje się z X czy NGE i jakie plany do tego ma JPF to nie się podzieli tą wiedzą:)

Offline

#2 2005-07-12 19:25:32

gurt
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: J.P.Fantastica

Co do NEG to manga dopiero jest tworzona wiec nie mozna tak szybko uzyskiwac licencje na wydanie mangi poza japonia, mozliwe ze i z X tez maja ten sam problem, licencja :/ Pewnie droga lub cos w tym rodzaju

Offline

#3 2005-07-12 19:32:57

kamehameha
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: J.P.Fantastica

X też nie jest jeszcze zakończony

Offline

#4 2005-07-12 19:45:28

Kasai666
Użytkownik
Skąd: Brzeg
Dołączył: 2005-07-04

Odp: J.P.Fantastica

To niejest ich wina. Hellsing cały czas powstaje a autor tworzy 8, co do X-a paniennki z Clampa narazie go nierobią albo japonia nic nam niemówi... a po zatym zapraszam na strone j.p.f tam na forach są takie tematy i sa na nie odpowiedzi. co do ilości wydawanych tytułów to się zgadzam za dużooooooooooo na raz.!

Offline

#5 2005-07-12 20:07:43

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: J.P.Fantastica

Czy ja wiem, czy za dużo na raz. JPF wydaje mangi dla każdej grupy odbioców. Każdy fan znajdzie coś dla siebie. Przyczepić to się mogę tylko do tego, że nie mam pieniędzy na mangi. smile Szczególnie nowe plany - Heat i CF, które są skierowane do dorosłego czytelnika mi podpasowały. Czy za dużo na raz? Z naszej perspektywy tak, bo wolelibyśmy mniej, a na przykład częściej tomiki z określonej seri. Ale inni na nie wcale nie czekają, a czekają na to, na co my nie czekamy. Stąd też spora ilość tytułów. Jednak ostatnio trochę sie zmniejszyła. Ja wszystkie zarobione pieniądze wydaje na mangi (resztę życia sponsorują ciągle rodzice, błogie dzieciństwo) wszytkich wydawnictw i potrzeba naprawdę sporo gotówki, by to kupić, a że jest sporo serii, które mnie interesują to dla mnie częśtotliwość jest w sam raz. No oczywiście tłumacz też musi mieć czas, by to przetłumaczyc. smile_big

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-04-19 16:21:50)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#6 2005-07-12 21:13:45

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: J.P.Fantastica

Tłumacz akurat tutaj problemem nie jest. Generalnie by to szło dużo szybciej gdyby:
- ludzie mieli więcej kasy, co by było ich stać na częstrze kupowanie kolejnych tomów
- niedokończone mangi były szybciej rysowane
- ludziska by nie byli tak wybredni i łykali wszystko co im się podetknie pod nos. teraz to wybrzydzają i kupują tylko to co im się spodoba, więc musi być sporo tytułów by każdy fan mógł sobie coś kupić
- rynek w Polsce by był dużo większy, co by miało się pewność że nakład się rozejdzie i przyniesie zysk
A tak swoją drogą to bym niedługo musiał złożyć zamówienie na kolejną porcyjkę mang. Tyle tylko że to znów będą z 2 czy 3 stówki, a to dość duży wydatek placze. Ale co mi tam, nie ma to jak mieć własne mangi na półce smile.

Offline

#7 2005-07-12 21:43:55

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: J.P.Fantastica

Mi jutro przyjdą:D. A wkrótce nowe zakupy teraz juz za trochę poważniejszą kwotę 1,5 stówki, a i tak zaległości nie zniweluję.[placze]


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#8 2005-07-12 23:58:08

MaX
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-07-03

Odp: J.P.Fantastica

Clamp ma sie zabrać za "X" jak skończą "Tsubasa...". wiec jeszcze to potrwa. Licze ze J.P.F zrobi wtedy dodruk "X" bo czesc tomów juz jest niedostępna. co do NGE to zazdroszcze japończykom. do 9-tego tomu mieli dołaczoną figurke Rei i stenda (czy jakos tak sie to nazywa) naturalnej wielkości:(((

Offline

#9 2005-07-13 00:10:53

XioN
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: J.P.Fantastica

co to stend..?

Offline

#10 2005-07-13 01:01:06

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: J.P.Fantastica

Ja im (J.P.F.) tego Slumpa nie daruje zly Mam wszystkie tomiki a oni to przerwali 3 tomy (japońskie) przed końcem. Co im zależało żeby to zakończyć. Kolejny zonk jest z Heat. Miał być w czerwcu, a tu mamy lipiec i dalej nic nie widać. :/ Dosłownie nie mam już słów na postępowanie tego wydawnictwa.

Offline

#11 2005-07-13 07:31:11

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: J.P.Fantastica

Heat już jest. W piatek przyszła do mnie subskrypcja. Pisało, że Heat będzie rozsyłany od poniedziałku. Zgodnie z moimi obliczeniami, gdyby komiksy przyszły jak zawsze to dziś będę go miał. Mam taką nadzieję. Ze Slumpem faktycznie odwalili, ciekawy jestem czemu tak stoi z nim sprawa. W końcu czytelników miał sporo, wystarczy spojrzeć, że wiele osób się buntuje i dopytuje.

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-04-19 16:25:33)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#12 2005-07-13 09:34:20

MaX
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-07-03

Odp: J.P.Fantastica

nie wiem czy poprawnie napisałem, ale chodzi mi o coś takiego jak jest w kinach ( Kartonowe plancze z fimów)

Offline

#13 2005-07-13 16:08:58

majster
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2004-09-26

Odp: J.P.Fantastica

Ja też tego Slumpa przeboleć nie mogę! Po prostu uwielbiam ten walnięty na maxa humor smile_big Jak oni tego nie dokończą to im nie daruję...

Offline

#14 2005-07-14 00:19:51

megusiia
Użytkownik
Skąd: Świdnica
Dołączył: 2005-05-26

Odp: J.P.Fantastica

ja tez bym wolala zeby wydawane mangi byly dokanczane a co do ilosci wydawanych seri to moim zdanie niech skoncza to co zaczeli a nie sie biora za nastepne. ja sama chcilabym miec bez wyjatku wsyzstkie mangi nie tylko JPF jakie wyszly na polskim rynku ale ceny mnie rujnuja jezor jeszcze z2 lata temu kupowalam wszystko na biezaca a teraz jest tych seri tyle ze mnie poprostu nie stac ;( ostatnio zaczelam wiec skupywac mangi od ludzi i widze ze wiekszosc z nich pozbywa sie ,,ksiazeczek" za grosze. Niedawno kupilam chyba z 5 tomow brakujacyh mi OMG za 2.50zl-3.00zl / sztuka. Wszystkie tomiki byly w stanie prawie ze idealnym smile Jesli jest wiec ktos zainteresowany sprzedaza mnag zgloscie sie do mnie cena do uzgodnienia moj nr GG 3910771 a mail : megusiia@o2.pl

Offline

#15 2005-12-23 21:34:53

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

Odp: J.P.Fantastica

Ktoś kto się interesują nowymi mangami ma może informacje na temat nowych tomów NGE, X i Hellsing??? Ciekawi mnie kiedy w Japoni ma wyjść nowy NGE i Hellsing oraz czy panie z Clampa wracają do X czy znowu nic z nim nie robią (i czy w Polsce wydano wszystkie tomy, czy jest w japoni tom 19.)???

Offline

#16 2005-12-23 23:03:45

Krakatoa
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: 2005-12-03

Odp: J.P.Fantastica

Jeśli chodzi o "Hellsinga" to autor robi go z szybkością tomiku na rok czy coś takiego, więc wszedzie musza na niego czekać (wersja moja i qmpeli - facet wykorzystal juz zapasy tuszu z całej Japonni xD). A "X" to śmieszna sprawa, bo w którymś starym numerze "Kawaii" pisało, że kinówka, manga i serial mają inne zakończenia, a na jednej rosyjskiej (0_o -lol-) stronie ze skanlacjami znalzlam połowę/prawie koniec 19 tomu, więc ten tom w japonii musial już zostac wydany (a czy "X: tak wogole nie został przypadkiem wydany w 93 roku?_?).

Offline

#17 2006-05-29 17:52:33

Szual
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2006-04-09

Odp: J.P.Fantastica

Mnie wkurzyło troche opóźnienie ostatniego tomu Naruto. Miał wyjść na maj a wyszedł prawie w czerwcu. Chyba że tu jako maj uwzględniany jest cały miesiąc, albo jak w niektórych czasopismach wydają na początku nowego miesiąca pismo a miesiąc jest ten co się skończył nie dawno.

Poza tym, ostatnio przesyłka szła do mnie tydzień. Nie wiem gdzie leży Olecko, i nie wiem kogo to wina. Czy JPF czy może naszej niezawodnej Poczty Polskiej.

Offline

#18 2006-05-29 19:35:20

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: J.P.Fantastica

ja chce jedynie tego by zrobili dodruki poszczególnych tomów NGE (w tym 2 tom) i dodruki Chobits ,ale musze przyznać że wydawanie mang w Polsce szwankuje.

Offline

#19 2006-05-29 20:15:38

MaX
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-07-03

Odp: J.P.Fantastica

Zgrzyt napisał:

ja chce jedynie tego by zrobili dodruki poszczególnych tomów NGE (w tym 2 tom) i dodruki Chobits ,ale musze przyznać że wydawanie mang w Polsce szwankuje.

Niestyty zly jeszcze kilka lat temu było lepiej. Jak kupowałem Dragon balla to wychodził punkutaulnie co dwa tygodnie. Pamiętam ze chyba tylko dwa razy ( a kupowałem na bieżąco od 16 tomu)było małę opuźnienie ( 1-2 dni poslizgu)

Offline

#20 2006-05-29 22:02:23

Tkaczu
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-10-29

Odp: J.P.Fantastica

Wie ktos moze czy wyszedł juz 2 tom FMA od jpf'u? Bo nigdzie go nie widzialem jeszcze, a stronka tymczasowo nieczynna, a  jak patrzalem na stronce jak czynna jeszcze byla to wynikalo z tego ze 2 tomu jeszcze nie wydali. Wie ktos cos o tym?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024