#61 2007-01-15 13:41:35

MaLy
Użytkownik
Skąd: k. Poznania
Dołączył: 2006-07-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Hehe, odnośnie The Melancholy of Haruhi Suzumiya, to znalazłem bardzo ciekawe nawiązanie do tego Anime, dzisiaj na Onecie. smile_big

[URL=http://img144.imageshack.us/my.php?image=heheherg0.jpg]heheherg0.th.jpg[/URL]

Offline

#62 2007-01-15 16:33:19

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

MaLy napisał:

Hehe, odnośnie The Melancholy of Haruhi Suzumiya, to znalazłem bardzo ciekawe nawiązanie do tego Anime, dzisiaj na Onecie. smile_big

[URL=http://img144.imageshack.us/my.php?image=heheherg0.jpg]heheherg0.th.jpg[/URL]

Przepraszam ale nie rozumiem[baka]... a artykułu tego już nie ma


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#63 2007-01-15 20:52:37

MaLy
Użytkownik
Skąd: k. Poznania
Dołączył: 2006-07-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

opcy napisał:
MaLy napisał:

Hehe, odnoœnie The Melancholy of Haruhi Suzumiya, to znalazłem bardzo ciekawe nawišzanie do tego Anime, dzisiaj na Onecie. smile_big

[URL=http://img144.imageshack.us/my.php?image=heheherg0.jpg]heheherg0.th.jpg[/URL]

Przepraszam ale nie rozumiem[baka]... a artykułu tego już nie ma

Jeœli oglšdałeœ The Melancholy of Haruhi Suzumiya to na pewno pamiętasz, jak Haruhi mówiła, że jeœli coœ się nie powiedzie, to "głowy polecš". smile_big Więc gdy przeczytałem już sam tytuł tego newsa to uœmiechnšłem się hehe. smile

Ostatnio edytowany przez MaLy (2007-01-15 20:56:56)

Offline

#64 2007-01-15 20:59:31

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

MaLy napisał:

Jeœli oglšdałeœ The Melancholy of Haruhi Suzumiya to na pewno pamiętasz, jak Haruhi mówiła, że jeœli coœ się nie powiedzie, to "głowy polecš". smile_big Więc gdy przeczytałem już sam tytuł tego newsa to uœmiechnšłem się hehe. smile

"Polecš głowy" to taki powszechnie znany zwišzek wyrazowy. Wniosek, że to nawišzanie do Suzumiya Haruhi no Yuuutsu jest zbyt daleko idšcy.

Offline

#65 2007-01-15 21:54:56

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zgadzam się z powyższym, juz predzej skojarzyłoby mi się z królową z "Alicji z Krainy Czarów"... jesli w ogóle. ("Off with their heads!")
Tak przy okazji ide o zakład że po japonsku cos innego znaczy ta fraza co Haruhii wygłasza, a "głowy" to jedynie kwestia bliższego nam kulturowo przekładu anglosasów.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#66 2007-05-11 21:56:56

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Za to muzyka z Haruhi jest świetna.Wiele tych piosenek było w anime lecz można je mieć w pełnych wersjach.A są również piosenki których nie było w anime.Szczególnie taka jedna mi się bardzo spodobała.Każdemu poprawi humor bez względu jak zły ma dzień.
Nara_Daijoubu

Offline

#67 2007-08-29 21:55:56

ziomalLDZ
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2006-10-10

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

wie ktos moze juz cokolwiek na temat 2giej seii??? na anidb jest tylko, ze ma byc cos takiego bez planow kiedy itd... prosilbym o info na ten temat

Offline

#68 2007-08-29 22:11:11

Weteran666
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-17

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

przychylam się do prośby ziomalDZ'ta.
Ps tomxx móglbyś mi ten kawałek wysłać na pocztę ??

Offline

#69 2007-08-29 22:18:23

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

ziomalLDZ napisał:

wie ktos moze juz cokolwiek na temat 2giej seii??? na anidb jest tylko, ze ma byc cos takiego bez planow kiedy itd... prosilbym o info na ten temat

Jedyne, co wiem, to to, że Cain tłumaczy, a ja upam korektę smile_big


"Skazany na zajebistość"

Offline

#70 2007-08-29 22:32:05

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Haruhi wg. anidb

Niedawno natknąłem się gdzieś na info dotyczące premiery, ale nie znajdę tego ponownie ;/ Z tego co mi wiadomo, to ma ukazać się do I kwartału przyszłego roku.
Pożyjemy - zobaczymy;)

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2007-08-29 22:32:37)

Offline

#71 2007-08-29 22:48:27

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Weteran666 napisał:

przychylam się do prośby ziomalDZ'ta.
Ps tomxx móglbyś mi ten kawałek wysłać na pocztę ??

jego juz na tym forum nie ma smile_big a co do kawalka to znajdziesz go na www.gendou.com   wystarczy ze wpiszesz haruhi

Offline

#72 2007-08-29 23:35:13

Weteran666
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-17

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

arigatou malkor

Offline

#73 2007-08-31 15:27:22

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Sezon drugi na razie został odepchnięty z planów przez Clannad. Miejmy nadzieję że pojawi się w najbliższym czasie.



SLOWPOKE DONOSI
Dziewiąty tom nowelki został już całkowicie przetłumaczony.

Offline

#74 2007-08-31 15:31:54

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

RiXeD napisał:

SLOWPOKE DONOSI
Dziewiąty tom nowelki został już całkowicie przetłumaczony.

Jakieś linki?

BTW: Ale ja dawno nie widziałem twojego nicku smile_big


"Skazany na zajebistość"

Offline

#75 2007-09-01 13:42:44

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zjadacz napisał:
RiXeD napisał:

SLOWPOKE DONOSI
Dziewiąty tom nowelki został już całkowicie przetłumaczony.

Jakieś linki?

BTW: Ale ja dawno nie widziałem twojego nicku smile_big

Duh, Baka-Tsuki

A nie widziałeś bo postanowiłem porzucić polską scenę anime. Jest zbyt mało rozwinięta, trudno dowiedzieć się czegoś konkretnego, i, co tu owijać w bawełnę, czasami aż mnie skręca jak widzę wypowiedzi co niektórych ANSI-tardów (sorry, wpływ 4chan). Tymczasem scena anglojęzyczna jest o wiele lepiej poinformowana, szybka (pokażcie mi polski odpowiednik Random Curiosity, albo chociaż często update`owany blog o anime), posiada info z pierwszej ręki (otaku mieszkający w JRaju), szeroki zasób fanworku, no i ma 4chan. Niestety polskie społeczności intersieciowe to niezły burdel i poczekamy sobie jeszcze na jako-taką stabilizację jej stanu i poziomu kultury. Przykładem totalnego zepsucia jest np. Tibia (i nie mówię tu o aferach, ale o kulturze graczy). Ja wiem że im coś jest piękniejsze tym bardziej satysfakcjonujące jest to zepsuć, ale Tibia wcale nie była taka piękna xP

Dwa, uwielbiam 4chan. Niestety, polfagi nieznające angielskiego nigdy nie załapią gdy zapytam się ich czy lubią mudkipy albo powiem że czegoś jest PONAD DZIEWIĘĆ TYSIĘCYYYYYYY!!!!! To samo z GET-ami, Epic Fail Guyem (z którym się teraz utożsamiam, heh), powiedzeniem "TITS OR GTFO" ('cycki albo wypier...' - która dziewczyna słysząc to by się zaśmiała miast dać plaszczaka w twarz?). Moją klasę w gimnazjum zaznajomiłem z niektórymi meme (meme to fraza łatwo wpadająca w ucho, śmieszna, często parodiowana), np. mudkipami czy DESU, ba, utworzyliśmy nawet własne meme - nawet śmieszne, w poróbwaniu do tego durnego polskiego meme "Serio-serio", albo o tic-tacach; jednak więksość zabawnych meme jest niezrozumiała dla polskiej społecznośći.

No i koronny dowód faggoctwa polskich intersieci - FOTKA.PL i RÓŻOWE BLOGASQUI. ofiashygaskbjlgaghadishgljdahjkgauohouwqhdlashnglovhadugohadnglhad
gdalghldakjbggbvdaghvdahgoeuqyt80qphgfw0o8hyogvfuajnhgvlahngahaogh</walenie głową w klawikord>

Poza tym wkurza mnie sama idea ANSI. Anime z polskimi napisami oglądają nieznający dobrze angielskiego. Często także tacy tłumaczą anime. Niby ok, bo napisy można oceniać i omijać te źle ocenione, ale jak pytam się, JAK KTOŚ NIE ZNAJĄCY ANGIELSKIEGO MOŻE OKREŚLIĆ JAKOŚĆ TŁUMACZENIA?! No i czasami trzeba sie nieźle naczekać na soft-suby do jakiejś serii (przykładem moja SHNY), podczas gdy angielskie hardy wychodzą nawet w tym samym dniu co RAWy.

Konkretnie to złamał mnie tekst w 22 epie Higurashi: "Oznaczmy tą walkę rysunkiem". Załamałem się i usunąłem ANSI z mojej listy for i ulubionych.

PS. Nie wróciłem na stałe. Właściwie przyszedłem tylko po napisy do Lovely Complex które oglądałem razem z kumplem (który angielskiego tylko troche zna). A oglądając LC z owymi nie było zbyt miło.

Oho, ale sie rozpisałem.

EDIT: Wow, mój stary sig. Ale jaja. Zrobiłem go sobie specjalnie do sekcji F\SN na AnimeSuki i jakoś tutaj teżwylądaował. Heh.

PS. A żeby wam ktoś neostradę przez zero podzielił! xP

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2007-09-01 13:58:09)

Offline

#76 2007-09-01 14:19:14

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

RiXeD napisał:

PS. Nie wróciłem na stałe.

No to bajo papa

Człowieku, gdzie ty porównujesz polską scenę do angielskiej! Sięgnij po rozum do głowy bzdura To jest Polska, jesteśmy daleko za murzynami i porównywanie polskiej sceny anime, a angielskiej którą tworzą miliony ludzi z całego świata jest śmieszne. Kto zresztą sięga do polskich serwisów po informacje? Pewnie tylko ci którzy nie umieją angielskiego, bo wszyscy inni zainteresowani już pewnie dawno zajrzeli do angielskojęzycznych serwisów informacyjnych, co więcej nie posiadamy żadnej strony która mogła by byc informatorem z pierwszej ręki, czy choć jakiegoś poważnego blogu o anime (jak zresztą zauważyłeś).
I wyjdź na świeże powietrze czasami, bo po twoich wypowiedziach można stwierdzić że za dużo przebywasz w sieci, prawdziwe życie to nie internet oczkod

Żeby nie robic off-topa... muszę w końcu kiedyś obejrzeć Haruhi xD

Ostatnio edytowany przez Maniack (2007-09-01 14:47:52)

Offline

#77 2007-09-01 15:32:24

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Maniack napisał:

I wyjdź na świeże powietrze czasami, bo po twoich wypowiedziach można stwierdzić że za dużo przebywasz w sieci, prawdziwe życie to nie internet oczkod

To nie to. Na powietrzu przebywam dużo, znajomych też mam sporo. Po prostu za bardzo lubię kulturę `netową (konkretnie: 4chanową) by powstrzymać się od przenoszenia jej do RL.

CU wszystkim.

Offline

#78 2007-09-01 16:08:53

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

RiXeD napisał:

Po prostu za bardzo lubię kulturę `netową (konkretnie: 4chanową) by powstrzymać się od przenoszenia jej do RL.

A dziewczyny na to lecą? 

Żeby nie było OT - też muszę obejrzeć Haruhi. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#79 2007-09-01 16:10:35

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Winged napisał:
RiXeD napisał:

Po prostu za bardzo lubię kulturę `netową (konkretnie: 4chanową) by powstrzymać się od przenoszenia jej do RL.

A dziewczyny na to lecą?

A co Wing, chcesz spróbować smile_big 

Winged napisał:

Żeby nie było OT - też muszę obejrzeć Haruhi. smile

Witaj w klubie los

Offline

#80 2007-09-01 16:14:18

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Winged napisał:
RiXeD napisał:

Po prostu za bardzo lubię kulturę `netową (konkretnie: 4chanową) by powstrzymać się od przenoszenia jej do RL.

A dziewczyny na to lecą?

Nie, wręcz przeciwnie. Ale ja to po prostu lubię.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024