#21 2007-04-21 11:15:14

wiluS
Użytkownik
Skąd: Andrychów
Dołączył: 2006-05-06

Odp: Muzyka

Hatake napisał:

bo polska muzyka klubowa dla mnie ssie(C-Boole, M-Brothery i inne pustoblondynkowe nutki) i mnie przy tym nerwowo rozsadza

Człowieku!? Przestań głosić takie herezje! To ze nie jesteś na bieżąco nie uprawnia cię do porównywania polskiej sceny klubowej do tak komercyjnego producenta jak C-bool czy M-Brother'a który jest już dinozaurem. Kwintesencją polskiej sceny są ludzie którzy od długiego czasu i na powaznie zajmują sie produkcja muzyki. Kris, Angelo Mike, Nitrous Oxide, Czopka, Tiddey, @LeX, Dervish, dj W, Cez Are Kane. Jest ich na prawdę wielu a ich produkcje są grane na całym świecie. Wiec delikatnie z takimi opiniami.

btw. taki tekst na początek dnia? Wrrrrr...

Offline

#22 2007-04-21 11:51:38

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Muzyka

Ogonie tzw. "niezalezna elektronika". Wychowalem sie na gabberach, speedcorach itp, potem doszla fascynacja polamanymi dzwiekami (hardstep, darkstep, jungle itp) i tzw. digital hardcorem (Atari Teenage Riot chociazby). Od paru lat siedze w klimatach breakcore. Jest to nie tyle gatunek muzyki, co sposob podejscia do jej tworzenia. Czasem lubie tez zapuscic sobie jakis idm, dark ambient, dubstep. Czasem jakis "regalowy" kawalek tez w ucho wpadnie.

Offline

#23 2007-04-21 11:54:50

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Muzyka

fef212 napisał:

Ogonie tzw. "niezalezna elektronika". Wychowalem sie na gabberach, speedcorach itp, potem doszla fascynacja polamanymi dzwiekami (hardstep, darkstep, jungle itp) i tzw. digital hardcorem (Atari Teenage Riot chociazby). Od paru lat siedze w klimatach breakcore. Jest to nie tyle gatunek muzyki, co sposob podejscia do jej tworzenia. Czasem lubie tez zapuscic sobie jakis idm, dark ambient, dubstep. Czasem jakis "regalowy" kawalek tez w ucho wpadnie.

O czym Ty piszesz? o.O


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#24 2007-04-21 12:11:30

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Muzyka

Quithe napisał:

O czym Ty piszesz? o.O

Tu ogolne info.

Offline

#25 2007-04-21 12:20:52

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Muzyka

Z gatunków muzycznych to lubię: techno, house, trance, dance, disco (ale nie polo), rock (ale nic w stylu 2 op i ed Death Note, takiej muzyki nie cierpię), no i przede wszystkim muzyka z anime. Ostatnio głównie takiej słucham, najbardziej to podobają mi się takie kawałki bardziej techniczne, w których jest brak wokalu albo jest go mało i potrafią wprowadzić w trans. Więc wiluS i Zjadacz nie jesteście samymi, którzy lubią techniczne dźwięki:)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#26 2007-04-21 12:39:37

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Muzyka

ja, jak wiadomo ogolnie uwielbiam muzykę, i niecierpie jesli w kawałku, muzyce czy sprzęcie słysze "fałszywe dzwięki". Nie lubie muzyki która nie ma swoistego rytmu, tak jak niektóre metal kawałki czy death metal, tak samo Grudge [czy jak to sie pisze]. Oczywiście nie wszytko, tylko to co nie posiada swoistego rytmu który wpada w ucho, nie mam rozgraniczenia na typy muzyki, lubie to co wpada w ucho, poza muzyką klasyczną bez wokalu i discopolo. Techmo, metal, disco, trance, dance najchętniej jednak: rock, numetal, pop. No i oczywiście odpowiednia jakość i brak kopiowania. Nie znosze zespołow ktore grają podobnie jak jakis inny zespol. A takimi moimi faworytami jeśli chodzi o indywidualizm to:
P.O.D, Disturbed, Guano Apes, Him, Linkin park - wbrew ogólnej opini lubie ich kawałki bo nie kopiują i wpadają w ucho, scooter - takie inne, ale fajne techno, Sum 41, The Offspring i może jeszcze SOAD. Czasem też slucham kawałkow z anime jesli wpadnie mi w ucho. np. WHR - Opening, Ergo Proxy -Opening, Black Lagoon - OP. i pare innych.

A mowienie ze jakas muzyka "ssie" jest zachowaniem dziecka który nie potrafi zrozumieć że różni ludzie mają różne gusta.

Offline

#27 2007-04-21 14:38:07

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Muzyka

Od bardzo dawna zasluchuje sie w muzyce Metalowej... glownie w okolicach Black/Death/Doom/Symfonicznego/Progresywnego/Folk/Viking/Gothic.. Metalu ;> ,jak i lubie posluchac sobie Dark Ambientu, czy jakis specyficznych tworow... nie ma sensu abym wymienial zespoly jakich slucham, to mozna zobaczyc na: http://www.last.fm/user/Saeroth/

@Hybrid - Death Metal nie ma rytmu ? hahaha...
@Hybrid - Nie ma czegos takiego jak "numetal"....

Offline

#28 2007-04-21 14:44:20

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Muzyka

[cytuj]@Hybrid - Nie ma czegos takiego jak "numetal"....[/quote]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Numetal

Ostatnio edytowany przez karoleq114 (2007-04-21 14:47:12)

Offline

#29 2007-04-21 15:32:22

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Muzyka

karoleq114 napisał:

[cytuj]@Hybrid - Nie ma czegos takiego jak "numetal"....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Numetal

To ze jest opis to nic dziwnego...tak zwany "numetal" zostal wymysliony przez smiecie takie jak mtv itd gdyz nie wiedzieli gdzie zaszufladkowac nowa fale popularnej muzyki, wcisneli polaczenie hiphopu,rapu, i ciezkich gitar z komercjalizacja jak sie tylko da... zaprzeczenie tego czym muzyka metalowa jest, pozniej jakies dzieciaki cwaniakuja w koszulkach linkink park, korna czy innych i jakie to z nich wielkie "metalowce"sa, przyrownanie tych zespolow i metalu to obraza dla tej muzyki...

Offline

#30 2007-04-21 15:41:43

szymon
Użytkownik
Skąd: krosno
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Muzyka

ja slucham glownie HardCore'u ze wzgledu na szybkie granie charyzme wokalisty i teksty w ktorych mozna duzo znalezc.wynalazkom typu techno itp   mowie stanowcze NIE

Ostatnio edytowany przez szymon (2007-04-21 15:42:07)

Offline

#31 2007-04-21 15:53:38

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Muzyka

Saeroth napisał:

To ze jest opis to nic dziwnego...tak zwany "numetal" zostal wymysliony przez smiecie takie jak mtv itd gdyz nie wiedzieli gdzie zaszufladkowac nowa fale popularnej muzyki, wcisneli polaczenie hiphopu,rapu, i ciezkich gitar z komercjalizacja jak sie tylko da... zaprzeczenie tego czym muzyka metalowa jest, pozniej jakies dzieciaki cwaniakuja w koszulkach linkink park, korna czy innych i jakie to z nich wielkie "metalowce"sa, przyrownanie tych zespolow i metalu to obraza dla tej muzyki...

To, że Ci się numetal nie podoba i że jest może komercyjny, nie oznacza, że taki gatunek nie istnieje.

Co do pogrubionego fragmentu. Może się myle, ale nowe gatunki/podgatunki muzyczne tworzy się właśnie wtedy, kiedy nie pasują do już istniejących. Chyba że chcesz powiedzieć, że wolałbyś żeby numetalowe zespoły zaliczały się do heavy metalu.

Offline

#32 2007-04-21 15:56:39

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Muzyka

wiluS napisał:
Hatake napisał:

bo polska muzyka klubowa dla mnie ssie(C-Boole, M-Brothery i inne pustoblondynkowe nutki) i mnie przy tym nerwowo rozsadza

Człowieku!? Przestań głosić takie herezje! To ze nie jesteś na bieżąco nie uprawnia cię do porównywania polskiej sceny klubowej do tak komercyjnego producenta jak C-bool czy M-Brother'a który jest już dinozaurem. Kwintesencją polskiej sceny są ludzie którzy od długiego czasu i na powaznie zajmują sie produkcja muzyki. Kris, Angelo Mike, Nitrous Oxide, Czopka, Tiddey, @LeX, Dervish, dj W, Cez Are Kane. Jest ich na prawdę wielu a ich produkcje są grane na całym świecie. Wiec delikatnie z takimi opiniami.

btw. taki tekst na początek dnia? Wrrrrr...

bez obrazy, wiluS, bez obrazy:D Dlatego podałem tych dinozaurów, tych nowych nie znam, bo po prostu nie słucham smile_big Nie trawie takiej muzyki po prostu, ale no przepraszam, mogło cię to trochę urazić. Do tych co wymieniłem nie mam nic, nawet nie słyszałem ich kawałków, więc nic nie mówię smile_big

ED:
Techniczna muzyka? Też może być smile

ED2:
Hybrid - Death nie ma rytmu? LOL, jeden utwór takiego gatunku, potrafi ich mieć nawet 10... smile_big
Saeroth - jest takie coś jak numetal... Jakiś koleś sobie to tak nazwał, bo nikt nie mógł określić co za gatunek gra Linkin Park.
szymon - również
Hybrid - ja pisałem, że dla mnie "ssie", i to jest imho, wiec to nie uraża nikogo, kto tego słucha, to się tyczy tylko i wyłącznie mnie. Jak czytasz, to staraj się ze zrozumieniem... A kto ma jakie gusta, to chyba wiem i rozumiem lepiej od ciebie... Do mnie się czepiasz, że napisałem "ssie", a sam piszesz, o deathu, jako muzyce bez rytmu i z "fałszywymi dźwiękami" - to samo co "ssie", tylko inaczej wyrażone... XD

Ostatnio edytowany przez Hatake (2007-04-21 16:15:28)

Offline

#33 2007-04-21 17:38:04

Zell ff8
Użytkownik
Skąd: Legnica/Walsall
Dołączył: 2006-03-05

Odp: Muzyka

EDIT

Ostatnio edytowany przez Zell ff8 (2007-04-21 18:00:46)

Offline

#34 2007-04-21 18:07:56

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Muzyka

A co do mojego gustu to słucham głównie hardcore, punk, numetal, alternatywa (30 seconds to mars, Funeral for a Friend, In Flames) no i japońską muzykę, głównie rock typu Asian Kung-fu Generation, L'arc.en.ciel, UVERworld, ale nie pogardzę jpopem (YUI, Kotoko). Więcej o moim guście muzycznym dowiecie się z last.fmsmile

Offline

#35 2007-04-21 18:32:24

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Muzyka

@karoleq114 - ale mnie on nic a nic nie obchodzi, nie ma NIC wpolnego z muzyka metalowa, i jest mase okresle na ten "gatunek" np nutone..
@Hatake - Linkink Park i metal ? nowa reklama sprite mogla by powstac... osoba ktora przystaje iz LP to metal i idzie na metalmanie w takowej koszulce itd...

Offline

#36 2007-04-21 18:45:14

karoleq114
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2006-01-16

Odp: Muzyka

Saeroth napisał:

@karoleq114 - ale mnie on nic a nic nie obchodzi, nie ma NIC wpolnego z muzyka metalowa, i jest mase okresle na ten "gatunek" np nutone..

To, że nie lubisz numetalu, to nie musisz odrazu ludzi w błąd wprowadzać, że taki gatunek nie istnieje:)

Saeroth napisał:

@Hatake - Linkink Park i metal ? nowa reklama sprite mogla by powstac... osoba ktora przystaje iz LP to metal i idzie na metalmanie w takowej koszulce itd...

Przeczytaj jeszcze raz, uważnie post Hatake. Widzisz różnicę? On LP nie określił jako metal, ale jako numetal...:P

Offline

#37 2007-04-21 18:57:58

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Muzyka

karoleq114 napisał:
Saeroth napisał:

@Hatake - Linkink Park i metal ? nowa reklama sprite mogla by powstac... osoba ktora przystaje iz LP to metal i idzie na metalmanie w takowej koszulce itd...

Przeczytaj jeszcze raz, uważnie post Hatake. Widzisz różnicę? On LP nie określił jako metal, ale jako numetal...:P

No:P Właśnie miałem to napisać:D

Offline

#38 2007-04-21 19:26:27

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Muzyka

fef212 napisał:
Quithe napisał:

O czym Ty piszesz? o.O

Tu ogolne info.

To nie dla mnie...


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#39 2007-04-21 19:48:00

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Muzyka

Ostatnio odkryłem (kolejną już jezor) kapelę mojego życia - Dillinger Escape Plan - wykonującą coś, co się zowie Mathcore (że niby, cytując Wikipedię, metalcore + jazz + fusion... chociaż sam nie wiem, co to znaczy) 

Polecam miłośnikom ciężkiej (w brzmieniu i przyswajaniu) muzyki. Satysfakcja gwarantowana smile_big

Offline

#40 2007-04-21 23:47:26

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: Muzyka

Saeroth: wlasnie zachowujesz sie jak takie dziecko o którym mowilem, dla ciebie wszystko to co ci sie nie podoba jest obrazą dla tego co ci sie podoba, windows ci sie nie podoba to po nim jedziesz, numetal, który defacto istnieje, ci sie nie podoba. Też uważasz za komercjalizacje i tylko dlatego ze komercyjny to musi być śmiec... żałosne.
tutaj mamy inaczej napisane
".tak zwany "numetal" zostal wymysliony przez smiecie takie jak mtv itd gdyz nie wiedzieli gdzie zaszufladkowac nowa fale popularnej muzyki, wcisneli polaczenie hiphopu,rapu, i ciezkich gitar z komercjalizacja jak sie tylko da... zaprzeczenie tego czym muzyka metalowa jest, pozniej jakies dzieciaki cwaniakuja w koszulkach linkink park, korna czy innych i jakie to z nich wielkie "metalowce"sa, przyrownanie tych zespolow i metalu to obraza dla tej muzyki..."
najwiekszą obrazą jest twierdzenie o kimś/czymś że jest śmieciem. Pozatym to jest TWOJA opinia z którą NIKT nie musi sie zgadzać. Dla mnie to jest poprostu inny gatunek od metalu ze wzgledu na swoj rytm, dodatki i inne rzeczy. A to jak sie nazywa niewiele sugeruje.

"Hybrid - Death nie ma rytmu? LOL, jeden utwór takiego gatunku, potrafi ich mieć nawet 10... "
jak zwykle ktoś musiał sie wykazać nieznajomością umiejetnosci czytania ze zrozumieniem:
"tak jak niektóre metal kawałki czy death metal, tak samo Grudge"

"Hybrid - ja pisałem, że dla mnie "ssie", i to jest imho, wiec to nie uraża nikogo, kto tego słucha, to się tyczy tylko i wyłącznie mnie. Jak czytasz, to staraj się ze zrozumieniem... A kto ma jakie gusta, to chyba wiem i rozumiem lepiej od ciebie... Do mnie się czepiasz, że napisałem "ssie", a sam piszesz, o deathu, jako muzyce bez rytmu i z "fałszywymi dźwiękami" - to samo co "ssie", tylko inaczej wyrażone... XD"
niestety jak widzisz twóje ssanie nie zostało tak zrozumiane jak twierdzisz ty sam. Jest różnica pomiedzy:
"nie podoba mi się to" a "dla mnie to jest gówno"
pisząć o ssaniu, gównach obrażasz konkretny gatunek i jak widzisz zaraz była riposta osoby która jednak uważa ten gatunek za ciekawy. Trochę kultury.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024