#1 2007-06-25 13:42:47

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Poszukuje podobnego brzmienia.

Jakiś czas temu w radiu słyszałem pewien zespół którego muzyka mnie urzekła niestety nie miałem jak sprawdzić jego nazwy. Ostatnio oglądając Beck'a trafiłem na utwór Lost Melody- Belle Ame. Który brzmi bardzo podobnie do tej piosenki. Czy zna ktoś jakieś zespoły które grają podobnie?
http://www.badongo.com/file/3544369 - Lost melody

Offline

#2 2007-06-25 18:21:17

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Poszukuje podobnego brzmienia.

że tak powiem odświeżam

Offline

#3 2007-06-25 19:30:28

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Poszukuje podobnego brzmienia.

malkor napisał:

Jakiś czas temu w radiu słyszałem pewien zespół którego muzyka mnie urzekła niestety nie miałem jak sprawdzić jego nazwy. Ostatnio oglądając Beck'a trafiłem na utwór Lost Melody- Belle Ame. Który brzmi bardzo podobnie do tej piosenki. Czy zna ktoś jakieś zespoły które grają podobnie?

Nie mam bezpośrednich skojarzeń, ale jeśli chodzi o brzmienie jako takie, to nagrania zespołu Pixies były podobnie wyprodukowane (tylko że Black Francis śpiewał lepiej od tego tu solisty). Pixies polecam słuchać począwszy od Come on Pilgrim i Surfer Rosa (z pojedynczych kawałków - utwór Caribou może dać pewne wyobrażenie o całokształcie dokonań Pixies). Wytwórnia 4AD wydała jeszcze trochę takiej amerykańskiej (albo "amerykańskiej", jak w przypadku brytyjskiego zespołu Lush) muzyki. Godzi się wspomnieć The Breeders (zwł. album Last Splash z kawałkami Divine Hammmer i S.O.S.), Throwing Muses i Belly. Może się trochę zagalopowałem skojarzeniowo, ale to dlatego, że w Pixies, The Breeders, Throwing Muses i Belly grały w różnych konfiguracjach te same panie... Zaznaczam raz jeszcze, że twórzczość wymienionych przeze mnie wykonawców kojarzy mi się z piosenką, do której podałeś linka głównie za sprawą produkcji i aranżacji. Generalnie w USA dużo takiej muzyki powstaje.

Offline

#4 2007-06-25 19:39:44

malkor
Użytkownik
Skąd: Kobyłka
Dołączył: 2006-06-16

Odp: Poszukuje podobnego brzmienia.

wyczerpująca odpowiedź, biore się za sprawdzanie.

Offline

#5 2007-08-19 00:22:44

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Poszukuje podobnego brzmienia.

Hmmm... Jednak się zagalopowałem, wymieniając Lush. Odświeżyłem sobie twórczość tego zespołu - okazała się bardziej... angielska, niż to zapamiętałem. Może dlatego, że kojarzyłem ich głównie z ostatniego albumu, zatytułowanego Lowlife, stylistycznie cokolwiek zamerykanizowanego. Takich wykonawców brytyjska prasa muzyczna nazywała shoegazers, że niby na koncertach patrzyli głównie we własne buty i za bardzo nie nawiązywali kontaktu z publicznością. Z okolic shoegazingu polecam debiutancki album szkockiego zespołu The Jesus and Mary Chain, zatytułowany Psychocandy. Muzyka wyprzedzająca rzeczywistość. Późniejsze ich nagrania są (w porównaniu z Psychocandy) lawendowe, miękka pałką robione, brak w nich tego szaleństwa. No i godzi się wspomnieć o irlandzkiej kapeli My Bloody Valentine - oni chyba używali niedobrych narkotyków, podobnie jak The Jesus and Mary Chain, ale cały ich (skąpy) dorobek nagraniowy polecam.
Pewnie przypadłoby Ci do gustu tzw. emo. W sumie nie wiem, co to ma znaczyć, bo taki Interpol bardziej kojarzy mi się z Joy Division, niż z Minor Threat/Fugazi i Hüsker Dü, zaliczanych do prekursorów emo (ch?j wi, co to ji).
Z Minor Threat sprawa jest o tyle prosta, że płyta wymownie zatytułowana Complete Discography trwa wzystkiego 47 minut i 10 sekund (co oczywiście nie oznacza, że wolno dokonania tego zespołu zlekceważyć).
Polecam też album Zen Arcade Hüsker Dü. Im bardziej Bob Mould (z zespołem Sugar i solo) oddalał się od HC-punkowej surowizny, tym niebezpieczniej zbliżał się do salonowego rocka w stylu R.E.M., ale słuchając Zen Arcade trudno pomylić Hüsker Dü z jakimkolwiek innym zespołem.
P.S. Jeszcze The Wipers godzi się wspomnieć. Zwłaszcza Wipers Box Set - wypasioną kolekcję trzech pierwszych, najważniejszych (?) albumów. Z poszczególnych płyt najgoręcej polecam trzecią (a drugą "długogrającą") Over The Edge, ze wskazaniem na utwór pierwszy, tytułowy Over The Edge i ostatni This Time, zresztą na oficjalnej stronie The Wipers leci zapętlony riff z This Time i trudno o lepszą wizytówkę tego zespołu.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-08-19 00:46:22)

Offline

#6 2012-03-16 22:00:04

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuje podobnego brzmienia.

Korzystając z tego tematu "Poszukuje podobnego brzmienia" proszę o pomoc.
Poszukuje:
1) zespołów z żeńskim wokalem grających taką muzę jak FLiP, Scandal, Do As Infinity
2) coś podobnego do Liv Moon (również damski wokal)
3) coś podobnego do One OK Rock

Dzięki za wszelkie sugestie  smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024