#41 2008-02-22 16:17:59

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: kino azjatyckie

mam pytanko czy jest jakas grupa ktora zajmuje sie tlumaczeniem takich filmow???jak wiadomo wieksze chiciory sa tlumaczone,ale np.japonskie dramaty czy romantyki juz nie!

Offline

#42 2008-02-22 16:47:11

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: kino azjatyckie

z tego co się rozejrzałem po wątku to polecanie japońskie filmy, które niespecjalnie mi podchodzą. może ktoś ostatnio obejrzał jakiś wart polecenia film z Korei ? po początkowym olbrzymim zauroczeniu tą kinematografią (między innymi Ki-duk Kim, Chan-wook Park, Joon-ho Bong), długo trzeba szukać czegoś tak oryginalnego. Może znajdą się jakieś propozycje.

Offline

#43 2008-02-22 17:37:14

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: kino azjatyckie

myslo napisał:

z tego co się rozejrzałem po wątku to polecanie japońskie filmy, które niespecjalnie mi podchodzą. może ktoś ostatnio obejrzał jakiś wart polecenia film z Korei ? po początkowym olbrzymim zauroczeniu tą kinematografią (między innymi Ki-duk Kim, Chan-wook Park, Joon-ho Bong), długo trzeba szukać czegoś tak oryginalnego. Może znajdą się jakieś propozycje.

"Protege" - bardzo dobra sensacja
"A World Without Thieves" - sensacja i dramat w jednym. Samo zakończenie moim zdaniem świetne.
"My sassy girl" - komedia romantyczna, a płączę na niej zarówno ze szczęścia jak i ze wzruszenia za każdym razem jak oglądam. Amerykanie chyba przygotowują remake.
"Infernal Affairs" - trylogia.
Wszystkie filmy są dość popularne i nie będziesz miał problemów z ich znalezieniem. "Infernal Affairs" wydał u nas Gutek.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#44 2008-02-22 18:28:53

gacek21
Użytkownik
Skąd: K-Kozle
Dołączył: 2005-10-03

Odp: kino azjatyckie

z tego co wymieniles to tylko msg jest koreanskie i bardzo dobre. reszta tez warta polecenia nawet jesli to nie jest z korei. jak wroce to napisze ci co ja polecam (koreanskiego). albo wejdz na azjamania.pl(dawne nanikore) i sam sobie poszukaj

Offline

#45 2008-02-22 18:34:51

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: kino azjatyckie

gacek21 napisał:

z tego co wymieniles to tylko msg jest koreanskie i bardzo dobre. reszta tez warta polecenia nawet jesli to nie jest z korei. jak wroce to napisze ci co ja polecam (koreanskiego). albo wejdz na azjamania.pl(dawne nanikore) i sam sobie poszukaj

Aaa, faktycznie, mój błąd. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wzmiankowane filmy są z Hongkongu i Chin (poza msg).


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#46 2008-02-22 19:59:16

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: kino azjatyckie

gacek21 napisał:

z tego co wymieniles to tylko msg jest koreanskie i bardzo dobre. reszta tez warta polecenia nawet jesli to nie jest z korei. jak wroce to napisze ci co ja polecam (koreanskiego). albo wejdz na azjamania.pl(dawne nanikore) i sam sobie poszukaj


ale się cieszę, że napisałem swój apelek. Szukałem czas temu nowej odsłony nanikore i się w końcu poddałem. Recenzje na tym portalu uważam za najbardziej rzetelne. Co do "My Sassy Girl" to obejrzenie tego filmu uważam za swoje przekleństwo. Nie żeby mi się nie podobał, nic z tych rzeczy. Chodzi o to, że cała reszta wypada przy nim kiepsko i prawdopodobnie do końca życia nie zobaczę nic tak śmiesznego i wzruszającego zarazem. Pozdro.

Offline

#47 2008-02-22 20:43:21

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: kino azjatyckie

Najlepszy film azajatycki ( juz nie wpominam o infernal affairs i oldboyu bo kazdy to zna ) to Last life in universe - takie w stylu Hana-bi
ja polecam Takeshi Kitano, ale pewnie znacie.
Z nowych - Triangle.

Ostatnio edytowany przez sesq (2008-02-22 20:47:35)

Offline

#48 2008-02-22 21:41:55

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: kino azjatyckie

sesq napisał:

Najlepszy film azajatycki ( juz nie wpominam o infernal affairs i oldboyu bo kazdy to zna ) to Last life in universe - takie w stylu Hana-bi
ja polecam Takeshi Kitano, ale pewnie znacie.
Z nowych - Triangle.

tydzień temu oglądałem "last ...". film rzeczywiście bardzo dobry, a Asano Tadanobu (Kenji) jako chroniczny samobójca świetny. O "triangle" nie słyszałem i żadnego info nie mogę znaleźć, podaj linka do opisu.

Offline

#49 2008-02-22 21:55:41

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: kino azjatyckie

myslo napisał:

z tego co się rozejrzałem po wątku to polecanie japońskie filmy, które niespecjalnie mi podchodzą. może ktoś ostatnio obejrzał jakiś wart polecenia film z Korei ? po początkowym olbrzymim zauroczeniu tą kinematografią (między innymi Ki-duk Kim, Chan-wook Park, Joon-ho Bong), długo trzeba szukać czegoś tak oryginalnego. Może znajdą się jakieś propozycje.

U mnie wysokie noty zebrało Jopog manura w reżyserii Jin-gyu Cho. Komedia, ciut banalna momentami, ale jednocześnie mająca w sobie tyle zadziornego uroku, że nie sposób się jej oprzeć.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#50 2008-02-22 22:05:54

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: kino azjatyckie

Przyznaje Ci rację z tą ciut banalnością, ale oryginalności też bym nie odmówił temu filmowi. Postać głównej bohaterki jest jak dla mnie wzięta z kosmosu, chyba najbardziej antysexowna z charakteru i jednocześnie tak piękna z wyglądu. Polecam samemu sprawdzić. Pozdro.

Offline

#51 2008-02-22 23:23:56

gacek21
Użytkownik
Skąd: K-Kozle
Dołączył: 2005-10-03

Odp: kino azjatyckie

wrocilem ;d z koreanskich filmow to polecam (sorry za takie banalne opisy ;d):
-sex is zero - komedia w stylu american pie. dosyc smieszna
-trylogie park chan wooka - ale to juz widzilaes
-a tale of two sisters - 'ambitny' horror
-art of fighting - karate kid w wersji koreanskiej
-joint security area - dramat, thriller kryminalny. nie wioem jak to nazwac ale dosc ciekawie pokazuje relacje miedzy koranczykami tymi z poludnia i z polnocy
-guns & talks - komedia o mordercach. niedoceniany film ale wg mnie to trzeba zobaczyc.
-a bittersweet life - dramat o tym jak czesto los sie zmienia.
-once upon a time in high school - dramat pokazujacy sytuacje w koreanskich szkolach. swietny film z zabojcza koncowka

pewnie wiekszosc widziales ale te mi teraz przychodza na mysl. moze potem jeszce cos dopisze. najwyzej mozemy pogadac na gg.

Offline

#52 2008-02-23 00:09:24

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: kino azjatyckie

myslo napisał:
sesq napisał:

Najlepszy film azajatycki ( juz nie wpominam o infernal affairs i oldboyu bo kazdy to zna ) to Last life in universe - takie w stylu Hana-bi
ja polecam Takeshi Kitano, ale pewnie znacie.
Z nowych - Triangle.

tydzień temu oglądałem "last ...". film rzeczywiście bardzo dobry, a Asano Tadanobu (Kenji) jako chroniczny samobójca świetny. O "triangle" nie słyszałem i żadnego info nie mogę znaleźć, podaj linka do opisu.

http://imdb.com/title/tt0846017/

ale to taki film akcji mozna by powiedziec

Offline

#53 2008-02-24 14:10:29

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: kino azjatyckie

gacek21 napisał:

wrocilem ;d z koreanskich filmow to polecam (sorry za takie banalne opisy ;d):
-sex is zero - komedia w stylu american pie. dosyc smieszna
-trylogie park chan wooka - ale to juz widzilaes
-a tale of two sisters - 'ambitny' horror
-art of fighting - karate kid w wersji koreanskiej
-joint security area - dramat, thriller kryminalny. nie wioem jak to nazwac ale dosc ciekawie pokazuje relacje miedzy koranczykami tymi z poludnia i z polnocy
-guns & talks - komedia o mordercach. niedoceniany film ale wg mnie to trzeba zobaczyc.
-a bittersweet life - dramat o tym jak czesto los sie zmienia.
-once upon a time in high school - dramat pokazujacy sytuacje w koreanskich szkolach. swietny film z zabojcza koncowka

pewnie wiekszosc widziales ale te mi teraz przychodza na mysl. moze potem jeszce cos dopisze. najwyzej mozemy pogadac na gg.

dzięki, kilku nie oglądałem. Szczególnie ciekawe wydają się pozycje "a bittersweet life" i "joint security area". z opisu ostatniego rzuciło mi się, że reżyserem i scenarzystą jest Chan-wook Park.

Offline

#54 2008-02-24 17:25:48

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: kino azjatyckie

Wie ktoś, czy My.Sassy.Girl.2001.ULTiMATE.COLLECTORS.EDiTiON.iNTERNAL (na 3CD) to Director's Cut? Próbuję dopasować jakieś subtytle i chcę wiedzieć, czy w ogóle warto.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2008-02-24 17:26:14)

Offline

#55 2008-02-24 17:46:19

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: kino azjatyckie

Według mnie nie. Widziałem i takie wersje i takie ale nigdy posiadające i to i to naraz.
Jedno czasem nie wyklucza drugiego?


center

Offline

#56 2008-02-24 19:32:26

sesq
Użytkownik
Skąd: gliwice
Dołączył: 2006-10-09

Odp: kino azjatyckie

Obiwanshinobi napisał:

Wie ktoś, czy My.Sassy.Girl.2001.ULTiMATE.COLLECTORS.EDiTiON.iNTERNAL (na 3CD) to Director's Cut? Próbuję dopasować jakieś subtytle i chcę wiedzieć, czy w ogóle warto.

tutaj powinienes znalesc jakies pasujące http://www.kloofy.net/modules/news/

Offline

#57 2008-02-24 20:05:25

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: kino azjatyckie

Yaku napisał:

Według mnie nie. Widziałem i takie wersje i takie ale nigdy posiadające i to i to naraz.
Jedno czasem nie wyklucza drugiego?

Dyrektorskie Cięcie to - z nazwy sądząc - wersja filmu jako takiego, a Ultimate Collectors Edition to - znów sądząc z nazwy - konkretne wydanie (może zawierać np. dwie wersje filmu: reżyserską i producencką), z którego film rypowano.

sesq napisał:

tutaj powinienes znalesc jakies pasujące http://www.kloofy.net/modules/news/

Lypa. Żadna wersja nie jest na 3CD. Tym niemniej dzięksy.

Offline

#58 2008-02-24 20:33:06

Sobol15x
Użytkownik
Skąd: Zielonka
Dołączył: 2007-01-19

Odp: kino azjatyckie

Imo imo Drunken Master jest świetny. Szczególnie ta część z roku '78.


Kogucik zesrał się na wietrze. Opryskał Zbysława na swetrze.
Za x - pocałujcie w dupe nas
Za x - pocałujcie w trąbke nas
Za x - pocałujcie Tadzia w Tadzia
W Tadzia nie wypadzia!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024