#401 2008-03-22 11:05:23

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Falmax, Kenpachi jest cały czas na shikai, więc raczej by go nie uwolnił w walce z Nnoitorą jezor
Tak, walki Ichigo nie trzymają się kupy - dlatego go nie lubię. Ale cóż, główny bohater. A z siły Ulquiorry... Szayel (jeju on był taką boską postacią T_T) na jego miejscu już zanalizowałby reiatsu.. jezor ale Ichigo to idiota w sumie jeszcze nic nie wie o Ulquiorrze (oprócz tego że jest 4).
Ha, a ja nienawidzę Ichimaru! xD nie wiem dużo osób go lubi, ale mnie ten gość wkurza; co nie znaczy, że nie interesuje oczkod. Chciałabym zobaczyć jego bankai, ale tak samo chciałabym zobaczyć bankai Kyouraku, Ukitake, Yamy, Aizena.. szczerze to Ichimaru jest ostatni na tej liście :d najbardziej chcę bankaia Yamy albo Aizena :d
A gdyby Vaizardzi tam wpadli i im pomogli.. przecież rozwalili by tą Espadę w pięć minut.
Btw też nie wyobrażam sobie, żeby taki Hitsugaya, albo Komamura walczyli na równi z Espadą (chyba, że Urahara na serio zadbał o to, żeby WSZYSCY kapitanowie byli gotowi na walki z Espadą) xD rzeczywiście ci silni zostali w HM (z tej czwórki Mayuri jest najsłabszy, a on też dysponuje niezłą siłą... tak, tak! Unohana wcale nie jest słaba! Było w jakichś statystykach kapitanów ;d), ale Urahara, Isshin i Ryuuken pewnie pomogą smile

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2008-03-22 11:07:13)


Qashqai.png

Offline

#402 2008-03-22 11:42:11

Falmax
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2006-09-13

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Ciekawe jakim cudem jest na Shikai skoro nawet nie zna imienia swojego miecza oczkod a ja wiadomo trzeba poznac imie zeby uwolnic mniecz do tej formy, Zaraki tez nie ma jakiegos specjalnego ataku swoim mieczem, on polega tylko na swojej sile i kawalku wyszczerbionej stali ktora nazywa mieczem oczkod

Ostatnio edytowany przez Falmax (2008-03-22 11:46:14)

Offline

#403 2008-03-22 11:53:40

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Yoruichi tłumaczyła, że osoby o takiej wielkiej sile duchowej coś tam coś tam i że Zaraki ma tak jak Ichigo cały czas shikai. Czy jakoś inaczej to było, ale wiem, że w rozmowie z Yoruichi się tego dowiedzieliśmy ;d
Pozwolicie, że zacytuję tu tekst z anime, bo mangi mi się nie chce szukać XD "Ciągle uwolniony... Coś jak Zaraki Kenpachi..." - epizod 42 smile

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2008-03-22 11:57:13)


Qashqai.png

Offline

#404 2008-03-22 11:57:20

Falmax
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2006-09-13

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Tak ale Zaraki nosi swoja opaske ktora tlumi zdecydowana wiekszosc jego energi, wiec watpie aby nad mial jej tyle ze nie kontrolowalby jej oczkod A Ichigo to poprostu beztalencie ktore nie umie kontrolowac swojej mocy.

Ostatnio edytowany przez Falmax (2008-03-22 11:57:43)

Offline

#405 2008-03-22 12:00:18

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Falmax napisał:

A Ichigo to poprostu beztalencie ktore nie umie kontrolowac swojej mocy.

Poprawka... ma jej tyle, że nie jest w stanie ją kontrolowac oczkod.

Offline

#406 2008-03-22 12:00:38

Falmax
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2006-09-13

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

. "Cos jak" czyli nie to samo, Zaraki po walce gadal do swojego miecza ale ten ani pisnal, wiec on dalej traktuje go jak zwykly kawalek stali i zawsze go tak traktowal wiec nie mogl go uwolnic, widzac jak miecz sie zmienia a potem ten fakt olac ze niby nic sie nie stalo i dalej traktowac jak wyszczerbiony kawalek stali oczkod

Ostatnio edytowany przez Falmax (2008-03-22 12:01:36)

Offline

#407 2008-03-22 12:01:12

Falmax
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2006-09-13

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

gorczak napisał:
Falmax napisał:

A Ichigo to poprostu beztalencie ktore nie umie kontrolowac swojej mocy.

Poprawka... ma jej tyle, że nie jest w stanie ją kontrolowac oczkod.

To moze mu trzeba opaske na drugie oko? oczkod on nie moze jej kontrolowac bez opaski.

Offline

#408 2008-03-22 12:02:38

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Zaraki, Vaizardzi, Arrancarzy - oni chyba mają więcej energii duchowej od Ichigo, a jakoś kontrolują :d
Jak dla mnie zanpakutou Zarakiego jest cały czas na shikai, ale on go używa jak zwykłego miecza. Żadnych specjalnych ataków, tylko szalona siła.

"Coś jak", albo "jak" - zależy od tłumaczenia. Widzę, że muszę to w mandze wyczaić XD
Poza tym, Ichigo też obudził swoje shikai bez imienia. Uprzedzając ewentualną ripostę przypomnę, że poznał imię Zangetsu dopiero podczas walki z Zarakim.

Do tematu mangi powracając, jednak się myliłam - coś o Vaizardach jest.. nie powiem, zaskoczyło mnie to, szczerze to mało pozytywnie. Wiadome było, że Vaizardzi byli Shinigami, ale że było wśród nich tylu z wyższych stanowisk? To zburzyło mój pogląd, że trzynaście składów obronnych było kiedyś paczką idealistów XD
Wiadomo było, że teraz będą flashbacki, ale liczyłam raczej na wspomnienia Isshina i Ryuukena, a nie Vaizardów.. no cóż..
I jakiś oddział 0, czy tam straż, pewnie właśnie ich kapitankiem był Isshin.. ale tego dowiemy się póóźniej..
Swoją drogą w tym chapterze dowiadujemy się, że Zaraki jest kapitanem dłużej niż Aizen. W takim razie także Tousen jest kapitanem dłużej niż Aizen, bo w filerach pokazali, jak Tousen był przy walce Zarakiego z poprzednikiem D: a to mi jakoś nie pasi, bo pamiętam, jak Tousen podniecał się, że ma miłego porucznika w 5 składzie, jakoś nie wierzę, że on był lepszy od Aizena >_<"
Właściwie nie powiedzieli, kto wtedy był 9 kapitanem, powiedzieli tylko że ktośtam był siódmym, czyli Komamura jeszcze siedział w piątym oddziale. Aleee nieee... Aizen nie mógł zostać kapitanem później niż Tousen D:
W każdym razie przeczuwam, że Kubo zacznie się teraz częściej potykać z chronologią (już mu się to zdarzało)..
Btw jeśli Shinji był kapitanem 5 oddziału, to kim do cholery jest ten Seigen z gry? XD Chociaż ta gra jest jakoś inaczej umiejscowiona w czasie to możliwe, że rzucam się o byle co (zresztą gra a manga..).

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2008-03-27 17:43:47)


Qashqai.png

Offline

#409 2008-03-28 18:36:47

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Mi szczena opadła, pokazano czterech Vaizardów z czego trzech niegdyś byli kapitanami.

Ostatnio edytowany przez Psychopata (2008-03-28 18:40:12)

Offline

#410 2008-03-28 18:49:57

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

I wygląda na to, że ze wszystkich kapitanów, którzy zdezerterowali, Kisuke i Kotuś to największe dupy wołowe, bo nie potrafili wykształcić w sobie zdolności Vizardów oczkod

Teraz walka z Aizenem będzie przynajmniej wyrównana.

Offline

#411 2008-03-28 18:51:10

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

psychopata  a  skad to wiesz czy juz jest nowy chapter jesli tak to gdzie bo na tokyotoshan nie ma jeszcze  . podaj linka

Offline

#412 2008-03-28 18:55:27

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Qashqai napisał:

Jak dla mnie zanpakutou Zarakiego jest cały czas na shikai, ale on go używa jak zwykłego miecza. Żadnych specjalnych ataków, tylko szalona siła.

Bredzisz, żeby być w Shikai, trzeba znać imię Pogromcy. Zarakiego miecz uległ zmianie ze względu na jego ogromniaste reiatsu, którego nie ma jak stłumić, a wiadomo -> energia zawsze szuka ujścia.

Qashqai napisał:

Poza tym, Ichigo też obudził swoje shikai bez imienia. Uprzedzając ewentualną ripostę przypomnę, że poznał imię Zangetsu dopiero podczas walki z Zarakim.

Kolejne brednie, Ichigo poznał imię swojego pogromcy podczas treningu z Uraharą, zanim udał się do SS. Nie wierzysz? Odsyłam do odcinka 20.

~raziel4ever, najnowsze tłumaczenia zawsze na mangahelpers oczkod


...

Offline

#413 2008-03-28 18:56:47

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

raziel4ever napisał:

psychopata  a  skad to wiesz czy juz jest nowy chapter jesli tak to gdzie bo na tokyotoshan nie ma jeszcze  . podaj linka

Użyj czasem interpunkcji...

onemanga.com/Bleach/316/

Offline

#414 2008-03-28 19:03:12

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Wojcirej napisał:
Qashqai napisał:

Jak dla mnie zanpakutou Zarakiego jest cały czas na shikai, ale on go używa jak zwykłego miecza. Żadnych specjalnych ataków, tylko szalona siła.

Bredzisz, żeby być w Shikai, trzeba znać imię Pogromcy. Zarakiego miecz uległ zmianie ze względu na jego ogromniaste reiatsu, którego nie ma jak stłumić, a wiadomo -> energia zawsze szuka ujścia.

Nie wiem czy ktoklwiek pamięta , ale w jakimś wątku była już na ten temat WIELKA dyskusja , latało nawet mięcho i jednak wyszło na to , że miecz zarakiego jest w shikai.

Offline

#415 2008-03-28 19:11:09

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Sir_Ace napisał:

I wygląda na to, że ze wszystkich kapitanów, którzy zdezerterowali, Kisuke i Kotuś to największe dupy wołowe, bo nie potrafili wykształcić w sobie zdolności Vizardów oczkod

Teraz walka z Aizenem będzie przynajmniej wyrównana.

Na jakiej podstawie zakładasz, że nie potrafili? Może nie chcieli mocy "Vizardów", bo uważali to za wstyd dla Shinigami, aby korzystać z mocy Pustych? W każdym bądź razie nie wiemy tego do końca co się wówczas stało.

Ostatnio edytowany przez gorczak (2008-03-28 19:13:03)

Offline

#416 2008-03-28 19:15:26

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Dżibril napisał:
Wojcirej napisał:
Qashqai napisał:

Jak dla mnie zanpakutou Zarakiego jest cały czas na shikai, ale on go używa jak zwykłego miecza. Żadnych specjalnych ataków, tylko szalona siła.

Bredzisz, żeby być w Shikai, trzeba znać imię Pogromcy. Zarakiego miecz uległ zmianie ze względu na jego ogromniaste reiatsu, którego nie ma jak stłumić, a wiadomo -> energia zawsze szuka ujścia.

Nie wiem czy ktoklwiek pamięta , ale w jakimś wątku była już na ten temat WIELKA dyskusja , latało nawet mięcho i jednak wyszło na to , że miecz zarakiego jest w shikai.

No popatrz, całe życie się człowiek uczy ^^ Niech no tylko znajdę tą dyskusję jezor
Tymczasem zwracam honor ~Qashqai, aczkolwiek nie ukrywam swojego zdziwienia wow


...

Offline

#417 2008-03-28 19:24:43

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

gorczak napisał:

Może nie chcieli mocy "Vizardów", bo uważali to za wstyd dla Shinigami, aby korzystać z mocy Pustych?

A potem Urahara ochoczo zrobił z Ichigo (niepełnego) Vizarda, którego mocą tak gardził...

Z resztą pisałem "Wygląda na to", nie "Wiem i jestem święcie przekonany". Ale masz rację - nigdy nie wiadomo, co chory umysł mangaki wymyśli oczkod Ciekawi mnie tylko, jakiego powerupa tym razem dostanie Ichigo (jakoś nie wierzę, by do walki poszedł "goły").

Offline

#418 2008-03-28 19:30:23

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Faakt Wojcirej porypało mi się (myślałam, że on tak krzyczał to imię kiedy Zaraki mu złamał miecz, a w trakcie treningu nie mógł dosłyszeć tego imienia). Ale i tak obstaję przy tym, że Zaraki ma shikai ;P nikt nigdy nie stwierdził otwarcie, że trzeba znać imię miecza xD (a może Zaraki po prostu ukradł miecz, tak jak Tousen, bo skąd by miał zabójcę zanim shinigami został? XD)
Do nowego chaptera wracając, to był świetny. Ukitake młodziutki był boski smile_big. Ale dlaczego Kaiena-dono nie było? T_T on już umarł? Mi się wydawało, że on umarł mniej niż 100 lat temu (w końcu zabiła go Rukia, która do gotei13 wstąpiła ze 40 lat temu)... Btw to ten koleś na 15 stronie, przedostatni obrazek to Kensei? W sumie to przypomina też tego porucznika 1go składu, ale nie wiem (słaba w angielskim jestem, albo mało spostrzegawcza, lub tam po prostu nie wymieniono jego imienia)
P.S.

Rafcik_PL napisał:

[cytuj]{26803}{26849}Ten miecz nie potrafi się zmienić.
{26878}{26927}On nigdy nie był zapieczętowany.
{26968}{27056}To jest prawdziwa postać mojego Pogromcy Dusz. (dopisek - prawdziwa czyli shikai, jak pamiętamy z anime)

[cytuj]{27620}{27710}Powodem dla którego nie usypiam|swojego Pogromcy jest fakt...
{27710}{27830}że moja energia duchowa jest tak wielka, |że nie potrafię tego zrobić, nawet gdybym chciał.

Czyli miecz Zarakiego jest w shikai. Wystarczy tych kłótni. smile

xD

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2008-03-28 21:39:15)


Qashqai.png

Offline

#419 2008-03-28 20:15:32

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Sir_Ace napisał:

Ciekawi mnie tylko, jakiego powerupa tym razem dostanie Ichigo (jakoś nie wierzę, by do walki poszedł "goły").

Może się okaże, że moc Inoue nie tylko "leczy", ale też zwiększa permanentnie siły osoby leczonej:P. Who knows... Nie zdziwiłbym się gdyby tak było, bo tak jak mówisz

Sir_Ace napisał:

nigdy nie wiadomo, co chory umysł mangaki wymyśli oczkod

smile

Qashqai napisał:

Ale dlaczego Kaiena-dono nie było? T_T on już umarł? Mi się wydawało, że on umarł mniej niż 100 lat temu (w końcu zabiła go Rukia, która do gotei13 wstąpiła ze 40 lat temu)...

Wydaje mi się, że Kaien jeszcze wtedy nie był w gotei13. W końcu to są dosyć stare dzieje, kiedy jeszcze Vaizardzi byli kapitanami. Ale z drugiej strony Kyoraku i Ukitake byli też już kapitanami. Sam nie wiem. Myślę, że dowiemy się więcej za tydzień.

Ostatnio edytowany przez gorczak (2008-03-28 20:15:54)

Offline

#420 2008-03-28 20:20:50

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Dyskusja o mandze Bleach [Spoilers]

Ale Kaien był w wieku podobnym do Urahary (w końcu był bratem Kuukaku, która jest w wieku Kisuke), czyli zapewne równolegle z nim wstąpił do Akademii, aże podobno był utalentowany (ktoś mógłby mi przypomnieć słowa Ganju o swoim bracie? smile_big), to pewno trafił do trzynastu składów w miarę szybko..


Qashqai.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024