#1 2008-03-23 17:43:36

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Napisy do zlicencjonowanych anime

Widmo schizofrenii krąży nad ANSI. Z jednej strony bowiem zgodziliśmy się wspólnie, że na forum nie będziemy podawać linków do zlicencjonowanych tytułów i nie będziemy pytać o napisy do tychże, a jednocześnie w FAQ jest napisane: Sami ich (napisów do tytułów objętych licencją) usuwać nie będziemy. , i do bazy napisów można je dodawać bez przeszkód. Co myślicie o tym?

Offline

#2 2008-03-23 17:59:04

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

O ile to nie stanie na drodze do naszego (ansi) zbawienia - jest w porządku.

Offline

#3 2008-03-23 18:01:15

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Freeman napisał:

(...)Z jednej strony bowiem zgodziliśmy się wspólnie, że na forum nie będziemy podawać linków do zlicencjonowanych tytułów i nie będziemy pytać o napisy do tychże...

Kto to jest ten "wspolnie", bo mnie jakos nikt o zdanie nie pytal.
A co do dodawania napisow, to ja nie widze przeszkod.


KiXBu

Offline

#4 2008-03-23 18:07:42

Aluqahel
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Dostarczy to tylko więcej roboty moderatorom, którzy będą musieli zmagać się z plagą próśb o tłumaczenie Karasa, Shany czy tam czegokolwiek, więc chyba nie ma sensu zabraniać ich dodawania.

Ostatnio edytowany przez Aluqahel (2008-03-23 18:09:12)

Offline

#5 2008-03-23 18:09:13

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Ja bym to zrobił tak: dla świętego spokoju wywalił z ANSI i przeniósł je do jakiegoś "undergroundu" [np. skrzynka gmail, bot irca lub coś takiego], gdzie można by było zarówno pobrać, jak i dodać napisy.

Offline

#6 2008-03-23 18:11:44

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

s0n1c napisał:
Freeman napisał:

(...)Z jednej strony bowiem zgodziliśmy się wspólnie, że na forum nie będziemy podawać linków do zlicencjonowanych tytułów i nie będziemy pytać o napisy do tychże...

Kto to jest ten "wspolnie", bo mnie jakos nikt o zdanie nie pytal.
A co do dodawania napisow, to ja nie widze przeszkod.

Rozmawialiśmy o tym wiele razy w różnych wątkach. Widocznie nie zrobiłeś nam tej łaski i nie podzieliłeś się swoją opinią, a może cię nie było, więc i głosu nie miałeś.

Offline

#7 2008-03-23 18:15:00

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Mimo wszystko bym zostawił. Ostatnio (przyznaję się bez bicia) mimo że zlicencjonowano Haruhi, musiałem dossać swoje napisy, bo mi 1-5 zniknęły z dysku, a przecież drugi raz ich robił nie będę...


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#8 2008-03-23 18:16:52

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Żeby było jasne - ja tylko się pytam o wasze zdanie w tej kwestii, bo mnie po prostu zastanowiła. O żadnych zmianach nie ma tu mowy (no chyba że większość by ich chciała).

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-03-23 20:14:27)

Offline

#9 2008-03-23 19:14:05

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Posty Obiwanshinobi'ego i zostały usunięte z racji celowego offtopu i zaogniania dyskusji.
Ucinające dyskusję odpowiedzi Freemana z przyczyn oczywistych (nie mają racji bytu, gdy tamtych postów nie ma) także więc zostały usunięte.

Obiwanshinobi: chcesz dyskutować o tym w kontekście prawnym, napisz w istniejącym już na forum wątku, w którym już pisałeś, a nie zaczynaj tematu w nowym. Chcesz się o czymś wypowiedziec wypowiadaj sie tam gdzie należy, lub załóż nowy wątek jeśli takiego nie ma. Nie pierwszy raz piszesz posty w taki sposób jak te usunięte i mimo ucinania offtopa jaki wprowadzasz, próbujesz ciągnać go dalej. Koniec dyskusji.

A wracając do tematu:
Redakcja ANSI nie popiera subów do zlicencjonowanych tytułów, ale nie ingeruje w to jakie tytuły (w ramach regulaminu) są zamieszczane. To autorzy są właścicielami napisów i oni są za nie odpowiedzialni (przynajmniej w sensie umownym), w związku z czym wybór pozostawiamy im.

Odnośnie "wspólnej zgody", to nei wiem czy nie chcecie tego zrozumieć czy udajecie, że nie chcecie (nie mówię o wszystkich). Chyba nie liczycie, ze każdy z ANSI zostanie osobiście spytany co o tym sądzi i następnie zapiszemy jego odpowiedź, policzymy głosy i wybierzemy średnią, czy jakąś inną metodą ustalimy rezultat liczenia. Były dyskusje na forum. Zainteresowani dyskutowali, niezainteresowani olali, inni nie mogli dyskutować (wyjechali itp). W związku z tym głos mają Ci co są, a nie Ci, których nie ma. Po drugie termin wspólnej zgody jest umowny i symboliczny, a zwłąszcza część "wspólnej". Wspólnej w sensie tych co dyskutowali i tych co wybrali opcję, która przeważyła. To tak jak ze wspólnym prezydentem. Jaki by nie był, wybrała go większość głosująca i jest to NASZ prezydent. Tyle w kwesti wyjaśnienia tego terminu i mam nadzieję skończenia dyskusji o nim, a powrócenia do tematu wątku.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2008-03-23 19:26:15)

Offline

#10 2008-03-23 19:31:38

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

W końcu ktoś się przyczepi i będzie zadyma. Osobiście uważam, że na ANSI nie powinno się zamieszczać subów do tytułów które można dostać w empiku. Jest to zwyczajne chamstwo i prowokowanie dalszego piractwa. Możemy sobie wymyślać masę wymówek ale i tak każdy wie, że chodzi tylko o to aby piracić. 

[notka moderatora]
Post Obiego usunięto, w związku odpowiadającą część twojego posta także (aby nie było w tym wątku dalszej dyskusji o tym)

Ostatnio edytowany przez Suchy (2008-03-23 19:43:09)

Offline

#11 2008-03-23 19:39:37

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Krótko i na temat: jestem zdecydowanie przeciwko umieszczaniu napisów do zlicencjonowanych tytułów.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#12 2008-03-23 19:55:55

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

MasterPLASTER napisał:

Ja bym to zrobił tak: dla świętego spokoju wywalił z ANSI i przeniósł je do jakiegoś "undergroundu" [np. skrzynka gmail, bot irca lub coś takiego], gdzie można by było zarówno pobrać, jak i dodać napisy.

To chyba byłaby zbytnia hipokryzja. "Bo my ich nie mamy, ale..." piratesub.info

Można by wprowadzić obowiązek informowania, że "Dane anime jest zlicencjonowane i jeśli możesz, to kup oryginał." (Tak, wiem, też hipokryzja).

Offline

#13 2008-03-23 20:02:31

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Sir_Ace:
jak tam patrzymy to cały fansybbing jest hipokryzją smile_big
Ale wracając do tematu.
Twój pomysł o tym, by przymusowo oznaczać tytuł jako zlicencjonowany wcale nie jest taki głupi.

Offline

#14 2008-03-23 20:12:05

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Po co robić napisy do serii, które są na licencji?
Nie powinno się dodawać takich subów. Kropka.

Ostatnio edytowany przez dulu (2008-03-23 20:12:32)

Online

#15 2008-03-23 20:19:42

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Nie wiem czy nie zostałem źle zrozumiany więc uzupełnię swoją poprzednią wypowiedź.

Nowych napisów do zlicencjonowanego anime nie umieszczać, ale tych, które są nie usuwać. Takie jest moje zdanie.


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#16 2008-03-23 20:30:36

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Moje zdanie jest takie same jak Cain'a. Stare niech zostaną, ale dla nowych zakaz wjazdu.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#17 2008-03-23 20:42:13

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Zgadzam się z poprzednikami, aczkolwiek nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie.
Bo skoro udostępnianie fanowskich tłumaczeń mang zlicencjonowanych w polsce nie jest dozwolone, to anime chyba też, prawda?

Ostatnio edytowany przez Wojcirej (2008-03-23 20:54:44)


...

Offline

#18 2008-03-23 20:43:07

ziom6270
Użytkownik
Skąd: Stachowizna
Dołączył: 2007-04-21

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

No cóż ja uważam, że napisy do licencjonowanych anime winny mieć taki same prawa jak te do tych bez licencji,
bo subberzy wzorują się na ENG subach lub RAW i to jest ich tłumaczenie, a nie zripowane z krążków DVD licencjonowanych anime i podpicowane

Offline

#19 2008-03-23 20:51:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Wojcirej napisał:

Bo skoro udostępnianie fanowskich tłumaczeń mang zlicencjonowanych w polsce nie jest dozwolone, to anime chyba też, prawda?

To trochę co innego. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z potępianiem samego tłumaczenia (listy dialogowej) mangi umieszczonego np. na forum. Co innego skanlacje, które można uznać za odpowiednik hardsubów (co do których (nie)legalności chyba nikt nie ma wątpliwości oczkod).

Offline

#20 2008-03-23 21:35:08

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Nie dodawać subów do anime, które są na licencji, a jeśli coś zostanie zlicencjonowane, a suby już były, niech autor sam decyduje. Chociaż ja np. bym swoje suby wtedy wywalił ^^.


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024