#61 2008-05-17 15:03:22

Tenshi1991
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Ja jestem za tłumaczeniem zlicencjowanych anime. Nie stać mnie na kupno wszystkich zlicencjowanych anime ze sklepu. W końcowym stadium zbankrutowałabym i musiałabym oddać komputer do lombardu jezor

Offline

#62 2008-05-17 15:30:33

manti
Zbanowany
Skąd: Mikołów
Dołączył: 2006-05-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

spoko...

Offline

#63 2008-05-17 15:32:02

pawello86
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2006-02-14

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Moim zdaniem w przypadku wykupienia licencji na jakiś tytuł w PL zostawić dotychczasowe napisy, zaś dalszych nie zamieszczać.

Offline

#64 2008-05-17 15:52:23

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Tenshi1991 napisał:

Ja jestem za tłumaczeniem zlicencjowanych anime. Nie stać mnie na kupno wszystkich zlicencjowanych anime ze sklepu. W końcowym stadium zbankrutowałabym i musiałabym oddać komputer do lombardu jezor


To zacznij odkładać, a będzie cię stać na to.
Mnie też nie stać na wszystko chociaż pracuej i zarabiam przyzwoite pieniądze, a jednak jesli mam wolny fundusz kupuję mange/ anime/ dvd/ ksiażke/ muzyke.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#65 2008-05-17 15:59:35

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

pawello86 napisał:

Moim zdaniem w przypadku wykupienia licencji na jakiś tytuł w PL zostawić dotychczasowe napisy, zaś dalszych nie zamieszczać.

popieram - napisy stworzono przed kupnem licencji, więc licencja ich nie dotyczy (prawo nie działa wstecz)

Offline

#66 2008-05-17 16:06:19

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Mi sie zdaje ze większość mówi "nie" bo się boi tego ze NASI będzie miało taki problem jak NAPISY.ORG jednak na tym samym przykładzie można dojść do wniosku ze jajo nam zrobią. Polskiej policji nie stać na krzesła a będą zgarniać tłumaczy (sporo) bajek rozsianych po Polsce oraz adminów. taa bardzo prawdopodobny scenariusz. FOTA jest jak imperium brytyjskie zaś my jak Black Knights XD

Jak już mówiłem wątpię też że by suby do z licencjonowanych anime szkodziły polskiej dystrybucji. Jak już kopie śmigające w sieci. No chyba ze każdą prośbę o podanie linku do z licencjonowanych anime bądź dodanie napisów do takiego będzie karane warnem i banem, inaczej rynek nie bezie się rozwijał a fani nigdy sie nie oczekują porządnych wydań. Zlikwidują anime z TV, kin oraz zaprzestana wydawani na DVD, jedynym ratunkiem będzie sprowadzanie prosto z Japonii. bardzo mnie zastanawia o ile mniej anime by było  przetłumaczonych na PL,gdymy zagraniczne grupy tłomaczące zaprzestały wydawania z licencjonowanych w ich krajach tytułów

Patrząc jak dobrze prosperują portale z napisami do filmów(głównie z licencjonowanych), nie zauważyłem by mniej osób chodziło do kin bądź spadek sprzedaży filmów na DVD. Fakt nie kupuje zawsze, zależy co to za film i jak jest wydany.( AvP2 nawet bym za darmo nie wziął). I tak samo jest z Anime jak leci w kinach fani idą do kin, jeśli jest porządnie wydane kupują na DVD.

Offline

#67 2008-05-17 16:17:50

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Nasza sytuacja jest zupełnie inna niż napisów.org. Tam polski wydawca DVD apelował, by administracja usunęła napisy do jego filmów. Tutaj natomiast redakcja (że tak powiem) wysłała wiadomości do wydawców, ale odpowiedzi chyba nie dostała (nie widziałem informacji potwierdzającej).

Offline

#68 2008-05-17 16:35:44

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

A mi się podoba pomysł usuwania napisów, ale z pozostawieniem kilku początkowych... dla zachęty, żeby nie kupować kota w worku. Jak się spodoba to kupić oryginał. Pełnometrażówki obcinać po np. 20 minutach. Przy tytułach zlicencjonowanych informacja o licencji. Wtedy też nikomu by się nie chciało robić napisów, jak wiadomo że całości nie mógłby wrzucić na ANSI.
Niestety nie pamiętam czyjego autorstwa było to smutny

papa

Offline

#69 2008-05-17 17:20:11

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

skoro już o legalności mówimy, to jak kogoś nie stać na zalicencjonowane w Polsce anime to może "kupić" za chyba 5zł + vat (albo i mniej) ze strony Rosyjskiej (tam piractwo jest legalne), wydrukować "paragon", ściągnąć napisy z tond, wypalić i policja może wam obciągnąć jezor Poniewarz w świetle prawa wasza kopia jest legalna (tylko "sprowadzona" z Rosji - nie ma dokładnie o tym swormułowanego przepisu, ale to podchodzi o kupywanie przez internet z zagranicy) i możecie się nią lansować (wydrukujecie se okładkę i jesteście zaje..fajni)

Offline

#70 2008-05-17 17:30:08

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

kappuchu napisał:

jak nie bylo jak byl. w ss i cc byl normalnie puszczany. moze lodz z innym miastem ci sie pomylila jezor

Był? Poważnie?
Jeśli tak, to to już jest chore.
Ja od dnia premiery przez dłuższy czas patrzyłem regularnie na strony 3 największych sieci kin, które są w Łodzi (XinemaCity, SilverScreen, Helios2000) i jeszcze na Cytrynę i Charlie, które mają tendencje do puszczania mniej komercyjnych tytułów. I głucho. Nic nie było o Vexille, ani w aktualnych ani w zapowiedziach.
Jeśli jednak sie pojawił, a wszędzie przez czas wejścia do kin było głucho o Vexille w Łodzi, to niech potem się nie dziwią, ilu ludzi na Vexille w łodzi było (bo przypuszczam, że w takich okolicznościach niewielu).

O ile na prawdę było.

Co do zlicencjonowanych anime, to stanowisko ANSI odnośnei tego jest jasne (regulamin/faq) i nei ma sensu znowu odkopywać starych dyskusji.


luki349: Jak to powiedział Skiba przebrany za anioła: błądzisz synu, błądzisz smile_big

Ostatnio edytowany przez Suchy (2008-05-17 17:32:56)

Offline

#71 2008-05-17 17:36:06

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

a nie da się zrobić ankiety gdzie głosowano by anonimowo na  "TAK" lub "NIE".
Większość wygrywa i zamykamy temat ^^ Jak przejdzie że zgadzają sie na umieszczanie umieszczajmy, jak nie to nie umieszczamy i tępimy prułby propagujące piractwo.

Offline

#72 2008-05-17 18:01:18

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Co tu jest do "wygrywania"?

Freeman napisał:

Żeby było jasne - ja tylko się pytam o wasze zdanie w tej kwestii, bo mnie po prostu zastanowiła. O żadnych zmianach nie ma tu mowy (no chyba że większość by ich chciała).

I wszystko jasne.

Skoro nikt nie stawia sprawy na ostrzu noża to sami jej nie stawiajcie.


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#73 2008-05-17 18:32:15

Deviant
Użytkownik
Skąd: 沖縄本島
Dołączył: 2008-05-08

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Hoho, to i ja  sie wypowiem.

Kazdy tu stawia spawe napisow do licencjonowanych w polsce anime na oszczu noża. Ale spojrzmy na chocby Naruto. Licencje na wylaczna jego emisje ma Jetix. Weic juz te napisy ktore obecnie powstaja sa NIELEGALNE i powinny buc usuniete. A przyszlych napisow nie powinno sie wrzucac na strone bo LAMIA PRAWO.

Ja bym za nimi nie płakał, bo nie czekam na napisy PL tylko na Suby od DB i ogladam w Englidżu.

Ale wtedy 99% dzieciakow bedzie płakać ze nie ma napisow. Co mi tez lata... a ze nie jestem typem dobrego samarytanina to ich problem by latal i powiewal.


A co do napisy.org, byl to pierwszyw polsce tak duzy serwis z napisami. Zyl by sobie dobrze i dostatnio do tej pory gdyby nie ejgo popularnosc i  OTWARTOSC. Bo kazdy bezzakladania konta mogl tam wejsc, wyszukac napisy do czeo sie chcialo, nawet filmow ktore mialy wczoraj premeirena świecie. Baza tlumaczy byla ogromna. I to byl koniec. POPULARNOSC go zniszczyla, stal sie tak popularny ze telewizja z braku sensacji [ zasrany sezon ogorkowy] to podlapala temat napisow i zapelnila ramowke. Tak jak to bylo pare lat temu o SKANDALU z Dragon Ball i watpliwym wiekiem bulmy i intencjami Kame sanina ... eghm.

Teraz po zamknieciu napisy.org, dokladniej juz po paru dniach od zamkneicia pojawil sie nowy serwis. ZAMKNIETY na rejestracje. Kazdy kto chce pobrac napisy , dodac swoje wlasne. moci zalozyc kontoi zaweirdzic regulamin ktory oczyszcza w razie czegotworcow strony z odpowiedzialnosci za to. i dodaje ejsli jestes  wyslannikiem jakiejs organizacji czy dystrybutora toNIE MASZ WSTEPU albo łamiesz regulamin strony i grozi ci odpowiedzialnosc karna.
Podobny krocek jest tez stosowany na stronach torrentowych.

Serwis prosperuje świetnie, ba nawet od 1 dnia zalzoenia mial w sobie PELNA BAZE napisow z napisy.org. wiec nic nie przepadlo, nic sie nie zmarnowalo.

Upadl Król, niech żyje nowy Król.


A co do postawy PL dystrybutorow Anime, to unas anime jest jak na lekarstwo. czytaj STRASZNA BIEDA. Wiec podchodza do tego jak do powietrza, maja to gdzies.

Czyli nawet gdyby pojawialy sie na Animesub.info napisy do kazdego anime nawet licencjonowanego to by nic nie bylo.
Bo ANSI jest malo popularne, za slabe, i nie warte zachodu. Bo 1% anime  moze mniej tylko PL licencjonuje, a reszta 99% albo wiecej to napki do TV ripow z japoni. a TV kazdy mzoe sobie nagrac program z tv i gowrzucic, bo juz inne prawo dziala.



Reasumujac ja bym pozostal przy wrzucaniu napisow do licencjonowanych w polsce anime. Bo zawsze jak komus sie spodoba to i tak kupi bypostawic oryginalne pudeleczkona puleczce.


_


or2yv7gv3.gif

Offline

#74 2008-05-17 18:48:49

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

A ja proponuje tobie zakup słownika mowy ojczystej. Jesli twoj angielksi jest na tym samym poziomie co polski, to wspolczuje.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#75 2008-05-17 19:00:11

Deviant
Użytkownik
Skąd: 沖縄本島
Dołączył: 2008-05-08

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

A co ma polski do znajomosci angielskiego ?
podpowiem ci : GUZIK

nie rozsmieszaj mnie


koniec


or2yv7gv3.gif

Offline

#76 2008-05-17 19:52:42

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Nie każdy jest dobrym samarytaninem i tak napisany post może mu latać i powiewać.

Temat w sumie się zapętla, ale skoro ktoś go odkopał...

Offline

#77 2008-05-17 20:10:32

Tenshi1991
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Deviant napisał:

Hoho, to i ja  sie wypowiem.



Czyli nawet gdyby pojawialy sie na Animesub.info napisy do kazdego anime nawet licencjonowanego to by nic nie bylo.
Bo ANSI jest malo popularne, za slabe, i nie warte zachodu. Bo 1% anime  moze mniej tylko PL licencjonuje, a reszta 99% albo wiecej to napki do TV ripow z japoni. a TV kazdy mzoe sobie nagrac program z tv i gowrzucic, bo juz inne prawo dziala.



_

Eh... Mówiąc szczerze pasuje do Ciebie ten nick, jeżeli w ogóle wiesz co on oznacza smile. Twoja wypowiedź na temat Ansi jest żałosna. To nie Tobie oceniać jej popularność.


Jestem pewna, że połowa forumowiczów wypowiadających się negatywnie na temat napisów do zlicencjowanych anime, chociaż raz korzystała z tych napisów. Hipokryzja...

Ostatnio edytowany przez Tenshi1991 (2008-05-17 20:13:55)

Offline

#78 2008-05-17 23:37:47

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

To ja też się wypowiem smile

- jeśli powstaną nowe napisy do zlicencjonowanego anime to nie powinny być umieszczane,
- jeśli napisy już są, a anime było zlicencjonowane później to od autora powinno zależeć co z nimi zrobić,
- dodatkowo jestem za tym, by umieszczać napisy do kilku pierwszych odcinków, na zachętę smile

Co do kupna oryginałów to nie przesadzajmy znowu. Nie trzeba mieć/oglądać wszystkiego, a w Polsce tak na prawdę mało tytułów ma licencję (przynajmniej z tych co oglądam).

Co do anime w naszej wspaniałej telewizji to nie wiem o co chodzi, bo ja zbytnio nic nie widzę. O ile Naruto jest o w miarę normalnej porze (a i tak tego nie oglądam) to z tego co zauważyłem leci jeszcze Deatch Note i Blood +, ale o godzinie, która jest dla mnie obrazą. No i jest jeszcze jedno na AXN sf jako przetykacz, ale o jego jakości nic nie powiem.

EDIT: widzę, że temat jest trochę stary baka

Ostatnio edytowany przez NameLess One (2008-05-17 23:41:55)

Offline

#79 2008-08-10 20:21:19

lakier12
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Mam taką proźbę, czy jest taka możliwość umieszczenia napisów do tytułu Saber Marionette J
na http://kreskowki.fani.pl, najlepiej jagby to była odpowiedź twórców tych napisów, bardzo mi na tym zależy, proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Offline

#80 2008-08-10 20:25:53

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

lakier12 napisał:

Mam taką proźbę, czy jest taka możliwość umieszczenia napisów do tytułu Saber Marionette J
na http://kreskowki.fani.pl, najlepiej jagby to była odpowiedź twórców tych napisów, bardzo mi na tym zależy, proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Jak Ci tak bardzo zależy, to zapytaj się ich bezpośrednio!


Oba te posty do skasowania.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024