#1 2008-06-22 17:25:42

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

PSone wiecznie żywy^^

Zainspirowany popularnością gier z PSX'a na torrentach, naszło mnie na wspominki o złotych czasach tej konsolki. Ogólnie okres w którym ta konsola rządziła były moimi najlepiej spędzonymi czasami przed grami. Teraz już tak niema, ludzie grają bo grają wszyscy to raczej już wrodzona umiejętność. Coraz więcej gier jest nastawionych na bezstresową zabawę. Coraz trudniej znaleźć coś co 2h dalej utrzyma gracza. Na PSone nie było tego problemu jak człowiek siadł to wszytko było nowe innowacyjne. Nawet teraz niektóre gry na tą konsolkę dzięki swej fabule miażdżą. Jako ze jest troszkę stara mało jest gier zainspirowanych anime.
Są to między innymi:
Vampire Hunter D
Tenchi Muyo! Toukou Muyou
Slayers
Rurouni Kenshin
Ranma 1/2
Ghost in the Shell
Gate Keepers
Digimon
Cardcaptor Sakura
Dragon ball
InuYasha
I chyba też NGE
Prawda to nic w porównaniu do tego co mamy na PS2 ale jRPG na PSX miło wspominam.
Kto grał w  gry z serii Persona lub Tales of Destiny już o FF nie wspomnę XD
A jak wy wspominacie tą boską konsolkę?
Jako ze odpalać gier na PSX nie widzi mi się na 32 calach (pikseloza), chciałbym spytać jaki emulator jest dobry i jak skonfigurować jak ktoś zna dobre strony z gierkami też poproszę bo chciał bym sobie przypomnieć jak to było z :
Omega Boost
Parasite Eve
Persona 2 Eternal Punishment
Persona Revelations
Ray Storm
Tales of Destiny
Threads of Fate
Thunder Force V - Perfect System
Vanark
Vanguard Bandits
Vigilante 8
Ahhhh to były boskie gierki a i tak to nie wszystkie:-D
I jak sobie wspomnę te animowane wstawki z niekturych gierek lub rysowane tła aż sie łezka w oku kręci.

Offline

#2 2008-06-22 17:36:25

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Może zacznę tak... To była moja pierwsza konsola i śmiem stwierdzić, że najlepiej wspominam czas spędzony przy niej. Sporo fajnych gierek z fabułą i nie tylko. Pierwsza część Metal Gear Solid, która moim zdaniem jest najlepsza - nie grałem w czwartą część. Final Fantasy VIII to było coś - miodzio. Medal of Honor I i II, Tenchu I i II (budowanie własnych lokacji w drugiej części to była niezła zabawa). I jeszcze sporo innych, o których nie mogę sobie teraz przypomnieć. xD Może był duży przeskok graficzny, jeśli chodzi o konsole z tamtych czasów, ale sytuacja nie ma się tak jak teraz w przypadku konsol nowej generacji. PSone zawdzięcza swój sukces tym, że posiadało gry, które - tak jak napisałeś - wciągają. Była to również pierwsza poważna konsola, nad którą mogłeś spędzić więcej czasu, więc może dlatego każdy tak dobrze ją wspomina. Ale i uważam, że żadna inna nie pobije jej genialności, jeśli chodzi granie w gry. oczkod 

Jednakże muszę wspomnieć o PS2, które stoi na tym samym poziomie, co jej poprzedniczka. Sporo fajnych gierek z fabułą.

Ostatnio edytowany przez cieslak (2008-06-22 17:37:21)

Offline

#3 2008-06-22 17:36:53

gacek21
Użytkownik
Skąd: K-Kozle
Dołączył: 2005-10-03

Odp: PSone wiecznie żywy^^

najlepszy emulator to epsxe ktore mozesz sciagnac z tej strony a obrazy gier z tej.

ps. rejestracja na blackcats jest zamknieta ale jest pewien sposob zeby sie dostac wiec wchodzic na google i do roboty jesli ktos sie chce tam dostac ;d

Offline

#4 2008-06-22 17:44:33

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Ja także wiele lat spędziłem grając na Playstation, a dokładniej na moim PSOne. Nawet teraz lubię sobie na nim zagrać. Najwięcej życia straciłem na graniu  w Tenchu 2 (moja ulubiona gra). Prócz tego uwielbiam też Dune2000 (pierwszy oryginalna gra), Dino Crisis 2 (przeszedłem ją tysiąc razy) i serię Syphon Filter. Jak byłem młodszy to na śmierć zagrywałem się w niemieckiego Command & Conquer. Jeśli ktoś chce pogadać o gierkach na PSX, to niech śmiało wali do mnie. jezor

Swoją drogą polecam tę stronę: http://snesorama.us/board/index.php - setki gier na PSX i nie tylko

Wszystkich swoich gier nie będę wypisywać, ale jest ich kilkadziesiąt + rózne demka z czasopism.

EDIT: btw ściągnięte z neta gierki możecie łatwo nagrać na płytę Alcoholem 120%, będą działać na przerobionej konsoli

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-06-22 17:49:04)

Offline

#5 2008-06-22 17:46:02

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Jak wyżej, jeśli chodzi o emulację to tylko ePSXe. Jeśli nie chcesz się bawić z szukaniem biosów i doborem wtyczek, może też ściągnąć z tej strony nieco starszą, ale już gotową do działania wersję. Osobiście nigdy nie miałem z nią problemów.
(Konfigurację znajdującą się pod spodem można odpuścić, bo jest przewidziana dla Final Fantasy IX)


5205.png

Offline

#6 2008-06-22 17:48:48

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Ja dalej pykam w gry z PSX na ... PSP smile_big Na PC polecam oczywiście jak każdy ePSXe.

Ostatnio edytowany przez strusic (2008-06-22 17:49:02)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#7 2008-06-22 17:52:29

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: PSone wiecznie żywy^^

A ja w latach młodości miałem Nintendo 64 zamiast PlayStation, wcale decyzji nie żałuję bo zagrałem też w wiele świetnych gier niedostępnych na PSX'a (The Legend of Zelda Ocarina of Time to mój numer jeden jeżeli chodzi o gry wideo). PlayStation miało wielu kumpli i sobie je od nich pożyczałem (Metal Gear Solid mną zawładnął, zresztą jaranie się tą sagą pozostało mi po dziś dzień, potem było Gran Turismo)

cieslak napisał:

PSone zawdzięcza swój sukces tym, że posiadało gry, które - tak jak napisałeś - wciągają.

A moim zdaniem to dlatego, że była na to masa tanich pirackich gier;)
Chociaż oczywiście były gry perły, Final Fantasy VII akurat mnie mało ruszył i żałuję, że ówczesne Squaresoft olało epicką i skomplikowaną fabułę Xenogears i zaczęło pompować jeny w promocję na rzecz blond fagasa z buster swordem smutny

Offline

#8 2008-06-22 17:55:15

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Harvest Moon rox!


"Skazany na zajebistość"

Offline

#9 2008-06-22 18:03:27

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Zarathustra napisał:

A ja w latach młodości miałem Nintendo 64 zamiast PlayStation, wcale decyzji nie żałuję bo zagrałem też w wiele świetnych gier niedostępnych na PSX'a (The Legend of Zelda Ocarina of Time to mój numer jeden jeżeli chodzi o gry wideo).

Dokładnie też miałem N64 i bym se popykał teraz w Zelde, ale sprzedałem konsole smutny A jest do N64 jakiś emulator (dobry ofc) i strona z gierkami ?! Bo jak tak, to zaraz se pada skołuje smile_big takiego jaki był na N64 hehe

Offline

#10 2008-06-22 18:08:00

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Ja używam emulatora Nineteen64 (1964). Stron jest fula, np. ta.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#11 2008-06-22 18:14:06

rexo
Użytkownik
Skąd: Radomsko/Wrocław
Dołączył: 2005-07-19

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Mnie najbardziej z psx kojazy się: Resident Evil 1,2,3, MGS, Crash, Tekken, Fifa etc oczkod.
Na wagarach w podstawówce właśnie w to przycinałem u kumpla smile_big.

Offline

#12 2008-06-22 18:35:39

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: PSone wiecznie żywy^^

luki349 napisał:

Dokładnie też miałem N64 i bym se popykał teraz w Zelde, ale sprzedałem konsole smutny A jest do N64 jakiś emulator (dobry ofc) i strona z gierkami ?! Bo jak tak, to zaraz se pada skołuje smile_big takiego jaki był na N64 hehe

Też swoją Ninny64 już dawno opyliłem, najlepszy emulator to Project64 smile

Offline

#13 2008-06-22 18:54:57

uzumaki174
Użytkownik
Skąd: Radom
Dołączył: 2005-05-25

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Dobry temat.
PSX to klasyk ale ciągle jest wśród nas. Swego czasu zagrywałem się w Bloody Roar ( najlepsza dwójka) Tekken ( wiadomo najlepsza trójka :d ) DB Final Bout ( nawet mam w swoim zbiorze, odpalam sobie na PS3). Była masa hitów. Teraz z chęcią pograłbym w masę ale powiem że nie ciągnie mnie do emulatorów tak to było jakiś czas temu. Dziwna sprawa wcześniej grało się na konsoli, potem emu teraz znowu konsola :d. Wszystko to takie zawiłe. Przyznam że mam do dzisiaj wielką chęć nabyć gdzieś w idealnym stanie PSX-a czy jak inni wspomnieli N64. Można nabyć idealny stan ale wiadomo to wszystko kosztuje $. Z czasem się różne marzenia spełnia a do starych czasów chętnie by się wróciło.
Dzisiaj dobrym wyborem jest też PSP które umożliwia nam oficjalnie granie w gry z PSX-a czy PS3 który ma tak samo.


userbarg.jpg

Offline

#14 2008-06-22 19:32:53

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Jutro będę grał w Front Mission 3 rogal nie schodzi mi z twarzy a może to przez pogodę i piwo? eee tam gra też ma swój udział XD

Offline

#15 2008-06-22 20:04:07

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: PSone wiecznie żywy^^

a dla mnie psp rulez, gram w parę tytułów z PSone xD


fontani32678yp1.gif

Offline

#16 2008-06-22 23:11:40

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: PSone wiecznie żywy^^

A ja mam pytanie czy są spolszczenia do gier na PSone? BO na squarezone.pl są screeny z Xenogears zawierające PL napisy O.o SZczze przydało by się takie pamiętam zę 9/8 lat temu utknąłem w połowie 2 płyty po czegoś nie skumałem tera fakt angielski znam lepiej ale zawsze było by miodnej XD ahh intro z Xenogears za pierwszym razem mnie zmiażdżyło. Niby do FF VII też jest spolszczenie ale nie będę dociekał. Ale jak ktoś ma namiary na strony z spolszczeniami będę wdzięczny za info.

Offline

#17 2008-06-22 23:16:19

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Akurat dzisiaj mnie wzięło na gierki z PSXa. jezor Lista polskich wersji romów na konsole jest tutaj. Xenogears PL podobno nie zostało wydane. A linków trzeba szukać po tych różnych peb-ach etc.

Offline

#18 2008-06-22 23:37:23

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: PSone wiecznie żywy^^

hmmm, ja stałem się graczem nim pierwszy raz zobaczyłem psx na oczy...Wzmacnianie więzi rodzinnych z ojcem przed heretic'kiem czy Duken Nuken 3D(ojciec na kursorach a ja strzelam XD)

Offline

#19 2008-07-23 10:53:01

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: PSone wiecznie żywy^^

Nie wiem czy to będzie dobry temat ale co tam jezor

Potrzebuje dobrego Emulatora do NGC i takie pytanie, czy jest jakowaś szansa, że po skonfigurowaniu go gra będzie miała więcej niż 0.1 fps ?! (nie ważne jaka gra na torrentach jest ich dużo jezor)

Offline

#20 2008-07-23 12:23:35

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: PSone wiecznie żywy^^

luki349 napisał:

Nie wiem czy to będzie dobry temat ale co tam jezor

Potrzebuje dobrego Emulatora do NGC i takie pytanie, czy jest jakowaś szansa, że po skonfigurowaniu go gra będzie miała więcej niż 0.1 fps ?! (nie ważne jaka gra na torrentach jest ich dużo jezor)

Nie ma dobrego emulatora NGC, tak jak i nie ma zadowalającego emulatora NDS i PS2, to że jest masa gier na torrentach to tylko dla osób z przerobionym sprzętem, którzy ściągną obraz płyty i go sobie wypalą.
Używany Game Cube na giełdach chodzi po 200-300zł, biorąc pod uwagę że to produkt Nintendo można kupować w ciemno bo te konsole się nie psują.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2008-07-23 12:24:22)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024