#1 2008-08-15 14:44:56

Ziutek
Użytkownik
Dołączył: 2007-04-13

Wyświetlanie napisów.

W zakładce "Moje napisy" > "Uaktualnić" przydałoby się wyświetlać napisy od ostatnio dodanych, a nie jak teraz (chyba) alfabetycznie. Takie rozwiązanie byłoby bardziej funkcjonalne.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Ziutek (2008-08-15 14:45:48)

Offline

#2 2008-08-15 17:02:51

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Wyświetlanie napisów.

Veto!

Offline

#3 2008-08-15 17:09:23

Ziutek
Użytkownik
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Wyświetlanie napisów.

DUDi napisał:

Veto!

Niby dlaczego?

Jak dla mnie byłoby to spore udogodnienie.

Offline

#4 2008-08-15 17:33:56

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wyświetlanie napisów.

Jeśli już to dać opcję wyboru sortowania.
Sortowanie tylko wg dat nie wchodzi w grę.
Dlaczego?

Dlatego, jesli ktoś ma sporo napisów i chce poprawić któreś ze swoich "starych" napisów musi je jakoś odszukać w tej liście, czyli szuka wg jakiegoś klucza. W przypadku twojej propozycji tym kluczem jest data/kolejność dodania, co przy dużej ilości napisów i szukaniu napisów gdzieś "ze środka", a nie najnowszych, sprawia b. duży problem. Natomiast szukanie wg. klucza jakim jest nazwa i kolejnośc alfabetyczna pozwala znaleźć napisy niezaleznie od tego ile ich jest i jak stare są.

Dlatego albo będzie opcja wyboru sortowania, albo tylko sortowanie alfabetyczne.

Offline

#5 2008-08-15 18:23:50

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wyświetlanie napisów.

Ja bym był jedynie za tym aby poprawić sortowanie alfabetyczne, bo jest troche zbyt alfabetyczne jeśli chodzi o numery odcinków:
ep 1
ep 2
ep 20
ep 3
etc
nie wydają mi się zbyt 'pokolei'

Offline

#6 2008-08-15 18:56:26

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Wyświetlanie napisów.

Ziutek napisał:
DUDi napisał:

Veto!

Niby dlaczego?

Suchy napisał:

Dlatego, jesli ktoś ma sporo napisów i chce poprawić któreś ze swoich "starych" napisów musi je jakoś odszukać w tej liście, czyli szuka wg jakiegoś klucza. W przypadku twojej propozycji tym kluczem jest data/kolejność dodania, co przy dużej ilości napisów i szukaniu napisów gdzieś "ze środka", a nie najnowszych, sprawia b. duży problem. Natomiast szukanie wg. klucza jakim jest nazwa i kolejnośc alfabetyczna pozwala znaleźć napisy niezaleznie od tego ile ich jest i jak stare są.

Właśnie dlatego. smile

Faktycznie, opcja z wyborem sortowania byłaby jeszcze lepsza. Poczekamy, zobaczymy...

Offline

#7 2008-08-15 23:05:33

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wyświetlanie napisów.

bojer napisał:

Ja bym był jedynie za tym aby poprawić sortowanie alfabetyczne, bo jest troche zbyt alfabetyczne jeśli chodzi o numery odcinków:
ep 1
ep 2
ep 20
ep 3
etc
nie wydają mi się zbyt 'pokolei'

To jest alfabetycznie. Sortowanie alfabetyczne jest znak po znaku.
Jeśli chcesz by drugi ep nie wskakiwał przed dwudziesty (bo prawda jest taka, ze to nie 20ty wskoczył za drugi, tylko wszystkie inne przed niego), to musisz stosować notację 02 a nie 2.
By sytuacja się nie powtórzyła przy 200 trzeba stosować notację 002 i 020.
Tak wiec jak masz serię mniej niż 10 epków, to możesz użyć formatu "2", jeśli masz serię powyżej 9 epków ale poniżej 100 to powinieneś użyć "02"  i "20", jeśli powyżej 100 epków to powinieneś użyć "002", "020" i "200", itd.

Offline

#8 2008-08-15 23:56:11

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wyświetlanie napisów.

alfabetycznie, ale według komputera... człowiek posortował by to normalnie... nawet są algorytmy, które sortują tak, jak zrobiłby to człowiek... tzw. "porządkowanie naturalne"... (natsort, natcasesort, strnatcmp, strnatcasecmp)...

obecnie wystarczy zgłosić moderatorowi złą notacje, jednak przyszłościowo trzeba rozważyć zmianę algorytmu sortującego, albo dodanie opcji edycji opisu bez wrzucania napisów na nowo...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#9 2008-08-16 01:01:17

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wyświetlanie napisów.

FAiM napisał:

alfabetycznie, ale według komputera... człowiek posortował by to normalnie... nawet są algorytmy, które sortują tak, jak zrobiłby to człowiek... tzw. "porządkowanie naturalne"... (natsort, natcasesort, strnatcmp, strnatcasecmp)...

obecnie wystarczy zgłosić moderatorowi złą notacje, jednak przyszłościowo trzeba rozważyć zmianę algorytmu sortującego, albo dodanie opcji edycji opisu bez wrzucania napisów na nowo...

Tylko, że sortowanie jest tutaj wykonywane już na poziomie zapytania do bazy danych, a nie z poziomu PHP. Oczywiście można pobrać dane i je przesortować, ale to by wprowadzało dodatkowe obciążenie serwera. Nie mniej masz rację. Warto pomyśleć nad tym. Dawno nie bawiłem się bazami danych więc nie powiem Ci, czy nie ma opcji takiego sortowania już w zapytaniu, ale myślę, że da się.

Offline

#10 2008-08-16 09:40:52

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wyświetlanie napisów.

jeśli w bazie masz zapisany numer odcinka to da się również według niego sortować, sytuacja wygląda inaczej gdy numer odcinka jest zapisywany w tytule(na przykład w celu poprawienia wydajności).

Offline

#11 2008-08-16 11:45:32

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wyświetlanie napisów.

bojer napisał:

jeśli w bazie masz zapisany numer odcinka to da się również według niego sortować,

Niestety w bazie danych numer odcinka zapisywany jest w tym samym polu co tytuł. Tak, wiem, że to słabe smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#12 2008-08-16 12:13:57

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Wyświetlanie napisów.

normalne sortowanie i tak nic tu nie zdziała...

jeżeli w kolumnie są same liczby to wystarczy dać:

SELECT * FROM `test` ORDER BY ep + 0 ASC

albo

SELECT * FROM `test` ORDER BY ep CAST(ep AS UNSIGNED)

jednak działa to tylko wtedy, jeśli w danej kolumnie są same liczby...

ale skoro tak nie jest, to... albo trzeba rozdzielić numer odcinka od tytułu (napisanie takiego skryptu to chwila, gorzej z poprawieniem całego skryptu serwisu)... albo przesortować jeszcze raz...

tymczasowo można by było napisać skrypt, który by sam dodawał 0 do jednocyfrowych numerów odcinków...

Ostatnio edytowany przez FAiM (2008-08-16 12:14:44)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#13 2008-08-16 15:04:52

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wyświetlanie napisów.

FAiM napisał:

tymczasowo można by było napisać skrypt, który by sam dodawał 0 do jednocyfrowych numerów odcinków...

Mozna, jednak problem pojawi się gdy mamy serię 100+ odcinkową...
Co do popawek serwisu - wszystko zależy od tego jak rozłożone jest obciążenie - czy bardziej obciąża się SQL czy PHP i wtedy dobrać rozwiązanie po którejść ze stron.

Offline

#14 2008-08-16 17:15:11

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wyświetlanie napisów.

smile
Może ktoś czuje się na siłach wspomóc rozwój kodu ANSI?

bojer napisał:

wszystko zależy od tego jak rozłożone jest obciążenie - czy bardziej obciąża się SQL czy PHP

SQL. Struktura bazy oraz skrypty ANSI się zleksza zestarzały i nie spełniają już za dobrze swojego zadania.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#15 2008-08-16 17:34:02

Ziutek
Użytkownik
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Wyświetlanie napisów.

A! Przypomniało mi się jeszcze jedno. Czy nie można powiększyć (chodzi mi o wysokość) trochę textarea w dodawaniu oraz modyfikowaniu napisów?

Offline

#16 2008-08-16 19:46:33

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Wyświetlanie napisów.

Kane napisał:

smile
Może ktoś czuje się na siłach wspomóc rozwój kodu ANSI?

Zależy co masz przez to na myśli, ja znam się na php i mysql, ale nie podejmuje się optymalizacji kodu.

Offline

#17 2008-08-23 16:24:08

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Wyświetlanie napisów.

Ziutek napisał:

A! Przypomniało mi się jeszcze jedno. Czy nie można powiększyć (chodzi mi o wysokość) trochę textarea w dodawaniu oraz modyfikowaniu napisów?

Można, teraz powinno być +2 wiersze.

bojer napisał:
Kane napisał:

smile
Może ktoś czuje się na siłach wspomóc rozwój kodu ANSI?

Zależy co masz przez to na myśli, ja znam się na php i mysql, ale nie podejmuje się optymalizacji kodu.

Hmm... ja wiem? Teraz najbardziej potrzebna jest właśnie optymalizacja/przepisanie kodu.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024