#901 2008-10-14 11:49:17

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

czy ktoś to może mi polecić == > "Chaos;Head" - nawet nawet
"Bounen no Xamdou" - lobie ten rodzaj kreski dlatego oglądam

Ostatnio edytowany przez Zwierz (2008-10-14 13:26:24)


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#902 2008-10-14 11:56:15

RiNa
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2008-06-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zwierz, powiem tak: jak podobało ci się Higurashi to Chaos Head też powinno przypaść ci do gustu. Tak w skrócie opisując to anime o kolesiu, który ma nierówno pod sufitem przez to, że większośc życia spędził przed kompem (grając w World of Warcraft;D <lol2>) no wiesz błedny wzrok, szaleńczy śmiech i wrażenie, że ciagle ktoś cię śledzi łaaaaa! Jako smakowity dodatek pojawia się tam piękna dziewczyna cała upaćkana we krwi (wiadomo czemu), która wpędza w stan histerii głównego bohatera.... przynajmniej tak wynika z pierwszego odcinka:) Co z tego będzie to się zobaczy, ale mnie się podoba oczkod

Offline

#903 2008-10-14 13:26:34

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

dzięki RiNa

juz po 1 epku chaos i powiem ze ciekawie sie zapowiada tylko kreacja głównego bohatera trochę dziwna

Ostatnio edytowany przez Zwierz (2008-10-14 15:41:59)


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#904 2008-10-14 19:23:33

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

Chyba ostateczna wersja. oczkod

Tak myślę, czy nie zainteresować się tym Kurozuka, całkiem dobrze się prezentuje od strony graficznej patrząc po screenach.

Kurozuke obejrze, czytałem mange i bardzo mnie wciagneła (chociaż klimat ma ciężki)

Z październikowych pozycji:

Kannagi
- manga jest przezabawna, anime tez wpasowuje się w klimat - ot taka rozrywka

Tales of Abyss - średnie pod kazdym względem, przynajmniej po 2 epkach, ogladam bo brak ostatnio dobrych pozycji fantasy


Toradora
- po przeczytaniu opisu nie chciałem tego ogladać... i dobrze że zmieniłem zdanie, naprawde anime ma w sobie coś świerzego ... a napewno dobry humor i miło się je ogląda, polecam

Toaru Majutsu no Index- zobaczymy, na razie bez rewelacji

Kurogane no Linebarrel - bosz... czytając mangę chciałem ją rzucić po pierwszym rozdziale, dobrze że tego nie zrobiłem bo akcja ładnie sie rozwinęła.
Anime też dostanie odemnie szanse, ale póki co zawiodłem sie na całej linii, od charadesignu - za który jawnie odpowiadają twórcy Seeda i Fanfera (ten z mangi był o niebo lepszy... właściwie to on utrzymał mnie przy mandze), przez fabułe, która jest jakas zaplontana (dobrze że czytałem mangę to wiem o co kaman) po ogólny klimat... Gdybym był młodszy dałbym może plus za fanservice... ale właściwie to tez jest wpychane "na chama".

Chaos Head - ciężko powiedzieć ,anime oparte na internetowej powieści w której czytelnik sam określa poziom tzw. "schizy" (to tłumaczy napis "do you want to save this chapter?" na końcu 1 epka). Ma zadatki na czarnego konia sezonu... albo na porażkę w stylu soul link które bardzo graficznie przypomina.

Gundam 00 s.2 - wiadmo, Gundam=oglądam smile, fani mechów pewnie się nie zawiodą, a "niewtajemniczeni" będą omijać z daleka.

Hyakki (czy jakoś tak)- oglądałem po pijaku i niewiele pamiętam... znaczy że rewelacyjne nie jest, chociaż design postaci jest fajny, przypomina Bamboo Blade które mi się podobało, jeśli ma zbliżony humor pewnie zajrze do dej serii

Vampire Knight Guilty - tylko dla tych co widzieli pierwszą serię, anime warte obejrzenia (w końcu coś oglądać trzeba)

Ga-Rei - świetne, poczatek może wydaje się szampowy, ale dalej... oj czuje (mam nadzieję) że będzie się działo, czekam co wymyślą w kolejnych odcinkach.

Shikibanehime
- może być ciekawe, chociaz bez głębszych treści, bardziej dla fanów "mistrzowsko władających różną bronią (pięknych) niewiast" + mroczniejszy klimat.

Rosario + Vampire II więcej fanservicu (w postaci majtek) i ładny opening, pozatym dno i bąbelki

Kuroshitsuji - dziwne, może się rozwinie na razie "no comment"

EDIT: Ga-Rei:Zero - to anime mnie pochłoneło po drugim epku, uwielbiam anime w których nie moge przewidzie biegu wydarzeń

Ostatnio edytowany przez opcy (2008-10-16 13:14:01)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#905 2008-10-16 21:08:25

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z całego serca nie polecam Kyou no Go no Ni TV. Po obejrzeniu jednego epizodu mam już dość. Pierwszy odcinek to scena po scenie zrzynka z OVA. Do tego nowe studio mocno zmieniło grafikę. Poniżej przykładowe porównanie screenów z OVA (2006) i TV (2008).

OVA:
vlcsnap246733sj1.th.pngthpix.gif

TV:
vlcsnap247219yv9.th.png

OVA:
vlcsnap248580hu6.th.pngthpix.gif

TV:
vlcsnap248846fr6.th.pngthpix.gif

Nie wiem czemu, ale kiedy patrzę na tę nową animację, to mi trochę szkoda producentów.

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-10-16 21:35:33)

Offline

#906 2008-10-16 21:17:35

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dokładnie z tego samego powodu nie oglądam.

BTW: O, avek się wreszcie pojawił smile_big


"Skazany na zajebistość"

Offline

#907 2008-10-16 22:35:16

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Krotkie podsumowanie tego co widzialem:

Shikabane Hime - Budzi pewne skojarzenia z Shana, lecz design ogolu jest znacznie mroczniejszy (wstawki humorystyczne wystepuja lecz nie sa nachalne), poki co zadnych loli z podlym charakterem. Z jakiegos powodu glosy glownej pary bohaterow zwrocily moja uwage. Bede kontynuowal.

Toradora! - o dziwo przyjemne w odbiorze, bohaterka - mimo ze loli - nie odstrasza, raczej bede chcial obejrzec calosc.

Gundam 00 Sequel osadzony kilka lat po pierwszym sezonie. Poczatek przypomina mi troche (i tutaj nacisk na troche) Zete (w kontekscie wydarzen politycznych i ukladu sil).

Kyou no Go no Ni - wtf?!. lepiej obejrzec jeszcze raz OVA.

Ga-Rei: Zero - Magiczne pociski i kiepsko wykonane potwory. Takie mysli chodzily mi po glowie po pierwszych 15min. Naszczescie to co wydazylo sie pozniej zmusilo mnie do kompletnego zrewidowania mojej opinii. Oby dalsze epki utrzymaly poziom.

Skip Beat! - Sciagnalem z ciekawosci. Wielkie dzielo z tego nie bedzie, ale jakos specjalnie sie nie nudzilem ogladajac.

ef - a tale of melodies - jak dla mnie must watch. Pierwszy odcinek przekonal mnie ze mamy doczynienia z porzadna kontynuacja, zaprezentowane paringi bohaterow maja potencjal (Mizuki ftw!).

Vampire Knight Guilty - kto ogladal pierwszy sezon ten wie o co chodzi.

Kurozuka - Ladna realizacja, ciezki klimat. Idealnie wpasowywuje sie w moje chore gusta.

Tytania - Space opera w ktorej maczali palce ci sami ludzie co w Legend of Galactic Heroes, co widac juz na pierwszy rzut oka.

Nodame Cantabile: Paris-Hen - kolejny z sequeli wartych polecenia. Nawet nie zauwazylem kiedy uplynelo to 25min.

Podsumowywujac jestem raczej zadowolony, jest co ogladac.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2008-10-16 22:36:36)


WoodenJesus.png

Offline

#908 2008-10-16 22:53:22

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Już niedługo OAD Sayonara Zetsubou Sensei smile_big

Szczypta wydarzeń jekie nastąpią:
dd2eae2db9afeb45m.jpg

Lucky Muta, Haruh Suzumoa i Clanoad, wybornie jezor

Offline

#909 2008-10-16 23:09:02

Tsukune
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A kto oglądał OVA Lucky Star? xD Coś pięknego, dawno się tak nie uśmiałem. I jeszcze ta parodia Zetsubou Sensei. ^^


"Apa Apa Apapa!" - Apachai Hopachai

Offline

#910 2008-10-17 00:17:40

UcheJ
Użytkownik
Skąd: Jordanów
Dołączył: 2007-05-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Clannad After Story - Dla mnie bomba! Naprawdę trzyma poziom pierwszej serii...    ep.2

ef - a tale of melodies - Tak jak na górze! Muzyka, historia i ta ciekawość co będzie dalej... Skrzypce (A raczej właściciel) ;D    ep.1

CHAOS;HEAD - Nie wiem co powiedzieć... jak na razie średnio jak dla mnie, choć może i pomysł ciekawy... ale czy go wykorzystają? ep.1

Ga-Rei Zero - Będę to oglądał na 100%! W końcu przełamane schematy! Nie można przewidzieć co będzie dalej, zaskakuje! Słyszałem że drugi ep też dobry wiec polecam... ja na razie oglądem pierwszy ep.1

Mobile Suit Gundam 00 S2 - hahh to jest to!!! Kontynuacja... polecam każdemu! Trzeba oglądnąć oczywiście pierwszy sezon obowiązkowo! ;D ep.2

Kannagi - hmmm na razie się wstrzymam... Powiem tyle, pożyjemy zobaczymy... Ciężko tu coś powiedzieć po pierwszym epku

Rosario + Vampire Capu2 - Zabawne, luźne jeśli ktoś chce się odprężyć i pośmiać to jest właśnie ten tytuł... ep.1

Zgodzę się z "m_jay" jesienią naprawdę dali dobre tytuły i można być zadowolonym... Jest dużo kontynuacji, które uważam za dobrze zrobione i wykonane. Są tak samo dobre jak pierwsze sezony. Mam nadzieję że opisik się komuś przyda...

Offline

#911 2008-10-17 16:23:28

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Właśnie co obejrzałem Michiko e Hatchin, po pierwszym odcinku jestem nastawiony super pozytywnie, na pewno będę to dalej oglądał. Manglobe stworzyło rewelacyjne anime. jezor

Offline

#912 2008-10-17 16:33:36

RiNa
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2008-06-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

Właśnie co obejrzałem Michiko e Hatchin, po pierwszym odcinku jestem nastawiony super pozytywnie, na pewno będę to dalej oglądał. Manglobe stworzyło rewelacyjne anime. jezor

A możesz coś więcej  napisać o 1 epie?? O czym to jest, w jakim klimacie i w ogóle:) Bo zastanawiam się czy się za to brać, czy nie.

Offline

#913 2008-10-17 16:47:29

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Klimat jest bardzo nie japoński, wydarzenia mają miejsce gdzieś w Ameryce południowej. Historia więźniarki czmychającej z zakładu karnego, twarda seksowna mulatka o hipnotyzujących wręcz ustach... W każdym bądź razie historia potem przeskakuje na większość odcinka do kościoła/kaplicy gdzie ksiądz mieszka z żoną, córką i synem oraz przygarniętym dzieckiem. Historia tej dziewczynki żywcem wyjęta z kopciuszka, biedaczką pomiatają na wszelkie sposoby robiąc z niej niewolnika do roboty.
Seria zdaje się być dla dorosłych, ale jednocześnie pozostaje zabawna (strzelaniny mimo, że są całkiem realistyczne w większości są komiczne.)
Animacja to cud miód i orzeszki (opening kolorowy jak w MTV).
Więcej już nie zdradzam, bo trzeba to zobaczyć samemu. smile_big

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2008-10-17 16:50:00)

Offline

#914 2008-10-17 17:14:15

RiNa
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2008-06-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dzięki Zarathustra:D Przekonały mnie te strzelaniny, więc na pewno obejrze:D

Offline

#915 2008-10-17 20:05:05

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak na ten sezon, tylko trzy pozycje będą obowiązkowe, Nodame Cantabile: Paris Chapter, Zetsubou OAV i Michiko to Hatchin. Reszta w ogóle do mnie nie trafia, jedynie coś na "k" o samuraju jeszcze zwróciło moją uwagę. Za NC i to na "k" się pewnie wezmę, gdy wyjdzie całość. A przy dwóch pozostałych będę korektorem, więc będę na bieżąco smile_big
Swoją drogą, MtH wygląda na hit sezonu oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#916 2008-10-17 21:53:21

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Q, miejmy taką nadzieję. smile Tak czy owak, ja czekam na angielski hardek One Outs. jezor

Offline

#917 2008-10-18 00:49:17

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ga-rei Zero - Jak na razie seria wypas i nie do przewidzenia

Rosario + Vampire Capu2 - Miły odmurzdzacz

CHAOS;HEAD - Chore klimaty ale ładna kreska

Clannad After Story - Po prostu Clannad

Kannagi - Fajna komedia

Toradora - Trochę łamie stereotyp komedii miła odmiana

Tales of Abyss - Dobry średniak pod każdym względem

Michiko e Hatchin - Możliwy czarny koń sezonu humor podobny do FLCL

Toaru Majutsu no Index - Trochę magi trochę techniki trochę nauki ciekawe jak bardzo to spaprzą

Ostatnio edytowany przez Zwierz (2008-10-18 01:14:57)


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#918 2008-10-18 03:08:19

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ga-rei Zero - Rentai Magica na broni współczesnej? Zakończenie boskie jezor
CHAOS;HEAD  - Dla mnie SE Lain i może Hauka? - Chroa psychicznie rzeźnia na kułkach
Rosario + Vampire Capu2 - jeszcze bardziej capucziu
Casshern SINS - Niezły Klimat przez duże K - zupełnie jak Ergo Proxy
Shikabanehime Aka - Jezu ile razy to samo?
Black Butler - Porażka, o czym to ma być?


fontani32678yp1.gif

Offline

#919 2008-10-18 08:59:25

funymika
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Już sporo serii z nowego sezonu "napoczęłam", więc może warto ostrzec/zachęcić tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, co obejrzeć.

Hakushaku to Yousei - wróżki, XIX wieczna Anglia, bishoueni i jakaś ciemna historia w tle. Jak na razie nieco się zawiodłam, to czy dotrwam do końca zależy od głównej bohaterki, która mam nadzieję oprze się czarującemu oszustowi i wykarze nieco więcej ikry niż dotychczas.

Hyakko - duże podobieństwo do Azumangi, nawet postaci mają w sobie coś podobnego; ot zabawna, szkolna komedyjka, propozyjca nieobowiązkowa, raczej by wypełnić wolną chwilę.

Kannagi - zdecydowanie nie preferuję anime, w którym nagle z nikąd pojawia się bogini i łączy swe ścieżki ze zwykłym śmiertelnikiem. Jednak seria dobrze wykonana, niezła muzyka, humor raczej średni, choć główna bohaterka Nagi wydaje się być interesująca. Taki mały miks Spice and Wolf i To love Ru.

Kurozuka - historia samuraja, uciekającego przed prześladowcami (m.in. bratem pragnącym jego śmierci) i spotykającego na swej drodze tajemniczą kobietę, która udziela mu schronienia. Genialna grafika, klimatem przypomina Shigurui.

Shikabane Hime: Aka - zdecydowanie można sobie odpuścić. Zombie i ich eksterminatorka, do tego słabe wykonanie.

Skip Beat! - niestety niespecjalna grafika, kreska rodem z tych najbardziej popularnych i najlepiej kojarzonych anime - wielkie oczy, wiotkie ciała i trapezowate postury panów. Niezbyt oryginalne shoujo, jednak przyjemne w odbiorze, nieco zabawne, no i mamy bohaterkę z pazurkami. Niezła rozrywka, ale nic ponad.

Toradora! - 2 pierwsze epy zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, wyglądało na to, że anime złamie większość stereotypów dot. komedi romantycznych, jednak w 3 epie zaczęła mnie niepokoić Taiga i jej tsunderowata strona osobowości. Trochę zbyt oklepane jak na anime, które miało łamać stereotypy.

Kuroshitsuji - przystojny kamerdyner i tajemniczy panicz, ale co dalej? Jak na razie to anime stoi pod wielkim znakiem zapytania. Plus ładne wykonanie

Ostatnio edytowany przez funymika (2008-10-18 09:06:06)

Offline

#920 2008-10-27 23:00:20

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wie ktoś może dlaczego nie wychodzą dalsze odcinki Michiko to Hatchin ?


Pisak.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024