#1 2008-10-17 22:46:14

Szybkobierzek
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-01

Problem z aegisubem

Chociaż uzywam aegisuba i zapisuja mi sie polskie znaki ("ó","ż" i tak dalej) inne programy zamiast poslkich znaków widzą krzaczki ;/ dlaczgo? nie moge tez ich wtopic w plik avi poniewaz wyskakuje mi okienko ze plik nieznany chociaz jest zapisywany w ass. Prosze o pomoc.

Offline

#2 2008-10-17 23:15:12

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Problem z aegisubem

Nie znam się może nie masz czcionek, ale ziomek nie SPAMUJ tak forum =/
koniectematu


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3 2008-10-17 23:18:17

Szybkobierzek
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-01

Odp: Problem z aegisubem

Forum jest po to ze jezeli ktos ma problem to pyta albo szuka, nie znalazlem na to odp w tematach ktore juz sa wiec pytam... -.-

Offline

#4 2008-10-17 23:21:35

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: Problem z aegisubem

Szybkobierzek napisał:

Chociaż uzywam aegisuba i zapisuja mi sie polskie znaki ("ó","ż" i tak dalej) inne programy zamiast poslkich znaków widzą krzaczki ;/ dlaczgo? nie moge tez ich wtopic w plik avi poniewaz wyskakuje mi okienko ze plik nieznany chociaz jest zapisywany w ass. Prosze o pomoc.

Sprawdź notatnikiem jak zakodował ci się plik ass. Optymalne kodowanie do odczytu polskich znaków przez większość programów to UTF-8


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#5 2008-10-18 00:03:23

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Problem z aegisubem

Forum jest po to ze jezeli ktos ma problem to szuka albo pyta

W tej kolejności, to raz! Dwa, już założyłeś jedne temat o aegi [http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 22#p265622], teraz drugi, a jest ich już ze setka i na pewno dałoby się pod któryś podpiąć. Trzy, ustawiłeś kodowanie polskich znaków w aegi na 238 - East Eurpean?

Offline

#6 2008-10-18 03:05:25

ard
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-27

Odp: Problem z aegisubem

Szybkobierzek napisał:

Chociaż uzywam aegisuba i zapisuja mi sie polskie znaki ("ó","ż" i tak dalej) inne programy zamiast poslkich znaków widzą krzaczki ;/

Proponuję zapoznać się ze specyfikacją ASS, wtedy unikniesz takich problemów.
http://www.gtw.avx.pl/modules.php?name= … ries&cid=3

Szybkobierzek napisał:

nie moge tez ich wtopic w plik avi poniewaz wyskakuje mi okienko ze plik nieznany chociaz jest zapisywany w ass. Prosze o pomoc.

Kontener AVI nie posiada wsparcia dla napisów w SSA\ASS, proponuję przekonwertować do SRT. Chyba, że używasz VD ale wróżka nie jestem a ty nie napisałeś...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024