#201 2009-01-22 13:11:56

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ledziux napisał:

Nie róbcie napisów w microDVD. Wyłącznie ass obecnie się używa.
W ass można napisy umieścić gdzie się chce, a nie tylko w jednej linii. Poza tym ich wygląd może być dużo lepszy.

A czemu się ograniczasz tylko do tego albo do tego?
Nie prościej zrobić w tym i w tym?:)

Nie używa się wyłącznie dupy. Ja często używam txt ze względów przyzwyczajeniowych, a często też i przez to, że mam eng suby hardy i zapodawanie na takie coś polskiej wersji dupy jest kompletnym debilizmem. Oczywiście jak się go przerobi, czyli ustawi czcionkę, doda opaque box, to wtedy taaa...

A buhaha róbta w SRT, bo ASS ma taką wadę, że jest 10x mniej dokładny od SRT O_o...

Ostatnio edytowany przez Hatake (2009-01-22 13:16:06)

Offline

#202 2009-01-22 13:43:56

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Hatake i Isao prostaki jesteście więc lepiej myśleć zanim coś napiszecie.
Praktycznie wszystkie anime to obecnie MKV i eng softsuby więc polskie je zamieniają i angielskie znikają.
Nieliczne to hardsuby, ale dla kilku procent się nie robi wyjątków. Oczywiście co innego avi lub nawet mp4 eng sub, ale mało kto to używa.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-01-22 13:45:41)

Offline

#203 2009-01-22 14:00:25

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Dziecko moje ty drogie, o co ci chodzi? Widzę, że masz problemy z wysławianiem się Oo
weź że się ogarnij i zrób coś z tym postem bo się dupy nie trzyma, że tak powiem Oo
Nic z niego nie wynika poza tym, zakręciłeś i to ostro nie wiedząc chyba sam co
tak naprawdę chcesz napisać.

PS: mój post nie ma być zgryźliwy tylko po prostu grzecznie proszę o pisanie w zrozumiałym języku jeżeli chcesz prowadzić jakąkolwiek rozmowę na poziomie...

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-01-22 14:03:06)

Offline

#204 2009-01-22 15:14:34

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Isao napisał:

Dziecko moje ty drogie, o co ci chodzi? Widzę, że masz problemy z wysławianiem się Oo
weź że się ogarnij i zrób coś z tym postem bo się dupy nie trzyma, że tak powiem Oo
Nic z niego nie wynika poza tym, zakręciłeś i to ostro nie wiedząc chyba sam co
tak naprawdę chcesz napisać.

PS: mój post nie ma być zgryźliwy tylko po prostu grzecznie proszę o pisanie w zrozumiałym języku jeżeli chcesz prowadzić jakąkolwiek rozmowę na poziomie...

Powiedz mi dlaczego ty pyskujesz do mnie. Jak to często mówią w anime "znaj swoje miejsce".
Nie wywyższaj się bo nie lubię takich. Nie rozumiesz tego co napisałem to przeczytaj dwa razy.

Offline

#205 2009-01-22 15:23:11

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ledziux, wszyscy dobrze napisali. Nie mów "nie róbcie tego", bo wpływu na innych nie masz. Każdy robi, jak chce, czy tego chcesz, czy nie. Robisz jedynie niepotrzebny zamęt.

Offline

#206 2009-01-22 16:18:18

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

mnie tez sie nie podoba i dlatego sobie konwertuje na mpl2 :-)

Offline

#207 2009-01-22 19:08:06

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

ledziux napisał:

Hatake i Isao prostaki jesteście więc lepiej myśleć zanim coś napiszecie.
Praktycznie wszystkie anime to obecnie MKV i eng softsuby więc polskie je zamieniają i angielskie znikają.
Nieliczne to hardsuby, ale dla kilku procent się nie robi wyjątków. Oczywiście co innego avi lub nawet mp4 eng sub, ale mało kto to używa.

Praktycznie to każdy gówno potrafi zrobić, a w teorii jest "fachowcem".
I nie zgodzę się z tym, że MKV = softsub, bo, hehe, no chyba nie. smile_big
Obecnie jest chyba pół na pół, więc nie każde. I mówisz wszystkie anime... więc jak mi znajdziesz MKV softa tego czegoś, to ci uwierzę. smile
A kto nie myśli przy pisaniu i nie czyta ze zrozumieniem, to raczej się nie wypowiem.
Dud, kilka procent, a czy USA to Polska? Nie powiem, cały świat, bo powiedzmy w takiej Brazylii mogą mieć coś a'la ANSI też np. Amerykaniec to nie Polak, dodatkowych napisów do tych, które już w subie są mieć nie musi.
Mało kto używa, ale jednak używa, więc wypadałoby wziąć pod uwagę (sorry, że nie mam biznesowo-komercjalno-zgapiennego-od-hamerykańców toku myślenia, tak mnie spłodzono), a AVI do tej pory jest dużo używane.

Offline

#208 2009-01-22 19:42:30

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Bo MicroDVD mi się nie podoba...

Poza tym niech ludzie sami decydują w czym chcą tłumaczyć. Ja osobiście wole srt jak dorzucają do mkv bo mogę sobie bez demuxowania czcionkę ustawić taką jaką chcę. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Jedna osoba lubi jarmark na ekranie inna woli ascetyczną formę. Po licho kogoś zmuszać do czegoś... Fansubing polega na tym, że ludzie robią coś co lubią i dzielą się tym z innymi... Jeśli komuś to nie pasuje to nie musi oglądać... Niech sam sobie zrobi to co chce.

Po co "w ludzi" rzucać wyzwiskami. Taka postawa nie obroni argumentów, w prost przeciwnie zrobi z osoby rzucającej inwektywami zwykłego populistę a nie partnera do dyskusji.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-01-22 19:43:24)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024