#41 2009-01-24 16:30:29

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

bodzio napisał:

Jak można coś porównywać, nie wiedząc jakie było źródło?

I co to jest 'resize z hdtv'?

A specyfikacja to jest żadna.

Ktoś by powiedział tak, że zacytuje:
"on porównuje prearing z właściwym nadawaniem"

jeśli szuka się najlepszej jakości to ma sie w dupie czy źródłem było VHS dvd czy inne ustrojstwo.

resize hdtv jak sama nazwa wskazuje oznacza zmiane rozdziałki z HD


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#42 2009-01-24 19:08:35

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Zrobiłem jeszcze bardzej dokładne info na temat zawartości Maria+Holic, co by niektórzy nie jęczeli.
http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 85#p275085

Ostatnio edytowany przez anonymous (2009-01-24 19:25:11)

Offline

#43 2009-01-24 21:46:30

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

qwig, masz u mnie browca XD
----
Teraz do pana znafcy porównywacza, który znowu daje "czadu" xD:

Po pierwsze, dziwi mnie fakt, że porównujesz hardsuby z rawami i nazywasz je oba ripami. Rip to czysty zrzut z DVD bądz zcappowany z TV (mniejsza czy SD czy HD), hardsub to hardsub, mowic nie trzeba. No ale jak ktoś dwie wersje wrzuca do jednego worka to sorry, brak mi słów. Pewno o to chodziło bodziowi, że nie wiesz co porównujesz.

Drugą sprawy są reklamy, reklamy twórców (z muzyczką z opa lub enda). Wielka dziwota, że w jednym rawie są, w drugim nie ma? "No ale dlacego (zamierzone oczkod) tak sse dzeje? No bo jedne ma, a drugie nie? Mamo, tego nie mowili w dobranocce...". Dobra, już wyjaśniam dlaczego. Dlatego, że wprawiony koder po prostu wycina te śmieci (również niektórzy capperzy) i daje sam odcinek. Niektórzy pewno pamiętają rawy od S^M w których były zawarte reklamy z japońskimi duperelami (coś jak u nas polsat czy TVN i inne kanały). Po prostu są one wycinane i tyle. Cała filozofia.

Wiesz co anonym, ty już lepiej nic nie pisz, bo taka zwała z ciebie jest że to ludzkie pojęcie przechodzi.

Offline

#44 2009-01-24 21:58:52

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

_KiRA napisał:

Rip to czysty zrzut z DVD bądz zcappowany z TV (mniejsza czy SD czy HD), hardsub to hardsub, mowic nie trzeba.

_KiRA nie myl ripa z rawem.

_KiRA napisał:

Po pierwsze, dziwi mnie fakt, że porównujesz hardsuby z rawami i nazywasz je oba ripami.

A czemu nie może ich nazywać? Oba to TV ripy, tyle że jeden raw a drugi to hardsub.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-01-24 22:10:15)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#45 2009-01-24 22:03:27

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

A niech pisze, zawsze to może się pośmiać smile (teoria o resize z hd dosłownie "gniecie cycki")


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#46 2009-01-24 22:56:16

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Wiecie co, dobrzy jesteście, heha, Gdzie wy tu macie HARDY ?!?!?!?!?! haha
po drugie, o co Ci _KiRA, kurna chodzi???
Na początku jęczeli, że porównuje pre-air do zwykłego odcinka, a teraz jęczą znowu, ze porównałem dobrze ?!?!?!?!? Wy się leczcie lepiej. Albo pomyślcie zanim coś napiszecie!!
Jeśli nie porównałes, to co pie*rzysz farmazony ze z muzyczka z opa/ enda!
Poza tym. Co Ty myślisz, że tylko Ty wiesz, że można wycinać części z filmu papa
A Tobie qwig, o co chodzi? Mało to na sieci jest resizow z hd do sd. Ty pomyśl lepiej....
Jeśli dalej nie zauważyliście i nie pojęliście, ja nie osądzam która wersja lepsza i nie porównuje (dla samego porównania) tylko by pokazać różnice w jakości wideo.
Widać tylko, ze _KiRA i qwiq to najlepsi "znafcy" tutaj jezor

Widze, że tylko jinjej patrzy tu normalnie i obiektywnie i Czyta  ze zrozumieniem...
Jinjej  | święte słowa.
         \/

Ostatnio edytowany przez anonymous (2009-01-24 23:09:26)

Offline

#47 2009-01-24 23:05:45

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Przepraszam za "offtop".

Powiem szczerze, ja mam wyrobione zdanie i wiem jak i gdzie szukać najlepszego encodu danego anime, więc nie muszę korzystać z tego topica. Są jednak osoby które dopiero raczkują w temacie, więc czemu nie można czegoś  dla nich zrobić pro publico bono. Każdy, komu zależy, a nie czai bazy i języka może oblookać temat.

Zamiast marudzić, wstawcie posty in meritum i udowodnijcie działaniem, że jesteście lepsi.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-01-24 23:06:54)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#48 2009-01-24 23:12:42

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Lol... a gg to raw niby ta? <rotfl> RAW?! AHAHAHA!!!!

Jeśli nie porównałes, to co pie*rzysz farmazony ze z muzyczka z opa/ enda!

Bo mam więcej doświadczenia niż ty? Bo obejrzałem więcej anime niż ty (oglądałem już jak ty na shit mówiłeś amciu)? Bo dłużej obkręcam się w realiach anime i video niż ty? A ty świeżo upieczony n00bek próbujesz (na siłę) udowodnić swoje racje pisząc głupoty nie z tej ziemi. Aż mnie korci by udostępnić twoje PMy od ciebie, żeby było większe pośmiewicho. Dodam jeszcze ze w niektórych animcach we wstawkach pewien pan lub pani wymawia dobrze znaną formółkę "gorando suponsa wa blablabla". Zdziwiony? Teraz możesz się wypłakać komu chcesz. Ide sobie polać. Dobry ubaw przy tobie jest.

A jeśli o znafców chodzi, to masz rację. Ja i qwig jesteśmy koderami i znamy się trochę na tym (na pewno lepiej niż ty).

Offline

#49 2009-01-24 23:21:53

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

pro publico bono to 1RP rozebrali jezor

Nie ma czegos takiego jak "najlepszy encod"? I tych, ktorych sie czepiasz o dzialaniu, dzialaja wiecej niz Ty (patrz TT) jezor

EDIT: Pisanie posta 20 minut = fail XD

Ostatnio edytowany przez qwig (2009-01-24 23:22:48)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#50 2009-01-24 23:29:23

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Na "T" tramwaj stoi, odejdźcie od kompa pogadajcie z ludźmi normalnie, zacznijcie zwyczajnie żyć a nie pieprzyć bzdury i pastwić się na kimś mniej doświadczonym.
Nie dorośliście do tego?
Prawda prawie każdy Polak umie tylko narzekać i ni cholery czegoś konstruktywnego zrobić. Myślicie ze jesteście ql udowodnijcie to. Bo bzdury każdy jeden potrafi opowiadać. Ja nikogo nie osądzam. Nie ma prawa wypowiadać się osoba, która gówno dla innych zrobiła i myśli że centrum świata to jej pępek.
Póki co dajcie na luz i pozwólcie innym żyć. Czy inni was gnoili jak zaczynaliście w branży koderów?


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#51 2009-01-24 23:36:28

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Po pierwsze, jak już wspomniał jinjej, jak zajrzy tu ktoś, kto się nie zna, a szuka tylko info, które wydanie ma lepszy obraz, możliwe, że wątek mu pomoże.
Po drugie:

_KiRA napisał:

"No ale dlacego (zamierzone oczkod) tak sse dzeje? No bo jedne ma, a drugie nie? Mamo, tego nie mowili w dobranocce...".

_KiRA napisał:

(oglądałem już jak ty na shit mówiłeś amciu)

To ma być dyskusja? Rozumiem, że można być zapatrzonym w siebie, ale obrażać przy tym rozmówcę (bo coś tam źle napisał) w tak lekceważący sposób? Ost by Ci się przydał.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2009-01-24 23:37:49)

Offline

#52 2009-01-24 23:47:14

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

A skąd Ty człowieku wiesz ile ja się kręce wokół anime. Wychodzi na to, że stary gość z Ciebie jezor.
Po drugie. Czym chciałbyś mnie ośmieszyć w moich pm-ach!?
Po trzecie, człowieku opanuj się i pomyśl zanim cos powiesz. [gg] to soft!! (co zaznaczyłem w info) a nie hard jak twierdziłes szumnie i mnie przy tym besztając, ze porównuje harda z rawem. Przeczytaj wyżej co napisałem o porównaniach. A jak nie potrafisz zrozumiec, to proszę nie zaśmiecaj tematu.
A co do japońskiego. Już dawno powiedziałem, ze go nie rozumiem.
edit:
A co Ty każdego nowo zarejestrowanego gościa bierzesz za nooba w temacie. Brawo!
To, ze nie jestem koderem nie znaczy, ze sie kompletnie nie znam.
przepraszam ale gdzie ja Cię zgnoiłem, co?
Gdzie Ty tu widzisz, żebym szum wokoł siebie robił?!?! Staram się ludziom pomóc, a ty jedyne co robisz to besztasz mnie za to przy okazji śmiecąc.

edit:
przykro mi, taki znafca z Ciebie ze Maria Holic od [gg] to soft. Ale Ty nie raczyłes przczytać, a jak nie wierzysz, to nawet sprawdzić.
edit:
"Strata czasu."
I tą wypowiedzią potwierdziłeś swoje nastawienie do tematu. (brak chęci zrozumienia o co chodzi w temacie, a potem biadolenie, że porównuje harda (sic!) do rawa.)
Poza tym wszystkie te rawy to czyste encody.

Ostatnio edytowany przez anonymous (2009-01-25 00:09:20)

Offline

#53 2009-01-24 23:47:59

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

anom olej totalnie virusa bo on ostatnio ma TE dni. Pieprzysz virus glupoty srasz LoLami i rotflami a naprawdę przydało by ci sie swieze powietrze - pobiegaj w kolo domu wyjdzie a ci to na dobrekoderze


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#54 2009-01-24 23:48:17

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

odejdźcie od kompa pogadajcie z ludźmi normalnie, zacznijcie zwyczajnie żyć a nie pieprzyć bzdury i pastwić się na kimś mniej doświadczonym.

Batsu! Robie to od dawna, ostatnio w ogole mnie w domu nie ma, o necie nie wpsominając. A jak sie wchodzi juz i widzi takie coś... trzeba sie posmiac.

Nie ma prawa wypowiadać się osoba, która gówno dla innych zrobiła i myśli że centrum świata to jej pępek.

Nie wiem jak qwig, ale ja dla sceny zrobiłem wystarczająco wiele, i po trochu robie jeszcze wiecej.

Czy inni was gnoili jak zaczynaliście w branży koderów?

Oczywiście ze tak. Poczatki sa zawsze trudne. Ale im dalej w las tym ciemniej, no i wiecej xpa mozna nabić i skilli mnóstwo nabyć. Poza tym anonym to nie koder, tylko zwykly "fan" jakich tu pelno (w dodatku lubiacy robic wokol siebie szum - nie przypominam sobie tematu, zeby nie zostal zgnojony xD).

To ma być dyskusja? Rozumiem, że można być zapatrzonym w siebie, ale obrażać przy tym rozmówcę (bo coś tam źle napisał) w tak lekceważący sposób? Ost by Ci się przydał.

lb, nie przesadzaj. Wiele takich jazd na ansi bylo i wiele bedzie (niekoniecznie ze mna). Obraza? Na innych forach to nooberstwo tepi sie jak robactwo i nikt nie placze o obraze czy cus. Jak bedzie warn to bedzie, jak nie to nie. Rozpłakać się nie rozpłacze.

A skąd Ty człowieku wiesz ile ja się kręce wokół anime.

Widac po twoich postach, nic wiecej mowic nie trzeba.

Po drugie. Czym chciałbyś mnie ośmieszyć w moich pm-ach!?

Wszystkim xD

Po trzecie, człowieku opanuj się i pomyśl zanim cos powiesz. [gg] to soft!! (co zaznaczyłem w info) a nie hard jak twierdziłes szumnie i mnie przy tym besztając, ze porównuje harda z rawem.

Oł rly oO? Z tego co mi wiadomo to gg zawsze robiło hardy... czyzby specjalnie dla ciebie zrobili wyjątek?

Przeczytaj wyżej co napisałem o porównaniach.

Strata czasu.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-01-24 23:53:57)

Offline

#55 2009-01-24 23:52:17

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

_KiRA napisał:

lb, nie przesadzaj. Wiele takich jazd na ansi bylo i wiele bedzie (niekoniecznie ze mna). Obraza? Na innych forach to nooberstwo tepi sie jak robactwo i nikt nie placze o obraze czy cus. Jak bedzie warn to bedzie, jak nie to nie. Rozpłakać się nie rozpłacze.

nooberstwo? Zlituj sie. Na innych forach byłbyś conjmniej pogłaskany warnem za swoje wypowiedzi, bo lamerstwo w twoim wykonaniu jest wręcz podręcznikowe.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#56 2009-01-24 23:56:57

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Na innych forach ludzie prezentują wyższy poziom i jest z nimi o czym podyskutować oczkod

PS. aktualizacja powyższego posta.

Poza tym nie śiągam DTV rawów, bo uważam że to badziew.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-01-24 23:58:46)

Offline

#57 2009-01-25 00:19:17

KenneX
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

_KiRA napisał:

A jeśli o znafców chodzi, to masz rację. Ja i qwig jesteśmy koderami i znamy się trochę na tym (na pewno lepiej niż ty).

Nie wiedziałem, że ten temat jest dla znawców.

_KiRa napisał:

Na innych forach ludzie prezentują wyższy poziom i jest z nimi o czym podyskutować oczkod

Zapraszam.
Boże, mam nadzieję, że inni koderzy nie mają takiego charakteru oczkod .

Offline

#58 2009-01-25 00:27:52

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

_KiRA napisał:

Na innych forach ludzie prezentują wyższy poziom i jest z nimi o czym podyskutować oczkod

To co ty tutaj jeszcze robisz? Pisz na 'innych forach wysoko poziomowych' i przestań pieprzyć o swojej wyższości szanowna Magnificencjo. Jak jesteśmy dla ciebie za głupi to nie zniżaj się do naszego poziomu.

//Sorry za off-topa

Offline

#59 2009-01-25 01:02:17

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Jezu, jak czytam ten temat, to zaczynam ponownie wątpić w KiRa, a qwiq tylko dobija...
Imo sprawa wygląda tak, że anon nie ma zbyt dużej wiedzy o kodowaniu, przy okazji zostaje najeżdżany przez znafów (jak to się mówi, czyjeś krytykujesz, swojego nie widzisz), no i jakoś lakonicznie się próbuje Anon bronić... Ludzie, skoro macie z tego zwałę, to współczuję wam przestrzeni humorystycznej, w której się obracacie.

Czy każdy, kto skacze na Anona zapomniał już, jaki jest PIERWOTNY temat przewodni?
Ja wiem, o wspaniały bożku Hanyuu Kirze, że ty oglądasz same BD, DVD i HDTV, a kodujesz też tylko z tego, ale na miłość boską zamknij paszczura, bo straszysz ludzi na ulicy.

Ja wcześniej napisałem, że taki topic to i tamto, no bo jest jakaś stronka, ale w sumie nikt nie dał linka, na co liczyłem, więc tu staję po stronie jin'a i lb.
Patrzcie, nawet wam ładnie jak krowie na rowie wytłumaczę.:D Bo jestem super miły i powinniście to wiedzieć, ach, cóż za megalomania.
Nawet podam na swoim przykładzie: jeśli mam zamiar coś obejrzeć, to w dupie mam, czy oglądam VHS, DVD, DTV, VCD, pitisi, czy inne coś. Byle dało się oglądać i nie było za bardzo widać śmieci. Ale sam też wybieram, jeśli jest możliwość, bo jak nie ma np. na torrencie dużo seedów, to biorę wersję, która najszybciej chula.
Wybieram zazwyczaj tylko wtedy, jak widzę, że anime było w DTV pocięte i cenzurowane, a mam dostępne zsubowane DVD, czy no-sub DVD. Ja wiem co wybierać, bo np. już w temacie trochę powiedzmy, że jestem, to się nie natnę, ale co o takim zielonym?
Wchodzi na tokjotoszo i co? Chce ściągnąć Goshuushou-sama Ninomiya-kun dla przykładu.
Widzi rawa od S^M, widzi suba od m33w, widzi jakiś rip z DVD bez subów, widzi jakiś inny sub i powiedzmy widzi jeszcze raw super w dupe upskalowany od Zero albo jakieś inne cudo, dla którego liczy się tylko rozdzielczość, a nie rozmiar i jakość.
Co wybierze? Ściągać po kolei będzie? Powiedzmy, że chciałby obejrzeć serię, w przystępnej jakości i żeby na darmo nie ściągał (tu akurat pomagacie, bo dzięki waszym niskopoziomowym flejmom można wyczytać, że dvd np. nie ma reklam, albo jest nieocenzurowane, kto poczyta, będzie wiedział). Czy może warto ściągnąć upscale do 720p, który waży 300 mb, czy może zwykły DTV, który ma 170 mb, ale może gorzej wyglądać? Może DVD? DVD ma lepszą jakość, ale ktoś mógł spieprzyć kodowanie, a może ściągnąć nieprzekodowane mpegi po 2gb?
Wchodząc w ten temat, ludzie mają ułatwione życie, jeśli chodzi o wybór.

Zlinczujcie mnie, ale ja to mam w dupie, bo nie flejmuję, chociaż w tej chwili pokusiłbym się nawet o bluzgi i poświęcił warna, ale po co? Się nogi nocą.

Kira - a ty jak chcesz kogoś flejmować, to proszę cię z łaski swojej, miej trochę więcej wiedzy na dany temat, albo przynajmniej nie myl tego, co chcesz przekazać, bo bardziej chce mi się śmiać w tej chwili z ciebie niż z Anona. jezor A twoje kodowanie wygląda jak dzisiejsze zespoły muzyczne, które grają emocore i punk rocka, a ich najstarszym i największym inspiratorem jest Blink182 albo Linkin Park.

Wybaczcie za chaos, ale napisałem posta pod wpływem przeczytania tych w tym temacie, no i każdy chyba wie, o co chodzi. smile_big

EDIT: Anon wrzuć na luz po prostu ignore mode on, i tam nie flejmuj ich, czasami lepiej przemilczeć debilizm.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2009-01-25 01:09:39)

Offline

#60 2009-01-25 09:50:02

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

@Hatake

http://ultima.hafio.info/

http://www.ultracarl.com/fansub/

http://www.anime-planet.com/forum/ zawiera dział poświęcony porównywaniu (wymaga rejestracji) - słyszałem nieprzychylne opinie

http://www.ikalifa.com/

http://fansub.animanga.gen.tr/animelist


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024