#1 2009-01-26 22:25:13

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

[SAS][Hardsub]Bokurano

e19c24e7e446eb32.jpg

Gatunek: Strach, Dzieci, Mechy, Tragedie, SciFi
Ilość Odcinków: 24
Rok: 2007

Opis:

Pewnego dnia piętnaścioro dzieci wybrało się nad morze, aby tam urządzić zabawę z okazji kończących się wakacji. "Przypadek" sprawił, że podczas biegania po plaży nasi bohaterowie odkryli jaskinię, a w niej dziwnego człowieka, który przedstawił się jako informatyk pracujący nad nową grą wideo, w której bohater wciela się w pilota mecha ratującego ziemię przez najeźdźcami. Mężczyzna zaproponował całej grupie udział w testach gry. Żadne z nich nie wiedziało, że kładąc dłoń na płytce potwierdzającej udział w grze, podejmuje brzemienną w skutki decyzję.

Mężczyzna (przedstawiający się jako Kokopelli) nie tylko podziękował dzieciom za odwagę, ale obiecał, że wkrótce pokaże im w praktyce działanie gry. W tym momencie cała piętnastka zasnęła, by obudzić się na plaży. Dziwne wydarzenie zostało zgodnie uznane za sen i pewnie byłoby tak nadal, gdyby nie dwa olbrzymie roboty, które kolejnej nocy pojawiły się w okolicy. Ni stąd, ni zowąd nasi bohaterowie znaleźli się w jednym z nich, spotykając tam poznanego wcześniej Kokopellego. Ten szybko i efektownie pokierował mechem, niszcząc drugiego, po czym zniknął, żegnając się krótkim „przepraszam”. Kolejne walki i los Ziemi miały pozostać w ręku naszych młodocianych bohaterów.

Kolejne anime o nastolatkach ratujących świat przed zagładą? Nic bardziej mylnego. Bokurano, choć wykorzystuje motyw wielkich robotów, korzysta z niego jak z tła, dzięki któremu może przekazywać dużo poważniejsze i złożone kwestie w sposób atrakcyjny dla widza. Tak naprawdę same pojedynki schodzą na dalszy plan, nie interesują nas tak, jak ostatnie chwile życia pilotów Zeartha (tak dzieci ochrzciły swojego mecha).


Wykorzystano fragment recenzji
portalu tanuki.pl

Lider Projektu: macbel
Tłumaczenie: macbel
Korekta: Dyrcie, Rein
Timing: macbel, Mexis
Typesetting: Mexis
Efekty: Mexis
Karaoke: kappuchu
Kodowanie: Shadow
Quality Control: koni, Zjadacz

Dane Techniczne:
Video: 848x480, x264, BD kbps
Audio: Brak Danych
Źródło: DVD


Ps:Linki niebawem. smile

Offline

#2 2009-01-26 23:14:03

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [SAS][Hardsub]Bokurano

Jak to wydacie, macie u mnie plusa. Mam tylko nadzieję, że ta rozdziałka to nie upscale, tylko np. 720x480 rozciągnięte w mkvmerge do 16:9


wladza1.png

Offline

#3 2009-01-27 04:10:05

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: [SAS][Hardsub]Bokurano

bodzio napisał:

Jak to wydacie, macie u mnie plusa. Mam tylko nadzieję, że ta rozdziałka to nie upscale, tylko np. 720x480 rozciągnięte w mkvmerge do 16:9

WTF bodzio? Tzn. wiem, o co ci chodzi, ale i tak wtf. xD

Ostatnio edytowany przez Hatake (2009-01-27 06:20:47)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024