#1 2009-02-22 00:47:22

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Ściąganie czcionek do napisów

Do niedawna nie przepadałem za formą napisów ASS, niechęć wynikała z nieznajomości tej formy napisów (nie potrafiłem dopasować napisów do moich wersji filmów), jednym słowem z mojej niewiedzy wstyd Poczytałem trochę na ansi i prawie wszystko stało się jasne smile_big  Sam zaczołem robić napisy w ass.

I mam taki pomysł, czy niedałoby się dołączać czcionki do napisów np do 1 epka zamiast upychać w różnych miejscach.

Dlaczego?

Po prostu, jak długo zamierzacie trzymać w tych różnych miejscach zmagazynowane czcionki? Półroku, rok? Ansi istnieje od kilku lat i zdarza mi się ściągnąć napisy z przed 3 lat, a co będzie jak za 3 lata ktoś, będzie chciał ściągnąć napisy i nie będzie mógł docenić wpełni waszych wysiłków smutny

Powiecie, że nie macie zamiaru usuwać czcionek oczkod
To niech przykładem będzie to forum, więcej niż połowa linków na tym forum jest już nieaktualna, a są ludzie, którzy ciagle na nie się powołują i przepuszczam, że z linkami do czcionek będzie to samo jezor

Ja osobiście używam do napisów tylko czcionek, które są w systemie po zainstalowaniu worda smile

Offline

#2 2009-02-22 00:59:35

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

Też tak kiedyś miałem, że ściągnąłem napisy do anime (niestety nie pamiętam już jakie bo dawno temu to było), i jak wszedłem na link do RS z czcionkami do pobrania, to okazało się że plik wygasł i nici z czcionek, musiałem patrzeć w zawartość ASS i pojedynczo poszukiwać ich.

Tak więc pomysł aby można było dodawać czcionki razem z napisami jest b.dobry.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#3 2009-02-22 02:42:48

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

Deja Vu?! Oo

I mam taki pomysł, czy niedałoby się dołączać czcionki do napisów np do 1 epka zamiast upychać w różnych miejscach.

Nie ma sprawy pod warunkiem, że będziesz płacił licencję za korzystanie z komercyjne
niedarmowych wersji czcionek, które w 99% są wykorzystywane we
wszelkiego rodzaju subach Oo widzę, że moglibyście się z Jubei'em/im zrzucać
fakt we dwóch taniej was wyjdzie z pewnością ^_^
Poza tym jak pisano w temacie podanym wyżej znalezienie takowej czcionki to
dosłownie chwila... trza być naprawdę leniwcem aby nie poszukać Oo

PS: korzystanie z opcji szukaj naprawdę nie boli...
wszedłem na forum patrzę temat z czcionkami myślę może ktoś coś nowego napisał...
a tu nagle dziwnie wydaje mi się że brakuje kilku postów po chwili widzę jest...
...nowy temat o tym co już jest heh...

Offline

#4 2009-02-22 03:11:36

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

Kto używa ten używa. smile_big
Ja chyba do tej pory użyłem tylko jednej czcionki komercyjnej, płatnej. smile_big

Offline

#5 2009-02-22 12:16:54

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

Aby ten temat z uwagi na swoją nazwę nie poszedł na marne, można zacząć podawać linki do stron z czcionkami w tym temacie, coś w stylu "anime z http".


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#6 2009-02-22 15:29:51

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

Isao napisał:

....Poza tym jak pisano w temacie podanym wyżej znalezienie takowej czcionki to dosłownie chwila... trza być naprawdę leniwcem aby nie poszukać Oo

PS: korzystanie z opcji szukaj naprawdę nie boli...
wszedłem na forum patrzę temat z czcionkami myślę może ktoś coś nowego napisał...
a tu nagle dziwnie wydaje mi się że brakuje kilku postów po chwili widzę jest...
...nowy temat o tym co już jest heh...

1) Leniwcem nie jestem. ej Szukałem i korzystałem z opcji szukam jezor
Konkretnie o "ŚCIĄGANIU CZCIONEK" a nie o czcionkach. 

2) Wszedłem na podany przez ciebie link i w dalszym ciągu niewiem czy się da czy nie.

3) Znalezienie takowej czcionki czasami to nie jest chwila ( jak napisy sa stare, albo nawa czcionki zmieniona dla potrzeb napisów)

4) Co do regulaminu - to czytałem go 4 lata temu, ( skleroza sie odezwała wstyd )

5)
Pomysł jinjej uważam za dobry.
Ponadto powinno się według mnie, ujednolicić sposób podawania w komentarzu informacji o czcionkach. np skąd pobrać-jak dotychczas, i jakich czcionek użyto i sąd pobrano - orginalne żródło.

Offline

#7 2009-02-22 15:41:14

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Ściąganie czcionek do napisów

stron z czcionkami jest na necie od groma wystarczy umiejętnie posługiwać się google...
Więc większego sensu nie widzę w podawaniu takowych linków... no chyba, że do paczek...
...jak mniej więcej ta tutaj kiedyś tam upałem koło 10k fontów powinno jeszcze działać...
Sam przy wykorzystywaniu jakichś nie standardowych czcionek często podaję link
do ftp, z którego można ściągnąć o dziwo wciąż działają linki nawet te sprzed 3lat.
Poza tym jak ktoś wcześniej wspomniał co za problem wejść w *ass'a (otworzyć go notatniku)
i w stylu zmienić nazwę czcionki na najzwyklejszą w świecie Tahomę Oo
imo zbędne jest bawienie się w różnorakie kolorowanie jakichś wymyślnych czcionek...

Co do linku z tematem chodziło mi o podobieństwo i to spore w tematach...
których zresztą sporo ostatnio powstaje o podobnej tematyce...
...no nieważne ^_^

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024